سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: ZIASIOT

ویژگی‌ها:

 • محدوده اندازه‌گیری فشار: ۳۵-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار | ۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۰ psi
 • خروجی: ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر، ۰ تا ۱۰ ولت، ۰ تا ۵ ولت، ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت
 • سنسور دما: ترموکوپل نوع K, J, E و RTD مدل PT100
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF, M14 x 1.5, M18 x 1.5, M22 x 1.5
 • اتصال الکتریکی: کانکتور ۶ پین، کانکتور ۸ پین
 • تنظیم نقطه صفر: بله
 • تنظیم نقطه اسپن: بله

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار

معرفی سنسور فشار مذاب PTED از سری اقتصادی معروف EMPS PTE ZIASIOT می‌باشد. این سنسور که برای عملکردی فوق العاده طراحی شده است، دارای محدوده فشار ۳۵ – ۰ بار تا ۲۰۰۰ – ۰ بار با دقت قابل توجه 0.5% F.S و 0.25% F.S است. این سنسور خروجی‌های سیگنال همه کاره از جمله ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت، سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت، سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت و سیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر را فراهم می‌کند و با آسانی در سیستم‌های مختلف نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد بی عیب و نقص در دمای تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد دارد و دارای گواهینامه SIL2 برای ایمنی بیشتر است.

امکانات

یک سنسور با ساختار سفت، نصب منعطف، و دیافراگم ویژه را برای بهترین عملکرد تجربه خواهید کرد. سنسور فشار مذاب PTED امکان تنظیم صفر را فراهم می‌کند و از دقت متناسب با نیازهای شما برخوردار است. با کالیبراسیون داخلی ۸۰٪، ثبات و تکرارپذیری عالی را ارائه می‌دهد. فناوری پیشرفته، آن‌را به یک انتخاب قابل اعتماد برای برنامه‌های کاربردی تبدیل می‌کند.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار

در آغاز تشریح ویژگی‌های فنی و تخصصی این سری از سنسورها بهتر است نوع سنسور مشخص شود. سنسورهای سری PTED شامل دو نوع ترانسمیتر فشار مذاب و هم ترانسدیوسر فشار مذاب می باشد و به این معنی است که این سنسور کاملا همه کاره است.
به عنوان یک ترانسمیتر فشار مذاب، جهت تبدیل فشار اعمال شده توسط مواد مذاب (مانند پلاستیک یا لاستیک) به سیگنال الکتریکی طراحی شده است. سپس این سیگنال ولتاژی می‌تواند به سیستم‌های نظارت یا کنترل منتقل شود و داده‌های بلادرنگ در مورد فشار در فرآیند مذاب ارائه دهد.
ترانسدیوسر فشار مذاب بودن، به معنای توانایی آن در اندازه‌گیری مستقیم فشار در فرآیند مذاب و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی جریانی است. ترانسدیوسر‌ها معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شوند که اندازه‌گیری فشار دقیق مورد نیاز است، و این سنسور می‌تواند دقیقا آن را ارائه دهد.

پیکربندی این سری سنسور فشار مذاب از مدل غلاف سخت می‌باشد. مدل‌ غلاف سخت به حسگرهایی اشاره دارد که دارای طراحی غلاف محکم و ثابت هستند. این طراحی به ویژه در کاربردهایی که پایداری و دوام در اولویت هستند، سودمند است.
از جمله ویژگی‌های مدل غلاف سخت در سنسورهای فشار عبارت است از:

 • پایداری: ساختار غلاف سخت تضمین می‌کند که حسگر در جای خود محکم می‌ماند و تماس ثابت با مواد مذاب را حفظ می‌کند. این پایداری برای اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل اعتماد در دوره‌های طولانی بسیار مهم است.
 • دوام: با یک غلاف سخت، سنسور می‌تواند در شرایط عملیاتی سخت مانند دما و تغییرات فشار بالا مقاومت کند، بدون این‌که عملکرد آن به خطر بیفتد. این دوام، طول عمر بیشتر و کاهش نیازهای تعمیر و نگهداری را تضمین و در دراز مدت در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌کند.

اصل اندازه‌گیری سری PTED از نوع پل ویتستون، استرین گیج می‌باشد.
برای توصیف بهتر این ویژگی، می‌توان تصور کرد یک دستگاه کوچک و فوق العاده حساس به نام استرین گیج وجود دارد. این شگفتی کوچک تغییرات کوچک در شکل یا کرنش یک ماده را هنگام قرار گرفتن در معرض فشار یا نیرو اندازه می‌گیرد. هنگامی‌که فشار به سنسور فشار مذاب اعمال می‌شود، باعث ایجاد تغییر شکل جزیی در دیافراگم سنسور می‌شود، جایی که استرین گیج وارد عمل می‌شود.
در این مرحله، پل ویتستون مانند مغز پشت عملیات است. این یک مدار الکتریکی متشکل از چهار بازوی مقاومتی است که استرین گیج یکی از این بازوها را تشکیل می‌دهد. همان‌طور که استرین گیج فشار را تجربه می‌کند، مقاومت الکتریکی آن کمی ‌تغییر می‌کند. این تغییر در مقاومت، تعادل پل ویتستون را مختل می‌کند و یک سیگنال الکتریکی کوچک متناسب با فشار اعمال شده ایجاد می‌کند.

محدوده فشار سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED از ۳۵ – ۰ تا ۲۰۰۰ – ۰ بار می‌باشد. عدد ۰ در ابتدا نشان‌دهنده حداقل فشاری است که این سنسور می‌تواند به‌طور موثر اندازه‌گیری کند. در این حالت، از ۰ بار شروع می‌شود، یعنی می‌تواند فشارها را از صفر مطلق تا حداکثر فشار تعیین شده تشخیص دهد.
اعداد بعد از خط تیره (-) نشان‌دهنده حداکثر فشاری است که سنسور می‌تواند تحمل کند. بنابراین، برای مثال، اگر می‌گوید ۳۵-۰ بار، به این معنی است که سنسور می‌تواند فشارهای ۰ تا ۳۵ بار (یا ۰ تا ۵۰۰ psi) را به دقت اندازه‌گیری کند. به همین ترتیب، اگر می‌گوید ۲۰۰۰-۰ بار، به این معنی است که سنسور می‌تواند فشارهای ۰ تا ۲۰۰۰ بار (یا ۰ تا ۳۰۰۰۰ psi) را تحمل کند.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار

برای این سری انواع مختلف خروجی شامل گزینه‌های زیر می‌باشد:

 1. ۴-۲۰ میلی‌آمپر: این گزینه خروجی سیگنال جریانی از ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر (mA) را ارائه می‌دهد. به دلیل استحکام و توانایی آن در انتقال سیگنال در فواصل طولانی بدون تخریب قابل توجه سیگنال، معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود. این نوع خروجی اغلب به دلیل قابلیت اطمینان و ایمنی در برابر نویز ترجیح داده می‌شود.
 2. ۰-۱۰ ولت: این گزینه خروجی سیگنال ولتاژی از ۰ تا ۱۰ ولت (V) ارائه می‌دهد. این یکی دیگر از انتخاب‌های رایج در تنظیمات صنعتی است که یک رابطه خطی بین ولتاژ خروجی و فشار اندازه‌گیری شده را ارائه می‌دهد. این خروجی برای کاربردهایی که سیگنال‌های ولتاژ ترجیح داده می‌شوند یا سیستم کنترل برای پذیرش ورودی‌های ولتاژ طراحی شده، مناسب است.
 3. ۰-۵ ولت: مشابه گزینه قبل، این خروجی سیگنال ولتاژ را ارائه می‌دهد اما با محدوده کوچک‌تر، از ۰ تا ۵ ولت (V). برای کاربردهایی که محدوده ولتاژ کمتر کافی است یا سیستم کنترل برای این محدوده ولتاژ بهینه شده، مناسب است.
 4. ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت: این گزینه خروجی یک سیگنال ولتاژ مستقیم متناسب با فشار اندازه‌گیری شده با حساسیت ۳.۳۳ میلی ولت بر ولت (mV/V) ارائه می‌دهد. این گزینه اغلب در کاربردهایی استفاده می‌شود که اندازه‌گیری فشار دقیق مورد نیاز است، زیرا ارتباط مستقیمی بین فشار اندازه‌گیری شده و ولتاژ خروجی فراهم می‌کند.

این‌که کدام خروجی مناسب‌تر است، واقعا به کاربرد خاص سنسور و نیازهای سیستم کنترل بستگی دارد. هر گزینه خروجی مزایای خود را دارد، بنابراین ضروری است عواملی مانند سازگاری با تجهیزات موجود، فاصله انتقال سیگنال، ایمنی نویز و وضوح مورد نیاز برای اندازه‌گیری فشار باید در نظر گرفته شود.

هنگامی‌که در مورد مشخصات دقت سری PTED با مقادیر ≤ 0.5± %FS و ≤ 0.25± %FS صحبت می‌شود، اساسا در مورد نزدیک بودن قرائت‌های سنسور به مقدار فشار واقعی صحبت می‌شود.
دقت ≤ 0.5± %FS بدان معناست که قرائت‌های سنسور می‌تواند از مقدار فشار واقعی حداکثر به اضافه یا منهای ۰.۵ درصد از محدوده فشار در مقیاس کامل منحرف شود. به عنوان مثال، اگر محدوده فشار در مقیاس کامل ۱۰۰ بار باشد، حداکثر خطای مجاز ۰.۵± بار خواهد بود. بنابراین، اگر فشار واقعی ۵۰ بار باشد، قرائت سنسور می‌تواند بین ۴۹.۷۵ تا ۵۰.۲۵ بار باشد و همچنان با توجه به این مشخصات دقیق در نظر گرفته شود.
دقت ≤ 0.25± %FS نشان‌دهنده سطح بالاتری از دقت است زیرا قرائت‌های سنسور که اجازه دارند حداکثر ۰.۲۵٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل منحرف شوند. با استفاده از مثال بالا، با محدوده کامل ۱۰۰ بار، حداکثر خطای مجاز ۰.۲۵± بار خواهد بود. بنابراین، برای فشار واقعی ۵۰ بار، قرائت سنسور می‌تواند بین ۴۹.۸۷۵ و ۵۰.۱۲۵ بار باشد و همچنان در محدوده مشخصات باشد.

حال، این چگونه بر خوانش‌های اندازه‌گیری فشار تاثیر می‌گذارد؟ اساسا، مشخصات دقت بیان می‌کند که چقدر می‌توان به مقادیر فشار گزارش شده سنسور اطمینان داشت. دقت بالاتر به‌این معنی است که خوانش سنسور به مقدار فشار واقعی نزدیک‌تر است و داده‌های مطمئن‌تر و دقیق‌تری را برای کنترل فرآیند، تضمین کیفیت یا نیازهای نظارت در اختیار قرار می‌دهد.

بنابراین، هنگام انتخاب بین مشخصات دقت، با توجه به سطح دقت مورد نیاز برای برنامه کاربردی، اگر به اندازه‌گیری‌های بسیار دقیق نیاز است، انتخاب دقت ≤ 0.25± %FS راه حل است. با این حال، اگر برنامه اجازه می‌دهد تا حاشیه خطا کمی بیشتر باشد، دقت ≤ 0.5± %FS ممکن است در عین صرفه‌جویی در هزینه، کافی باشد.

از دیگر ویژگی‌های جالب درسنسورهای فشار سری PTED این است که می‌توانند به سنسور دما مجهز شود و به این معنی است که کاربر این قابلیت را دارد که یک سنسور اضافی برای اندازه‌گیری دما در کنار فشار اضافه کند.

انواع سنسورهای دما موجود در این سری عبارتند از:

ترموکوپل نوع J و K و E: انواعی از ترموکوپل‌ها که حسگرهای دما هستند و شامل دو فلز مختلف به هم متصل می‌باشد. هنگامی‌که در معرض یک گرادیان دما قرار می‌گیرند، ولتاژ کمی متناسب با اختلاف دما تولید می‌کنند. هر نوع ترموکوپل از ترکیب‌های مختلفی از فلزات استفاده می‌کند که در نتیجه محدوده دما و ویژگی‌های متفاوتی دارد. مثلا:

 • ترموکوپل نوع J: مناسب برای طیف وسیعی از کاربردهاست و دقت خوبی را در محدوده ۲۱۰- درجه سانتی‌گراد تا ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد ارائه می‌دهد.
 • ترموکوپل نوع K: به‌طور گسترده برای کاربردهای عمومی استفاده می‌شود و محدوده دمایی وسیعی از ۲۰۰- درجه سانتی‌گراد تا ۱۲۵۰ درجه سانتی‌گراد را فراهم می‌کند.
 • ترموکوپل نوع E: دقت و حساسیت خوبی را در محدوده ۲۷۰- درجه سانتی‌گراد تا ۹۰۰ درجه سانتی‌گراد ارائه می‌دهد و اغلب در کاربردهای برودتی استفاده می‌شود.

RTD مدل PT100: این مخفف عبارت Resistance Temperature Detector (RTD) با عنصر پلاتین (Pt) است. RTD‌ها حسگرهایی هستند که مقاومت آن‌ها با افزایش دما به صورت قابل پیش‌بینی و تکرارپذیر افزایش می‌یابد. PT100 به مقدار مقاومت در ۰ درجه سانتی‌گراد اشاره دارد که ۱۰۰ اهم است. سنسورهای RTD مدلPT100 دقت و پایداری بالایی را در محدوده دمایی وسیع، معمولا از ۲۰۰- تا ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد ارائه می‌دهند.

بنابراین، با ارائه این گزینه‌های سنسور دما، این سری به کاربر این امکان را می‌دهد که نه تنها فشار، بلکه دما را به‌طور هم‌زمان کنترل کند و دید جامعی از شرایط فرآیند خود ارائه می‌دهد. اطمینان از کنترل دقیق، بهینه‌سازی کارایی یا حفظ استانداردهای کیفیت، همچنین داشتن اندازه‌گیری فشار و دما در لحظه، می‌تواند فوق العاده ارزشمند باشد.

سری PTED برند زیاسیات از دو ولتاژ منبع تغذیه پشتیبانی می‌کند:

 1. ۱۲-۳۶ ولت دی سی: این محدوده نشان می‌دهد که سنسور فشار مذاب می‌تواند با منبع تغذیه جریان مستقیم (DC) در محدوده ولتاژ ۱۲ تا ۳۶ ولت (V) کار کند. بنابراین محدوده انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند و به حسگر اجازه می‌دهد از منابع انرژی صنعتی مختلف که معمولا در محیط‌های تولیدی یافت می‌شوند، تغذیه شود. مهم است که اطمینان حاصل شود که ولتاژ منبع تغذیه در این محدوده مشخص قرار می‌گیرد تا از عملکرد مناسب سنسور اطمینان حاصل گردد.
 2. ۱۰ ولت دی سی: این مشخصات به یک گزینه ولتاژ خاص برای تغذیه سنسور اشاره دارد، یعنی ولتاژ جریان مستقیم (DC) ۱۰ ولت (V). این گزینه ولتاژ ممکن است برای کاربردهای خاصی مناسب باشد که در آن منبع ولتاژ کمتری مورد نیاز است یا در جایی که سیستم کنترل برای ارائه منبع تغذیه ۱۰ ولت دی سی طراحی شده است.

محدوده دمای دیافراگم که در این سری از سنسور فشار از ۰ تا ۴۰۰+ درجه سانتی‌گراد می باشد، به محدوده دمایی اشاره می‌کند که در آن دیافراگم سنسور فشار مذاب می‌تواند به‌طور موثر بدون به خطر انداختن عملکرد یا دوام کار کند.
این محدوده نشان می‌دهد که دیافراگم به عنوان جزء حساس سنسور، که وظیفه اندازه‌گیری فشار را بر عهده دارد، می‌تواند دماهای ۰ درجه سانتی‌گراد تا ۴۰۰+ درجه سانتی‌گراد را تحمل کند. این محدوده دما طیف گسترده‌ای از شرایط عملیاتی را پوشش می‌دهد و حسگر را برای کاربردهایی که شامل مواد یا فرآیندهای مذاب با دمای بالا هستند مناسب می‌کند.

از نظر عملی، این مشخصات به کاربر اطمینان می‌دهد که سنسور می‌تواند دقت، قابلیت اطمینان و یکپارچگی ساختاری خود را حتی در محیط‌های سخت که درجه حرارت بالا می‌رود حفظ کند. در کار با پلاستیک، لاستیک، مواد شیمیایی یا سایر مواد با دمای بالا، می‌توان اعتماد کرد که دیافراگم این سنسور می‌تواند گرما را تحمل کند و اندازه‌گیری دقیق فشار را به‌طور مداوم انجام دهد.

مشخصات مکانیکی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار

اتصال مکانیکی نوع و اندازه رزوه‌های مورد استفاده برای اتصال سنسور به تجهیزات فرآیند را مشخص می‌کند. انواع اتصالات مکانیکی موجود برای این سری عبارتند از:

 • 1/2-20UNF: این گزینه به اندازه رزوه ۱.۲ اینچ با تعداد ۲۰ رزوه در هر اینچ، مطابق با رزوه استاندارد ملی (UNF) اشاره دارد. این یک اندازه رزوه رایج است که در کاربردهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و تعادلی بین استحکام و سهولت نصب ارائه می‌دهد.
 • M14 × 1.5: این اتصال نشان‌دهنده اندازه رزوه متریک با قطر ۱۴ میلی‌متر و گام (فاصله بین رزوه‌ها) ۱.۵ میلی‌متر است. رزوه‌های متریک در بسیاری از صنایع، به ویژه در مناطقی که سیستم متریک استاندارد است، رایج است.
 • M18 × 1.5: به‌طور مشابه، اندازه رزوه متریک با قطر ۱۸ میلی‌متر و گام ۱.۵ میلی‌متر را مشخص می‌کند.
 • M22 × 1.5: باز هم در این گزینه اندازه رزوه متریک با قطر ۲۲ میلی‌متر و گام ۱.۵ میلی‌متر می‌باشد.

انتخاب گزینه بهتر از بین این اتصالات به چندین عامل بستگی دارد:

 • سازگاری: اتصال مکانیکی باید انتخاب شود که با رزوه‌های تجهیزات فرآیند مطابقت داشته باشد. استفاده از یک رزوه سازگار، اتصال ایمن و بدون نشتی را تضمین می‌کند.
 • برنامه: الزامات خاص در کاربرد سری PTED باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر در صنعتی به کار می‌شود که رزوه‌های متریک استاندارد هستند، ممکن است گزینه‌های M14 × 1.5، M18 × 1.5 یا M22 × 1.5 ترجیح داده شود. اگر ترانسمیتر فشار در محیطی استفاده می‌شود که اندازه‌گیری‌های امپریالیستی رایج‌تر است، ممکن است رزوه 1/2-20UNF ترجیح داده شود.
 • استحکام و دوام: در حالی که رزوه‌های امپریال و متریک عملکرد قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند، برخی از صنایع یا برنامه‌ها ممکن است بر اساس استفاده تاریخی یا الزامات تجهیزات خاص ترجیحاتی داشته باشند.

در نهایت، بهترین گزینه اتصال مکانیکی گزینه‌ای است که با تجهیزات، استانداردهای صنعت و نیازهای کاربردی همسو باشد.

در سنسور فشار اکسترودر سری PTED اتصالات مکانیکی از سه ماده‌ی متفاوت ساخته می‌شوند:

 1. فولاد ضد زنگ 17-4 PH: این ماده نوعی فولاد ضد زنگ رسوب سخت است که به دلیل ترکیب عالی از استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی خوب و سختی، شناخته شده است. معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شود که استحکام و مقاومت در برابر خوردگی مهم است، مانند صنایع هوافضا، نفت و گاز و صنایع شیمیایی. فولاد ضد زنگ 17-4 PH برای محیط‌هایی که در آن قرار گرفتن در معرض مواد خورنده یا فشار بالا مورد انتظار است، مناسب می‌باشد.
 2. اینکونل ۷۱۸: سوپرآلیاژ مبتنی بر نیکل است که به دلیل خواص مکانیکی برجسته، مقاومت در برابر دمای بالا و مقاومت در برابر خوردگی عالی در محیط‌های خشن شناخته شده است. این ماده به‌صورت گسترده در هوافضا، موتورهای توربین گاز، راکتورهای هسته‌ای و دیگر کاربردهای دمای بالا که در آن استحکام و قابلیت اطمینان حیاتی است، استفاده می‌شود. اینکونل ۷۱۸ به ویژه برای کاربردهایی که شامل دماهای بالا، فشارهای شدید و اتمسفرهای خورنده هستند، مناسب است.
 3. هستلوی C-276: یک آلیاژ نیکل-مولیبدن-کروم است که به دلیل مقاومت در برابر خوردگی استثنایی خود در طیف وسیعی از محیط‌های تهاجمی از جمله اسیدهای اکسیدکننده و کاهش اسیدی، محیط‌های حاوی کلرید و آب دریا مشهور است. مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی موضعی، ترک خوردگی ناشی از تنش، و حفره‌زایی دارد، و آن‌را به گزینه‌ای ارجح برای پردازش شیمیایی، کنترل آلودگی و کاربردهای دریایی که مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم است تبدیل می‌کند.

در مورد کاربرد هر یک از این مواد می‌توان چنین گفت:

فولاد ضد زنگ 17-4 PH: ایده‌آل برای کاربردهایی که نیاز به تعادل استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و مقرون به صرفه بودن دارند. معمولا در کاربردهای مختلف صنعتی از جمله سنسورهای فشار، شیرها، پمپ‌ها و اتصالات استفاده می‌شود.
اینکونل ۷۱۸: مناسب برای محیط‌های با دمای بالا و فشار بالا که در آن به استحکام استثنایی، مقاومت در برابر خستگی و مقاومت در برابر اکسیداسیون نیاز است. این برنامه در اجزای هوافضا، موتورهای توربین گاز، سیستم‌های اگزوز و تجهیزات پردازش شیمیایی کاربرد دارد.
هستلوی C-276: برای کاربردهایی که شامل محیط‌های شیمیایی تهاجمی، دماهای بالا و جوهای خورنده هستند، ترجیح داده می‌شود. معمولا در کارخانه‌های فرآوری شیمیایی، تولید نفت و گاز، سیستم‌های کنترل آلودگی و کاربردهای آب دریا استفاده می‌شود.

هر یک از این مواد ویژگی‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که برای شرایط عملیاتی و محیط‌های مختلف مناسب است. انتخاب مواد به عواملی مانند الزامات کاربردی خاص، شدت شرایط عملیاتی، و ملاحظات هزینه و در دسترس بودن بستگی دارد.

طول غلاف به طول قسمت بیرون زده سنسور فشار مذاب اشاره دارد. این اندازه‌ بسیار مهم است زیرا تعیین می‌کند که سنسور تا چه اندازه از تجهیزات فرآیند یا محل نصب فاصله خواهد داشت.

در این سری از سنسور فشار برند زیاسیات پنج مقدار مختلف ۱۵۲, ۲۲۹, ۳۱۸, ۳۸۱, ۴۶۰ میلی‌متری برای طول غلاف وجود دارد. این مقادیر گزینه‌های مختلفی را برای طول غلاف موجود برای سنسور فشار مذاب نشان می‌دهند. هر طول مربوط به فاصله پایه سنسور تا نوک غلاف است که برحسب میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود.

بنابراین، اگر برای مثال سنسوری با طول غلاف ۲۲۹ میلی‌متر انتخاب شود، به این معنی است که سنسور ۲۲۹ میلی‌متر از محل نصب خود به تجهیزات فرآیند بیرون زده است.

از جمله تاثیرات طول غلاف بر نصب و راه‌اندازی این سری عبارت است از:

 • دسترسی به فرآیند: طول غلاف تعیین می‌کند که سنسور تا با چه فاصله‌ای از تجهیزات فرآیند می‌تواند به اندازه‌گیری دقیق فشار دست یابد. انتخاب طول غلاف مناسب تضمین می‌کند که نوک سنسور به درستی در محیط فرآیند قرار گرفته است و به آن اجازه می‌دهد تا فشار را به دقت ثبت کند.
 • سازگاری با تجهیزات: طول غلاف انتخابی باید با عمق یا ضخامت تجهیزات فرآیندی که سنسور در آن نصب می‌شود، هماهنگ باشد. اگر غلاف خیلی کوتاه باشد، ممکن است به محیط فرآیند نرسد و منجر به خوانش نادرست شود. برعکس، اگر غلاف بیش از حد بلند باشد، ممکن است بیش از حد بیرون بزند یا با اجزای دیگر تداخل داشته باشد.
 • انعطاف‌پذیری نصب: طول‌های مختلف غلاف، انعطاف‌پذیری در نصب را فراهم می‌کند و این امکان را می‌دهد گزینه‌ای انتخاب شود که به بهترین وجه با نیازهای نصب خاص مطابقت دارد. چه برای فضاهای فشرده به غلاف کوتاه‌تری نیاز باشد و چه برای نفوذ عمیق‌تر به فرآیند، داشتن چندین گزینه، سازگاری با پیکربندی‌های مختلف تجهیزات را تضمین می‌کند.

انواع اتصال الکتریکی که برای سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار وجود دارد شامل دو مدل کانکتور ۶ پین و کانکتور ۸ پین می‌باشد.

 1. کانکتور ۶ پین: این گزینه به نوع خاصی از کانکتور الکتریکی با شش پین اشاره دارد که معمولا برای برقراری اتصالات الکتریکی بین سنسور فشار مذاب و دستگاه‌های خارجی مانند سیستم‌های کنترل یا سیستم‌های جمع آوری داده استفاده می‌شود. کانکتور 6 پین یک رابط فشرده و استاندارد برای اتصال سنسور فراهم می‌کند که از سهولت نصب و نگهداری اطمینان حاصل می‌کند.
 2. کانکتور ۸ پین: به طور مشابه، این گزینه یک کانکتور الکتریکی با هشت پایه را نشان می‌دهد. کانکتور 8 پین در مقایسه با کانکتور 6 پین، پین‌های اضافی ارائه می‌دهد که ممکن است در کاربردهایی که به اتصالات الکتریکی پیچیده‌تر یا عملکردهای اضافی نیاز دارند، سودمند باشد. انعطاف‌پذیری بیشتری برای پیکربندی سیم‌کشی و توسعه‌های احتمالی آینده فراهم می‌کند.

این‌که کدام اتصال الکتریکی بهتر است، در نهایت به نیازهای کاربردی خاص سنسور و همچنین عواملی مانند سازگاری با تجهیزات موجود و سهولت نصب بستگی دارد.
کانکتور ۶ پین یک گزینه استاندارد است که ممکن است برای بسیاری از برنامه‌ها کافی باشد و سادگی و سهولت استفاده را ارائه می‌دهد. اگر برنامه کاربردی به اتصالات اولیه الکتریکی نیاز دارد و تنظیم ساده‌تری ترجیح داده شود، کانکتور ۶ پین می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.
اگر برنامه کاربردی نیاز به اتصالات الکتریکی پیچیده‌تر یا عملکردهای اضافی دارد، کانکتور ۸ پین ممکن است گزینه بهتری باشد. پین‌های بیشتری برای انعطاف‌پذیری سیم‌کشی و توسعه‌های احتمالی آینده فراهم می‌کند و طیف وسیع‌تری از نیازها را در بر می‌گیرد.

وجود مایع پرکننده در سری PTED به نوع سیال مورد استفاده برای انتقال فشار از عنصر حسگر سنسور فشار مذاب به دیافراگم حسگر اشاره دارد. در این سری، مایع پرکننده مشخص شده جیوه است.
جیوه یک فلز مایع متراکم و غیر قابل تراکم است که به دلیل خواص منحصر به فردش به‌طور سنتی در انواع خاصی از کاربردهای اندازه‌گیری فشار استفاده می‌شود.

هنگامی‌که جیوه به عنوان مایع پرکننده در سنسور فشار مذاب استفاده می‌شود، به صورت موثر فشار را از مواد مذاب به عنصر حسگر منتقل می‌کند و امکان اندازه‌گیری دقیق فشار را فراهم می‌کند.

استفاده از جیوه به عنوان مایع پرکننده چندین مزیت دارد:

 • چگالی بالا: جیوه بسیار متراکم‌تر از سایر سیالات است که امکان اندازه‌گیری دقیق فشار را به خصوص در محیط‌های پرفشار فراهم می‌کند.
 • تراکم ناپذیری: جیوه غیر قابل تراکم است، به این معنی که حتی در فشار بالا نیز حجم ثابتی را حفظ می‌کند. این ویژگی خوانش فشار دقیق و پایدار را در طیف وسیعی از شرایط عملیاتی تضمین می‌کند.
 • محدوده دمای وسیع: جیوه دارای محدوده عملیاتی دمایی وسیعی است که آن‌را برای کاربردهایی که شامل دماهای بالا هستند، مانند مواردی که در صنایع فرآوری مذاب با آن مواجه می‌شوند، مناسب می‌کند.

در مورد سازگاری با سیال، ذکر این نکته ضروری است که جیوه معمولا با مواد مورد استفاده در کاربردهای پردازش مذاب، مانند پلاستیک، لاستیک و سایر مواد مذاب سازگار است. با این حال، اطمینان از سازگاری مواد در تماس با جیوه برای جلوگیری از خوردگی یا آلودگی بسیار مهم است.

شایان ذکر است در حالی که جیوه در گذشته به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفت، استفاده از آن به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی و بهداشتی مرتبط با قرار گرفتن در معرض جیوه رو به کاهش است. در نتیجه، بسیاری از سنسورهای فشار مدرن اکنون از مایعات پرکننده جایگزین استفاده می‌کنند که ایمن‌تر و سازگارتر با محیط زیست هستند.

هنگامی‌که سری PTED دارای قابلیت تنطیم نقطه صفر و تنظیم نقطه اسپن، توصیف می‌شود، به این معنی است که سنسور اجازه تنظیم هر دو نقطه صفر و اسپن سیگنال خروجی خود را می‌دهد.

تنظیم نقطه صفر: صفر یک سنسور به مقدار سیگنال خروجی اشاره دارد که ورودی اندازه‌گیری شده در کمترین یا صفر مقدار خود باشد. به عبارت دیگر، خط پایه یا نقطه شروع سیگنال خروجی سنسور را نشان می‌دهد. تنظیم صفر این امکان را می‌دهد که سنسور طوری کالیبره شود تا زمانی که فشار ورودی در صفر است، سیگنال خروجی مورد نظر را ارائه دهد. این ویژگی تضمین می‌کند که سنسور به‌طور دقیق خوانش فشار واقعی را در محدوده عملیاتی فرآیند منعکس می‌کند.

تنظیم نقطه اسپن: span یک سنسور به تفاوت بین حداقل و حداکثر مقدار سیگنال خروجی در کل محدوده عملکرد سنسور اشاره دارد. تنظیم نقطه اسپن این امکان را می‌دهد سیگنال خروجی سنسور طوری کالیبره شود تا طیف کامل فشارهای مورد انتظار در برنامه کاربردی را پوشش دهد. با تنظیم نقطه اسپن، می‌توان اطمینان حاصل کرد که سنسور، اندازه‌گیری‌های دقیقی را در کل محدوده فشار ارائه می‌دهد و حساسیت و وضوح سیگنال خروجی سنسور را به حداکثر می‌رساند.

از دیگر خصوصیات این سری سنسور فشار برند ZIASIOT قابلیت کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت ۸۰٪ می‌باشد و نشان‌دهنده درصد سیگنال خروجی در مقیاس کامل است که در طول فرآیند کالیبراسیون تولید می‌شود.

کالیبراسیون با مقاومت شانت روشی است که برای بررسی و تنظیم دقت سیگنال خروجی سنسور با شبیه‌سازی یک سیگنال ورودی شناخته شده استفاده می‌شود. در این زمینه، کالیبراسیون با مقاومت شانت داخلی به این معنی است که سنسور دارای مکانیزم داخلی برای انجام این کالیبراسیون به صورت داخلی، بدون نیاز به تجهیزات خارجی است.

مقدار ۸۰٪ نیز نشان می‌دهد که در طی فرآیند کالیبراسیون با مقاومت شانت، سنسور سیگنال خروجی معادل 80% سیگنال خروجی در مقیاس کامل خود را تولید می‌کند. به عبارت دیگر، هنگامی‌که سنسور تحت روش کالیبراسیون با مقاومت شانت قرار می‌گیرد، سیگنالی تولید می‌کند که مطابق با 80 درصد حداکثر سیگنالی است که می‌تواند در شرایط عملیاتی معمولی تولید کند.

هدف از کالیبراسیون با مقاومت شانت، بررسی صحت و خطی بودن سیگنال خروجی سنسور و جبران هرگونه رانش یا عدم دقتی است که ممکن است در طول زمان رخ دهد. با مقایسه سیگنال خروجی اندازه‌گیری شده در حین کالیبراسیون با مقدار مورد انتظار (در این مورد، 80% مقیاس کامل)، می‌توان عملکرد سنسور را ارزیابی کرده و در صورت لزوم تنظیمات را برای اطمینان از اندازه‌گیری دقیق فشار انجام داد.

نحوه نصب سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری PTED با قابلیت صفر خودکار

در ذیل، قصد داریم به چند نکته درباره نصب سنسور فشار مذاب بر روی اکسترودر اشاره کنیم:

 • محل نصب: مکانی را برای نصب سنسور انتخاب کنید که نزدیک مسیر جریان مذاب باشد و پشتیبانی کافی از سنسور را فراهم کند. محل نصب نیز باید امکان دسترسی آسان به سنسور را برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون فراهم کند.
 • جهت‌ نصب سنسور: سنسور را با مسیر جریان مذاب تراز کنید تا بتواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. اطمینان حاصل کنید که سنسور با جهت‌گیری صحیح (به عنوان مثال، با دیافراگم سنسور رو به مسیر جریان مذاب) نصب شده است.همچنین، دیافراگم سنسور باید با مسیر جریان مذاب به‌صورت موازی نصب شود.

نحوه نصب درست سنسور فشار مذاب در فرآیند

 • نیروی گشتاور: پیچ‌های نصب را مطابق با مشخصات گشتاور توصیه شده توسط سازنده محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ‌ها می‌تواند به سنسور آسیب برساند، در حالی که سفت شدن کم می‌تواند منجر به نشتی و خوانش نادرست شود.
 • اتصالات الکتریکی: مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی سنسور به درستی ایمن و عایق شده باشند. از اندازه مناسب سیم استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولیدکننده را برای سیم‌کشی سنسور دنبال کنید.
  با پیروی از این نکات برای نصب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار مذاب خوانش دقیق و قابل اعتمادی را روی اکسترودر شما ایجاد می‌کند. اگر در مورد فرآیند نصب، سوال یا نگرانی دارید، حتما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.
شرکت سازندهZIASIOT
کشور سازندهچین
سریPTED
نوع سنسورترانسمیتر فشار مذاب
ترانسدیوسر فشار مذاب
مدلغلاف سخت
اصل اندازه گیریپل ویتستون، استرین گیج
دامنه اندازه گیری فشار (بار)از ۳۵ - ۰ تا ۲۰۰۰ - ۰
دامنه اندازه گیری فشار (psi)از ۵۰۰ - ۰ تا ۳۰۰۰۰ - ۰
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۲۰۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۹۰۰۷.۵
خروجیسیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت
۳.۳۳ میلی ولت به ولت
دقت و درستی≤ ± 0.5 %FS
≤ ± 0.25 %FS
سنسور دمابله
نوع سنسور دماJ ترموکوپل نوع
K ترموکوپل نوع
E ترموکوپل نوع
PT100 مدل RTD
ولتاژ تغذیهاز ۱۲ تا ۳۶ ولت دی سی
۱۰ ولت دی سی
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۴۰۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
M14 x 1.5
M18 x 1.5
M22 x 1.5
جنس اتصال مکانیکی17-4 PH فولاد ضد زنگ
اینکونل ۷۱۸
C-276 هستلوی
طول غلاف [mm]۱۵۲
۲۲۹
۳۱۸
۳۸۱
۴۶۰
اتصال الکتریکیکانکتور ۶ پین
کانکتور ۸ پین
مایع پرکنندهجیوه
تنظیم نقطه صفربله
تنظیم نقطه اسپنبله
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفربله
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی۸۰٪
تاییدیه و گواهینامه ها ISO 9001 - 2015 | Worldwide
دستورالعمل های انطباق و مقررات CE | European Community

کاربردهای سنسور فشار Ziasiot سری PTED

کاربردها:

 • تولید گرانول
 • تولید روکش کابل
 • خطوط تولید لوله گاز
 • پردازش اکستروژن و پلیمر/ پلی‌استر
 • خطوط توليد لوله‌هاي پليمري یک تا چند لایه
 • خطوط تولید پروفیل
 • خطوط تولید ژئونت یا توری پلاستیکی
 • خطوط تولید لوله پلی‌اتیلن تک جداره.
 • خطوط تولید لوله پی وی سی فوم هسته
 • خطوط اکستروژن ورق پلاستیک
 • خطوط تولید لوله فوم پلی‌استایرن
 • واحدهای دمش فیلم، واحدهای اکستروژن، واحدهای فیلم کششی پلی‌اتیلن
 • مواد کامپوزیتی و ترکیبات
 • بسته‌بندی مواد غذایی
 • بسته‌بندی پزشکی و بهداشتی
 • خطوط بازیافت پلاستیک
 • تولید قطعات پلاستیکی خودرو
 • تجهیزات فیبر
 • هد آکومولاتور
 • قالب‌گیری تزریقی.
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
کاتالوگ تجهیزات کنترل و اندازه‌گیری فشار مذاب ZiasiotPDF Icon
پیمایش به بالا