سنسور فشار مذاب ZHYQ سری PT124G-112/112T/123/123T

(1 بررسی مشتری)

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: ZHYQ

ویژگی ها:

محدوده اندازه‌گیری فشار: ۱۰۰-۰ تا ۱۵۰۰-۰ بار | ۱۴۵۰-۰ تا ۲۱۷۵۵-۰ psi
خروجی: ۲ میلی ولت به ولت، ۳.۳۳ میلی ولت به ولت
سنسور دما: ترموکوپل نوع K, J, E و RTD مدل PT100
اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF, M14 x 1.5, M18 x 1.5, M22 x 1.5
اتصال الکتریکی: ۵ یا ۶ پین

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

سنسور فشار مذاب ZHYQ سری PT124G-112/112T/123/123T

سنسورهای فشار مذاب ZHYQ با دقت بالا سری PT124G-112/112T/123/123T برای اندازه گیری فشار مذاب در فرآیندهای اکستروژن در دماهای تا 350 درجه سانتیگراد ایده آل هستند. این سری با مواد خاص و دیافراگم الاستیک آلیاژی همراه با پردازش و اشکال زدایی ظریف تولید می شود. ویژگی های اصلی دقت بالا و جابجایی های صفر و اسپن پایین ناشی از تغییرات دمای فرآیند است. مدل های PT124G-112T/123T همراه با ترموکوپل عرضه می شود که انواع J، K، E برای نوع ترموکوپل می تواند به کارگرفته شود.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی سنسور فشار مذاب ZHYQ سری PT124G-112/112T/123/123T

این سری از سنسورهای فشار مذاب از نوع‌ ترانسدیوسر فشار مذاب می‌باشد و به این معنی است که این سنسورها به‌طور خاص برای اندازه‌گیری فشار در محیط‌هایی که موادی مانند پلاستیک یا سایر مواد مذاب‌ درگیر هستند، طراحی شده است. اصطلاح‌ ترانسدیوسر نشان می‌دهد که می‌توانند تغییرات فشار را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل کند. از نظر عملی، این سری سنسور برای کاربرد در صنایعی مانند پردازش پلاستیک مناسب است، جایی که می‌تواند فشار مواد مذاب را در زمان واقعی اندازه‌گیری کند.
بنابراین، اگر فرآیندهایی شامل ذوب یا قالب‌گیری مواد می‌باشند، این‌ ترانسدیوسر فشار مذاب انتخابی عالی برای اندازه‌گیری فشار دقیق برای اطمینان از کنترل و کارایی بهینه در عملیات است. در نتیجه یک ابزار حیاتی برای حفظ کیفیت و ثبات در فرآیندهای مختلف صنعتی است.

از سری PT124G-112/112T/123/123T چهار مدل مختلف وجود دارد:

 1. غلاف سخت: این مدل دارای طراحی غلاف سخت است، به این معنی که سنسور دارای ساختاری محکم و غیر قابل انعطاف است. برای کاربردهایی که نیاز به اتصال مستقیم و محکم بین عنصر حسگر و فرآیند است، مناسب است.
 2. غلاف سخت + سنسور دما: در این مدل، سنسور نه تنها فشار را اندازه‌گیری می‌کند بلکه شامل یک سنسور دما نیز می‌شود. این‌ترکیب اجازه می‌دهد تا فشار و دما را به‌صورت هم‌زمان کنترل کرد. این مدل به‌ویژه در فرآیندهایی که درک تغییرات دما در کنار اندازه‌گیری فشار ضروری است، مفید می‌باشد.
 3. غلاف سخت + کپیلاری منعطف: این مدل دارای یک کپیلاری منعطف به همراه غلاف سخت است. کپیلاری منعطف، تطبیق‌پذیری بیشتری را از نظر نصب و موقعیت‌یابی فراهم می‌کند و در مواقعی که حسگر باید در مکانی نصب شود که نیاز به انعطاف‌پذیری در اتصال دارد، مفید است.
 4. غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما: این یک مدل جامع است که ویژگی‌های یک غلاف سخت، یک کپیلاری منعطف و یک سنسور دما را‌ترکیب می‌کند. هم انعطاف‌پذیری در نصب و هم توانایی نظارت بر فشار و دما را ارائه می‌دهد.

این مدل‌های مختلف نیازهای برنامه‌های مختلف را برآورده می‌کنند و گزینه‌هایی را بر اساس نیازهای خاص فرآیندهای صنعتی ارائه می‌دهند. بسته به تنظیمات و اطلاعاتی که باید جمع‌آوری گردد، می‌توان مدلی را انتخاب کرد که به بهترین وجه با نیازهای فرآیند مطابقت دارد.

اصل اندازه‌گیری برای این مجموعه سنسور فشار مذاب از نوع پل ویتستون، استرین گیج می‌باشد. پل ویتستون یک پیکربندی مداری است که برای اندازه‌گیری تغییرات مقاومت استفاده می‌شود که به نوبه خود می‌تواند به مقادیر فیزیکی مانند کرنش یا فشار مربوط باشد. معمولا از چهار مقاومت تشکیل شده است که به شکل الماس چیده شده‌اند. هنگامی‌که به یک منبع ولتاژ متصل می‌شود، تغییرات در مقاومت‌ها، مانند مقاومت‌های ناشی از فشار مکانیکی روی سنسور، منجر به خروجی ولتاژ قابل اندازه‌گیری می‌شود.
از طرف دیگر، استرین گیج نوعی حسگر است که در اثر فشار یا تغییر شکل مکانیکی مقاومت الکتریکی خود را تغییر می‌دهد. در زمینه سنسور فشار مذاب، گیج فشار به احتمال زیاد روی دیافراگم یا عنصر حسگر سنسور یا درون آن قرار می‌گیرد. هنگامی‌که فشار اعمال می‌شود، ماده تغییر شکل می‌دهد و باعث تغییر در مقاومت استرین گیج می‌شود.
در نتیجه این‌ترکیب پل ویتستون و استرین گیج یک روش رایج و موثر برای اندازه‌گیری دقیق فشار در کاربردهای مختلف صنعتی است.

در سنسورهای فشار مذاب سری PT124G-112/112T/123/123T دامنه اندازه‌گیری فشار محدوده فشارهایی را نشان می‌دهد که سنسور فشار مذاب برای اندازه‌گیری طراحی شده است و به صورت ۱۰۰ – ۰ تا ۱۵۰۰ – ۰ بار مشخص می‌شود.
در واقع محدوده فشار گفته شده، به حداقل و حداکثر مقادیر فشاری اطلاق می‌شود که سنسور می‌تواند به‌طور موثر اندازه‌گیری کند. اعداد ۱۰۰ – ۰ و ۱۵۰۰ – ۰ دو انتهای مقیاس فشار را نشان می‌دهند.
واحد فشار مورد استفاده در این‌جا بار است که یک واحد اندازه‌گیری فشار در سیستم متریک می‌باشد. یک بار برابر با ۱۰۰۰۰۰ پاسکال یا ۱۰۰ کیلو پاسکال است.
بنابراین سنسور فشار مذاب قادر به اندازه‌گیری دقیق فشارها در محدوده مشخص شده است و این محدوده سنسور را همه‌کاره و مناسب برای کاربردهای مختلف می‌کند که اندازه‌گیری فشار در این محدوده بسیار مهم است.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار مذاب ZHYQ سری PT124G-112/112T/123/123T

در سنسور فشار، خروجی به سیگنال خروجی اشاره دارد که سنسور فشار مذاب در پاسخ به فشار اعمال شده تولید می‌کند و برای این سری دو گزینه خروجی ۲ میلی‌ولت به ولت و ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت وجود دارد. این بدان معنی است که برای هر ولت ولتاژ تحریک اعمال شده به سنسور، سیگنال خروجی بسته به مدل یا پیکربندی خاص، ۲ میلی‌ولت یا ۳.۳۳ میلی‌ولت خواهد بود.
سیگنال خروجی بر حسب میلی‌ولت بر ولت (mV/V ) به صورت نسبتی از تغییر ولتاژ (بر حسب میلی‌ولت) به ولتاژ تحریک (بر حسب ولت) اعمال شده به سنسور بیان می‌شود.
انتخاب بین دو گزینه خروجی مطرح شده، به الزامات سیستم اندازه‌گیری و حساسیت مورد نیاز بستگی دارد. به‌طور کلی، درجه‌بندی mV/V بالاتر (مانند ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت) نشان‌دهنده حسگر حساس‌تری است که سیگنال خروجی بزرگ‌تری را برای تغییر فشار معین ارائه می‌کند. این امر می‌تواند هنگام کار با سیستم‌هایی که به دقت بالایی نیاز دارند، سودمند باشد.

میزان دقت نشان می‌دهد که اندازه‌گیری‌های سنسور فشار مذاب چقدر مقادیر فشار واقعی را در فرآیند منعکس می‌کند. در مورد این سری، دو مقدار ≤ 0.5± %FS و ≤ 0.25± %FS برای دقت ارائه می‌شود که حداکثر خطای مجاز را در درصد محدوده مقیاس کامل مشخص می‌کند. هر چه درصد کمتر باشد، دقت بالاتر است.
دقت به‌صورت درصدی از محدوده تمام مقیاس سنسور بیان می‌شود. عبارت %FS نشان‌دهنده درصدی از محدوده فشار در مقیاس کامل است که سنسور می‌تواند اندازه‌گیری کند. به عنوان مثال، اگر سنسور دارای محدوده مقیاس کامل ۱۰۰۰ بار باشد، ≤ 0.5± %FS به این معنی است که دقت در محدوده ۵± بار (۰.۵٪ از ۱۰۰۰ بار) است.
مقدار دقت کمتر نشان‌دهنده سنسوری است که اندازه‌گیری‌های دقیق‌تر و قابل اعتمادتری را ارائه می‌دهد. بنابراین انتخاب بین دو مقدار دقت بستگی به نیازهای خاص برنامه کاربردی دارد. اگر کنترل دقیق فشار بسیار مهم است، دقت کمتر (به عنوان مثال، ≤ 0.25± %FS) به‌طور کلی‌ ترجیح داده می‌شود. با این حال، باید به خاطر داشت که سنسورهای دقت بالاتر ممکن است هزینه بیشتری در پی داشته باشند.

این سری از سنسورهای فشار مذاب را می‌توان به سنسور دما، از جمله‌ ترموکوپل نوع J، ترموکوپل نوع K،‌ ترموکوپل نوع E و RTD PT100 مجهز کرد، نشان می‌دهد که سنسور فشار مذاب می‌تواند با انواع مختلف سنسورهای دما برای اندازه‌گیری دمای فرآیند، همراه با فشار، ادغام شود.

 • ‌ترموکوپل نوع J:
  ‌ترموکوپل‌ها حسگرهای دما هستند که بر اساس اثر Seebeck عمل می‌کنند، جایی که وقتی دو فلز مختلف در دو اتصال به هم متصل می‌شوند ولتاژ ایجاد می‌شود.‌ ترموکوپل نوع J به‌طور خاص از آهن و کنستانتان استفاده می‌کند. هر نوع‌ ترموکوپل دارای محدوده دمایی و حساسیت متفاوتی است.
 • ترموکوپل نوع K:
  مشابه ‌ترموکوپل نوع J، ترموکوپل نوع K از فلزات کرومل و آلومل استفاده می‌کند. این به دلیل دامنه دمایی گسترده و تطبیق‌پذیری آن به‌طور گسترده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب بین‌ ترموکوپل‌های J و K اغلب به نیازهای دمایی خاص برنامه بستگی دارد.
 • ‌ترموکوپل نوع E:
  ترموکوپل نوع E از فلزات کرومل و کنستانتان استفاده می‌کند. محدوده دمایی متفاوتی نسبت به ‌ترموکوپل‌های J و K دارد. انتخاب یک نوع‌ ترموکوپل خاص به عواملی مانند محدوده دما، دقت و محیطی که در آن استفاده خواهد شد بستگی دارد.
 • RTD مدل PT 100:
  عبارت RTD مخفف Resistance Temperature Detector است و PT100 به یک نوع RTD مبتنی بر پلاتین با مقاومت ۱۰۰ اهم در ۰ درجه سانتی‌گراد اشاره دارد. RTD‌ها بر این اصل کار می‌کنند که مقاومت الکتریکی سنسور با دما تغییر می‌کند. PT100 یک نوع رایج RTD است و به دلیل دقت و پایداری آن شناخته شده است

در مشخصات ذکر شده برای این سری سنسور، میزان ولتاژ منبع تغذیه برابر ۱۰ ولت دی سی است که سطح ولتاژی را نشان می‌دهد که سنسور فشار مذاب در آن کار می‌کند یا نیرو می‌گیرد.
ولتاژ تغذیه ولتاژ الکتریکی است که سنسور برای عملکرد مناسب به آن نیاز دارد. در این حالت به صورت ۱۰ ولت مشخص می‌شود و DC نشان می‌دهد که ولتاژ جریان مستقیم است. این ولتاژ احتمالا برای تامین انرژی الکترونیک داخلی حسگر مانند پل ویتستون و مدارهای تهویه سیگنال استفاده می‌شود.
رعایت ولتاژ منبع تغذیه مشخص شده برای اطمینان از عملکرد صحیح سنسور بسیار مهم است. عملکرد سنسور در خارج از محدوده ولتاژ مشخص شده ممکن است منجر به خوانش نادرست یا آسیب به سنسور شود.
هنگام ادغام سنسور فشار مذاب در سیستم خود، باید مطمئن شد که منبع تغذیه‌ای که استفاده می‌شود خروجی ۱۰ ولت دی سی ثابت و تنظیم شده را ارائه می‌دهد. این تضمین می‌کند که سنسور به‌طور قابل اعتماد عملکرده و اندازه‌گیری دقیق فشار را ارائه می‌دهد.

محدوده دمای دیافراگم، دامنه دمایی را نشان می‌دهد که در آن دیافراگم سنسور فشار مذاب می‌تواند به‌طور ایمن و دقیق کار کند. این محدوده برای سری PT124G-112/112T/123/123T از ۰ تا ۵۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
دیافراگم عضو حیاتی سنسور فشار مذاب است که در معرض محیط فرآیند (مانند پلاستیک مذاب) قرار می‌گیرد. دیافراگم در پاسخ به تغییرات فشار تغییر شکل می‌دهد و این تغییر شکل توسط سنسور برای تعیین فشار اعمال شده ‌اندازه‌گیری می‌شود.
محدوده ی ۵۵۰ – ۰ درجه سانتی‌گراد مشخص شده حداقل و حداکثر دمایی را که دیافراگم می‌تواند تحمل کند را در حالی که عملکرد دقیق و قابل اطمینان حفظ می‌کند، نشان می‌دهد. دیافراگم باید در این محدوده دما باقی بماند تا از عملکرد مناسب و طول عمر سنسور اطمینان حاصل شود.
هنگام ادغام سنسور در سیستم، بسیار مهم اس%

شرکت سازندهZHYQ
کشور سازندهچین
سریPT124G-112/112T/123/123T
نوع سنسورترانسدیوسر فشار مذاب
مدلغلاف سخت
غلاف سخت + سنسور دما
غلاف سخت + کپیلاری منعطف
غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما
اصل اندازه گیریپل وتسون، استرین گیج
دامنه فشار کاری (bar)از ۱۰۰-۰ تا ۱۵۰۰-۰
دامنه فشار کاری (psi)از ۱۴۵۰-۰ تا ۲۱۷۵۵-۰
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۱۵۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۱۷۵۵.۷
خروجی2 mV/V
3.33 mV/V
دقت و درستی≤ ± 0.5 %FS
≤ ± 0.25 %FS
سنسور دمابله
نوع سنسور دماThermocouple - J
Thermocouple - K
Thermocouple - E
RTD - PT100
ولتاژ تغذیه10 V DC
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۵۵۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
M14 x 1.5
M18 x 1.5
M22 x 1.5
جنس اتصال مکانیکی15-5 PH Stainless Steel
17-4 PH Stainless Steel
Inconel
Hastelloy C
طول غلاف [mm]۱۵۲
۲۲۸
۳۰۵
طول کپیلاری [mm]۴۶۰
اتصال الکتریکی5-Pin
6-Pin
تنظیم نقطه صفرخیر
تنظیم نقطه اسپنخیر
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفرخیر
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی80% ± 1%
تاییدیه و گواهینامه هاEx NEPSI | China
CMC (China Metrology Certification) | China
RCQM | Global
دستورالعمل های انطباق و مقرراتCE | European Community
 • تولید ورق و فیلم‌های پلاستیکی
 • نصب بر پمپ مذاب و اندازه گیری رِئولوژی
 • ساخت لوله و پروفیل
 • فرآیند بازیافت
 • فرآیند روکش کردن سیم
 • ساخت الیاف مصنوعی
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon

1 دیدگاه برای سنسور فشار مذاب ZHYQ سری PT124G-112/112T/123/123T

 1. نیکان

  سلام. ما تولید کننده فعال در زمینه ساخت برف پاک کن خودرو هستیم. قصد داریم برای افزایش دقت تولید از سنسور فشار مذاب در اکسترودرهای مان استفاده کنیم. لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید.

  • علی اکبر شیرازی

   درود بر شما دوست عزیز.
   اندازه‌گیری فشار (و دما) در فرآیند با دقت بالا، تاثیر مستقیم بر روی کیفیت محصول خروجی دارد. اکثر سنسور های فشار مذاب موجود در بازار دارای دقت 1% فول اسکیل (مقیاس کل) می‌باشند که اگر شما به دقت بیشتری برای اندازه گیری فشار در فرآیند نیاز دارید، گزینه های 0.5% و 0.25% نیز موجود می‌باشد. برای داشتن ماکزیمم کیفیت در محصول، پیشنهاد ما استفاده از یک سنسور فشار مذاب همراه با سنسور دما با دقت 0.5% در قسمت های مختلف فرآیند می‌باشد که فشار و دما را به‌صورت همزمان در فرآیند با دقت بالایی اندازه‌گیری می‌کند.
   مدل 123T این قابلیت را دارا می‌باشد.

   شاد و سربلند باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا