نمایشگر و کنترلر فشار

نمایشگر و کنترلر فشار چیست؟

نمایشگر یا فشار دیجیتال فشار دستگاهی است که برای نظارت و کنترل فشار در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می‌شود که معمولاً از یک صفحه نمایش دیجیتال، چندین ورودی (آنالوگ یا دیجیتال) و خروجی (آنالوگ یا دیجیتال) تشکیل شده است. در اینجا به بررسی اجزای اصلی و عملکردهای آن می پردازیم:

صفحه نمایش دیجیتال: نمایشگر و کنترلر فشار دارای یک صفحه نمایش دیجیتال هستند که در آن خوانش فشار به صورت عددی نشان داده می‌شود. این امکان نظارت آسان بر میزان فشار را فراهم می‌کند.

ورودی های سنسور: نمایشگر و کنترلر دیجیتال فشار متصل به تجهیزات اندازه‌گیری فشار هستند که تغییرات فشار را در سیستم تشخیص می‌دهند. این سنسورها می‌توانند مبتنی بر فناوری‌های مختلفی مانند استرین گیج، پیزوالکتریک یا سرامیک باشند. سنسور فشار، یک سیگنال آنالوگ یا دیجیتال را به‌عنوان خروجی سنسور، به نمایشگر یا کنترلر، به‌عنوان ورودی، ارسال می‌کند. برحسب میزان سیگنال ورودی، نمایشگر یا کنترلر می‌تواند فشار خوانش شده را در واحدهای مختلف مانند psi ،bar ،pascal و غیره نمایش دهد.

خروجی: نمایشگر فشار تنها قادر است مقدار فشار را نمایش دهد. درصورتی که کنترلر های فشار قابلیت کنترل میزان فشار را نیز دارند. آنها ممکن است دارای خروجی‌های کنترلی مانند رله‌ها، خروجی‌های آنالوگ یا پروتکل‌های ارتباطی دیجیتال (مانند: Modbus ،Profibus) برای تنظیم موتور (از طریق اینورتر)، پمپ‌ها یا سایر قطعات برای حفظ سطح فشار مطلوب در یک سیستم باشند.

کالیبراسیون: بسیاری از کنترلرها و نمایشگرهای فشار دیجیتال مانند کنترلر های فشار اکسترودر، قابلیت کالیبراسیون را برای اطمینان از کنترل دقیق فشار در فرآیند ارائه می‌دهند. کاربران می‌توانند دستگاه را با توجه به محدوده فشار خاص و شرایط فرآیند کالیبره کنند یا تنظیماتی مانند آستانه آلارم را تنظیم کنند.

ما برای شما، یک راهنمای کاربردی درباره نمایشگر ها و کنترلر های فشار آماده کرده‌ایم و به چیستی آن، انواع، کاربردها، راهنمای خرید و جواب به سوالات متداولی که از ما می‌پرسید با جزییات پرداخته‌ایم.

خرید نمایشگر و کنترلر فشار از سنجش فرا هوشمند

با کمک تیم تحقیق و توسعه، ما کنترلر و نمایشگر های فشار از برند های مختلف را از طریق بیش از ۲۰ ویژگی مختلف آنالیز می‌کنیم تا بتوانیم به مهندسان فرآیند در انتخاب مناسب‌ترین محصول، متناسب با شرایط فرآیندشان و بصورت کاملاً رایگان، کمک کنیم. محصولات ما توسط پشتیبانی فنی تخصصی و حمل و نقل سریع و رایگان پشتیبانی می‌شوند، بنابراین می‌توانید جهت استعلام قیمت و موجودی نمایشگر های فشار و کنترلر های فشار، با کارشناسان ما بصورت ۲۴ ساعته از طریق واتس‌اپ یا تماس مستقیم، در ارتباط باشید.

پیمایش به بالا