تصفیه فاضلاب

صنعت آب و فاضلاب بخش تصفیه پساب شهری و صنعتی

خط لوله گاز

1 از 5

ماسه شویی

2 از 5

مخزن ذخیره بیوگاز

3 از 5

ایستگاه پمپاژ

4 از 5

ایستگاه مارپیچ بالابر فاضلاب

5 از 5

تصفیه فاضلاب نقش مهمی در حفاظت از محیط زیست و سلامت جمعیاز طریق گندزدایی و تصفیه موثر فاضلاب قبل از رهاسازی مجدد به اکوسیستم – ایفا می‌کند. این فرآیند پیچیده شامل مراحل مختلفی از جمله تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی برای حذف ناخالصی‌ها و آلاینده‌ها از فاضلاب است. یکی از جنبه های ضروری تصفیه فاضلاب، استفاده از تجهیزات اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل اطمینان است. اندازه‌گیری دقیق فشار برای نظارت و کنترل فرآیندهای مختلف در تصفیه خانه‌ها از جمله پمپاژ، هوادهی و فیلتراسیون، امری حیاتی است. تیم متخصصین ما، اهمیت اندازه‌گیری دقیق و پایدار فشار در سیستم‌های تصفیه فاضلاب را کاملاً درک می‌کنند. ما متعهد هستیم که با ارائه‌ی راه‌حل های نوآورانه، خدمات و محصولاتی که برای اندازه‌گیری فشار در این فرآیندهای حیاتی طراحی شده‌اند، به صنعتگران کمک کنیم. به کمک تخصص و تجربه طولانی مدت، می‌توانیم به بهینه‌سازی فرآیندهای اندازه‌گیری، کارآمدی و قابل اعتماد بودن عملیات تصفیه فاضلاب برای مشتریان خود، در عین رعایت الزامات قانونی و حفظ پایداری محیط زیستی، یاری دهیم.

اندازه گیری فلو در خطوط گاز توسط ترانسمیتر اختلاف فشار

خط لوله گاز

اندازه‌گیری دبی (فلو) گاز لجن

کنترل سطح پساب در ایستگاه های پمپاژ

ایستگاه پمپاژ

کنترل و نظارت بر سطح در ایستگاه پمپاژ

اندازه گیری سطح در ایستگاه بالابر فاضلاب

ایستگاه مارپیچ بالابر فاضلاب

اندازه‌گیری سطح در ایستگاه بالابر فاضلاب

اندازه گیری فشار و حجم در مخزن ذخیره سازی بیوگاز

مخزن ذخیره‌سازی بیوگاز

نظارت بر فشار و حجم در مخازن ذخیره‌سازی بیوگاز

اندازه گیری غلظت ماسه در ماسه شور

ماسه شویی

اندازه‌گیری غلظت ماسه در ماسه شور

کنترل سطح پساب در ایستگاه های پمپاژ

ایستگاه پمپاژ

کنترل و نظارت بر سطح در ایستگاه پمپاژ

اندازه گیری سطح در ایستگاه بالابر فاضلاب

ایستگاه مارپیچ بالابر فاضلاب

اندازه‌گیری سطح در ایستگاه بالابر فاضلاب

اندازه گیری فشار و حجم در مخزن ذخیره سازی بیوگاز

مخزن ذخیره‌سازی بیوگاز

نظارت بر فشار و حجم در مخازن ذخیره‌سازی بیوگاز

فاضلاب

تصفیه فاضلاب خانگی و صنعتی و نزولات جوی آلوده به آلاینده ها بدون شک یکی از مهم ترین خدمات رفاهی عمومی می باشد.

تصفیه خانه های مدرن فاضلاب، پساب را به صورت مکانیکی و بیولوژیکی و در سه فاز، قبل از بازگرداندن آن به منبع آب نهایی ( نهرها و رودخانه ها) تمیز می‌کنند.
آلودگی فزاینده آب ناشی از مواد دارویی، مرحله چهارم را در آینده قابل پیش‌بینی ضروری می‌سازد.
برای مثال، اتحادیه اروپا پاکسازی فاضلاب را با این هدف اجرا می‌کند که تمام مسیرهای آبی در داخل مرزهایش به شرایط زیست محیطی عالی برسد.
افزایش مستمر نیازمندی‌ها به دلیل محدودیت‌ها و قوانین جدیدتر، و به همراه آن نیاز به تجهیزات فنی: اتوماسیون برای ایمنی بیشتر، در دسترس بودن تجهیزات ممکن، افزایش کارایی از طریق پروسه‌ی فرآیند و مصرف انرژی.

نقش سنسور فشار هیدرواستاتیک در حوضچه های سرریز باران

حوضچه سر ریز باران | Rain overflow basin

حوضچه های سرریز باران از سیستم فاضلاب در برابر بارش های شدید محافظت می‌کنند.
آنها آب اضافی ته نشین‌شده را تا آب و هوای خشک‌تر ذخیره می‌کنند، زمانی که می‌توان آن را به تدریج به سیستم فاضلاب پمپ کرد. برای پمپاژ صحیح، سطح حوضچه‌ها باید به طور مداوم کنترل شود. برای این کاربرد، “ترانسمیترهای فشار غوطه ور” کنترل سطح قابل اعتمادی را تضمین می‌کنند.
سیگنال‌های ارسالی‌شان پس از اندازه‌گیری، کنترل سطح آب و عدم خشکی پمپ‌ها و سرریز شدن مخازن را فراهم می‌کنند. بنابراین، از آسیب گزاف به ایستگاه پمپاژ یا محیط نزدیک حوضچه ها جلوگیری می‌شود. ترانسمیتر فشار غوطه‌ور حتی زمانی که برای سال‌ها در زیر آب هستند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که پایداری و عمر طولانی مدتی داشته باشند. (هیچ آبی وارد پراب غوطه ور نمی‌شود)

ایستگاه پمپاژ فاضلاب | Wastewater pumping station

پمپ‌ها، ضربان قلب فرآیندهای متعددی را در سیستم فاضلاب کنترل می‌کنند. نقاط کلیدی مهم در سیستم فاضلاب، ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب یا پمپ‌های بالابر هستند. آنها فاضلاب جمع آوری شده را تا سطحی بالا می‌برند که بتواند به طور طبیعی به پایین یا از طریق لوله های تحت فشار به تصفیه خانه فاضلاب جریان یابند. برای این دو کاربرد، می‌توان از “ترانسمیتر فشار غوطه ور” جهت اندازه‌گیری دقیق سطح فاضلاب استفاده کرد. ترانسمیتر های فشار غوطه ور انتقال ایمن و قابل اعتماد سیگنال اندازه‌گیری را به اتاق کنترل افزایش می‌دهند.

نقش ترانسمیتر فشار غوطه ور در ایستگاه پمپاژ فاضلاب
پیمایش به بالا