ایستگاه مارپیچ بالابر فاضلاب

اندازه‌گیری سطح در ایستگاه بالابر فاضلاب | Sewage lifting station

چالش

فاضلاب بسیار آلوده و چرب از خانوارها و شرکت های تجاری به “ایستگاه بالابر فاضلاب” سرازیر می‌شوند. آب کثیف و زباله های شناور موجود در آن توسط سیلندر مارپیچ به سطح بالاتری انتقال و سپس در امتداد شیب طبیعی رو به پایین، به تصفیه خانه جریان می یابند.

در ایستگاه های بالابر فاضلاب، مهندسان اغلب با چالش اندازه‌گیری دقیق سطح در شرایط بسیار نامطلوب دست و پنجه نرم می‌کنند. تلاقی فاضلاب های بسیار کثیف و چرب، همراه با وجود زباله های شناور، یک چالش قابل توجه است. این عناصر نه تنها روش‌های اندازه‌گیری مرسوم را سد می‌کنند، بلکه نیاز به یک فناوری مناسب دارند که بتواند در برابر محیط خشن فاضلاب شهری و صنعتی مقاومت کند. علاوه بر این، تهدید دائمی رسوب مواد، تشکیل میعانات، وجود گاز و بخار های سمی، پیچیدگی دستیابی به اندازه‌گیری دقیق و قابل اعتماد سطح را بیشتر می‌کند. مهندسان در این قسمت نیاز به راه حلی دارند که کنترل پمپ ها را تضمین کند و در عین حال، در مقابل سختی های این کاربرد سخت مقاومت کند و همچنین مقرون به صرفه باشد.

اندازه گیری سطح در ایستگاه بالابر فاضلاب
فرآیند بالا بردن فاضلاب در ایستگاه مارپیچ بالابر

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

شفت پمپ

محدوده اندازه‌گیری سطح

۰ تا ۵ متر

سیال

فاضلاب

محدوده دمای فرآیند

۱۰+ تا ۳۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

رسوب، میعانات، گاز های سمی، بخار

کاربرد سنسور هیدرواستاتیک در اندازه گیری سطح بالابر فاضلاب

راه‌حل مناسب

در محیط چالش‌برانگیز ایستگاه‌های بالابر فاضلاب، جایی که فاضلاب بسیار کثیف و زباله‌های شناور می‌توانند سیستم‌های اندازه‌گیری معمولی را خراب کنند، یک راه‌حل قابل اعتماد استفاده از یک “سنسور فشار هیدرواستاتیک” یا همان، ترانسمیتر فشار غوطه ور است که برای بکارگیری در چنین سناریوهای سختی طراحی شده است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

اندازه‌گیری سطح در شفت ورودی، استفاده مقرون به صرفه از پمپ ها را کنترل می‌کند. ترانسمیتر فشار هیدرواستاتیکی که برای اندازه گیری سطح در شفت پمپ ایستگاه های بالابر فاضلاب طراحی شده باشد، یک راه حل قابل اعتماد و مقرون به صرفه است. با برد اندازه‌گیری سطح تا ۵ متر، محدوده دمای فرآیند ۱۰+ تا ۳۰+ درجه سانتی‌گراد و متریال وتدپارت سازگار با فاضلاب، در مقابل ماهیت خورنده فاضلاب حتی در حضور میعانات، گاز و بخار های سمی مقاومت می‌کند.

استفاده از فناوری سنسور فشار هیدرواستاتیک (ترانسمیتر فشار غوطه ور)، عملکرد دقیق، کم هزینه و بدون تعمیر و نگهداری را تضمین و داده های سطح دقیق را برای کنترل موثر پمپ ها ارائه می‌دهد.

متریال های سازگار با فاضلاب

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت سنسور فشار هیدرواستاتیک (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب فاضلاب برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L (1.4404)
  • Stainless Steel 316Ti (1.4571)
  • Titanium
  • PP-HT

هستند. همچنین توصیه می‌شود متریال دیافراگم از سرامیک با حداقل خلوص ۹۶٪ (ceramics Al2O3 96%) باشد. بهترین متریال های سازگار با آب فاضلاب برای قسمت آب‌بندی (Seal) به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • FKM
  • FFKM

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار هیدرواستاتیک ضد خوردگی ZHYQ سری PT124B-224 یک سنسور فشار از نوع غوطه‌وری است که می‌تواند تغییر سطوح مختلف سیال را به سیگنال آنالوگ استاندارد تبدیل کند. که با این سیگنال خروجی می‌تواند تغییرات را به اتاق‌های کنترل، کنترلرها و آلارم‌ها و دیگر ابزار برای نظارت و کنترل سطح انتقال داد. از این سنسور سطح می‌توان برای تشخیص سطح مایعات مختلف خورنده قوی استفاده کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سنسور سطح مایع Waterpilot FMX21 با سلول اندازه‌گیری سرامیکی خازنی و بدون روغن، معمولا در فرآیندها و کاربردهای محیطی برای اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک استفاده می‌شود. با خروجی HART، محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان آزادانه تنظیم و اندازه‌گیری سطح جبران‌شده با چگالی را می‌توان فعال کرد. دارای گواهینامه آب آشامیدنی است و اندازه‌گیری دمای بدون وقفه را نیز ارائه می‌دهد. سری‌هایی برای کاربرد در فاضلاب‌ها و لجن‌ها یا استفاده در آب نمک نیز موجود است.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سطح سنج LMK 307 برای اندازه‌گیری مداوم سطح در کاربردهای آب و فاضلاب طراحی شده‌است. عنصر اندازه‌گیری یک سنسور سرامیکی است که روی آن نصب شده‌است. متریال مختلف برای کابل را می‌توان با توجه به شرایط عملیاتی خاص مشتری ارائه داد.

پیمایش به بالا