هیت اکسچنجر

اندازه‌گیری فشار هنگام پاستوریزاسیون در هیت اکسچنجر (مبدل حرارتی) | Heat Exchanger

چالش

در مبدل حرارتی صفحه‌ای، بسته به فرآیند، شیر تا ۸۵+ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود تا همه میکروب ها و جرم ها از بین بروند. شیر خام در چند بخش گرم می‌شود، گرم نگه داشته می‌شود تا دوباره با شیر سرد و جاری خنک شود. این به نوبه خود، شیر جاری را گرم می‌کند. یکی از چالش های مهم هنگام اندازه‌گیری فشار در حین پاستوریزاسیون در یک مبدل حرارتی (هیت اکسچنجر)، حفظ شرایط آسپتیک (گندزدایی شده) مورد نیاز در طول تمیز کردن خطوط لوله و کنترل میعانات است. دستیابی به سطح بالایی از تمیزی، که برای فرآیندهای پاستوریزاسیون بسیار مهم است و همچنین رسیدگی به موضوع میعانات بدون به خطر انداختن کارایی کلی سیستم می‌تواند یک کار پیچیده برای مهندسان باشد. این چالش در حصول اطمینان از یکپارچگی فرآیند و کیفیت محصول نهایی حیاتی است، به‌ویژه زمانی که با سیال های سرد و داغ سروکار داریم، که در آن هر گونه کم کاری می‌تواند تاثیر منفی بر روی کیفیت محصول داشته باشد.

اندازه گیری فشار در هیت اکسچنجر شیر
فرآیند پاستوریزاسیون شیر خام

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

خطوط انتقال

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۲.۵+ بار

سیال

مایع خنک کننده، آب داغ، شیر خام، شیر پاستوریزه

محدوده دمای فرآیند

۶۲+ تا ۸۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

تمیز کردن آسپتیک لوله ها، میعانات

هیت اکسچنجر و کاربرد ترانسمیتر فشار در آن

راه‌حل مناسب

در فرآیند پاستوریزاسیون در یک هیت اکسچنجر، حفظ شرایط آسپتیک در طول تمیز کردن خطوط و کنترل موثر میعانات بسیار مهم است به همین خاطر، ما استفاده از ۲ نوع ترانسمیتر فشار را در این کاربرد توصیه می‌کنیم:

  • “سنسور فشار دیافراگمی” برای اندازه‌گیری فشار شیر سرد و گرم در جریان
  • “ترانسمیتر فشار سوزنی استاندارد” برای اندازه‌گیری سیال سرد و گرم کننده در فیدلاین ها

اندازه گیری دقیق فشار برای حفظ یک فرآیند بهینه در مبدل حرارتی مورد نیاز است. این ترانسمیتر‌ها باید دارای محدوده اندازه‌گیری تا ۳+ بار و قابلیت کار در طیف وسیعی از دما را داشته باشند تا بتوانند به خوبی در دمای سرد و گرم، عملکرد دقیقی داشته باشند.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

هنگام پاستوریزاسیون در هیت اکسچنجر، دامنه وسیع دمای فرآیند از ۶۲+ تا ۸۵+ درجه سانتیگراد و محدوده فشار فرآیند ۰ تا ۲.۵+ بار خواهد بود. در این فرآیند، سنسور فشار دیافراگمی جهت مانیتورینگ فشار خطوط انتقال شیر خام و شیر پاستوریزه و از ترانسمیتر های فشار سوزنی (قلمی) جهت مانیتورینگ فشار در فیدلاین های (خطوط تغذیه) مایعات گرم و خنک کننده در هیتر استفاده می‌شود.

متریال های سازگار با شیر

هنگامی که نوبت به انتخاب آلیاژهای متریال قطعات خیس شده ترانسمیتر فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) در ذخیره‌سازی شیر و فرآورده های آن برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L
  • Stainless Steel 316
  • Stainless Steel 304

هستند. بهترین فناوری حسگر فشار (شامل مایع پرکننده) برای ترانسمیتر های فشار نیز به شرح زیر می‌باشند:

  • Fluid Free / Without Fluid
  • FDA-approved Oil

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی pt124b-214 از برند zhyq

سری PT124B-214 یک ترانسمیتر فشار فلاش دیافراگم است که از متریال مقاوم ساخته شده است و از اثرات ذرات خرد در سیال مورد اندازه‌گیری، آسیب‌پذیری ندارد. این محصول با طراحی فشرده و مقاوم در برابر ضربه، مشکلاتی که در هنگام اندازه‌گیری به دلیل مسدود شدن پورت فشار پیش می‌آیند را برطرف می‌کند. سری PT124B-214 با دیافراگم فلاش برای اندازه‌گیری سیالات لزج، خورنده، چسبناک و رسوب شونده که شامل ذراتی هستند که ممکن است پورت فشار متصل به ترانسمیترهای سوزنی استاندارد را مسدود کنند، مناسب است.

سنسور فشار دیافراگمی pt124b-283 از برند zhyq

سنسور فشار دیافراگمی سری PT124B-283 دارای تاییدیه Ex ib IIC T4، مطابق با استاندارد GB3836.1-2000 و GB3836.4-2000 طراحی شده‌است. دیافراگم فلاش به کار رفته در این محصول برای جلوگیری از ورود سیال‌های رسوب شونده به داخل پورت فشار طراحی شده‌است. کلاس حفاظتی بدنه این ترانسمیتر IP67 است و یک صفحه نمایش LCD دارد که خوانش مستقیم مقادیر را آسان می‌کند. با عملکرد بالای خود، این محصول می‌تواند جایگزین محصولات معروف جهانی شود.

سنسور فشار دیافراگمی S-11 از برند WIKA

ترانسمیتر فشار مدل S-11 با دیافراگم فلاش به‌طور خاص برای اندازه‌گیری سیال‌های چسبناک، خمیری، چسبنده، متبلور، پر از ذرات معلق و آلوده طراحی شده‌است که پورت فشار اتصالات مکانیکی معمولی را مسدود می‌کند. از طریق طراحی بهینه آن، اتصال فرآیند فلاش، قابلیت تمیز شدن را با دیافراگم در تماس با سیال در فرآیند فراهم می‌کند. بنابراین، اندازه‌گیری فشار با تعمیر و نگهداری کم و بدون مشکل در کاربردهای حیاتی با سیال‌هایی که به‌طور مکرر تغییر می‌کنند نیز تضمین می‌شود. دقت بالا، طراحی مستحکم، کیفیت کار بالا و انعطاف‌پذیری بالا از ویژگی‌های کلیدی مدل S-11 برند ویکا است.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-218 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار دما بالا ZHYQ سری PT124B-218 با دقت بالایی طراحی شده‌است تا اکثر کاربردهای صنعتی را پوشش دهد. برای کاربرد با نیازهای دمایی بالاتر، یک المان خنک‌کننده یکپارچه تحمل دمای سیال را تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد امکان‌پذیر می‌کند. طراحی فشرده و ساخت قوی، این تجهیز را برای کاربردهای ساخت ماشین‌آلات، کنترل فرآیند، آزمایشگاه یا تجهیزات تست کیفیت و مواد مناسب می‌کند.

پیمایش به بالا