سنسور فشار مذاب DYNISCO سری PT46X6

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: DYNISCO

ویژگی‌ها:

 • محدوده اندازه‌گیری فشار: ۴۰-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار | ۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۰ psi
 • خروجی: ۱۰-۰ ولت، ۱۱-۱ ولت
 • سنسور دما: ترموکوپل نوع J و RTD
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF
 • اتصال الکتریکی: ۶ پین
 • تنظیم نقطه صفر: بله
 • تنظیم نقطه اسپن: بله

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

سنسور فشار مذاب DYNISCO سری PT46X6

سنسورهای فشار مذاب داینیسکو سری PT46X6 سیگنال تقویت شده استاندارد صنعتی ۱۰ – ۰ Vdc را ارائه می‌دهند که برای کار با DCS و PLC طراحی شده‌است، خروجی‌های ۱۱ – ۱ Vdc نیز موجود است.
PT46X6 مجهز به حفره تنظیم نقطه صفر و اسپن برای تطبیق ترانسمیتر با شرایط فرآیند است. ترموکوپل اختیاری یا تنظیمات RTD برای ارائه دمای مذاب در دسترس هستند.
PT46X6 دارای رزوه 1/2-20 UNF برای نصب در حفره‌های نصب مبدل استاندارد است و می‌تواند با انواع اتصالات الکتریکی عرضه شود.

از مدل‌های این سری می‌توان به:

 • PT4606/TPT4606
 • PT4626/TPT4626
 • PT4636/TPT4636

اشاره کرد.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی سنسور فشار PT46X6

ترانسمیتر فشار مذاب، نوعی سنسور فشار مذاب است که سیگنال خروجی آنالوگ جریانی یا ولتاژی ارائه می‌کند و به‌طور خاص برای اندازه‌گیری فشار مواد مذاب مانند پلاستیک یا لاستیک در فرآیندهای صنعتی طراحی شده‌است.
عبارت ترانسمیتر نشان می‌دهد که این سنسور نه تنها فشار را تشخیص و اندازه‌گیری می‌کند بلکه آن فشار را به سیگنال الکتریکی نیز تبدیل می‌کند. سپس این سیگنال الکتریکی می‌تواند برای تجزیه و تحلیل یا اقدام بیشتر به یک سیستم نظارت یا کنترل منتقل شود.
به‌طور خلاصه، نوع سنسور “ترانسمیتر فشار مذاب” برای کاربردهایی طراحی شده‌است که در آن شما نیاز به اندازه‌گیری و انتقال دقیق فشار مواد مذاب دارید که امکان نظارت و کنترل در زمان واقعی فرآیندهای صنعتی شما را فراهم می‌کند.
مدل های مختلف موجود برای این سری سنسور فشار مذاب عبارتند از:

 1. غلاف سخت: این مدل به یک سنسور فشار مذاب با طراحی غلاف سخت و ثابت اشاره دارد. معمولا از یک غلاف محکم تشکیل شده‌است که مستقیما به عنصر حسگر سنسور متصل می‌شود. طراحی غلاف سفت و سخت برای کاربردهایی مناسب است که سنسور را می‌توان به صورت مستقیم بر روی تجهیزات فرآیند یا ماشین آلات نصب کرد.
 2. غلاف سخت + کپیلاری منعطف: این مدل طراحی غلاف سفت و سخت را با کپیلاری منعطف ترکیب می‌کند. غلاف سفت و سخت هنوز وجود دارد، اما به جای اتصال مستقیم به عنصر حسگر، به یک لوله کپیلاری منعطف متصل می‌شود. کپیلاری منعطف امکان تطبیق‌پذیری بیشتری را در قرار دادن حسگر فراهم می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا عنصر حسگر را در مکان مناسب یا در دسترس‌تری قرار دهید در حالی که غلاف سفت و سخت را به تجهیزات فرآیند متصل نگه دارید.
 3. غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما: این مدل ویژگی‌های مدل قبلی (غلاف سخت و کپیلاری منعطف) را در بر می‌گیرد و یک سنسور دما اضافه می‌کند. علاوه بر اندازه‌گیری فشار مذاب، این نوع سنسور شامل یک سنسور دمای داخلی برای نظارت همزمان دمای مواد مذاب است. این اطلاعات می‌تواند در فرآیندهای صنعتی خاصی که نیاز به کنترل دقیق فشار و دما دارند، بسیار مهم باشد.

اصل اندازه‌گیری ذکر شده برای ترانسمیتر فشار مذاب سری PT46X6، که پل ویتستون با استرین گیج است، به روش زیربنایی استفاده شده توسط سنسور فشار مذاب برای اندازه‌گیری فشار اشاره دارد و به صورت زیر آن‌را شرح می‌دهیم:

 • پل ویتستون: پل ویتستون یک آرایش مدار الکتریکی است که امکان اندازه‌گیری دقیق تغییرات مقاومت را فراهم می‌کند. در زمینه سنسور فشار مذاب، پیکربندی پل ویتستون برای اندازه‌گیری تغییرات مقاومت ناشی از کرنش تجربه‌شده توسط استرین گیج سنسور استفاده می‌شود.
 • استرین گیج: استرین گیج وسیله کوچکی است که از ماده خاصی ساخته شده‌است که در اثر فشار یا فشار مکانیکی مقاومت خود را تغییر می‌دهد. به گونه‌ای طراحی شده‌است که نسبت به تغییر شکل‌های کوچک حسگر ناشی از تغییرات فشار بسیار حساس باشد. هنگامی که فشار به سنسور فشار مذاب اعمال می‌شود، استرین گیج روی عنصر حسگر دچار تغییر شکل می‌شود که منجر به تغییر مقاومت می‌شود.

سنسور فشار مذاب با استفاده از مدار پل ویتستون با استرین گیج‌ها می‌تواند تغییرات مقاومت را به دقت به یک سیگنال الکتریکی که مطابق با فشار اعمال شده‌است تبدیل کند. سپس این سیگنال را می‌توان اندازه‌گیری، تقویت و برای اهداف پردازش یا کنترل بیشتر ارسال کرد.
محدوده فشار مشخص شده برای سنسور فشار مذاب DYNISCO سری PT46X6، ۰-۴۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار بیان‌کننده محدوده فشارهایی است که سنسور فشار مذاب برای اندازه‌گیری طراحی شده‌است. محدوده فشار به دامنه فشارهایی اطلاق می‌شود که سنسور قادر به اندازه‌گیری دقیق آن است. در این مورد، محدوده مشخص شده از ۰ تا یک مقدار حداکثر است. واحد اندازه‌گیری فشار در این مورد «بار» است. بار یک واحد فشار است که معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود. این نشان‌دهنده نیروی اعمال شده در واحد سطح است، جایی که ۱ بار تقریبا برابر با فشار اتمسفر در سطح دریا است.

محدوده فشار ۴۰-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار به این معنی است که سنسور فشار مذاب قادر به اندازه‌گیری فشارهای شروع از ۰ بار (بدون فشار) است و می‌تواند فشارها را به دقت اندازه‌گیری کند. حداکثر تا ۴۰ بار یا ۲۰۰۰ بار، بسته به مدل خاص یا نوع محدوده.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار PT46X6

یکی از ویژگی‌های عنوان شده برای این سری از سنسور فشار مذاب، خروجی است که به سیگنال‌های خروجی الکتریکی ارائه شده توسط سنسور فشار مذاب اشاره دارد. سیگنال‌های خروجی سنسور فشار مذاب به صورت ولتاژ ارائه می‌شود. در این مورد، دو خروجی ۱۰-۰ ولت و ۱۱-۱ ولت وجود دارد.
خروجی ۱۰-۰ ولت به این معنی است که سنسور یک سیگنال ولتاژ تولید می‌کند که از ۰ ولت تا حداکثر ۱۰ ولت متغیر است. این نوع خروجی معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود و با بسیاری از سیستم‌های نظارت و کنترل استاندارد سازگار است.
همچنین خروجی ۱۱-۱ ولت نشان می‌دهد که سنسور یک سیگنال ولتاژ تولید می‌کند که از ۱ ولت تا حداکثر ۱۱ ولت متغیر است. این محدوده ممکن است در کاربردهای خاصی مفید باشد که برای سازگاری با یک سیستم خاص، یک افست ولتاژ یا محدوده ولتاژ متفاوتی مورد نیاز است.
در مورد تعیین مناسب‌ترین خروجی، این بستگی به الزامات خاص برنامه شما و سازگاری با سیستم نظارت یا کنترل شما دارد. به‌طور کلی، خروجی ۱۰-۰ ولت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌طور گسترده توسط سیستم‌ها و دستگاه‌های صنعتی مختلف پشتیبانی می‌شود. زیرا یک محدوده ولتاژ استاندارد را ارائه می‌دهد که می‌تواند به راحتی در تنظیمات موجود ادغام شود.
با این حال، اگر نیاز خاصی دارید یا اگر سیستم شما به محدوده ولتاژ متفاوتی نیاز دارد، خروجی ۱۱-۱ ولت ممکن است برای نیازهای شما مناسب‌تر باشد. در نظر گرفتن سازگاری سیگنال خروجی با تجهیزات موجود یا سیستمی که قصد دارید سنسور فشار مذاب را با آن یکپارچه کنید، ضروری است.

دقت به میزان نزدیکی بین مقدار اندازه‌گیری شده و مقدار واقعی یا واقعی اشاره دارد. در مورد سنسور فشار مذاب، نشان می‌دهد که خوانش فشار سنسور چقدر با فشار واقعی اعمال شده به سنسور مطابقت دارد. دقت این سنسور فشار مذاب ≤ 0.5±% FS است و به این معنی است که اندازه‌گیری فشار سنسور دارای حداکثر انحراف پتانسیل ۰.۵± درصد از محدوده مقیاس کامل (FS) است. محدوده مقیاس کامل به حداکثر مقدار فشاری که سنسور می‌تواند در محدوده فشار مشخص شده خود اندازه‌گیری کند اشاره دارد.
از نظر عملی، مشخصات دقت به شما کمک می‌کند حاشیه خطای احتمالی در خوانش فشار ارائه شده توسط سنسور را درک کنید. مقدار دقت بالاتر، مانند 0.5±% FS، نشان‌دهنده قابلیت اندازه‌گیری دقیق‌تر، با انحرافات بالقوه کوچکتر از فشار واقعی است.
توجه به این نکته مهم است که مشخصات دقت باید در رابطه با الزامات خاص برنامه شما در نظر گرفته شود. بسته به میزان دقت مورد نیاز، ممکن است سنسوری با مشخصات دقت بالاتر یا پایین‌تر انتخاب کنید.

وجود سنسور دما در سری سنسورهای فشار مذاب، به ویژه گزینه‌های ترموکوپل نوع J و RTD به قابلیت اضافی ادغام یک جزء اندازه‌گیری دما در سنسور اشاره دارد. ترموکوپل نوع J نوعی سنسور دما است که از دو سیم فلزی غیرمشابه تشکیل شده‌است که در یک انتها به هم متصل شده اند. محل اتصال این سیم‌ها ولتاژی تولید می‌کند که متناسب با اختلاف دمای محل اتصال و انتهای دیگر سیم‌‌ها است. حرف J نوع خاصی از ترموکوپل را نشان می‌دهد که از سیم‌های آهنی و کانستانتان استفاده می‌کند. این نوع ترموکوپل معمولا برای اندازه‌گیری دما در انواع کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.
RTD نوع دیگری از سنسور دما است که معمولا در تنظیمات صنعتی استفاده می‌شود. بر این اصل کار می‌کند که مقاومت الکتریکی برخی از فلزات، مانند پلاتین، با دما تغییر می‌کند. با اندازه‌گیری مقاومت عنصر RTD می‌توان دما را به دقت تعیین کرد.
در مورد سنسورهای فشار مذاب، گزینه تجهیز سنسور به سنسور دما به این معنی است که شما انعطاف‌پذیری برای اضافه کردن قابلیت اندازه‌گیری دما به سنسور را دارید. در نتیجه به شما این امکان را می‌دهد فشار و دمای مواد مذاب را در فرآیندهای صنعتی خود به‌طور همزمان کنترل کنید.
با ادغام یک سنسور دما، می‌توانید بینش‌های ارزشمندی در مورد ویژگی‌های حرارتی فرآیند به دست آورید و از کنترل بهتر، بهینه‌سازی و قابلیت‌های عیب‌یابی اطمینان حاصل کنید.

ولتاژ تغذیه ولتاژ الکتریکی است که باید به سنسور داده شود تا به درستی کار کند. مدار داخلی سنسور را تغذیه می‌کند و آن را قادر می‌سازد تا خوانش فشار را اندازه‌گیری و انتقال دهد. محدوده ولتاژ تغذیه برای ترانسمیتر فشار مذاب سری PT46X6 از ۱۶ تا ۳۶ ولت دی سی است که نشان می‌دهد سنسور فشار مذاب به ورودی ولتاژ جریان مستقیم (DC) در محدوده مشخص شده نیاز دارد. در این حالت ولتاژ تغذیه قابل قبول باید بین ۱۶ ولت و ۳۶ ولت باشد و انعطاف‌پذیری را در انتخاب منبع تغذیه برای سنسور فراهم می‌کند. این امکان سازگاری با انواع گزینه‌های منبع تغذیه را که معمولا در تنظیمات صنعتی موجود است را فراهم می‌کند.
مهم است که مطمئن شوید منبع تغذیه‌ای که انتخاب می‌کنید در این محدوده مشخص قرار می‌گیرد تا عملکرد مناسب سنسور تضمین شود. ارائه ولتاژ کمتر یا بالاتر از این محدوده ممکن است منجر به خوانش نادرست یا حتی آسیب به سنسور شود.
دیافراگم یک عنصر نازک، انعطاف‌پذیر و حساس در حسگر فشار مذاب است که مستقیما در معرض فشار مواد مذاب قرار می‌گیرد و به گونه‌ای طراحی شده‌است که در پاسخ به تغییرات فشار تغییر شکل می‌دهد و به سنسور اجازه می‌دهد فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. محدوده دمای دیافراگم برای سنسور فشار مذاب سری PT46X6، ۰-۴۰۰ درجه سانتیگراد است و حدود بالا و پایین دماهایی را مشخص می‌کند که در آن دیافراگم می‌تواند به‌طور قابل اعتماد کار کند. در این حالت، دیافراگم می‌تواند دمایی از ۰ درجه سانتیگراد تا حداکثر ۴۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
این محدوده دما بسیار مهم است زیرا سنسور فشار مذاب اغلب در فرآیندهای صنعتی با دمای بالا که شامل مواد مذاب است استفاده می‌شود. این تضمین می‌کند که دیافراگم می‌تواند بدون تغییر شکل یا آسیب در برابر گرما مقاومت کند و امکان اندازه‌گیری دقیق و مطمئن فشار را فراهم می‌کند.
مهم است که توجه داشته باشید که محدوده دمای دیافراگم ممکن است با محدوده دمای عملکرد کلی سنسور، که شامل قطعات الکترونیکی و سایر قطعات است، متفاوت باشد. محدوده دمای دیافراگم به‌طور خاص بر روی محدودیت‌های دمایی خود دیافراگم تمرکز می‌کند.

مشخصات مکانیکی سنسور فشار PT46X6

نوع اتصال مکانیکی برای این سری از سنسور فشار ″1/2-20UNF است و به نوع، جزییات رزوه و اندازه اتصال مکانیکی مورد استفاده برای نصب یا اتصال سنسور به تجهیزات فرآیند اشاره دارد.
۱.۲ به اندازه رزوه اتصال مکانیکی اشاره دارد. این نشان می‌دهد که قطر رزوه‌ها ۱.۲ اینچ است. این اندازه یک اندازه رزوه رایج است که در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.
20UNF به نوع رزوه و گام اشاره دارد. UNF مخفف Unified National Fine است و شکل رزوه و گام را مشخص می‌کند. در این مورد، نشان‌دهنده اتصال رزوه‌ای است و عدد ۲۰ نشان‌دهنده تعداد رزوه‌ها در هر اینچ می‌باشد.
اتصال مکانیکی یک جنبه ضروری از سنسور فشار مذاب است، زیرا امکان نصب ایمن بر روی تجهیزات یا ماشین‌آلات فرآیند را فراهم می‌کند. بنابراین اتصال مطمئن و بدون نشتی بین سنسور و سیستمی که با آن استفاده می‌شود را تضمین می‌کند.
هنگام انتخاب یک اتصال مکانیکی، مهم است که تنظیمات یا تجهیزات موجودی که سنسور را به آن وصل می‌کنید در نظر بگیرید. باید اطمینان حاصل کنید که اتصال مکانیکی سنسور با شرایط اتصال تجهیزات یا فرآیند شما مطابقت دارد.

جنس اتصال مکانیکی ذکر شده، فولاد ضد زنگ با پوشش 15-5 PH Dymax | SS 1.4545 است. Dymax نام تجاری برای پوشش خاصی است که روی مواد اتصال مکانیکی اعمال می‌شود. این پوشش محافظت و دوام بیشتری را برای سطح فولاد ضد زنگ ایجاد می‌کند و باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی، سایش و سایر عوامل محیطی که سنسور ممکن است در کاربردهای صنعتی با آن مواجه شود، می‌شود. ماده خاص مورد استفاده برای اتصال مکانیکی فولاد ضد زنگ 15-5 PH است. فولاد ضد زنگ 15-5 PH یک آلیاژ فولاد ضد زنگ تقویت شده با رسوب است. این ماده به دلیل ترکیب عالی مقاومت در برابر خوردگی، استحکام بالا و خواص مکانیکی خوب شناخته شده‌است. SS 1.4545 نام یا درجه استاندارد برای فولاد ضد زنگ 15-5 PH است. این ماده معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شود که هم مقاومت در برابر خوردگی و هم مقاومت مکانیکی مهم هستند.
استفاده از فولاد ضد زنگ با پوشش 15-5 PH Dymax برای اتصال مکانیکی در سنسور فشار مذاب چندین مزیت را به همراه دارد. پوشش Dymax یک لایه حفاظتی اضافی اضافه می‌کند و دوام و طول عمر اتصال مکانیکی را افزایش می‌دهد. این موضوع به اطمینان از مقاومت در برابر مواد خورنده، ساییدگی و شرایط عملیاتی سخت کمک می‌کند و آن‌را برای محیط‌های صنعتی با تقاضا مناسب می‌کند.
فولاد ضد زنگ 15-5 PH خود تعادلی از مقاومت در برابر خوردگی و استحکام مکانیکی ایجاد می‌کند و به اتصال مکانیکی اجازه می‌دهد تا فشار، دما و عوامل محیطی را به‌طور موثر تحمل کند.

طول غلاف نشان‌دهنده فاصله نقطه اتصال مکانیکی تا نوک سنسور است و بخشی از حسگر را نشان می‌دهد که در فرآیند یا ناحیه اندازه‌گیری گسترش می‌یابد. طول غلاف بر نصب و موقعیت سنسور فشار مذاب بر روی دستگاه یا در فرآیند تاثیر می‌گذارد. طول غلاف بلندتر به سنسور اجازه می‌دهد تا به عمق فرآیند یا نقطه اندازه‌گیری برسد و اطمینان حاصل شود که به اندازه کافی در مواد مذاب غوطه‌ور شده‌است تا خوانش فشار دقیق را به دست آورد.
انتخاب طول غلاف بستگی به نیازهای خاص برنامه شما دارد. عواملی مانند عمق فرآیند، محل نقطه اندازه‌گیری فشار و دسترسی به سنسور همگی نقش دارند. سنسور فشار مذاب سری PT46X6 با ارائه گزینه‌های متعدد برای طول غلاف (۷۶ میلی‌متر، ۱۵۰ میلی‌متر، ۲۳۰ میلی‌متر و ۳۲۰ میلی‌متر)، انعطاف‌پذیری را برای سازگاری با سناریوهای مختلف نصب فراهم می‌کند. شما می‌توانید طول غلاف مناسب را بر اساس نیازهای خاص برنامه خود انتخاب کنید و از قرارگیری بهینه و اندازه‌گیری دقیق فشار اطمینان حاصل کنید.
برای انتخاب مناسب‌ترین طول غلاف مهم است که عمق و مکان نقطه اندازه‌گیری فشار را در فرآیند خود در نظر بگیرید. موقعیت مناسب سنسور خوانش فشار قابل اعتماد را تضمین می‌کند و به نظارت و کنترل کارآمد فرآیند کمک می‌کند.
کپیلاری منعطف لوله‌ای است که بدنه اصلی سنسور فشار مذاب را به محل نصب از راه دور یا محل مورد نظر متصل می‌کند و این امکان را برای انتقال فشار از فرآیند به سنسور فراهم می‌کند.

برای سنسور فشار PT46X6 طول کپیلاری منعطف در دو گزینه ۴۶۰ میلی‌متر و ۷۶۰ میلی‌متر ارائه می‌شود. این گزینه‌ها طول لوله‌های موجود را جهت نصب سنسور فشار مذاب در یک مکان از راه دور یا صعب العبور فراهم می‌کند در حالی که هنوز اندازه‌گیری فشار دقیق را تضمین می‌کند. طول کپیلاری منعطف به شما این امکان را می‌دهد که سنسور را در مکان مناسب‌تر یا مناسب‌تری برای اهداف نظارت و کنترل قرار دهید.
هنگام تعیین طول مناسب کپیلاری منعطف، عواملی مانند فاصله بین سنسور و نقطه اندازه‌گیری، دسترسی به محل نصب و هرگونه محدودیت فیزیکی در محیط نصب را در نظر بگیرید.
اتصال الکتریکی ۶ پین نشان می‌دهد که اتصال الکتریکی سنسور فشار مذاب با استفاده از یک رابط با شش پایه انجام می‌شود. این پین‌ها برای انتقال سیگنال‌های الکتریکی بین سنسور و دستگاه‌های متصل طراحی شده‌اند. همچنین نوع یا طراحی خاص کانکتور ممکن است بسته به سازنده یا مدل سنسور متفاوت باشد. پس می‌تواند یک رابط اختصاصی باشد که به‌طور خاص برای سنسور طراحی شده‌است، یا ممکن است یک رابط استاندارد باشد که به‌طور گسترده در صنعت استفاده می‌شود.
انتخاب اتصال الکتریکی به عوامل مختلفی از جمله سازگاری با ابزار دقیق یا سیستمی که سنسور را به آن متصل می‌کنید، سهولت نصب و قابلیت اطمینان بستگی دارد. هیچ نوع اتصال الکتریکی ذاتا بهتر وجود ندارد زیرا در نهایت به الزامات خاص و سازگاری با تنظیمات شما بستگی دارد.
هنگام انتخاب یک اتصال الکتریکی، اطمینان از سازگاری با تجهیزات یا سیستم موجود شما ضروری است. اگر سنسور را به یک سیستم جمع‌آوری داده، کنترل‌کننده منطق برنامه‌‌پذیر (PLC) یا سایر دستگاه‌های نظارتی وصل می‌کنید، باید تایید کنید که آن‌ها از کانکتورهای سازگار با پیکربندی ۶ پین پشتیبانی می‌کنند یا دارند.
علاوه بر این، در نظر گرفتن دوام، سهولت نصب و در دسترس بودن کانکتورها و کابل‌های مورد نیاز در انتخاب مناسب بسیار مهم است.

وقتی ذکر می‌شود که این سری دارای “صفر و اسپن قابل تنظیم” است، به توانایی سنسور فشار مذاب برای کالیبره کردن و تنظیم دقیق نقطه صفر و اسپن اندازه‌گیری فشار اشاره دارد. نقطه صفر به قرائت فشار در زمانی اشاره دارد که فشار واقعی به سنسور اعمال نمی‌شود. تنظیم صفر به شما این امکان را می‌دهد که سنسور را طوری کالیبره کنید تا زمانی که فشاری وجود ندارد، صفر را به دقت بخواند. این تنظیم هر گونه افست یا انحراف بالقوه در خروجی سنسور را زمانی که در حالت ایده‌آل باید صفر باشد، جبران می‌کند.
اسپن نشان‌دهنده محدوده فشار در مقیاس کامل است که سنسور می‌تواند اندازه‌گیری کند. تنظیم فاصله به شما امکان می‌دهد سنسور را کالیبره کنید تا اطمینان حاصل شود که حداکثر فشار را در محدوده مشخص شده به دقت می خواند. این تنظیم به تصحیح هرگونه انحراف یا غیرخطی بودن در خروجی سنسور در محدوده فشار در مقیاس کامل، کمک می‌کند.
سنسور فشار مذاب با داشتن قابلیت تنظیم صفر و اسپن، انعطاف‌پذیری و دقت را در اندازه‌گیری فشار ارائه می‌دهد. این امکان را به شما می‌دهد تا خروجی سنسور را به دقت تنظیم و تراز کنید تا با خوانش فشار مورد نظر مطابقت بیشتری داشته باشد.
تنظیم صفر و اسپن سنسور می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی مانند استفاده از پتانسیومتر، رابط‌های دیجیتال یا نرم افزار کالیبراسیون ارائه شده توسط سازنده انجام شود. همچنین روش خاص تنظیم صفر و اسپن ممکن است بسته به مدل سنسور و دستورالعمل‌های سازنده متفاوت باشد.
توانایی تنظیم صفر و اسپن به ویژه در حصول اطمینان از اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل اعتماد، مخصوصا زمانی که الزامات کالیبراسیون خاصی وجود دارد یا زمانی که عملکرد سنسور ممکن است در طول زمان به دلیل عوامل محیطی یا سایش تغییر کند، بسیار ارزشمند است.
اگر برای درک یا انجام تنظیم صفر و اسپن برای مدل خاص سنسور فشار مذاب خود به کمک نیاز دارید، توصیه می‌کنیم به مستندات سازنده، کتابچه راهنمای کاربر، یا تماس با پشتیبانی برای دستورالعمل‌های دقیق متناسب با مدل سنسور خود مراجعه کنید.
کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت که به صورت ۰.۵٪ ± ۸۰٪ برای سنسور فشار مذاب ذکر شده‌است، شیوه‌ای است که در آن برای اعتبارسنجی یا تنظیم دقیق‌تر یک سیستم یا دستگاه، استفاده می‌شود. در این روش، یک مقاومت شانت (Shunt Resistor) درونی به دستگاه اضافه می‌شود تا جریان از طریق این مقاومت عبور کند. با توجه به مقدار مقاومت شانت و جریان عبوری از آن، دستگاه قادر است مقدار خطاهای سیستم را تنظیم کند.
این روش برای کالیبراسیون اندازه‌گیری‌های جریان، ولتاژ و سایر پارامترهای الکتریکی استفاده می‌شود. با اعمال جریان به دستگاه و مقایسه خروجی آن با مقدار مورد انتظار، می‌توان خطای دستگاه را تنظیم کرد و دقت آن را بهبود بخشید.
در این‌جا ۸۰٪ به مقدار فشار خاصی اشاره دارد که کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت سنسور شبیه‌سازی می‌کند. این بدان معنی است که وقتی کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت فعال می‌شود، سنسور سیگنالی معادل ۸۰٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل را تولید می‌کند.
٪۰.۵ ± تحمل یا دقت کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت را نشان می‌دهد. در این حالت، به این معنی است که مقدار فشار شبیه‌سازی شده ۸۰ درصد می‌تواند حداکثر ۰.۵ درصد از ۸۰ درصد دقیق محدوده فشار در مقیاس کامل منحرف شود. این تلورانس هر گونه تغییر بالقوه یا عدم قطعیت در خروجی فشار شبیه‌سازی شده را به حساب می آورد.
کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت برای آزمایش، تایید و کالیبره کردن عملکرد سنسور فشار مذاب بدون نیاز به منبع فشار خارجی مفید است. این به شما امکان می‌دهد عملکرد و دقت سنسور را با مقایسه خروجی آن با مقدار فشار شبیه‌سازی شده شناخته شده بررسی کنید.
با فعال کردن کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت، می‌توانید تایید کنید که سنسور به درستی پاسخ می‌دهد و خوانش فشار دقیق را در محدوده مشخص شده خود ارائه می‌دهد.
توجه به این نکته مهم است که کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت در درجه اول برای اهداف آزمایش و تایید، استفاده می‌شود و نباید به عنوان جایگزینی برای کالیبراسیون معمولی یا تنظیم سنسور در شرایط عملیاتی واقعی اشتباه گرفته شود.

در ذیل، قصد داریم به چند نکته درباره نصب سنسور فشار مذاب بر روی اکسترودر اشاره کنیم:

 • محل نصب: مکانی را برای نصب سنسور انتخاب کنید که نزدیک مسیر جریان مذاب باشد و پشتیبانی کافی از سنسور را فراهم کند. محل نصب نیز باید امکان دسترسی آسان به سنسور را برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون فراهم کند.
 • جهت‌ نصب سنسور: سنسور را با مسیر جریان مذاب تراز کنید تا بتواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. اطمینان حاصل کنید که سنسور با جهت‌گیری صحیح (به عنوان مثال، با دیافراگم سنسور رو به مسیر جریان مذاب) نصب شده است.همچنین، دیافراگم سنسور باید با مسیر جریان مذاب به‌صورت موازی نصب شود.

نحوه نصب درست سنسور فشار مذاب در فرآیند

 • نیروی گشتاور: پیچ‌های نصب را مطابق با مشخصات گشتاور توصیه شده توسط سازنده محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ‌ها می‌تواند به سنسور آسیب برساند، در حالی که سفت شدن کم می‌تواند منجر به نشتی و خوانش نادرست شود.
 • اتصالات الکتریکی: مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی سنسور به درستی ایمن و عایق شده باشند. از اندازه مناسب سیم استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولید کننده را برای سیم‌کشی سنسور دنبال کنید.
  با پیروی از این نکات برای نصب، می توانید اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار مذاب خوانش دقیق و قابل اعتمادی را روی اکسترودر شما ایجاد می‌کند. اگر در مورد فرآیند نصب، سوال یا نگرانی دارید، حتما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

 

شرکت سازندهDYNISCO
کشور سازندهآمریکا
سریPT46X6
نوع سنسورترانسمیتر فشار مذاب
مدلغلاف سخت
غلاف سخت + کپیلاری منعطف
غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما
اصل اندازه گیریپل ویتستون، استرین گیج
دامنه فشار کاری (bar)از ۴۰-۰ تا ۲۰۰۰-۱
دامنه فشار کاری (psi)از ۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۱
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۲۰۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۹۰۰۷.۵
خروجی0-10 V
1-11 V
دقت و درستی≤ ± 0.5 %FS
سنسور دمابله
نوع سنسور دماThermocouple - J
RTD
ولتاژ تغذیه16-36 V DC
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۴۰۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
جنس اتصال مکانیکیDymax® Coated 15-5 PH Stainless Steel | SS 1.4545
طول غلاف [mm]۷۶
۱۵۰
۲۳۰
۳۲۰
طول کپیلاری [mm]۴۶۰
۷۶۰
اتصال الکتریکی6-Pin
تنظیم نقطه صفربله
تنظیم نقطه اسپنبله
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفرخیر
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی80% ± 0.5%
تاییدیه و گواهینامه هاISO 9001 | Worldwide
REACH | European Union
دستورالعمل های انطباق و مقرراتRoHS
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
پیمایش به بالا