صنعت پالایش و پتروشیمی

بخش پایین‌دستی نفت و گاز در سال های اخیر با تعداد فزاینده‌ای از چالش‌ها مواجه بوده که شامل تغییر ویژگی‌های مواد اولیه برای فرآوری، فرسوده‌شدن تجهیزات، افزایش هزینه انرژی و کمبود اپراتورهای ماهر که بتوانند یک پالایشگاه را به طور ایمن و کارآمد اداره کنند و از طرفی، نیازهای در حال تغییر، هم از طرف بازار و هم از طرف مشتریان. ما طیف وسیعی از ابزاردقیق را در ۲ حوزه فشار و سطح در صنعت پتروشیمی ارائه می‌دهیم: از تحویل نفت خام از طریق خطوط انتقال یا کشتی تا ذخیره‌سازی محصولات نهایی.

اندازه گیری سطح مخزن بالاست

مخزن بالاست

اندازه‌گیری سطح در مخازن بالاست (Ballast Tank)

چاه حفاری و اندازه گیری چگالی گل

مخازن گِل حفاری

اندازه‌گیری چگالی گِل حفاری

اندازه گیری فشار شیر و هیدرولیک در هموژنایزر

هموژنایزر

اندازه‌گیری فشار در هموژنایزر

اندازه گیری سطح مخازن ذخیره سازی شیر و فرآورده های آن

مخزن نگهداری شیر و فرآورده ها

اندازه‌گیری سطح در مخزن شیر و فرآورده های شیر

پالایش مجموعه‌ای از فرآیندهایی است که نفت خام را به محصولات نهایی تبدیل می‌کند که به طور کلی، به عنوان بخش پایین‌دستی صنعت نفت و گاز شناخته می‌شود. درون یک پالایشگاه، نفت خام را با گرما، بخار، هیدروژن، آب، مواد شیمیایی و کاتالیزورها تصفیه و نفت را در چند مرحله به انواع مختلف مایع و گاز تقسیم می‌کنند: برخی از آنها به عنوان سوخت برای تامین گرما و بخار مورد نیاز استفاده می‌شوند. پس از مراحل اولیه، جایی که ناخالصی‌های عمده از نفت خام شسته می‌شوند، پردازش اولیه اصلی در یک برج تقطیر انجام می‌شود: این کار نفت خام را به جزءهای مختلف جدا می‌کند.

اجزایی که نقطه جوش کمتری دارند از بالای برج تقطیر بیرون می‌آیند و آنهایی که نقطه جوش بالاتری دارند، از پایین‌، به‌عنوان برش‌های جانبی، یا از پایین برج ظاهر می‌شوند. مراحل کراکینگ سپس اجزاء سنگین کف را به محصولات مفیدتر و سبک‌تر تبدیل می‌کند. پردازش بیشتر نیز برخی از اجزای نامطلوب مانند سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن را حذف می‌کند.

پالایشگاه و پتروشیمی

مهندسین طراحی پالایشگاه می‌توانند از بین بیش از ۲۰۰ فرآیند مختلف متناسب با خواص نفت خام، موقعیت جغرافیایی و ترکیب مورد نظر از محصول قابل فروش، مطابق با نیاز بازار، انتخاب کنند. پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، محصولات مختلف تصفیه شده را در مخازن ذخیره می‌کنند و این محصولات را با محصولات نهایی مانند نفت سفید (کروزن)، گازوئیل و بنزین ترکیب می‌کنند. ابزار دقیق پالایشگاه و پتروشیمی برای اطمینان از اینکه محصولات ترکیبی دارای مشخصات مورد نیاز هستند، بدون استفاده بیش از حد از اجزاء گران قیمت حاصل از نفت خام، مهم است و این می‌تواند در طول سال متفاوت باشد.

سنجش فرا هوشمند به‌عنوان تامین‌کننده راه‌حل های اندازه‌گیری در بخش پایین‌دستی برای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، تجربه طولانی دارد. برای فرآیندهای کلیدی در پتروشیمی و پالایشگاه، ما ابزاردقیق هایی از جمله ترانسمیتر فشار استاندارد، هوشمند و دیافراگمی و همچنین، پراب سطح هیدرواستاتیک به‌ویژه مدل ضد انفجار، ارائه می‌دهیم.

پیمایش به بالا