سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

(1 بررسی مشتری)

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: ZHYQ

ویژگی‌ها:

 • فشار مرجع: گیج (نسبی)
 • دامنه اندازه‌گیری فشار: ۰ – ۱- بار، ۱۶ – ۰ تا ۸۰۰ – ۰ بار
 • دقت (FS%): ±۰.۲۵, ±۰.۵
 • خروجی: ۲۰-۴ میلی آمپر، ۵-۰ ولت، ۵-۱ ولت، ۱۰-۰ ولت، ۴.۵-۰.۵ ولت
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2NPT, 1/2BSP, 1/2G, M22 x 1.5
 • جنس اتصال مکانیکی: فولاد ضد زنگ
 • اتصال الکتریکی: DIN EN 175301-803-A, M12 x 1, Bendix, Cable gland

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-214

سری PT124B-214 یک ترانسمیتر فشار فلاش دیافراگم است که از مواد محکم و با پردازش ویژه درست شده‌است و از اثرات خرد ذرات در محیط اندازه‌گیری آسیب‌پذیری کمی دارد. این محصول با طراحی فشرده و مقاوم در برابر ضربه، مشکلاتی که در هنگام اندازه‌گیری به دلیل بسته شدن پورت فشار پیش می‌آیند را برطرف می‌کند. همچنین، قابلیت جایگزینی محصولات با استاندارد جهانی دارد.
این سری PT124B-214 با دیافراگم فلاش برای اندازه‌گیری سیالات لزج و یا محیط‌هایی که شامل ذراتی هستند که ممکن است پورت فشار متصل به ترانسمیترهای صنعتی استاندارد را مسدود کنند، مناسب است. تمام قسمت‌های خیس شونده از استیل ضد زنگ ساخته شده و جوش داده شده‌اند که باعث می‌شود این محصول بسیار مقاوم و با عمر طولانی باشد.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

 • محدوده فشار گسترده: ۱- بار تا ۰ بار تا ۸۰۰ بار
 • گزینه‌های مختلف خروجی سیگنال در دسترس
 • استفاده از المان سیلیکون پخش شده و دیافراگم شیاردار
 • دارای قابلیت مقاومت بسیار خوب در برابر خوردگی
 • طراحی کامپکت و با کیفیت بالا

بررسی تخصصی سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

وقتی ترانسمیتر فشار با فشار مرجع نسبی (گیج) می‌آید، به این معنی است که ترانسمیتر، فشار را نسبت به فشار اتمسفر اندازه می‌گیرد. به عبارت دیگر، خوانش فشار را در رابطه با فشار اتمسفر در محل نصب ارائه می‌دهد.

اصطلاح نسبی (گیج) به این واقعیت اشاره دارد که خوانش فشار به عنوان اختلاف بین فشار اندازه‌گیری شده و فشار اتمسفر نمایش داده می‌شود. بنابراین، اگر فشار اتمسفر 14.7psi (پوند بر اینچ مربع)، و ترانسمیتر فشار 20psi باشد، به این معنی است که فشار واقعی اندازه‌گیری شده 34.7psi است.
این نوع فشار مرجع معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شود که می‌خواهید فشار را نسبت به شرایط جوی محلی بدانید و به ویژه در شرایطی مفید است که شما نیاز به نظارت بر تغییرات فشار دارید اما لزوما به مقادیر فشار مطلق نیاز ندارید.

محدوده فشار ترانسمیتر فشار به محدوده فشارهایی اشاره دارد که ترانسمیتر فشار برای اندازه‌گیری آن طراحی شده‌است. ۰ – ۱- بار نشان می‌دهد که محدوده فشار منفی است. به این معنی که ترانسمیتر فشار قادر به اندازه‌گیری فشار از ۱- تا ۰ بار است. از نظر عملی، این محدوده شامل فشارهای زیر فشار اتمسفر (یعنی فشار خلاء یا مکش) است. در کاربردهایی که نیاز به نظارت یا کنترل فرآیندهایی دارد که در فشارهای کمتر از فشار اتمسفر عمل می‌کنند، مفید است.

۱۶ – ۰ تا ۸۰۰ – ۰ بار بیان‌گر یک محدوده فشار مثبت است. این بدان معناست که ترانسمیتر فشار بسته به مدل یا نوع خاص، می‌تواند فشارهایی از ۰ تا ۱۶ بار یا ۸۰۰ بار را اندازه‌گیری کند. این محدوده فشارهای بالاتر از فشار اتمسفر را پوشش می‌دهد و معمولا برای اندازه‌گیری فشارهای مثبت در فرآیندهای مختلف صنعتی استفاده می‌شود.

با ارائه محدوده فشار منفی و مثبت، ترانسمیتر فشار می‌تواند طیف گسترده‌ای از کاربردها را در صنایع مختلف برآورده کند.

مشخصات عملکرد سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

دقت ترانسمیتر فشار، سطح دقتی را که ترانسمیتر فشار می‌تواند فشار را اندازه‌گیری و گزارش کند، نشان می‌دهد. برای این سری از ترانسمیتر فشار دیافراگمی از برند ZHYQ دو گزینه دقت وجود دارد:

±0.25 FS% ≥: این مقدار از دقت، حداکثر انحراف پتانسیل از مقدار فشار واقعی را نشان می‌دهد که به صورت درصدی از محدوده فشار در مقیاس کامل (FS) بیان می‌شود. به عنوان مثال، اگر ترانسمیتر فشار دارای محدوده مقیاس کامل ۱۰۰ بار باشد، دقت 0.25± FS% ≥ به این معنی است که حداکثر خطای ممکن در اندازه‌گیری فشار ۰.۲۵٪ از محدوده مقیاس کامل است که ۰.۲۵ بار (۲۵۰ میلی‌بار) است. این مقدار تغییرات بالقوه در اندازه‌گیری را به دلیل عواملی مانند کالیبراسیون سنسور، دما و سایر شرایط محیطی محاسبه می‌کند.
±0.25 FS% ≥: این نشان‌دهنده سطح دیگری از دقت، با انحراف بالقوه کمی بیشتر از مقدار فشار واقعی است. در مثال بالا، اگر محدوده مقیاس کامل ۱۰۰ بار باشد، حداکثر خطای ممکن در اندازه‌گیری فشار ۰.۵ درصد محدوده مقیاس کامل است که ۰.۵ بار (یا ۵۰۰ میلی‌بار) است . این مقدار اندازه‌گیری، کمی دقیق‌تر از سطح دقت 0.25 FS% را نشان می‌دهد.

بخشی از جزییات ویژگی دقت ترانسمیتر فشار سری PT124B-214، خطی بودن، تکرارپذیری و هیسترزیس می‌باشد. خطی بودن به توانایی ترانسمیتر فشار برای ارائه اندازه‌گیری‌های متناسب و سازگار در کل محدوده فشار اشاره دارد. خطی بودن بالا نشان می‌دهد که خروجی ترانسمیتر فشار رابطه خطی با فشار اعمال شده را از نزدیک دنبال می‌کند.

تکرارپذیری به توانایی ترانسمیتر فشار به بازتولید مداوم همان خروجی برای فشار یکسان و تحت شرایط یکسان، مربوط می‌شود و اطمینان می‌دهد که اندازه‌گیری‌های مکرر فشار یکسان نتایج مشابهی را به همراه خواهد داشت که نشان‌دهنده پایداری و قابلیت اطمینان ترانسمیتر است.

هیسترزیس مربوط به تاخیر یا تغییر در خروجی، زمانی است که فشار از جهات مختلف (افزایش یا کاهش) نزدیک می‌شود. این انحراف در اندازه‌گیری‌های ناشی از زمان پاسخ‌گویی ترانسمیتر فشار و اجزای مکانیکی یا الکترونیکی داخلی را مشخص می‌کند.

سازنده با ارائه این جزییات در مورد خطی بودن، تکرارپذیری و هیسترزیس، درک جامعی از عوامل دقت و عملکرد ترانسمیتر فشار در شرایط مختلف به شما ارائه می‌دهد.

ویژگی غیرخطی بودن به حداکثر انحراف یا خطا در خروجی ترانسمیتر فشار از یک پاسخ خطی کامل در کل محدوده فشار اشاره دارد. به عبارت دیگر، در مقایسه با رابطه خطی ایده‌آل بین فشار و سیگنال خروجی، اندازه‌گیری می‌کند که خروجی واقعی ترانسمیتر فشار چقدر از یک خط مستقیم پیروی می‌کند. غیرخطی بودن می‌تواند توسط عواملی مانند ویژگی‌های حسگر، ویژگی‌های الکترونیکی یا الگوریتم‌های پردازش سیگنال ایجاد شود.

غیرخطی بودن برای سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214 برابر با 0.25± FS% ≥ است که نشان می‌دهد حداکثر خطای غیرخطی در محدوده ۰.۲±٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل (FS) است. به عنوان مثال، اگر ترانسمیتر فشار دارای محدوده کامل ۱۰۰ بار باشد، حداکثر خطای غیرخطی ۰.۲٪ از ۱۰۰ بار است که ۰.۲ بار (یا ۲۰۰ میلی بار) است . این بدان معنی است که خروجی ترانسمیتر فشار ممکن است تا ۰.۲ بار از یک پاسخ خط مستقیم کامل با در نظر گرفتن کل محدوده فشار منحرف شود.
با تعیین این مقدار از غیرخطی بودن، سازنده به شما اطمینان می‌دهد که ترانسمیتر فشار از سطح خطی بالایی برخوردار است و سیگنال‌های خروجی دقیق و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد و هرگونه اعوجاج غیرخطی در فشار اندازه‌گیری شده را به حداقل می‌رساند.

زمان پاسخ‌گویی به مدت زمانی که طول می‌کشد تا ترانسمیتر فشار ثبت شود و تغییر فشار را در سیگنال خروجی خود منعکس کند، اشاره دارد. نشان‌دهنده سرعتی است که ترانسمیتر می‌تواند به تغییرات فشار واکنش نشان دهد و اندازه‌گیری به روز ارائه دهد. زمان پاسخ‌گویی برای ترانسمیتر فشار سری PT124B-214 برابر با ms 5 > می‌باشد که نماد > نشانگر “کم‌تر از” یا “سریع‌تر از” است. در کل این میزان به این معنی است که زمان پاسخ‌گویی ترانسمیتر فشار سریع‌تر از ۵ میلی‌ثانیه است. به عبارت دیگر، می‌تواند تغییرات فشار را در یک بازه زمانی بسیار کوتاه تشخیص دهد و به آن پاسخ دهد.

زمان پاسخ‌گویی کم‌تر از ۵ میلی‌ثانیه بسیار سریع در نظر گرفته می‌شود و به‌ویژه در کاربردهایی که تغییرات سریع فشار نیاز به ثبت دقیق دارند، مفید است. این تضمین می‌کند که ترانسمیتر فشار می‌تواند اندازه‌گیری‌های بی‌درنگ یا نزدیک به زمان واقعی را ارائه دهد و شما را قادر می‌سازد فرآیندهای مربوط به فشار را با دقت و پاسخ‌گویی بالا نظارت و کنترل کنید.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

برای سنسور فشار دیافراگمی سری PT124B-214 چند گزینه خروجی که نشان‌دهنده انواع سیگنال‌های خروجی الکتریکی است که ترانسمیتر فشار می‌تواند ارائه دهد وجود دارد:

 • ۴-۲۰ میلی‌آمپر: این سیگنال خروجی یک خروجی حلقه جریان را نشان می‌دهد. ترانسمیتر فشار سیگنال جریانی از ۴ میلی‌آمپر تا ۲۰ میلی‌آمپر تولید می‌کند که در آن ۴ میلی‌آمپر معمولا با کمترین فشار یا حداقل مقدار و ۲۰ میلی‌آمپر مربوط به بالاترین فشار یا حداکثر مقدار است. این نوع خروجی به دلیل استحکام و توانایی در انتقال سیگنال در فواصل طولانی معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.
 • ۰-۵ ولت دی سی، ۵-۱ ولت دی سی، ۱۰-۰ ولت دی سی: این سیگنال‌های خروجی مبتنی بر ولتاژ هستند، جایی که ترانسمیتر فشار یک سیگنال ولتاژ در محدوده ولتاژ مشخص شده تولید می‌کند. به عنوان مثال، خروجی ۵-۰ ولت دی سی به این معنی است که ترانسمیتر فشار سیگنال ولتاژی از ۰ ولت تا ۵ ولت تولید می‌کند که نشان‌دهنده اندازه‌گیری فشار است.
 • ۰.۵-۴.۵ ولت دی سی (Ratiometric): این سیگنال خروجی نیز مبتنی بر ولتاژ است، اما به صورتRatiometric عمل می‌کند. Ratiometric به این معنی است که ولتاژ خروجی متناسب با ولتاژ ورودی است. در این حالت، سیگنال خروجی از ۰.۵ ولت تا ۴.۵ ولت متغیر است و یک رابطه متناسب با ولتاژ منبع تغذیه حفظ می‌کند و امکان اندازه‌گیری دقیق را بدون توجه به تغییرات جزیی در ولتاژ تغذیه فراهم می‌کند.

مناسب‌ترین گزینه خروجی به برنامه خاص شما و سازگاری با سیستم شما بستگی دارد. در این‌جا برخی ملاحظات وجود دارد:

 • حلقه جریان (۴ … ۲۰ میلی‌آمپر) اغلب در محیط‌های صنعتی به دلیل ایمنی در برابر نویز و قابلیت انتقال از راه دور ترجیح داده می‌شود.
 • خروجی‌های مبتنی بر ولتاژ (۵-۰ ولت دی سی، ۵-۱ ولت دی سی، ۱۰-۰ ولت دی سی) معمولا در برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند به راحتی با دستگاه‌های ورودی آنالوگ استاندارد ارتباط برقرار کنند.
 • خروجی Ratiometric در کاربردهایی که دقت اندازه‌گیری تحت تاثیر تغییرات جزیی در ولتاژ تغذیه است، مفید است.

برای تعیین مناسب‌ترین خروجی برای برنامه خود، عواملی مانند الزامات ورودی سیستم کنترل یا مانیتورینگ خود، سازگاری با تجهیزات موجود، ایمنی در برابر نویز، و هر اولویت یا محدودیت خاصی را که ممکن است داشته باشید در نظر بگیرید.

مشخصات شرایط محیطی سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

دمای سیال به دمای ماده (گاز یا مایع) اشاره دارد که ترانسمیتر فشار برای اندازه‌گیری آن طراحی شده‌است. به عنوان مثال، اگر از ترانسمیتر فشار برای اندازه‌گیری فشار یک مایع در یک فرآیند صنعتی استفاده می‌کنید، محدوده دمای سیال محدوده دمای مجاز آن مایع را مشخص می‌کند.

محدوده دمایی ترانسمیتر فشار سری PT124B-214، برابر با ۴۰- تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد است که ترانسمیتر فشار در آن می‌تواند به‌طور موثر و قابل اطمینان کار کند. حد پایین ۴۰- درجه سانتی‌گراد به این معنی است که ترانسمیتر فشار به گونه‌ای طراحی شده‌است که در محیط‌هایی که دمای سیال می‌تواند تا ۴۰- درجه سانتی‌گراد کاهش یابد، مقاومت کند و به درستی کار کند. حد بالای ۸۰ درجه سانتی‌گراد نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار می‌تواند دمای سیال تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد را بدون آسیب رساندن به دستگاه یا به خطر انداختن دقت آن تحمل کند.

توجه به این نکته مهم است که محدوده دمای سیال به‌طور خاص به ماده مورد اندازه‌گیری مربوط می‌شود و ممکن است با محدوده دمای کاری خود ترانسمیتر فشار متفاوت باشد. بدنه و اجزای داخلی ترانسمیتر فشار ممکن است تحمل دماهای متفاوتی داشته باشند، بنابراین بسیار مهم است که هم محدوده دمای سیال و هم محدوده دمای عملیاتی ترانسمیتر را همان‌طور که توسط سازنده مشخص شده در نظر بگیرید.

اگر دمای سیال در محدوده مشخص شده ۴۰- تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد باشد، می‌توانید با اطمینان از ترانسمیتر فشار در برنامه خود استفاده کنید. با این حال، اگر دمای سیال از این محدودیت‌ها بیشتر شود، ممکن است لازم باشد مدل‌های جایگزین را بررسی کنید یا اقدامات اضافی برای محافظت از ترانسمیتر فشار در برابر دماهای شدید در نظر بگیرید.

مشخصات مکانیکی سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

اتصال مکانیکی به نوع و اندازه رزوه‌های مورد استفاده برای اتصال ترانسمیتر فشار به سیستم یا فرآیندی که در آن نصب خواهد شد اشاره دارد. انواع مختلف اتصال مکانیکی برای این سری از ترانسمیتر فشار دیافراگمی وجود دارد:

 • M22×1.5: حرف M مخفف متریک است و عدد ۲۲ به قطر اسمی رزوه بر حسب میلی‌متر اشاره دارد. ۱.۵× گام یا فاصله بین رزوه‌های مجاور را نشان می‌دهد که در این مورد ۱.۵ میلی‌متر است. نوع رزوه M22x1.5 معمولا در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می‌شود.
 • “G 1/2: حرف G مخفف آلمانی است و به رزوه لوله موازی یا استوانه‌ای اشاره دارد. ۱.۲ اندازه اسمی رزوه را نشان می‌دهد که ۱.۲ اینچ است و این نوع رزوه به‌طور گسترده در اروپا برای اتصالات لوله استفاده می‌شود.
 • “1/2 BSP: عبارت BSP مخفف British Standard Pipe است. ۱.۲ اندازه اسمی رزوه را نشان می‌دهد که ۱.۲ اینچ است که معمولا در انگلستان و برخی از کشورهای دیگر استفاده می‌شود.
 • “1/2 NPT: عبارت NPT مخفف National Pipe Thread است. ۱.۲ اندازه اسمی رزوه را نشان می‌دهد که برابر ۱.۲ اینچ است و به‌طور گسترده در ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر استفاده می‌شود.

انتخاب اتصال مکانیکی به نیازهای خاص سیستم شما، سازگاری با تجهیزات یا اتصالات موجود و استانداردهای منطقه‌ای بستگی دارد. هر نوع رزوه ویژگی‌های خاص خود را دارد و برای کاربردها و مناطق مختلف مناسب است.

توجه به این نکته مهم است که اطلاعات دقیق در مورد جزییات و اندازه رزوه‌ها می‌تواند برای نصب و سازگاری مناسب بسیار مهم باشد. بنابراین، توصیه می‌شود نوع رزوه، اندازه و هر گونه مشخصات اضافی مورد نیاز برنامه یا سیستم خاص خود را دوباره بررسی کنید.

جنس اتصالات مکانیکی برای این سری از ترانسمیتر فشار فولاد ضد زنگ است. فولاد ضد زنگ یک ماده همه کاره و پرکاربرد است که به دلیل خواص مکانیکی و شیمیایی عالی شناخته شده‌است. در این‌جا چند ویژگی کلیدی و کاربردی فولاد ضد زنگ در اتصالات را مرور می‌کنیم:

مقاومت در برابر خوردگی: فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی و اکسیداسیون بسیار مقاوم است و برای استفاده در طیف وسیعی از محیط‌ها، از جمله محیط‌های خشن یا خورنده مناسب است. این به اطمینان از طول عمر و قابلیت اطمینان ترانسمیتر فشار، حتی زمانی که در شرایط چالش برانگیز قرار می‌گیرد، کمک می‌کند.

استحکام مکانیکی: فولاد ضد زنگ دارای استحکام مکانیکی عالی است و به دیافراگم اجازه می‌دهد تا در برابر فشارهای بالا بدون تغییر شکل یا پارگی مقاومت کند. این باعث می‌شود آن‌را برای کاربردهایی که شامل اندازه‌گیری گازها یا مایعات پرفشار هستند، مناسب کند.

پایداری دما: فولاد ضد زنگ پایداری دمایی خوبی را نشان می‌دهد و به ترانسمیتر فشار اجازه می‌دهد به‌طور موثر در طیف وسیعی از دماها کار کند. این ماده می‌تواند در برابر دماهای پایین و بالا بدون کاهش قابل توجه عملکرد، مقاومت کند.

سازگاری: فولاد ضد زنگ با سیال‌های مختلف از جمله گازها و مایعات سازگار است. معمولا در صنایعی مانند نفت و گاز، فرآوری شیمیایی، داروسازی، غذا و نوشیدنی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.
با استفاده از فولاد ضد زنگ به عنوان جنس اتصال مکانیکی، ترانسمیتر فشار می‌تواند اندازه‌گیری‌های قابل اعتماد و دقیقی را ارائه دهد و در عین حال دوام و سازگاری با سیال‌های مختلف را تضمین کند. مقاومت در برابر خوردگی، استحکام مکانیکی و پایداری در طیف وسیعی از دما را ارائه می‌دهد.

نوع اتصال یا رابط الکتریکی مورد استفاده برای اتصال سیم‌های برق ترانسمیتر فشار به سیم‌کشی یا ابزار دقیق خارجی را اتصال الکتریکی گویند و انواع موجود از این اتصال الکتریکی برای ترانسمیتر فشار سری PT124B-214 به صورت زیر فهرست می‌شوند:

 • DIN EN 175301-803-A: به نوع خاصی از اتصالات الکتریکی است که توسط DIN (مخفف Deutsches Institut für Normung) و EN (قانون اروپایی) با نام 175301-803-A استاندارد شده‌است. معمولا در کاربردهای صنعتی، به ویژه برای اتصال شیرهای برقی و سنسورها استفاده می‌شود. این نوع کانکتور یک اتصال الکتریکی مطمئن و قابل اعتماد را تضمین می‌کند.
 • M12×1: به یک رابط رزوه‌ای اشاره دارد که معمولا در اتوماسیون صنعتی و کاربردهای حسگر استفاده می‌شود. حرف M یک رزوه متریک را نشان می‌دهد و ۱×۱۲ قطر رزوه ۱۲ میلی‌متر با گام ۱ میلی‌متر را مشخص می‌کند. کانکتورهای M12 به دلیل اندازه جمع‌و‌جور، استحکام و توانایی ارائه اتصالات قابل اعتماد در محیط‌های سخت شناخته شده‌اند.
 • Bendix: عبارت Bendix بیان‌گر یک برند تولیدکننده انواع کانکتورهای الکتریکی است. ذکر Bendix به عنوان یک اتصال الکتریکی در مشخصات ترانسمیتر، نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار ممکن است از نوع خاصی از کانکتور Bendix برای رابط الکتریکی خود استفاده کند. کانکتورهای Bendix به دلیل قابلیت اطمینان و کاربردهای گسترده در صنایعی مانند خودروسازی، هوا فضا و اتوماسیون صنعتی شناخته شده‌اند.
 • Cable gland: به عنوان اتصال‌دهنده کابل یا اتصالات کابل نیز شناخته می‌شود و وسیله‌ای است که برای ایمن سازی و ایجاد تسکین فشار برای کابل‌های برق استفاده می‌شود. بنابراین اجازه می‌دهد تا سیم‌های الکتریکی ترانسمیتر فشار به سیم‌کشی خارجی یا ابزار دقیق متصل شوند و در عین حال از مهر و موم محکم و محافظت شده اطمینان حاصل شود. معمولا در مواقعی که اتصال مستقیم به نوع خاصی از کانکتور مورد نیاز نیست یا در دسترس نیست، از اتصالات کابل استفاده می‌شود.

انتخاب نوع اتصال الکتریکی به عواملی مانند نیازهای خاص سیستم یا برنامه شما، سازگاری با سیم‌کشی یا ابزار دقیق موجود و شرایط محیطی که ترانسمیتر فشار در آن نصب می‌شود بستگی دارد. هر نوع اتصال الکتریکی مزایا و ملاحظات خاص خود را دارد.

تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های ذکر شده برای ترانسمیتر فشار سری PT124B-214، از جمله CE، NEPSI، RCQM، و CMC نشان می‌دهد که محصول تحت آزمایش، ارزیابی و مطابقت با استانداردها یا مقررات خاص قرار گرفته است.

 • CE (Conformité Européene): علامت CE نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار با الزامات اساسی بهداشت، ایمنی و زیست محیطی اتحادیه اروپا (EU) مطابقت دارد. بنابراین محصول، استانداردهای لازم برای ایمنی، سازگاری الکترومغناطیسی و سایر دستورالعمل‌های مربوطه را در منطقه اقتصادی اروپا رعایت می‌کند. داشتن علامت CE تضمین می‌کند که ترانسمیتر فشار می‌تواند به‌طور قانونی در اتحادیه اروپا به بازار عرضه شود و از آن استفاده شود.
 • NEPSI (نشان ملی ایمنی ضد انفجار): NEPSI گواهینامه‌ای است که به‌طور خاص مربوط به تجهیزات ضد انفجار در چین است. این اطمینان را ایجاد می‌کند که ترانسمیتر فشار برای استفاده در اتمسفرهای بالقوه انفجاری آزمایش شده و تایید شده‌است، جایی که وجود گازهای قابل اشتعال، بخارات یا گرد و غبار ممکن است خطرآفرین باشد. گواهینامه NEPSI نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار استانداردهای ایمنی لازم را برای جلوگیری از منابع احتراق در محیط‌های خطرناک رعایت می‌کند.
 • RCQM (تایید الگوی روسی): گواهی RCQM برای محصولاتی که برای استفاده در فدراسیون روسیه در نظر گرفته شده‌است مورد نیاز است. این نشان‌دهنده انطباق با استانداردهای ایمنی، کیفیت و عملکرد مشخص شده توسط مقامات روسیه است. گواهی RCQM تضمین می‌کند که ترانسمیتر فشار الزامات لازم را برای فروش قانونی و استفاده در روسیه برآورده می‌کند.
 • CMC (China Metrology Certification): گواهینامه CMC نشان‌دهنده انطباق با استانداردهای مترولوژی چین است. تایید می‌کند که ترانسمیتر فشار تحت آزمایش و تایید صحت اندازه‌گیری، دقت و قابلیت اطمینان آن قرار گرفته است. گواهینامه CMC نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار معیارهای لازم برای اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل ردیابی را مطابق با استانداردهای مترولوژی چین دارد.

از مزایای داشتن این تاییدیه‌ها و گواهینامه‌ها عبارت است:

 • انطباق: گواهینامه‌ها نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار استانداردهای ایمنی، کیفیت و عملکرد خاص تعیین شده توسط نهادهای نظارتی مربوطه را برآورده کرده‌است و در نتیجه به کاربران اطمینان می‌دهد که این محصول برای عملکرد ایمن و قابل اطمینان تست و تایید شده‌است.
 • دسترسی به بازار: داشتن این گواهینامه‌ها دسترسی به بازار برای ترانسمیتر فشار را گسترش می‌دهد و اجازه می‌دهد تا محصول در مناطقی که مطابق با استانداردهای خاص مورد نیاز است یا توسط مقامات نظارتی الزامی‌ است، فروخته شود و مورد استفاده قرار گیرد.
 • اطمینان مشتری: گواهینامه‌ها باعث افزایش اعتماد مشتری به کیفیت، عملکرد و ایمنی محصول می‌شود. مشتریان می‌توانند با دانستن این‌که ترانسمیتر فشار الزامات سختگیرانه‌ای را برآورده کرده و به‌طور مستقل تایید شده‌است، خیالشان راحت باشد.
 • ایمنی و کاهش خطر: گواهینامه‌های مربوط به ایمنی ضد انفجار، مانند NEPSI، تضمین می‌کند که ترانسمیتر فشار برای استفاده در محیط‌های بالقوه خطرناک مناسب است. این گواهینامه‌ها خطرات مربوط به استفاده از تجهیزات الکتریکی در اتمسفرهای انفجاری را کاهش می‌دهد.
شرکت سازندهZHYQ
کشور سازندهچین
سریPT124B-214
نوع سنسورترانسمیتر فشار
فشار مرجعگیج (نسبی)
دامنه اندازه گیری فشار (بار) -۱-۰
از ۱۶-۰ تا ۸۰۰-۰
حد پایین فشار (بار)
حد بالای فشار (بار)۸۰۰
حد پایین فشار (psi)-۱۴.۵
حد بالای فشار (psi)۱۱۶۰۳
دقت≤ ± 0.25 %FS
≤ ± 0.5 %FS
قابلیت تنظیمخیر
زمان پاسخگویی< 5 ms
خروجیسیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت دی سی
سیگنال ولتاژی ۱ تا ۵ ولت دی سی
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت دی سی
(Ratiometric) سیگنال ولتاژی ۰.۵ تا ۴.۵ ولت دی سی
ولتاژ تغذیه
حد پایین دمای سیال (°C)-۴۰
حد بالای دمای سیال (°C)۸۰
حد پایین دمای محیط (°C)-۴۰
حد بالای دمای محیط (°C)۸۰
اتصال مکانیکیM22x1.5
G 1/2"
1/2" BSP
1/2" NPT
دارای اسنابر فشارخیر
جنس اتصال مکانیکیفولاد ضد زنگ
اتصال الکتریکیDIN EN 175301-803-A
M12x1
Bendix
Cable gland
دارای نمایشگرخیر
تاییدیه و گواهینامه هاCE / European Community
NEPSI / China
RCQM / Global
CMC (China Metrology Certification) / China
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon

1 دیدگاه برای سنسور فشار دیافراگمی ZHYQ سری PT124B-214

 1. خلیل عابدینی

  سلام. متشکرم از بابت راهنمایی های ارزشمندتان
  من سال گذشته تعداد زیادی از این سنسور فشار دیافراگمی را ازتون تهیه کردم و راضی هم بودم. الان قصد دارم برای قسمت دیگری از فرایند، ارتفاع مخزن شیر را اندازه‌گیری کنم و خاطر دارم تیم فروشتون هم گفته بودن برای مخزن شیر باید از سنسور دیافراگمی استفاده کنم. آیا همین سنسور از این برند برای این‌کار مناسب است؟

  • علی اکبر شیرازی

   آقای عابدینی درود بر شما.
   بسیار خرسندم که از محصولات و خدمات ما راضی هستید. بله کاملاً درسته. برای مخزن شیر، حتما از سنسور فشار دیافراگمی استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که اکثر ترانسمیتر های فشار موجود، از روغن سیلیکون به‌عنوان مایع پرکننده استفاده می‌کنند که بهداشتی نیست و برای صنعت غذایی و نوشیدنی توصیه نمی‌شود. اطلاع میدم تیم پشتیبانی فنی در اولین فرصت با شما تماس گرفته تا در انتخاب مناسب‌ترین محصول برای این اپلیکیشن به شما کمک کنند.
   پیروز و سربلند باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا