ماسه شویی

اندازه‌گیری غلظت ماسه در ماسه شور | Grit washer

چالش

قبل از اینکه ماسه ته نشین شده به عنوان ماده بازیافتی مورد استفاده قرار گیرد، از مواد ارگانیک، در کارخانه شستشوی شن و ماسه، پاک می‌شود. سپس شن و ماسه شسته شده در یک پرس مارپیچ، آبگیری شده و در مخزن ذخیره، تخلیه می‌شود.

در حوزه اندازه‌گیری چگالی شن و ماسه در ماشین‌های ماسه‌شوی، مهندسان اغلب با چالش سایندگی دست و پنجه نرم می‌کنند. ماهیت ساینده مخلوط آب و ماسه که در سیستم جریان می یابد می تواند منجر به سایش و پارگی قابل توجهی در اجزای حیاتی شود که در نهایت بر دقت و قابلیت اطمینان اندازه‌گیری ها تأثیر می‌گذارد. ذرات ساینده معلق در مخلوط می‌توانند باعث فرسایش و تخریب متریال های سازنده تجهیزات موجود در فرآیند شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر و تعویض تجهیزات حساس را داشته باشند. غلبه بر این چالش نیازمند راه‌حل‌های نوآورانه برای محافظت از تجهیزات ابزار دقیق و حفظ دقت اندازه‌گیری در دوره‌های طولانی است و همگی در عین حصول اطمینان از عملکرد کارآمد فرآیند شستشوی شن و ماسه است.

اندازه گیری غلظت ماسه در ماسه شور
فرآیند شستن ماسه و تخلیه آن در مخزن ذخیره‌سازی

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

ماسه شور

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۱+ بار

سیال

ترکیب آب و ماسه

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۳۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

سایش

فرآیند-ماسه-شویی-و-کاربرد ترانسمیتر فشار در اندازه‌گیری غلظت ماسه

راه‌حل مناسب

غلبه بر چالش سایندگی در فرآیند چالش برانگیز اندازه‌گیری چگالی شن و ماسه در ماسه شور، نیازمند ابزار دقیق خاص است. راه حل پیشنهادی ما در این کاربرد، انتخاب یک “ترانسمیتر فشار” مناسب است که برای مقاومت موثر در این شرایط طراحی شده است. در واقع، تخلیه ماسه شسته شده باید توسط یک “ترانسمیتر فشار” کنترل شود. با توجه به ماهیت ساینده مخلوط آب و ماسه، یک ترانسمیتر فشار مجهز به سنسور سرامیکی یا رزونانت سیلیکون برای اطمینان از قابلیت اطمینان و دقت طولانی مدت ایده آل است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

“سنسور سرامیکی” در برابر سایش بسیار مقاوم است و عمر مفید بیشتری را حتی در محیط های ساینده ارائه می‌دهد. علاوه بر این، عملکرد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری آن با هدف مقرون به صرفه بودن هماهنگ است و نیاز به تعویض یا تعمیرات مکرر ترانسمیتر فشار را کاهش می‌دهد. یک ترانسمیتر فشار با محدوده اندازه گیری فشار تا ۱+ بار و سازگاری با محدوده دمای فرآیند ۰ تا ۳۵+ درجه سانتی گراد، باید به طور یکپارچه در سیستم های شن شوی نصب شود تا از عملکرد مطمئن فرآیند شستشوی شن و ماسه اطمینان حاصل شود.

متریال های سازگار با ترکیب آب و ماسه

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای شست و شوی ماسه و شن برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Duplex (1.4462)
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با ترکیب ماسه و آب برای قسمت سیل ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • FKM
  • FFKM

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

یک کارخانه فعال در تصفیه فاضلاب، برای اندازه‌گیری فشار ترکیب ماسه و آب و استخراج میزان چگالی ماسه از مقدار فشار محاسبه شده، با تیم پشتیبانان فنی ما تماس گرفتند. این کارخانه که مشتاق پایداری و عملکرد بدون وقفه در فرآیند شتسشوی شن و ماسه بود، قصد داشتند که غلظت را اندازه‌گیری و تخلیه شن و ماسه را زمانی که غلظت بالاست، انجام دهند. با این حال، آنها با یک چالش مهم روبرو بودند – ساییدگی بی امان تجهیزات ابزار دقیق فرآیند در مخلوط آب و شن و ماسه. تعویض مکرر سنسور و از کار افتادن آن نه تنها برای آنها هزینه های گزافی داشت، بلکه بر راندمان تولید آنها نیز تأثیر منفی می‌گذاشت. به همین دلیل، مدیر کارخانه که از این چالش همیشگی خسته شده بود، برای یک راه حل قابل اعتماد، با تیم ما تماس گرفت.

راه‌حل ما

تیم مهندسین فنی ما، در ابتدا، الزامات خاص مورد نیاز برای اندازه‌گیری غلظت شن و ماسه را در این کارخانه مورد بررسی قرار دادند. با در نظر گرفتن ماهیت ساینده محیط، ما ترانسمیتر فشاری مجهز به سنسور سرامیکی و رزونانت سیلیکون را توصیه کردیم. فناوری سرامیکی قیمت پایین‌تری دارد ولی رزونانت سیلیکون دقت و عملکرد بهتری را در طولانی مدت ارائه می‌دهد. از طرفی، متریال وتدپارت ترانسمیتر فشار (قسمت هایی از ترانسمیتر فشار که در تماس با سیال هستند) باید با سیال فرآیند سازگار باشد تا در تماس مداوم، خاصیت سایندگی سیال باعث سایش دیافراگم و خرابی ترانسمیتر فشار نشود پس آلیاژ “هستلوی” را پیشنهاد دادیم که مقاومت فوق‌العاده‌ای در برابر سیالات ساینده دارد. پیش‌تر، توضیح دادیم که چگونه مقاومت استثنایی این فناوری در برابر سایش، طول عمر تجهیزات را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و نیاز به تعمیر و نگهداری و تعویض مداوم را کاهش می‌دهد. 

کارخانه تصمیم گرفت راه حل ما را اجرا کند و نتایج قابل قبولی گرفتند. با نصب ترانسمیتر فشار جدید، کارخانه کاهش زمان توقف و هزینه های تعمیر و نگهداری را تجربه کرد. دقت و قابلیت اطمینان اندازه‌گیری‌های غلظت شن و ماسه آنها به طور قابل‌توجهی بهبود یافته و منجر به تولید ماسه بازیافتی با کیفیت بالاتری شد و این یک موقعیت برد-برد برای مشتری‌مان و ما بود زیرا کارخانه به بهره وری عملیاتی و صرفه جویی در هزینه بیشتری دست یافت، در حالی که ما از دیدن تاثیر واقعی راه‌حل های‌مان در یک محیط صنعتی پرمشقت، خرسند بودیم.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار Rosemount 2051T یک دستگاه استاندارد صنعتی جهت نصب در خطوط انتقال است که به شما کمک می‌کند با ارائه داده‌های فرآیند قابل اعتماد و کارآمدتر، فرآیند خود را بهبود بخشید. ترانسمیتر فشار روزمونت 2051T، نصب راحتی دارد و اندازه‌گیری‌های دقیق ابسلوت و گیج را ارائه می‌دهد. این ترانسمیتر دارای یک نمایشگر سرخود (LOI) است که علاوه بر امکان مشاهده فشار فرآیند در لحظه، به کاهش تعداد ابزارهای مورد نیاز برای نصب و راه‌اندازی کمک می‌کند. این امر آن را به یک راه‌حل برای اندازه‌گیری توانا و اقتصادی در صنایع مختلف تبدیل می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

با ترانسمیتر فشار گیج و ابسلوت روزمونت مدل 2088، می‌توانید راه حلی سریع و آسان برای نصب در کاربرد مورد نظر خود داشته باشید. این ترانسمیتر دارای یک رابط اپراتوری روی دستگاه (LOI) است که دارای منوهای با کاربری آسان و دکمه‌های پیکربندی داخلی است، بنابراین می‌توانید دستگاه را بدون ابزار پیچیده در محل راه‌اندازی کنید. این ترانسمیتر فشار با منیفولد و سیل‌های از راه دور (ریموت سیل) نیز موجود است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

با اطمینان خاطر کامل فشار و سطح را با ترانسمیتر فشار Rosemount 3051T اندازه گیری کنید. این ترانسمیتر فشار شناخته شده در صنعت که برای پایداری به مدت ۱۰ سال و دقت ۰.۰۴ درصد از مقیاس کل طراحی شده است، اطلاعات لازم برای اجرا، کنترل و نظارت بر فرآیندها را در اختیار شما قرار می‌دهد. با صفحه نمایش گرافیکی، نور پس زمینه، اتصال بلوتوث و قابلیت های نرم افزاری پیشرفته طراحی شده برای دسترسی سریعتر به داده های مورد نیاز شما.

پیمایش به بالا