مخزن ذخیره‌سازی بیوگاز

نظارت بر فشار و حجم در مخازن ذخیره‌سازی بیوگاز | Biogas storage tank

چالش

گاز متان استخراج شده از مخزن هضم به طور موقت در یک “مخزن بیوگاز” ذخیره می‌شود. بسته به طراحی تأسیسات ذخیره‌سازی گاز، از یک دیافراگم انعطاف پذیر پلاستیکی یا یک سقف شناور برای یکسان سازی حجم نیز استفاده می شود.

در حوزه تأسیسات ذخیره‌سازی بیوگاز، یکی از چالش‌های فنی قابل‌توجهی که مهندسان اغلب با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، حفظ اندازه‌گیری‌های ثابت و قابل اعتماد در محیطی است که با ویژگی‌های نوسان گاز شناخته می‌شود. مسئله مهم در اینجا، دستیابی به اندازه‌گیری دقیق فشار برای گازها در محدوده وسیع دما و فشار است. ترکیب متفاوت و خواص شیمیایی گاز، همراه با قرار گرفتن در معرض احتمالی با عناصر خورنده، چالش‌های بزرگی را برای اطمینان از دقت و طول عمر تجهیز اندازه‌گیری ایجاد می‌کند. مهندسان باید نه تنها با جنبه های مکانیکی اندازه گیری بلکه با دینامیک پیچیده رفتار گاز تحت شرایط متغیر نیز مقابله کنند. این چالش چند وجهی نیازمند راه حل های نوآورانه برای حفظ نظارت قابل اعتماد و بهینه سازی مدیریت تاسیسات ذخیره سازی بیوگاز است.

اندازه گیری فشار و حجم در مخزن ذخیره سازی بیوگاز
اندازه‌گیری فشار در مخزن ذخیره بیوگاز

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن / انشعاب لوله

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۱۰+ بار

سیال

گاز

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۵۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

مقاومت شیمیایی

نیروگاه بیوگاز

راه‌حل مناسب

در محیط پیچیده تاسیسات ذخیره بیوگاز، که در آن عواملی مانند ترکیب گاز، دما و فشار می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند، یافتن راه حل قابل اعتماد برای اندازه گیری دقیق فشار بسیار مهم است زیرا فشار گاز به طور مداوم باید اندازه گیری شود تا از عملکرد قابل اعتماد و ایمن، اطمینان حاصل شود. برای مقابله با چالش‌های ناشی از این شرایط، توصیه می‌کنیم از یک “ترانسمیتر فشار” با متریال وتدپارت سازگار با بیوگاز که برای چنین کاربردهای سختی طراحی شده است استفاده کنید. ترانسمیتر فشار باید دارای محدوده اندازه گیری تا ۱۰ بار باشد که آن را برای نظارت بر سطوح مختلف گاز در مخازن ذخیره سازی و خطوط لوله مناسب می‌کند.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

همچنین باید بتواند در دماهای بین ۰ تا ۵۰+ درجه سانتیگراد عملکرد پایداری را حتی در شرایط خشن تضمین کند. همان‌طور که قبلاً بیان شد، متریال وتدپارت ترانسمیتر فشار باید بتواند در برابر اثرات شیمیایی بیوگاز مقاومت کند و از طول عمر و قابلیت اطمینان آن در هنگام قرار گرفتن در معرض اجزای گاز بالقوه خورنده، محافظت کند. با پیاده سازی یک ترانسمیتر فشار مناسب، می توانید دقت و قابلیت اطمینان نظارت بر حجم و فشار خود را در تأسیسات ذخیره سازی بیوگاز افزایش دهید.

متریال های سازگار با فاضلاب

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب فاضلاب برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L (1.4404)
  • Stainless Steel 316Ti (1.4571)
  • Titanium
  • Hastelloy

هستند. همچنین توصیه می‌شود متریال دیافراگم از سرامیک با حداقل خلوص ۹۶٪ (ceramics Al2O3 96%) باشد. بهترین متریال های سازگار با آب فاضلاب برای قسمت آب‌بندی (Seal) به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • FKM
  • FFKM

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیترهای فشار مطلق و گیج PT124B-3507G و PT124B-3507A با کارایی بالا دارای سنسور سیلیکونی تک کریستالی رزونانت هستند و برای اندازه‌گیری فشار مایع، گاز یا بخار مناسب هستند. این سری یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر دی سی متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را تولید می‌کند. همچنین دارای زمان پاسخ‌گویی سریع، راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق پروتکل HART، تشخیص و خروجی وضعیت انتخابی برای هشدار فشار بالا/پایین است. فناوری چندحسی، عملکرد تشخیصی پیشرفته‌ای را برای تشخیص ناهنجاری‌هایی مانند انسداد خط یا تشخیص اثر گرمایی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار Rosemount 2051T یک دستگاه استاندارد صنعتی جهت نصب در خطوط انتقال است که به شما کمک می‌کند با ارائه داده‌های فرآیند قابل اعتماد و کارآمدتر، فرآیند خود را بهبود بخشید. ترانسمیتر فشار روزمونت 2051T، نصب راحتی دارد و اندازه‌گیری‌های دقیق ابسلوت و گیج را ارائه می‌دهد. این ترانسمیتر دارای یک نمایشگر سرخود (LOI) است که علاوه بر امکان مشاهده فشار فرآیند در لحظه، به کاهش تعداد ابزارهای مورد نیاز برای نصب و راه‌اندازی کمک می‌کند. این امر آن را به یک راه‌حل برای اندازه‌گیری توانا و اقتصادی در صنایع مختلف تبدیل می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

با ترانسمیتر فشار گیج و ابسلوت روزمونت مدل 2088، می‌توانید راه حلی سریع و آسان برای نصب در کاربرد مورد نظر خود داشته باشید. این ترانسمیتر دارای یک رابط اپراتوری روی دستگاه (LOI) است که دارای منوهای با کاربری آسان و دکمه‌های پیکربندی داخلی است، بنابراین می‌توانید دستگاه را بدون ابزار پیچیده در محل راه‌اندازی کنید. این ترانسمیتر فشار با منیفولد و سیل‌های از راه دور (ریموت سیل) نیز موجود است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

با اطمینان خاطر کامل فشار و سطح را با ترانسمیتر فشار Rosemount 3051T اندازه گیری کنید. این ترانسمیتر فشار شناخته شده در صنعت که برای پایداری به مدت ۱۰ سال و دقت ۰.۰۴ درصد از مقیاس کل طراحی شده است، اطلاعات لازم برای اجرا، کنترل و نظارت بر فرآیندها را در اختیار شما قرار می‌دهد. با صفحه نمایش گرافیکی، نور پس زمینه، اتصال بلوتوث و قابلیت های نرم افزاری پیشرفته طراحی شده برای دسترسی سریعتر به داده های مورد نیاز شما.

پیمایش به بالا