سنسور فشار اکسترودر DYNISCO سری PT462E-M10

(2 بررسی مشتری)

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: DYNISCO

ویژگی ها:

 • محدوده اندازه‌گیری فشار: ۳۵۰-۰ تا ۷۰۰-۰ بار | ۵۰۰۰-۰ تا ۱۰۰۰۰-۰ psi
 • خروجی: ۳.۳۳ میلی ولت به ولت
 • سنسور دما: ترموکوپل
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF
 • اتصال الکتریکی: ۶ پین

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

سنسور فشار اکسترودر DYNISCO سری PT462E-M10

ترانسدیوسر فشار مذاب مدل PT462E-M10 از یک عنصر حسگر کوچک 6 میلی متری برای استفاده در مکان با دسترسی محدود استفاده می کند و آن را انتخابی ایده آل برای اکسترودرها و رئومترهای کوچک می کند. سنسور فشار اکسترودر DYNISCO سری PT462E-M10 دارای یک استم (Stem) انعطاف پذیر 18 اینچی است تا محفظه الکترونیک را از دمای بالای فرآیند جدا کند.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی سنسور فشار اکسترودر DYNISCO سری PT462E-M10

ترانسدیوسر فشار مذاب، نوعی سنسور فشار مذاب است که سیگنال خروجی میلی ولت به ولت ارائه می‌کند. ترانسدیوسر وسیله‌ای است که یک شکل از انرژی را به دیگری تبدیل می‌کند. در این حالت ترانسدیوسر فشار مذاب فشار وارد شده توسط مذاب (مواد مذاب) را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. اساسا فشار مذاب را اندازه‌گیری می‌کند و یک خروجی الکتریکی متناسب با آن فشار ارائه می‌دهد.
با استفاده از ترانسدیوسر فشار مذاب، می‌توانید فشار وارد شده توسط مذاب را در طی فرآیندهای مختلف صنعتی به دقت کنترل کنید. این اطلاعات برای حفظ شرایط بهینه فرآیند، تضمین کیفیت محصول و جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی که ممکن است به دلیل سطوح فشار غیرعادی ایجاد شود، حیاتی است.
سنسور فشار مذاب سری PT462E-M10 دو مدل مختلف ارائه می‌دهد:

 • غلاف سخت + کپیلاری منعطف:

این مدل از یک غلاف سخت و یک کپیلاری منعطف تشکیل شده‌است. غلاف سفت و سخت به عنوان بدنه اصلی سنسور عمل می‌کند و معمولا روی تجهیزات یا سیستمی که در آن اندازه‌گیری فشار لازم است نصب می‌شود. کپیلاری منعطف یک لوله نازک و انعطاف‌پذیر است که غلاف سخت را به عنصر حسگر سنسور متصل می‌کند. این امکان نصب از راه دور عنصر حسگر را به دور از محیط خشن یا با دمای بالا قرار داده و از اندازه‌گیری دقیق فشار اطمینان حاصل می‌کند و در عین حال از اجزای حساس سنسور محافظت می‌کند.

 • غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما:

این مدل تمام ویژگی‌های مدل قبلی (غلاف سخت و کپیلاری منعطف) را شامل می‌شود و علاوه بر اندازه‌گیری فشار مذاب، یک سنسور دما را نیز در مجموعه حسگر تعبیه می‌کند. سنسور دما امکان نظارت همزمان دمای مذاب به همراه فشار را فراهم می‌کند و اطلاعات ارزشمندی را برای کنترل و بهینه‌سازی فرآیند ارائه می‌دهد.
این مدل‌های مختلف از نظر نصب و کارایی، انعطاف‌پذیری بالایی را ارائه می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که بهترین گزینه را انتخاب کنید که با نیازهای برنامه خاص شما مطابقت دارد. خواه به قابلیت‌های نصب از راه دور نیاز داشته باشید یا به مزایای اضافی اندازه‌گیری دما، این مدل‌ها گزینه‌هایی را برای پاسخگویی به سناریوهای مختلف صنعتی ارائه می‌کنند.

اصل اندازه‌گیری پل ویتستون، استرین گیج به روش اساسی مورد استفاده برای اندازه‌گیری فشار در سنسور فشار مذاب اشاره دارد و می‌توان به صورت زیر این اصل را شرح داد:

 پل ویتستون:
پل ویتستون یک پیکربندی مدار الکتریکی است که معمولا برای اندازه‌گیری تغییرات مقاومت استفاده می‌شود و شامل چهار عنصر مقاومتی است که به شکل الماس به هم متصل شده‌اند. هنگامی که یک ولتاژ به پل اعمال می‌شود، هر تغییری در مقاومت در داخل پل، ولتاژ خروجی متناسب با آن تغییر ایجاد می‌کند. در مورد سنسور فشار مذاب، از پیکربندی پل ویتستون برای اندازه‌گیری تغییرات مقاومت ناشی از استرین گیج استفاده می‌شود.

استرین گیج:
استرین گیج وسیله‌ای است که کرنش یا تغییر شکل یک جسم را با استفاده از این اصل که مقاومت الکتریکی با کرنش تغییر می‌‌یابد، اندازه‌گیری می‌کند. معمولا از یک ورقه فلزی یا سیم نازک تشکیل شده‌است که به سطح جسمی که دچار کرنش می‌شود، متصل می‌شود. همان‌طور که جسم تحت فشار تغییر شکل می‌دهد، استرین گیج کشیده یا فشرده می‌شود و باعث تغییر در مقاومت الکتریکی آن می‌شود. سپس این تغییر مقاومت با استفاده از پیکربندی پل ویتستون اندازه‌گیری می‌شود.

در مورد ترانسدیوسر فشار مذاب سری PT462E-M10، استرین گیج به عنصر حسگر متصل می‌شود که در پاسخ به فشار اعمال شده توسط مواد مذاب تغییر شکل می‌دهد. در همین حین که عنصر حسگر تغییر شکل می‌دهد، استرین گیج تغییر در مقاومت را تجربه می‌کند. این تغییر در مقاومت با استفاده از پیکربندی پل ویتستون اندازه‌گیری می‌شود و به سنسور اجازه می‌دهد تا فشار اعمال شده توسط مواد مذاب را به دقت تعیین کند.

محدوده فشار به عنوان یک مقدار عددی و به دنبال آن یک واحد فشار بیان می‌شود که در این مورد “بار” است. بار یک واحد فشار است که معمولا در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود و نشان‌دهنده نیرویی است که توسط یک سیال به صورت عمود بر یک سطح معین اعمال می‌شود.
برای سنسور فشار سری PT462E-M10، محدوده فشاری از ۰ تا ۳۵۰ یا ۰ تا ۷۰۰ بار دارد. این بدان معناست که سنسور قادر به اندازه‌گیری دقیق فشار در این محدوده مشخص است. حد پایین محدوده ۰ بار است که نشان می‌دهد می‌تواند فشار صفر مطلق یا شرایط خلاء را اندازه‌گیری کند. حد بالای محدوده بسته به مدل یا نوع خاص، ۳۵۰ بار یا ۷۰۰ بار است.
به بیان ساده، اگر فشار مذاب در محدوده تعیین شده سنسور (۰-۳۵۰ بار یا ۰-۷۰۰ بار) قرار گیرد، سنسور برای اندازه‌گیری دقیق فشار طراحی شده‌است. مهم است که اطمینان حاصل شود که فشار اندازه‌گیری شده در این محدوده قرار می‌گیرد تا عملکرد و قابلیت اطمینان سنسور حفظ شود.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار PT462E-M10

خروجی یک سنسور به حساسیت یا سیگنال خروجی سنسور اشاره دارد. به این معنی که برای هر واحد ورودی، در این مورد، فشار، سنسور سیگنال خروجی ۳.۳۳ میلی ولت بر ولت تولید می‌کند.
برای درک بهتر این موضوع، بیایید مثالی را در نظر بگیریم. اگر سنسور تحت فشار ۱۰۰ بار قرار گیرد (با فرض قرار گرفتن در محدوده فشار مشخص شده)، سیگنال خروجی تولید شده توسط سنسور خواهد بود:
سیگنال خروجی = حساسیت x فشار ورودی = ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت x ‍۱۰۰ بار
بنابراین، در این حالت، سیگنال خروجی ۳۳۳ میلی ولت خواهد بود. سیگنال خروجی معمولا به شکل یک ولتاژ الکتریکی است که می‌تواند با استفاده از ابزار دقیق یا سیستم‌های جمع‌آوری داده‌های مناسب پردازش یا اندازه‌گیری شود.

مناسب بودن سیگنال خروجی به عواملی مانند حساسیتی که برای اندازه‌گیری دقیق فشار نیاز دارید، محدوده فشارهایی که انتظار دارید با آن‌ها برخورد کنید و سازگاری با سیستم نظارت یا کنترلی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.
ضروری است که الزامات حساسیت برنامه خود را در نظر بگیرید، زیرا حساسیت بالاتر (سیگنال خروجی بالاتر برای یک ورودی مشخص) می‌تواند اندازه‌گیری‌های دقیق‌تری را ارائه دهد. با این حال، اطمینان از سازگاری سیگنال خروجی با تجهیزات اندازه‌گیری یا سیستم کنترلی که قصد استفاده از آن‌را دارید نیز مهم است.

دقت سنسور فشار مذاب سری PT462E-M10، برابر با ≤ 1±% FS است. دقت به سطح صحت یا انحراف از مقدار واقعی پارامتر اندازه‌گیری شده، که در این مورد فشاراست، اشاره دارد. ≤ 1±% FS نشان می‌دهد که دقت سنسور در محدوده مثبت یا منفی ۱ درصد از محدوده فشار در مقیاس کامل (FS) است.
برای درک بهتر این موضوع، اگر محدوده فشار در مقیاس کامل ۷۰۰-۰ بار را برای سنسور فشار مذاب فرض کنیم، دقت ≤ 1±% FS به این معنی است که حداکثر خطای بالقوه در اندازه‌گیری فشار خواهد بود:
حداکثر خطا = دقت x محدوده کامل = ۷۰۰x ۱٪
بنابراین، حداکثر خطای بالقوه در اندازه‌گیری فشار ۷ بار خواهد بود. این بدان معناست که خوانش فشار ارائه شده توسط سنسور ممکن است تا ۷ بار از مقدار فشار واقعی منحرف شود.
توجه به این نکته مهم است که این مشخصه، هرگونه انحراف یا تغییرات احتمالی در عملکرد سنسور، مانند اثرات غیرخطی، هیسترزیس یا دما را در نظر می‌گیرد. سازندگان تلاش می‌کنند تا این خطاها را به حداقل برسانند تا از صحت خوانش فشار اطمینان حاصل کنند.

هنگامی که سنسور فشار مذاب را می‌توان به یک سنسور دما، از جمله ترموکوپل مجهز کرد، به این معنی است که سنسور قابلیت ترکیب یک ترموکوپل را به عنوان بخشی از طراحی خود دارد.
ترموکوپل نوعی سنسور دما است که از دو سیم فلزی مختلف تشکیل شده‌است که در یک انتها به هم متصل شده‌اند. این دو سیم یک اتصال را تشکیل می‌دهند که به نام اتصال اندازه‌گیری شناخته می‌شود که در معرض دمای اندازه‌گیری قرار می‌گیرد. انتهای دیگر سیم‌ها به یک ابزار اندازه‌گیری دما یا سیستم کنترل متصل می‌شوند.
اصل کارکرد ترموکوپل مبتنی بر پدیده اثر ترموالکتریک است. هنگامی که درجه حرارت در محل اتصال اندازه‌گیری با دمای انتهای دیگر سیم‌ها (که به عنوان اتصال مرجع شناخته می‌شود) متفاوت است، به دلیل اختلاف دما ولتاژ ایجاد می‌شود. این ولتاژ که به عنوان ولتاژ ترموالکتریک یا نیروی الکتروموتور (EMF) شناخته می‌شود، با اختلاف دمای بین دو اتصال مستقیما متناسب است.
با اندازه‌گیری این ولتاژ ترموالکتریک می‌توان دمای محل اتصال اندازه‌گیری را تعیین کرد. رابطه بین ولتاژ و دما معمولا از طریق جداول استاندارد یا منحنی‌های کالیبراسیون مخصوص نوع ترموکوپل مورد استفاده ایجاد می‌شود.
توجه به این نکته مهم است که نوع خاصی از ترموکوپل مورد استفاده ممکن است بسته به مدل سنسور یا نیاز مشتری متفاوت باشد. انواع مختلف ترموکوپل، مانند نوع K، نوع J، یا نوع T دارای محدوده دمایی و ویژگی‌های متفاوتی هستند، بنابراین مهم است که نوع ترموکوپل مناسب را بر اساس نیازهای کاربردی خاص انتخاب کنید.
ولتاژ تغذیه به محدوده ولتاژ مورد نیاز برای تغذیه سنسور فشار مذاب اشاره دارد و ولتاژ الکتریکی است که باید در اختیار سنسور قرار گیرد تا به درستی کار کند. برای

ترانسدیوسر فشار مذاب سری PT462E-M10 محدوده مشخص شده از ۱۰ تا ۱۲ ولت دی سی (جریان مستقیم) می باشد. این بدان معناست که سنسور برای عملکرد صحیح به منبع تغذیه با خروجی ولتاژ در این محدوده نیاز دارد.
بنابراین برای تغذیه سنسور فشار مذاب، به یک منبع تغذیه دی سی نیاز دارید که بتواند ولتاژ خروجی ۱۲-۱۰ ولت را ارائه دهد. مهم است که اطمینان حاصل شود که ولتاژ ارائه شده در این محدوده مشخص قرار می‌گیرد تا از آسیب احتمالی به سنسور یا قرائت‌های نادرست جلوگیری شود.
شایان ذکر است که ولتاژ خاص در محدوده داده شده ممکن است بسته به مدل یا نوع سنسور متفاوت باشد. همیشه برای ولتاژ مورد نیاز سنسور فشار مذاب خاصی که با آن کار می‌کنید به دیتاشیت یا دستورالعمل‌های سازنده مراجعه کنید.
محدوده دمای دیافراگم سری PT462E-M10، برابر با ۴۰۰-۰ درجه سانتیگراد ذکر شده‌است و به محدوده دماهایی اشاره دارد که دیافراگم سنسور فشار مذاب می‌تواند بدون آسیب دیدن یا تاثیر قابل توجهی بر عملکرد آن تحمل کند.
دیافراگم سنسور فشار مذاب جزء نازک و حساسی است که مستقیما با مواد مذاب یا مواد فرآیندی در تماس است و برای اندازه‌گیری فشار مذاب با تغییر شکل در پاسخ به فشار اعمال شده طراحی شده‌است. محدوده دمای دیافراگم محدوده دمایی را مشخص می‌کند که در آن دیافراگم می‌تواند به طور موثر عمل کند.
توجه به این نکته مهم است که فراتر از محدوده دمای دیافراگم مشخص شده به طور بالقوه می‌تواند منجر به اثرات نامطلوبی مانند تغییر شکل، تخریب مواد یا خوانش فشار نادرست شود. بنابراین، اطمینان از اینکه دمای مواد مذاب یا فرآیند در محدوده مشخص شده باقی می‌ماند، بسیار مهم است تا عملکرد و طول عمر سنسور حفظ شود.
شایان ذکر است که محدوده دمای دیافراگم بسته به مدل خاص یا نوع سنسور فشار مذاب ممکن است متفاوت باشد. همیشه به مستندات یا دستورالعمل‌های سازنده برای محدوده دمایی دقیق قابل اعمال برای سنسور خاص خود مراجعه کنید.

مشخصات مکانیکی سنسور فشار PT462E-M10

اتصال مکانیکی ″1/2-20UNF به نوع و اندازه اتصال رزوه‌ای مورد استفاده برای اتصال فیزیکی سنسور فشار مذاب به تجهیزات فرآیند یا ابزار دقیق اشاره دارد. عدد ۱.۲ به اندازه اتصال رزوه‌ای اشاره دارد و اندازه ۱.۲ اینچ را نشان می‌دهد. همچنین عدد ۲۰، گام رزوه یا تعداد رزوه‌ها در هر اینچ را نشان می‌دهد. عبارت UNF مخفف Unified National Fine است و نشان‌دهنده سری یا نوع رزوه است و شکل و ویژگی‌های رزوه را مشخص می‌کند.
اتصال مکانیکی نقش مهمی در اتصال ایمن سنسور فشار مذاب به تجهیزات فرآیند یا ابزار دقیق دارد و یک مهر و موم محکم و تراز مناسب برای حفظ اندازه‌گیری دقیق فشار را تضمین می‌کند.
انتخاب اتصال مکانیکی برای سنسور فشار به عوامل مختلفی مانند الزامات کاربردی خاص، تجهیزات مورد استفاده و استانداردهای صنعت بستگی دارد. اتصال مکانیکی ″1/2-20UNF یک اندازه و نوع رزوه رایج در بسیاری از کاربردهای صنعتی است که یک اتصال قابل اعتماد برای بسیاری از سناریوهای اندازه‌گیری فشار را فراهم می‌کند.
جنس اتصال مکانیکی به کار برده شده در سری PT462E-M10، Dymax® Coated INCONEL® Alloy 718 است. آلیاژ INCONEL® 718 یک آلیاژ نیکل کروم با استحکام بالا و مقاوم در برابر خوردگی است و به دلیل خواص مکانیکی عالی و پایداری در دمای بالا شناخته شده‌است. این آلیاژ به‌طور خاص برای مقاومت در برابر محیط‌های خشن از جمله دما، فشار و شرایط خورنده بالا طراحی شده‌است و به صورت گسترده در صنایع مختلف از جمله هوا فضا، نفت و گاز، فرآوری شیمیایی و تولید برق مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن‌ها موادی با استحکام عالی و مقاومت در برابر حرارت و خوردگی مورد نیاز است.

پوشش Dymax ® به نوع خاصی از پوشش اعمال شده بر روی مواد INCONEL® Alloy 718 اشاره دارد و در واقع نام تجاری مرتبط با محلول‌های پوششی مختلف است که به دلیل چسبندگی عالی، مقاومت در برابر خوردگی و دوام شناخته شده‌است.
پوشش Dymax® که روی اتصال مکانیکی INCONEL® Alloy 718 اعمال می‌شود، خواص مواد را افزایش می‌دهد و محافظت بیشتری در برابر خوردگی، سایش و محیط‌های بالقوه ساینده ایجاد می‌کند. این پوشش به افزایش طول عمر اتصال مکانیکی کمک می‌کند و عملکرد قابل اعتماد سنسور فشار مذاب را حتی در شرایط کاری سخت تضمین می‌کند.

با استفاده از ترکیب INCONEL® Alloy 718 و Dymax® Coating در اتصال مکانیکی، سنسور فشار مذاب چندین مزیت شامل استحکام مکانیکی بالا، مقاومت در برابر خوردگی و دماهای بالا و دوام بهبود یافته را به دست می‌آورد.
انتخاب این مواد نشان‌دهنده تعهد سازنده به ارائه محصولی قوی و قابل اعتماد است که بتواند در محیط‌های صنعتی سخت مقاومت کند و تضمین می‌کند که سنسور فشار مذاب می‌تواند اندازه‌گیری دقیق فشار را حفظ کند و در برابر چالش‌های ناشی از دما، فشار و سیال‌های خورنده مقاومت کند.

طول غلاف نشان‌دهنده امتداد یا بیرون‌زدگی سنسور از سطح نصب یا نقطه اتصال آن است. این فاصله بین انتهای بدنه یا محفظه حسگر و نقطه تماس آن با فرآیند یا دستگاه است.

برای سنسور فشار مذاب سری PT462E-M10 چندین گزینه طول غلاف را ارائه می‌دهد: ۱۷۶ میلی‌متر، ۱۰۲ میلی‌متر، ۱۵۰ میلی‌متر، ۲۳۰ میلی‌متر و ۳۲۰ میلی‌متر. این اندازه‌ها طول قسمت غلاف موجود برای نصب سنسور را نشان می‌دهد.
انتخاب طول غلاف به عوامل مختلفی مانند الزامات نصب خاص، دسترسی به نقطه نصب و ابعاد فیزیکی ماشین یا تجهیزات فرآیند بستگی دارد. طول غلاف تعیین می‌کند که سنسور تا چه اندازه از سطح نصب فاصله دارد. اگر محل نصب در یک فضای تنگ یا صعب العبور واقع شده باشد، ممکن است طول غلاف کوتاه‌تر برای نصب و نگهداری آسان تر مناسب باشد. بنابراین طول غلاف بر قابلیت دسترسی تاثیر می‌گذارد.
طول غلاف همچنین فاصله کافی بین سنسور و هر گونه اجزا یا ساختار اطراف را تضمین می‌کند و به جلوگیری از تداخل یا تماسی که می‌تواند بر دقت اندازه‌گیری فشار تاثیر بگذارد یا به‌طور بالقوه به سنسور آسیب برساند، کمک می‌کند. در برخی موارد، طول غلاف ممکن است بر اساس الزامات فرآیند خاص، مانند عمقی که باید در آن اندازه‌گیری فشار انجام شود یا موقعیت بهینه برای قرائت‌های دقیق، انتخاب شود.
هنگام نصب سنسور فشار مذاب بر روی دستگاه، در نظر گرفتن فضای موجود، موقعیت مورد نظر برای اندازه‌گیری فشار، و سایر الزامات خاص برنامه، ضروری است. ممکن است لازم باشد طول غلافی را انتخاب کنید که دسترسی، فاصله و دسترسی لازم را برای نصب و کارکرد مناسب فراهم کند.

لوله کپیلاری منعطف جزیی است که دیافراگم سنسور فشار مذاب را به بدنه یا محفظه اصلی سنسور متصل می‌کند. بنابراین امکان انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند و سنسور را قادر می‌سازد تا در مکان مناسب یا قابل دسترسی‌تر نصب شود و در عین حال اتصال لازم به منبع فشار را حفظ کند..

طول کپیلاری منعطفبرای این سری از سنسور فشار مذاب ۴۶۰ میلی‌متراست و به روش‌های زیر بر نصب و راه‌اندازی سنسور فشار مذاب تاثیر می گذارد:

 • انعطاف‌پذیری موقعیت: وجود یک کپیلاری منعطف به شما این امکان را می‌دهد که بدنه اصلی سنسور را در مکانی راحت‌تر یا در دسترس‌تر نصب کنید، در حالی که دیافراگم را می‌توان نزدیکتر به منبع فشار واقعی قرار داد. این انعطاف‌پذیری گزینه‌های بیشتری را برای قرار دادن سنسور فراهم می‌کند، به خصوص در شرایطی که نصب مستقیم امکان‌پذیر یا مطلوب نیست.
 • قابلیت دسترسی: طول کپیلاری منعطف امکان دسترسی بیشتر را هنگام نصب سنسور فشار مذاب فراهم می‌کند. می‌توان سنسور را از میان فضاهای تنگ یا اطراف موانع عبور داد تا دیافراگم را به بدنه حسگر اصلی متصل کند.
 • ملاحظات نصب: طول کپیلاری منعطف باید در طول فرآیند نصب در نظر گرفته شود. مهم است که کپیلاری را به درستی مسیریابی و محکم کنید تا اطمینان حاصل شود که تحت فشار زیاد خم شدن یا خمیدگی‌های تیز قرار نمی‌گیرد که می‌تواند بر عملکرد یا دقت اندازه‌گیری فشار تاثیر بگذارد. پیروی از دستورالعمل‌های سازنده برای نصب برای اطمینان از عملکرد مناسب بسیار مهم است.

توجه به این نکته مهم است که طول کپیلاری منعطف ممکن است بسته به مدل یا نوع سنسور فشار مذاب متفاوت باشد. برای راهنمایی دقیق در مورد نصب و مسیریابی کپیلاری منعطف برای کاربرد خاص خود، همیشه به مستندات سازنده مراجعه کنید یا با پشتیبانی فنی مشورت کنید.

اتصال الکتریکی ۶ پین به نوع اتصال الکتریکی مورد استفاده برای رابط بین سنسور فشار مذاب و سیستم الکتریکی خارجی یا ابزار دقیق اشاره دارد و نشان می‌دهد که اتصال الکتریکی از یک کانکتور با شش پایه یا ترمینال استفاده می‌کند. این کانکتور برای تسهیل اتصال الکتریکی بین سنسور فشار مذاب و کانکتور جفت یا بلوک ترمینال مربوطه طراحی شده‌است.
انتخاب اتصال الکتریکی به عوامل مختلفی از جمله الزامات خاص برنامه شما، سازگاری با سیستم الکتریکی یا ابزار دقیق و استانداردهای صنعت بستگی دارد. لزوما یک اتصال الکتریکی جهانی بهتر وجود ندارد، زیرا مناسب بودن بستگی به نیازهای خاص شما و سازگاری سنسور با تنظیمات موجود شما دارد.

کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت سنسور فشار مذاب DYNISCO سری PT462E-M10، برابر با 1±% 80% است که به جزییات کالیبراسیون ارائه شده در سنسور فشار مذاب اشاره دارد.
کالیبراسیون شانت تکنیکی است که برای بررسی و تنظیم دقت سنسور فشار استفاده می‌شود و شامل اعمال فشار شناخته شده و دقیق کنترل شده به سنسور و مقایسه سیگنال خروجی با مقدار مورد انتظار است. این به تعیین هرگونه انحراف یا خطا در خروجی سنسور کمک می‌کند و امکان انجام تنظیمات کالیبراسیون را فراهم می‌کند.
در این حالت، ویژگی کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت نشان می‌دهد که سنسور فشار مذاب به مکانیزم داخلی برای کالیبراسیون شانت مجهز شده‌است و در طول این فرآیند، سنسور در سطح فشار ۸۰ درصد از محدوده مقیاس کامل خود، با دقت ۱± کالیبره می‌شود.
به بیان ساده، کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت سنسور به آن اجازه می‌دهد تا با اعمال فشار شناخته شده معادل ۸۰ درصد حداکثر محدوده فشار قابل اندازه‌گیری، دقت خود را تایید و تنظیم کند. هدف این است که اطمینان حاصل شود که سنسور خوانش فشار دقیق و قابل اعتماد را در محدوده تحمل مشخص شده ٪±۱ ارائه می‌دهد.
ویژگی کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت برای تایید و تصحیح دوره‌ای هرگونه رانش احتمالی یا عدم دقتی که ممکن است در طول زمان رخ دهد مفید است. این به حفظ عملکرد سنسور و اطمینان از دقت اندازه‌گیری فشار کمک می‌کند.
توجه به این نکته مهم است که فرآیند کالیبراسیون شانت معمولا با پیروی از روش‌های خاص ارائه شده توسط سازنده سنسور انجام می‌شود. آن‌ها دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه فعال کردن کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت و انجام مراحل لازم برای تایید و تنظیم خروجی سنسور ارائه می‌دهند.

نحوه نصب سنسور فشار مذاب DYNISCO سری PT462E-M10

در ذیل، قصد داریم به چند نکته درباره نصب سنسور فشار مذاب بر روی اکسترودر اشاره کنیم:

 • محل نصب: مکانی را برای نصب سنسور انتخاب کنید که نزدیک مسیر جریان مذاب باشد و پشتیبانی کافی از سنسور را فراهم کند. محل نصب نیز باید امکان دسترسی آسان به سنسور را برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون فراهم کند.
 • جهت‌ نصب سنسور: سنسور را با مسیر جریان مذاب تراز کنید تا بتواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. اطمینان حاصل کنید که سنسور با جهت‌گیری صحیح (به عنوان مثال، با دیافراگم سنسور رو به مسیر جریان مذاب) نصب شده است.همچنین، دیافراگم سنسور باید با مسیر جریان مذاب به‌صورت موازی نصب شود.

نحوه نصب درست سنسور فشار مذاب در فرآیند

 • نیروی گشتاور: پیچ‌های نصب را مطابق با مشخصات گشتاور توصیه شده توسط سازنده محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ‌ها می‌تواند به سنسور آسیب برساند، در حالی که سفت شدن کم می‌تواند منجر به نشتی و خوانش نادرست شود.
 • اتصالات الکتریکی: مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی سنسور به درستی ایمن و عایق شده باشند. از اندازه مناسب سیم استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولید کننده را برای سیم‌کشی سنسور دنبال کنید.
  با پیروی از این نکات برای نصب، می توانید اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار مذاب خوانش دقیق و قابل اعتمادی را روی اکسترودر شما ایجاد می‌کند. اگر در مورد فرآیند نصب، سوال یا نگرانی دارید، حتما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.
شرکت سازندهDYNISCO
کشور سازندهآمریکا
سریPT462E-M10
نوع سنسورترانسدیوسر فشار مذاب
مدلغلاف سخت + کپیلاری منعطف
غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما
اصل اندازه گیریWheatstone Bridge, Strain Gauge
دامنه فشار کاری (bar)از ۳۵۰-۰ تا ۷۰۰-۰
دامنه فشار کاری (psi)از ۵۰۰۰-۰ تا ۱۰۰۰۰-۰
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۷۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۱۰۱۵۲.۶
خروجی3.33 mV/V
دقت و درستی≤ ± 1 %FS
سنسور دمابله
نوع سنسور دماThermocouple
ولتاژ تغذیه10-12 V DC
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۴۰۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
جنس اتصال مکانیکیDymax® Coated INCONEL® Alloy 718
طول غلاف [mm]۷۶
۱۰۲
۱۵۰
۲۳۰
۳۲۰
طول کپیلاری [mm]۴۶۰
اتصال الکتریکی6-Pin
تنظیم نقطه صفرخیر
تنظیم نقطه اسپنخیر
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفرخیر
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی80% ± 1%
تاییدیه و گواهینامه هاISO 9001 | Worldwide
REACH | European Union
دستورالعمل های انطباق و مقرراتRoHS
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon

2 دیدگاه برای سنسور فشار اکسترودر DYNISCO سری PT462E-M10

 1. سیامک مرادیان

  درود بر شما و وقتتون بخیر. من قصد دارم یک جایگزین برای سنسور فشار مذاب فعلی (دقیقا همین مدل) که بر روی اکسترودر نصب است تهیه کنم. رنج فشار 35MPa، خروجی 3.33 mV/V و رزوه 1/2 و طول غلاف تقریبا 6 اینچ میباشد. آیا این مدل با این مشخصات موجود هست؟ اگر خیر، لطفا مورد جایگزین اگر هست بفرمایید.

  • علی اکبر شیرازی

   درود بر شما دوست عزیز، نگران نباشید. ما همیشه راه‌حلی برای چالش یا نیاز شماخواهیم داشت! احتراماً، جهت استعلام قیمت و موجودی با کارشناسان فروش تماس بگیرید.
   موفق باشید

 2. سمیه موسویان

  درود برشما. یک سوال از خدمتتان دارم. از این سنسور برای اکسترودر پی وی سی هم میشود استفاده کرد؟

  • علی اکبر شیرازی

   درود بر شما دوست عزیز،
   بله قطعا. در هر کجا از فرآیند اکستروژن که نیاز به اندازه‌گیری فشار مواد مذاب دارید، می‌توانید از سنسور فشار مذاب جهت کنترل و نظارت بر فشار فرآیند در اکسترودر استفاده کنید.
   همچنین، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره بابت انتخاب صحیح سنسور فشار مذاب مناسب با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا