ایستگاه پمپاژ

کنترل و نظارت بر سطح در ایستگاه پمپاژ | Pumping station

چالش

فاضلاب خانوارها و مشاغل، همراه با آب های سطحی از طریق شبکه گسترده فاضلاب به تصفیه خانه فاضلاب منتقل می‌شوند. اگر شیب طبیعی به اندازه کافی تند نباشد، ایستگاه های پمپاژ متعددی برای ایجاد اختلاف ارتفاع کافی مورد نیاز است. اندازه‌گیری سطح در شفت ورودی برای کنترل مقرون به صرفه پمپ‌ها استفاده می‌شود.

مطمئناً، یکی از چالش‌های قابل‌توجهی که مهندسان اغلب در ایستگاه پمپاژ پساب با آن مواجه می‌شوند، کاهش اثرات نامطلوب سایش، تشکیل کف و رطوبت بالا بر روی سیستم‌های اندازه‌گیری سطح است. این عوامل محیطی در محیط های فاضلاب، می‌توانند منجر به آسیب به تجهیزات ابزاردقیق و خوانش نادرست در طول زمان شوند. مدیریت این چالش ها مستلزم بررسی دقیق مواد، قرار گیری صحیح تجهیزات و روش های نگهداری صحیح برای اطمینان از اندازه‌گیری های قابل اعتماد و دقیق سطح است که برای کنترل کارآمد پمپ و عملکرد کلی سیستم بسیار مهم است.

کنترل سطح پساب در ایستگاه های پمپاژ
کنترل سطح در ورودی ایستگاه پمپاژ

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۱+ بار

سیال

پساب

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد

چالش های فرآيند

سایش، کف و رطوبت بالا

ایستگاه پمپاژ

راه‌حل مناسب

در ایستگاه‌های پمپاژ پساب (فاضلاب)، که در آن چالش‌هایی مانند سایش، وجود کف و رطوبت بالا شایع است، داشتن یک راه‌حل اندازه‌گیری سطح قوی و قابل اعتماد ضروری است. برای رسیدگی موثر به این مسائل، توصیه می کنیم از یک “سنسور فشار هیدرواستاتیک” که به طور خاص برای چنین شرایطی طراحی شده است استفاده کنید. ترانسمیتر فشار هیدرواستاتیک در کاربردهای فاضلاب عالی است و باید اندازه‌گیری دقیق سطح را در مخازن تا حداقل ۱۰ متر ارائه دهد. ساختار و متریال سازگار آن با سیال برای مقاومت در برابر سایش و رطوبت بالا مناسب باشد. به‌عنوان مثال، متریال پراب سنسور فشار هیدرواستاتیک مورد استفاده در فاضلاب با متریال پراب سنسور فشار هیدرواستاتیک در تصفیه آب آشامیدنی متفاوت خواهد بود زیرا به دلیل ماهیت خورندگی و سایش آب فاضلاب، استفاده از متریال سازگار و مناسب ضروی است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

علاوه بر این، فناوری اثبات شده آن کمک می‌کند تا تاثیر تشکیل کف را به حداقل برساند و از خواندن دقیق و قابل اعتماد سطح اطمینان حاصل کند. با محدوده دمای فرآیند ۰ تا ۳۵+ درجه سانتی‌گراد و تحمل فشار فرآیند ۰ تا حداقل ۱+ بار، سنسور فشار هیدرواستاتیک (ترانسمیتر فشار غوطه ور) انتخاب ایده آلی برای اطمینان از کنترل سطح قابل اعتماد، بهینه سازی عملکرد پمپ و ساده سازی فرآیندهای مدیریت فاضلاب است.

متریال های سازگار با آب فاضلاب

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت سنسور فشار هیدرواستاتیک (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب فاضلاب برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L (1.4404)
  • Stainless Steel 316Ti (1.4571)
  • Titanium
  • PP-HT

هستند. همچنین توصیه می‌شود متریال دیافراگم از سرامیک با حداقل خلوص ۹۶٪ (ceramics Al2O3 96%) باشد. بهترین متریال های سازگار با آب فاضلاب برای قسمت آب‌بندی (O-ring) به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • FKM
  • FFKM

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار هیدرواستاتیک ضد خوردگی ZHYQ سری PT124B-224 یک سنسور فشار از نوع غوطه‌وری است که می‌تواند تغییر سطوح مختلف سیال را به سیگنال آنالوگ استاندارد تبدیل کند. که با این سیگنال خروجی می‌تواند تغییرات را به اتاق‌های کنترل، کنترلرها و آلارم‌ها و دیگر ابزار برای نظارت و کنترل سطح انتقال داد. از این سنسور سطح می‌توان برای تشخیص سطح مایعات مختلف خورنده قوی استفاده کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سنسور سطح مایع Waterpilot FMX21 با سلول اندازه‌گیری سرامیکی خازنی و بدون روغن، معمولا در فرآیندها و کاربردهای محیطی برای اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک استفاده می‌شود. با خروجی HART، محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان آزادانه تنظیم و اندازه‌گیری سطح جبران‌شده با چگالی را می‌توان فعال کرد. دارای گواهینامه آب آشامیدنی است و اندازه‌گیری دمای بدون وقفه را نیز ارائه می‌دهد. سری‌هایی برای کاربرد در فاضلاب‌ها و لجن‌ها یا استفاده در آب نمک نیز موجود است.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سطح سنج LMK 307 برای اندازه‌گیری مداوم سطح در کاربردهای آب و فاضلاب طراحی شده‌است. عنصر اندازه‌گیری یک سنسور سرامیکی است که روی آن نصب شده‌است. متریال مختلف برای کابل را می‌توان با توجه به شرایط عملیاتی خاص مشتری ارائه داد.

پیمایش به بالا