سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: DYNISCO

ویژگی‌ها:

 • محدوده اندازه‌گیری فشار: ۱۷.5-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار | ۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۰ psi
 • خروجی: ۲۰-۴ میلی آمپر، ۱۰-۰ ولت، ۵-۰ ولت
 • سنسور دما: ندارد
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF, M18 x 1.5
 • اتصال الکتریکی: ۶ یا ۸ پین

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422

سنسورهای تقویت شده داینیسکو سری MDT فشار فرآیند را به سیگنال تقویت‌شده برای انتقال در مسافت‌های طولانی بدون تداخل نویز تبدیل می‌کنند.
همه مدل‌ها با سیگنال خروجی‌های ۲۰-۴ میلی‌آمپر، ۵-۰ ولت دی سی و ۱۰-۰ ولت دی سی، ۲، ۳ و ۴ سیم خروجی سطح بالا موجود هستند. بسیاری از ویژگی‌های موجود در سری استاندارد MDA در سری MDT به صورت تقویت‌شده گنجانده شده‌اند، از این جمله می‌توان به ساختار استرین ثابت شده برای عملکرد پایدار، یک کپیلاری انعطاف‌پذیر بین غلاف محکم و محفظه تقویت‌ شده و فلاش دیافراگم اشاره کرد. مزیت دیگر کالیبراسیون داخلی الکتریکی است.

از مدل‌های سنسور فشار مذاب سری MDT422 می‌توان به MDT420F و MDT422F و MDT462F اشاره کرد.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422

ترانسمیتر فشار مذاب، نوعی سنسور فشار مذاب است که سیگنال خروجی آنالوگ جریانی یا ولتاژی ارائه می‌کند. سنسور فشار مذاب سری MDT422 از نوع ترانسمیتر است و به‌طور خاص برای اندازه‌گیری و انتقال فشار مذاب طراحی شده‌است. این یک تمایز مهم است زیرا ترانسمیتر نشان می‌دهد که سنسور نه تنها داده‌های فشار را ضبط می‌کند، بلکه توانایی انتقال آن اطلاعات را به دستگاه یا سیستم دیگری برای تجزیه و تحلیل یا کنترل بیشتر دارد.

در زمینه فشار مذاب، این سنسور معمولا در فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شود که در آن نظارت و کنترل فشار درون یک ماده مذاب یا مذاب ضروری است، مانند کاربردهای اکستروژن پلاستیک یا قالب‌گیری تزریقی. ترانسمیتر فشار مذاب، اندازه‌گیری دقیق و قابل اعتماد فشار اعمال شده توسط ماده‌ی مذاب را تضمین می‌کند و امکان کنترل دقیق و بهینه‌سازی فرآیند تولید را فراهم می‌کند.

با استفاده از یک ترانسمیتر، می‌توانید حسگر را به راحتی در سیستم‌های کنترل موجود یا سیستم‌های جمع‌آوری داده‌ها ادغام کنید یا حتی آن‌را به یک واحد نمایشگر برای نظارت بر فشار در زمان واقعی متصل کنید. بنابراین یک راه راحت برای گرفتن و استفاده از داده‌های فشار را ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تصمیمات آگاهانه بگیرید و شرایط فشار مورد نظر را در طول عملیات پردازش مذاب خود حفظ کنید.

مدل این سری از ترانسمیتر فشار بسته به طراحی آن است و با عنوان غلاف سخت + کپیلاری منعطف شناخته می‌شود. اصطلاح غلاف سخت به طراحی عنصر حسگر سنسور اشاره دارد. در این حالت، غلاف سنسور سخت است، به این معنی که محکم و غیر قابل انعطاف است. غلاف سخت معمولا از موادی مانند فولاد ضد زنگ یا سایر آلیاژهای با استحکام بالا ساخته می‌شود تا در برابر شرایط سختی که اغلب در فرآیندهای صنعتی با آن مواجه می‌شوند مقاومت کند.

از سوی دیگر، کپیلاری منعطف به بخشی از سنسور اشاره دارد که غلاف سخت را به ابزار دقیق خارجی یا واحد نمایشگر متصل می‌کند. کپیلاری به گونه‌ای طراحی شده‌است که انعطاف‌پذیر باشد و امکان نصب و قرارگیری آسان‌تر سنسور را در کاربردهای مختلف فراهم کند. این یک مجرا برای سیگنال‌های فشار از غلاف سخت برای انتقال به دستگاه خارجی فراهم می‌کند.

ترکیب یک غلاف سخت و یک کپیلاری منعطف در این سنسورهای فشار مذاب چندین مزیت را ارائه می‌دهد. غلاف سخت اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل اعتماد را تضمین می‌کند، در حالی که کپیلاری منعطف، انعطاف‌پذیری در نصب را فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد سنسور را در مکان بهینه برای گرفتن فشار مذاب قرار دهید. این طراحی، ادغام سنسور در تنظیمات صنعتی مختلف را آسان‌تر می‌کند و نیازمندی‌های مختلف نصب را برآورده می‌کند.

محدوده فشار مقادیر حداقل و حداکثر فشاری را نشان می‌دهد که سنسور برای اندازه‌گیری دقیق آن طراحی شده‌است که برای ترانسمیتر فشار مذاب سری MDT422، برابر ۱۷.۵-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار می باشد.
عدد ۰ در سمت چپ محدوده نشان‌دهنده نقطه شروع است، که نشان می‌دهد سنسور می‌تواند فشار را از صفر اندازه‌گیری کند و عدد ۱۷.۵ در سمت راست نشان‌دهنده حد بالایی محدوده فشار است. واحد اندازه‌گیری مورد استفاده در این‌جا بار است که یک واحد رایج برای فشار در بسیاری از کاربردهای صنعتی است.

بنابراین، برای این سنسور فشار مذاب خاص، می‌تواند فشارهای مختلف از ۰ تا ۱۷.۵ بار در انتهای پایین را به دقت اندازه‌گیری کند. در انتهای بالاتر، می‌تواند فشارهای بالای ۲۰۰۰ بار را تحمل کند. این محدوده وسیع به سنسور اجازه می‌دهد تا همه‌کاره و مناسب برای کاربردهای مختلف باشد و محیط‌های کم فشار و فشار بالا را در خود جای دهد.

مهم است که یک سنسور فشار مذاب با محدوده فشاری انتخاب کنید که با نیازهای کاربردی خاص شما مطابقت داشته باشد. با انتخاب یک سنسور با محدوده فشار مناسب، می‌توانید از اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل اعتماد در شرایط کاری خاص خود اطمینان حاصل کنید.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422

خروجی به سیگنال الکتریکی اشاره دارد که سنسور بر اساس فشار اندازه‌گیری شده تولید می‌کند. گزینه‌های خروجی متفاوتی برای قرار دادن انواع مختلف سیستم‌های کنترل، تجهیزات جمع‌آوری داده یا واحدهای نمایش در دسترس هستند. گزینه‌های موجود برای این سری از ترانسمیتر فشار مذاب برند داینیسکو عبارتند از:

 • ۴-۲۰ میلی‌آمپر: این گزینه خروجی نشان‌دهنده سیگنال حلقه جریان است، جایی که سنسور سیگنال جریانی از ۴ میلی‌آمپر تا ۲۰ میلی‌آمپر را متناسب با فشار اندازه‌گیری شده ارائه می‌دهد. مقدار ۴ میلی‌آمپر مربوط به کمترین فشار در محدوده قابل اندازه‌گیری است، در حالی که ۲۰ میلی‌آمپر نشان‌دهنده بالاترین فشار است. مزیت سیگنال حلقه جریانی، استحکام آن است، زیرا در مقایسه با سیگنال‌های ولتاژ، کمتر مستعد تداخل سیگنال در فواصل طولانی است. این گزینه خروجی معمولا در تنظیمات صنعتی استفاده می‌شود.
 • ۰-۱۰ ولت: این گزینه خروجی نشان‌دهنده سیگنال ولتاژ است، جایی که سنسور یک ولتاژ خروجی در محدوده ۰ ولت تا ۱۰ ولت، متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را ارائه می‌دهد. مشابه گزینه قبلی، مقدار ۰ ولت مربوط به کمترین فشار است، در حالی که ۱۰ ولت نشان‌دهنده بالاترین فشار است. سیگنال‌های ولتاژ به‌طور گسترده‌ای پشتیبانی می‌شوند و با سیستم‌‌های کنترل مختلف و دستگاه‌‌های جمع‌آوری داده‌ها سازگار هستند.
 • ۰-۵ ولت: این گزینه خروجی همچنین یک سیگنال ولتاژ است، که در آن سنسور یک ولتاژ خروجی در محدوده ۰ ولت تا ۵ ولت، متناسب با فشار اندازه‌گیری شده ارائه می‌دهد. مانند گزینه ۱۰-۰ ولت، این خروجی با بسیاری از سیستم‌‌ها و تجهیزاتی که سیگنال‌های ولتاژ را می‌پذیرند، سازگار است.

در مورد این‌که کدام خروجی مناسب‌تر است، به نیازهای خاص شما و سازگاری با تجهیزات موجود شما بستگی دارد. انتخاب اغلب به مشخصات ورودی دستگاه یا سیستم گیرنده بستگی دارد. اگر سیستم‌‌های کنترلی یا دستگاه‌‌های جمع‌آوری داده دارید که برای پذیرش نوع خاصی از سیگنال (حلقه یا ولتاژ جریان) طراحی شده‌اند، بهتر است گزینه خروجی مربوطه را انتخاب کنید.

علاوه بر این، عواملی مانند تداخل سیگنال، طول کابل و ایمنی نویز نیز می‌توانند بر انتخاب تاثیر بگذارند. خروجی حلقه جریان ۲۰-۴ میلی‌آمپر به دلیل استحکام خود در فواصل طولانی شناخته شده‌است، در حالی که سیگنال‌های ولتاژ سادگی و سازگاری را ارائه می‌دهند.

مشخصه‌ی دقت برای این سری سنسور فشار مذاب به سطح دقت و انحراف بالقوه در خواندن اندازه‌گیری فشار اشاره دارد و شامل دو گزینه می‌شود:

 1. ±0.5 %FS ≥: این مقدار دقت نشان می‌دهد که سنسور دارای دقت ۰.۵±٪ محدوده فشار در مقیاس کامل (FS) است. به عنوان مثال، اگر محدوده فشار در مقیاس کامل سنسور ۱۰۰ بار باشد، حداکثر انحراف پتانسیل از قرائت فشار واقعی ۰.۵±٪ از ۱۰۰ بار خواهد بود که ۰.۵± بار است. این بدان معنی است که اندازه‌گیری فشار سنسور می‌تواند تا ۰.۵± بار از مقدار فشار واقعی منحرف شود.
 2. ±1 %FS ≥: این گزینه دقت نشان‌دهنده سطح کمی پایین‌تر از دقت در مقایسه با قبلی است. این بدان معنی است که سنسور دارای دقت ۱±٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل (FS) است. بنابراین، اندازه‌گیری فشار سنسور می‌تواند تا ۱± بار از مقدار فشار واقعی منحرف شود.

دقت هر سنسور فشار اطلاعاتی در مورد حاشیه احتمالی خطا در اندازه‌گیری فشار ارائه می‌دهد. مقدار درصد کوچکتر نشان‌دهنده دقت بالاتر و انحراف بالقوه کم‌تر از مقدار فشار واقعی است. برعکس، مقدار درصد بالاتر نشان‌دهنده انحراف پتانسیل نسبتا بزرگ‌تر است.
هنگام استفاده از سنسور برای اندازه‌گیری فشار، مهم است که مشخصات دقت را در رابطه با سطح دقت مورد نیاز برای کاربرد خاص خود در نظر بگیرید.

شایان ذکر است که دقت سنسور نشان‌دهنده عملکرد مشخص شده سازنده در شرایط ایده‌آل است. دقت واقعی ممکن است تحت تاثیر عواملی مانند دما، شرایط محیطی و کالیبراسیون باشد. کالیبراسیون منظم و رعایت دستورالعمل‌های سازنده می‌تواند به حفظ دقت سنسور در طول زمان کمک کند.

ولتاژ تغذیه برای سری MDT422 از برند داینیسکو، سه گزینه‌ی از ۱۰ تا ۳۶، از ۱۵ تا ۳۲ و ۱۹ تا ۳۲ ولت دی سی می‌باشد که به محدوده ولتاژهای جریان مستقیم (DC) برای تغذیه سنسور اشاره دارد.

محدوده از ۱۰ تا ۳۶ ولت دی سی نشان می‌دهد که سنسور می‌تواند در محدوده ولتاژ ۱۰ ولت تا ۳۶ ولت جریان مستقیم کار کند. در نتیجه می‌توانید سنسور را با استفاده از منبع تغذیه دی سی با ولتاژ خروجی در این محدوده تغذیه کنید. این روند برای دو محدوده ولتاژ تغذیه دیگر نیز صدق می‌کند.

هنگام انتخاب منبع تغذیه برای سنسور، باید ولتاژ مورد نیاز خاص را در نظر بگیرید و از سازگاری با برنامه خود و سایر اجزای سیستم اطمینان حاصل کنید. همچنین توصیه می‌شود دستورالعمل‌ها و توصیه‌های سازنده در مورد منبع تغذیه را دنبال کنید تا از عملکرد مطلوب و طول عمر سنسور اطمینان حاصل کنید.

دیافراگم، یکی از اجزای حیاتی سنسور است که می‌تواند در محدوده دمایی خاصی بدون تاثیر منفی بر عملکرد آن عمل کند. محدوده دمای دیافراگم برای سنسور فشار مذاب سری MDT422، از ۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی‌گراد است که این محدوده دما نشان می‌دهد که دیافراگم سنسور فشار مذاب به گونه‌ای طراحی شده‌است که در دماهای مختلف از ۰ درجه سانتی‌گراد تا ۴۰۰ درجه سانتی‌گراد کار کند. این بدان معنی است که دیافراگم می‌تواند طیف گسترده‌ای از دماها را که معمولا در فرآیند ذوب با آن مواجه می‌شوند، تحمل کند.

دیافراگم قسمت حساس سنسور است که مستقیما با مواد مذاب یا فرآیند ذوب در تماس است. گرما و فشار حاصل از ذوب را تجربه می‌کند و توانایی آن در تحمل دماهای بالا برای اندازه‌گیری دقیق و مطمئن فشار ضروری است.

توجه به این نکته ضروری است که محدوده دمای دیافراگم جدا از محدوده دمای محیط است که به دمای محیط اطراف که سنسور در آن نصب شده‌است اشاره دارد. محدوده دمای دیافراگم به‌طور خاص مربوط به دمایی است که دیافراگم می‌تواند به دلیل تماس مستقیم با مذاب تحمل کند.

مشخصات مکانیکی سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422

دو مدل اتصال مکانیکی این سری از ترانسمیتر فشار مذاب عبارت است:

 • 1/2″-20UNF: این مدل به اتصال رزوه‌ای با اندازه رزوه ۱.۲ اینچ و گام رزوه ۲۰ (تعداد رزوه در هر اینچ) اشاره دارد. عبارت UNF مخفف Unified Fine است و شکل رزوه یا پروفایل را نشان می‌دهد. رزوه‌های Unified Fine در مقایسه با رزوه‌های Unified Coarse (UNC) گام ریزتری دارند که باعث افزایش درگیری رزوه و مقاومت بالاتر در برابر لرزش می‌شود. اتصال 1/2″-20UNF معمولا در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می‌شود.
 • M18 × 1.5: این نشان‌دهنده یک اتصال رزوه‌ای متریک با اندازه رزوه M18 و گام رزوه ۱.۵ میلی‌متر است. حرف M نشان‌دهنده متریک است و اعداد نشان‌دهنده ابعاد خاص رزوه هستند. در این حالت اندازه رزوه ۱۸ میلی‌متر و گام ۱.۵ میلی‌متر است. رزوه‌های متریک به‌طور گسترده در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و مشخصات رزوه دقیقی را برای کاربردهای مختلف ارائه می‌دهند.

اتصال مکانیکی رابط بین سنسور فشار مذاب و قسمت جفت یا تجهیزاتی است که باید روی آن نصب شود. اتصال ایمن و قابل اعتماد سنسور را در محل مورد نظر تضمین می‌کند. در مورد این‌که کدام اتصال بهتر است، بستگی به کاربرد خاص شما و تجهیزات یا سیستمی دارد که سنسور را در آن ادغام خواهید کرد. برخی از ملاحظات موجود برای این مساله به شرح زیر می‌باشد:

سازگاری: مشخصات تجهیزات یا سیستم خود را بررسی کنید تا مشخص کنید کدام نوع رزوه (UNF یا متریک) پشتیبانی می‌شود. برای اطمینان از تناسب، اتصال مکانیکی را انتخاب کنید که با قسمت اتصال مطابقت دارد.

در دسترس بودن: در دسترس بودن اتصالات، آداپتورها، یا گزینه‌های نصب که با نوع رزوه مشخص شده مطابقت دارند را در نظر بگیرید. اتصالی را انتخاب کنید که برای نیازهای نصب شما گزینه‌های قابل دسترس و سازگار را ارائه می‌دهد.

قوانین کاربردی: بسته به صنعت یا کاربرد شما، استانداردها یا قوانین خاصی ممکن است یک نوع رزوه را بر دیگری ترجیح دهند. برای تعیین این‌که آیا توصیه‌ها یا الزامات خاصی برای اتصال مکانیکی وجود دارد یا خیر، با کارشناسان فنی مشورت کنید.

حال جنس این اتصال مکانیکی Dymax® Coated 15-5 PH Stainless Steel | SS 1.4545 می‌باشد. Dymax® یک ماده پوششی خاص است که برای اتصال مکانیکی اعمال می‌شود و برای افزایش عملکرد و دوام آن طراحی شده‌است. این ماده یک پوشش اختصاصی است که محافظت بیشتری در برابر سایش، خوردگی و سایر اشکال تخریب محیطی ایجاد می‌کند. پوشش Dymax® به افزایش طول عمر اتصال مکانیکی کمک می‌کند و عملکرد قابل اعتماد و طولانی مدت در شرایط سخت را تضمین می‌کند.
فولاد ضد زنگ 15-5 PH ماده پایه اتصال مکانیکی است. این ماده به یک نوع خاص از آلیاژ فولاد ضد زنگ معروف به فولاد زنگ نزن 15-5 رسوب سخت اشاره دارد. به دلیل مقاومت عالی در برابر خوردگی، استحکام بالا و خواص مکانیکی خوب ارزش دارد. این آلیاژ فولاد ضد زنگ اغلب برای کاربردهایی انتخاب می‌شود که هم به استحکام و هم مقاومت در برابر خوردگی نیاز دارند و آن‌را برای محیط‌های صنعتی از جمله محیط‌هایی که در معرض شرایط سخت یا مواد خورنده قرار دارند مناسب می‌کند.

SS 1.4545 اشاره جایگزین به همان ماده فولاد ضد زنگ 15-5 PH است. عبارت SS مخفف فولاد ضد زنگ است و ۱.۴۵۴۵ نام درجه فولاد اروپا برای آلیاژ فولاد ضد زنگ 15-5 PH است.

غلاف قسمت گسترده‌ای از حسگر است که از عنصر حسگر تا نقطه‌ای که بتوان آن‌را به ماشین یا تجهیزات فرآیند متصل کرد، امتداد می‌یابد.
برای سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422، طول غلاف ۱۵۲ میلی‌متر است. این اندازه‌گیری به شما کمک می‌کند تا ابعاد فیزیکی و دسترسی سنسور را برای اهداف نصب یا راه‌اندازی درک کنید. طول غلاف به روش‌های زیر بر نصب سنسور فشار مذاب بر روی دستگاه یا تجهیزات فرآیند تاثیر می‌گذارد:

 • دسترسی و دسترسی‌پذیری: طول غلاف تعیین می‌کند که حسگر تا چه اندازه می‌تواند در فرآیند یا ماشین گسترش یابد تا فشار مذاب را به دقت اندازه بگیرد. بنابراین اجازه می‌دهد تا سنسور در محل مورد نظر که در آن اندازه‌گیری فشار مورد نیاز است قرار گیرد.
 • انعطاف‌پذیری نصب: طول غلاف، انعطاف‌پذیری را از نظر گزینه‌های نصب و موقعیت‌های نصب فراهم می‌کند و در نتیجه این امکان را به شما می‌دهد تا مکان مناسبی را برای نصب سنسور بر اساس نیازهای خاص برنامه خود انتخاب کنید.
 • سازگاری: طول غلاف باید در رابطه با فضای نصب یا محدودیت‌های ماشین یا تجهیزاتی که سنسور در آن نصب می‌شود در نظر گرفته شود. اطمینان حاصل کنید که طول غلاف با فضای موجود برای نصب ایمن و بدون مانع سنسور سازگار است.

ضروری است که طول غلاف را به دقت در نظر بگیرید و الزامات نصب ماشین یا تجهیزات فرآیند خاص خود را ارزیابی کنید. بررسی کنید که طول غلاف با نیازهای برنامه شما مطابقت داشته باشد و از قرارگیری مناسب سنسور برای اندازه‌گیری دقیق فشار اطمینان حاصل کند.

کپیلاری منعطف، غلاف سخت سنسور را به ابزار دقیق خارجی یا واحد نمایشگر متصل می‌کند و طول آن برای این سری از ترانسمیتر فشار مذاب ۴۵۷ میلی متر در نظر گرفته شده‌است. همچنین نحوه تاثیر طول کپیلاری منعطف بر نصب و راه‌اندازی سنسور را می‌توان به طریق طیر بیان کرد:

 • انعطاف‌پذیری اتصال: کپیلاری منعطف باعث انعطاف‌پذیری بیشتری در اتصال سنسور به ابزار دقیق خارجی یا واحد نمایش می‌گردد. با طول کپیلاری بیشتر، آزادی بیشتری برای قرار دادن یا نصب واحد نمایشگر در فاصله‌ای از سنسور دارید که دسترسی و دید راحتی را فراهم می‌کند.
 • راحتی نصب: طول کپیلاری منعطف بیشتر می‌تواند فرآیند نصب را ساده کند. به شما این امکان را می‌دهد که کپیلاری را از طریق مجراها، سینی‌های کابل یا سایر مسیرهای مناسب برای رسیدن به محل مورد نظر واحد نمایشگر هدایت کنید. این انعطاف‌پذیری نصب و ادغام سنسور را در تنظیمات موجود شما آسان می‌کند.
 • دسترسی‌پذیری و خوانایی: طول کپیلاری بیشتر، گزینه‌های بیشتری را برای قرار دادن واحد نمایشگر در یک مکان مناسب برای دید و خوانایی آسان فراهم می‌کند و امکان را به شما می‌دهد تا واحد نمایشگر را در فاصله یا مکان مناسبی قرار دهید که در آن خوانش فشار به راحتی توسط اپراتور کنترل شود یا در سیستم کنترل ادغام شود.

مهم است که طول کپیلاری منعطف را بر اساس نیازهای نصب خاص خود، فاصله بین سنسور و واحد نمایشگر، و چیدمان تجهیزات یا پانل کنترل خود در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که طول کپیلاری امکان قرارگیری بهینه واحد نمایشگر و دسترسی راحت به خوانش فشار را فراهم می‌کند.

اتصال الکتریکی سنسور فشار مذاب به نوع و تعداد پین‌های الکتریکی یا کانکتورهای مورد استفاده برای رابط الکتریکی سنسور اشاره دارد. سری سنسور MDT422 دارای دو نوع اتصال الکتریکی ۶ پین و ۸ پین می باشد. یک اتصال الکتریکی ۶ پین نشان می‌دهد که سنسور از یک کانکتور یا رابط با شش پین الکتریکی استفاده می‌کند. این پین‌ها به عنوان نقاط تماس الکتریکی برای انتقال سیگنال‌های خروجی سنسور عمل می‌کنند. پیکربندی پین خاص به طراحی سنسور و الزامات رابط الکتریکی بستگی دارد. در اتصال الکتریکی ۸ پین نیز سنسور از یک رابط با هشت پین الکتریکی استفاده می‌کند.

در رابطه با این‌که کدام اتصال الکتریکی بهتر است، به سازگاری با تجهیزات، سیستم، استانداردهای سیم‌کشی موجود و سهولت ادغام با سیستم یا تجهیزات موجود بستگی دارد.

کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت به ویژگی کالیبراسیون سنسور اشاره دارد که امکان کالیبراسیون داخلی را با استفاده از یک مقاومت شانت فراهم می‌کند. کالیبراسیون شانت روشی است که برای کالیبره کردن یا تایید صحت سیگنال خروجی سنسور استفاده می‌شود. این ویژگی شامل وارد کردن یک سیگنال مرجع یا مقاومت شناخته شده، به نام مقاومت شانت، در مدار حسگر است. با مقایسه پاسخ خروجی سنسور با مقدار مرجع مورد انتظار، می‌توان کالیبراسیون سنسور را تنظیم یا تایید کرد.

مقدار کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت برای سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422، برابر با 5± 80٪  است و نشان می‌دهد که ویژگی کالیبراسیون داخلی سنسور برای تولید سیگنال خروجی برابر با ۸۰٪ از مقیاس کامل (FS) که با تحمل یا انحراف ۵±٪ تنظیم شده‌است. همچنین مقدار کامل مقیاس، حداکثر محدوده فشار قابل اندازه‌گیری سنسور را نشان می‌دهد.

از نظر عملی، در حین کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت، سنسور در معرض سیگنال یا مقاومت مرجع قرار می‌گیرد که با ۸۰ درصد خروجی در مقیاس کامل مطابقت دارد. این ویژگی کالیبراسیون به شما امکان می‌دهد عملکرد سنسور را تایید کنید و در صورت لزوم تنظیمات را انجام دهید.

ویژگی کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت برای بررسی‌های دوره‌ای کالیبراسیون مفید است و اطمینان حاصل می‌کند که خروجی سنسور در طول زمان، دقیق باقی می‌ماند. با مقایسه خروجی واقعی سنسور با مقدار کالیبره شده مورد انتظار، می‌توانید هرگونه تغییر یا انحراف احتمالی در عملکرد آن‌را شناسایی کرده و اقدامات اصلاحی مناسب را انجام دهید.

نحوه نصب سنسور فشار مذاب DYNISCO سری MDT422

در ذیل، قصد داریم به چند نکته درباره نصب سنسور فشار مذاب بر روی اکسترودر اشاره کنیم:

 • محل نصب: مکانی را برای نصب سنسور انتخاب کنید که نزدیک مسیر جریان مذاب باشد و پشتیبانی کافی از سنسور را فراهم کند. محل نصب نیز باید امکان دسترسی آسان به سنسور را برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون فراهم کند.
 • جهت‌ نصب سنسور: سنسور را با مسیر جریان مذاب تراز کنید تا بتواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. اطمینان حاصل کنید که سنسور با جهت‌گیری صحیح (به عنوان مثال، با دیافراگم سنسور رو به مسیر جریان مذاب) نصب شده‌است.همچنین، دیافراگم سنسور باید با مسیر جریان مذاب به‌صورت موازی نصب شود.

نحوه نصب درست سنسور فشار مذاب در فرآیند

 • نیروی گشتاور: پیچ‌های نصب را مطابق با مشخصات گشتاور توصیه شده توسط سازنده محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ‌ها می‌تواند به سنسور آسیب برساند، در حالی که سفت شدن کم می‌تواند منجر به نشتی و خوانش نادرست شود.
 • اتصالات الکتریکی: مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی سنسور به درستی ایمن و عایق شده باشند. از اندازه مناسب سیم استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولید کننده را برای سیم‌کشی سنسور دنبال کنید.

با پیروی از این نکات برای نصب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار مذاب خوانش دقیق و قابل اعتمادی را روی اکسترودر شما ایجاد می‌کند. اگر در مورد فرآیند نصب، سوال یا نگرانی دارید، حتما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

 

شرکت سازندهDYNISCO
کشور سازندهآمریکا
سریMDT422
نوع سنسورترانسمیتر فشار مذاب
مدلغلاف سخت + کپیلاری منعطف
اصل اندازه گیریپل ویتستون، استرین گیج
دامنه فشار کاری (bar)از ۱۷.۵-۰ تا ۲۰۰۰-۰
دامنه فشار کاری (psi)از ۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۰
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۲۰۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۹۰۰۷.۵
خروجی4-20 mA
0-10 V
0-5 V
دقت و درستی≤ ± 0.5 %FS
≤ ± 1 %FS
سنسور دماخیر
نوع سنسور دماندارد
ولتاژ تغذیه10-36 V DC
15-32 V DC
19-32 V DC
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۴۰۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
M18 x 1.5
جنس اتصال مکانیکیDymax® Coated 15-5 PH Stainless Steel | SS 1.4545
طول غلاف [mm]۱۵۲
طول کپیلاری [mm]۴۵۷
اتصال الکتریکی6-Pin
8-Pin
تنظیم نقطه صفرخیر
تنظیم نقطه اسپنخیر
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفرخیر
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی80% ± 5%
تاییدیه و گواهینامه هاISO 9001 | Worldwide
REACH | European Union
دستورالعمل های انطباق و مقرراتRoHS
CE | European Community
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
پیمایش به بالا