کاربرد تجهیزات اندازه گیری فشار و سطح و فلو در صنایع پالایش و پتروشیمی

کنتاکتور آمین

1 از 4

برج تقطیر

2 از 4

مخزن کروی LPG

3 از 4

مخزن گلوله‌ای پروپان مایع

4 از 4

صنعت پالایش و پتروشیمی

بخش پایین‌دستی نفت و گاز در سال های اخیر با تعداد فزاینده‌ای از چالش‌ها مواجه بوده که شامل تغییر ویژگی‌های مواد اولیه برای فرآوری، فرسوده‌شدن تجهیزات، افزایش هزینه انرژی و کمبود اپراتورهای ماهر که بتوانند یک پالایشگاه را به طور ایمن و کارآمد اداره کنند و از طرفی، نیازهای در حال تغییر، هم از طرف بازار و هم از طرف مشتریان. ما طیف وسیعی از ابزاردقیق را در ۲ حوزه فشار و سطح در صنعت پتروشیمی ارائه می‌دهیم: از تحویل نفت خام از طریق خطوط انتقال یا کشتی تا ذخیره‌سازی محصولات نهایی.

اندازه گیری فشار در کنتاکتور آمین

کنتاکتور آمین

اندازه‌گیری فشار بالا در کنتاکتور آمین

اندازه گیری فشار و سطح در برج تقطیر

برج تقطیر

اندازه‌گیری سطح و فشار در برج تقطیر

مازن اندازه گیری گاز مایع و اندازه گیری فشار در آن

مخزن کروی LPG

نظارت بر سطح و فشار در مخازن گاز مایع

اندازه گیری سطح در مخازن کروی پروپان

مخزن گلوله‌ای پروپان مایع

اندازه‌گیری سطح در مخزن پروپان مایع

پالایش مجموعه‌ای از فرآیندهایی است که نفت خام را به محصولات نهایی تبدیل می‌کند که به طور کلی، به عنوان بخش پایین‌دستی صنعت نفت و گاز شناخته می‌شود. درون یک پالایشگاه، نفت خام را با گرما، بخار، هیدروژن، آب، مواد شیمیایی و کاتالیزورها تصفیه و نفت را در چند مرحله به انواع مختلف مایع و گاز تقسیم می‌کنند: برخی از آنها به عنوان سوخت برای تامین گرما و بخار مورد نیاز استفاده می‌شوند. پس از مراحل اولیه، جایی که ناخالصی‌های عمده از نفت خام شسته می‌شوند، پردازش اولیه اصلی در یک برج تقطیر انجام می‌شود: این کار نفت خام را به جزءهای مختلف جدا می‌کند.

اجزایی که نقطه جوش کمتری دارند از بالای برج تقطیر بیرون می‌آیند و آنهایی که نقطه جوش بالاتری دارند، از پایین‌، به‌عنوان برش‌های جانبی، یا از پایین برج ظاهر می‌شوند. مراحل کراکینگ سپس اجزاء سنگین کف را به محصولات مفیدتر و سبک‌تر تبدیل می‌کند. پردازش بیشتر نیز برخی از اجزای نامطلوب مانند سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن را حذف می‌کند.

پالایشگاه و پتروشیمی

مهندسین طراحی پالایشگاه می‌توانند از بین بیش از ۲۰۰ فرآیند مختلف متناسب با خواص نفت خام، موقعیت جغرافیایی و ترکیب مورد نظر از محصول قابل فروش، مطابق با نیاز بازار، انتخاب کنند. پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، محصولات مختلف تصفیه شده را در مخازن ذخیره می‌کنند و این محصولات را با محصولات نهایی مانند نفت سفید (کروزن)، گازوئیل و بنزین ترکیب می‌کنند. ابزار دقیق پالایشگاه و پتروشیمی برای اطمینان از اینکه محصولات ترکیبی دارای مشخصات مورد نیاز هستند، بدون استفاده بیش از حد از اجزاء گران قیمت حاصل از نفت خام، مهم است و این می‌تواند در طول سال متفاوت باشد.

سنجش فرا هوشمند به‌عنوان تامین‌کننده راه‌حل های اندازه‌گیری در بخش پایین‌دستی برای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، تجربه طولانی دارد. برای فرآیندهای کلیدی در پتروشیمی و پالایشگاه، ما ابزاردقیق هایی از جمله ترانسمیتر فشار استاندارد، هوشمند و دیافراگمی و همچنین، پراب سطح هیدرواستاتیک به‌ویژه مدل ضد انفجار، ارائه می‌دهیم.

پیمایش به بالا