ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 برای مصارف صنعتی

(1 بررسی مشتری)

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: ZHYQ

ویژگی‌ها:

فشار مرجع: گیج (نسبی)
دامنه اندازه‌گیری فشار: ۰ – ۱- بار، ۱ – ۰ تا ۶۰۰ – ۰ بار
دقت (FS%): ±۰.۲, ±۰.۲۵, ±۰.۵
خروجی: ۲۰ – ۴ میلی‌آمپر، ۵ – ۰ ولت، ۵ – ۱ ولت، ۱۰ – ۰ ولت، ۴.۵ – ۰.۵ ولت
اتصال مکانیکی:‌ 1/4NPT, 1/2NPT, 1/4G, 1/2G, M20 x 1.5, M12 x 1.5
جنس اتصال مکانیکی: فولاد ضد زنگ (304)، فولاد ضد زنگ (316L)
اتصال الکتریکی: DIN (Hirschman), M12 x 1, Bendix, Cable gland, Cable outlet

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

تکنولوژی دیفیوز سیلیکون مناسب برای انواع کاربرد های صنعتی، با کانکشن الکتریکی DIN، انواع خروجی جریانی و ولتاژی و اتصالات رزوه‌ای G و NPT

ترانسمیتر فشار PT124B یک سری از ترانسمیترهای فشار ZHYQ با دقت بالا است که برای برآورده کردن نیازهای مختلفی از کاربردهای صنعتی که به اندازه‌گیری دقیق فشار نیاز دارند، طراحی شده‌اند. این ترانسمیترهای فشار دارای طراحی کوچک و از مواد محکم ساخته شده‌اند که آن‌ها را برای استفاده در ساخت ماشین‌آلات، تجهیزات آزمایشگاهی، کنترل فرآیند و آزمایش‌های کیفیت و مواد مناسب می‌سازد.

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در صنایع مهندسی مکانیک، مناسب می نماید.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

 • خروجی‌های سیگنال استاندارد صنعتی مختلف
 • اتصالات الکتریکی مختلف
 • اندازه‌گیری با دقت بالا
 • طراحی فشرده

بررسی تخصصی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

تکنولوژی پیزومقاومتی آلمانی، خروجی جریانی یا ولتاژی، دقت ۰.۵ درصد فول‌اسکیل، متریال اتصال مکانیکی استیل 316L، اتصال الکتریکی DIN 43650 A، درجه حفاظت IP65، مناسب برای کاربرد های عمومی اندازه‌گیری فشار

اگر بخواهیم در مورد ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 بررسی را آغاز کنیم بهتر است سراغ اصل اندازه‌گیری این سنسور برویم. اصل اندازه‌گیری Piezoresistive مورد استفاده در این ترانسمیتر فشار بسیار جذاب است زیرا بر اساس مفهوم استفاده از اثر پیزومقاومتی در مواد است.

تکنولوژی ساخت ترانسمیتر فشار PT124B

پیزومقاومتی به خاصیت برخی مواد برای تغییر مقاومت الکتریکی آن‌ها در هنگام قرار گرفتن در معرض فشار یا فشار مکانیکی اشاره دارد. در مورد ترانسمیتر فشار PT124B، به این معنی است که حسگر فشار درون ترانسمیتر از یک ماده پیزورزیستیو ساخته شده‌است. هنگامی‌که فشار به حسگر فشار اعمال می‌شود، مقاومت آن به‌طور متناسب تغییر می‌کند.
از مزایای این اصل اندازه‌گیری این است که ترانسمیترهای فشار پیزومقاومتی دقت و تکرارپذیری عالی را ارائه می‌دهند. ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 می‌تواند اندازه‌گیری‌های دقیقی را در طیف گسترده‌ای از فشارها ارائه دهد و آن را برای کاربردهای مختلف مناسب می‌کند. علاوه بر این، دارای زمان پاسخگویی سریعی هست که امکان نظارت و کنترل در زمان واقعی را فراهم می‌کند.
ترانسمیترهای فشار پیزومقاومتی همچنین به دلیل استحکام و دوام فوق العاده خود، به خوبی شناخته شده‌ هستند. به این معنی که می‌توانند شرایط سخت محیطی مانند تغییرات دما و ارتعاشات را بدون به خطر انداختن عملکرد خود تحمل کنند.

 

ساختار ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 قلمی و برای مصارف صنعتی
ساختار داخلی ترانسمیتر فشار PT124B-212

از سوی دیگر، مانند هر فناوری دیگری، معایبی وجود دارد که باید در نظر گرفت. ترانسمیترهای فشار پیزومقاومتی ممکن است در اندازه‌گیری فشارهای بسیار بالا محدودیت‌هایی داشته باشند. علاوه بر این، آن‌ها برای حفظ دقت در طول زمان نیاز به کالیبراسیون دوره‌ای دارند، زیرا حساسیت آن‌ها ممکن است کمی‌کاهش یابد.
به‌طور کلی، فناوری پیزومقاومتی به کار رفته در ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212، اندازه‌گیری های دقیق، پاسخگویی سریع و انعطاف پذیری را ارائه می‌دهد. این یک انتخاب قابل اعتماد برای طیف گسترده‌ای از کاربردهاست و آن‌را به گزینه‌ای محبوب و قابل اعتماد در بازار تبدیل می‌کند.

 

فشار مرجع در ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

هنگامی‌که برای این ترانسمیتر فشار از فشار مرجع “نسبی (گیج)” استفاده می‌شود، به این معنی است که اندازه‌گیری فشار به فشار اتمسفر ارجاع داده می‌شود.

فشار نسبی، اختلاف بین فشار اندازه‌گیری شده و فشار اتمسفر محیط است.

که معمولا برای اندازه‌گیری فشار نسبت به فشار محیط اطراف استفاده می‌شود. این نوع مرجع برای کاربردهایی که اندازه‌گیری فشار در رابطه با فشار اتمسفر مورد نیاز است، مانند فرآیندهای صنعتی یا نظارت بر محیط، مناسب است.

 

محدوده اندازه‌گیری فشار

محدوده فشار مشخص شده برای ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از جمله موارد مهمی است که راجع به آن صحبت می‌کنیم. این یک پارامتر ضروری است که محدوده عملیاتی که ترانسمیتر می‌تواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند را تعیین می‌کند.
محدوده فشار ذکر شده به عنوان “۰ … ۱- بار، ۱ … ۰ تا ۶۰۰ … ۰ بار” نشان دهنده دامنه فشاری است که این سری از ترانسمیترهای فشار می‌توانند تحمل کنند:

 •  ۰ … ۱- بار: این محدوده به این معنی است که ترانسمیتر فشار قادر به اندازه‌گیری فشار از ۱- بار (خلاء) تا ۰ بار (فشار اتمسفر) است. برای کاربردهایی که نیاز به نظارت یا کنترل فشارهای زیر فشار اتمسفر دارید، مانند سیستم‌های خلاء یا فرآیندهای تخصصی خاص، مفید است.
 • ۱ … ۰ تا ۶۰۰ … ۰ بار: این محدوده نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار قادر به اندازه‌گیری فشار از ۰ بار (مرجع نسبی) تا ۱ بار  و تا ۶۰۰ بار، که طیف گسترده ای از فشارها را پوشش می‌دهد و آن را برای کاربردهای مختلف صنعتی و تجاری از جمله سیستم‌های انتقال سیال، فرآیندهای صنعتی و بسیاری موارد دیگر مناسب می‌کند.

دقت و درستی

دقت ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 که به صورت ۰.۵±، ۰.۲۵±، ۰.۲± نمایش داده می‌شود، سطح دقتی را که ترانسمیتر فشار می‌تواند فشار را اندازه‌گیری و گزارش کند، نشان می‌دهد:

در این مورد، علامت “±” نشان دهنده محدوده انحراف بالقوه از مقدار فشار واقعی است. اعداد زیر نماد نشان دهنده حداکثر انحراف مجاز است که به صورت درصدی از محدوده مقیاس کامل (FS) بیان می‌شود.
همچنین سازنده با درج خطی بودن، تکرارپذیری و هیسترزیس در مشخصات دقت، این اطمینان را به شما می‌دهد که مقادیر دقت ذکر شده این عوامل مهم را نیز در نظر گرفته‌است. این نشان‌دهنده تعهد برند ZHYQ به ارائه یک ارزیابی جامع از عملکرد ترانسمیتر فشار و اطمینان از اندازه‌گیری فشار قابل اعتماد و ثابت است.
توجه به این نکته مهم است که “غیر خطی” بودن از دقت کلی ترانسمیتر فشار متمایز است. در حالی که دقت شامل عوامل مختلفی مانند خطی بودن، تکرارپذیری و هیسترزیس است.

مشخصات غیرخطی به‌طور خاص به خطای ناشی از رفتار غیر خطی خروجی ترانسمیتر فشار می‌پردازد.

مشخصات غیر خطی ۰.۲± نشان دهنده حداکثر انحراف از یک رابطه کاملا خطی بین فشار اعمال شده و خروجی ترانسمیتر فشار است. این به شما اطمینان می‌دهد که ترانسمیتر فشار می‌تواند اندازه‌گیری های دقیق و قابل اعتماد را در محدوده تحمل مشخص شده حفظ کند.

 

مشخصات دقت، محدوده اندازه گیری فشار و زمان پاسخگویی سنسور فشار PT124B
مشخصات دقت، پایداری بلند مدت، زمان پاسخگویی و متریال حسگر فشار

 

پایداری بلند مدت

کالیبراسیون سالانه که به عنوان “پایداری در بلند مدت” برای این سری از ترانسمیترها مشخص شده‌است نشان دهنده حداکثر تغییر مورد انتظار در خروجی یا دقت اندازه‌گیری ترانسمیتر فشار در یک دوره یک ساله است. این به شما اطمینان می‌دهد که ترانسمیتر فشار می‌تواند دقت و قابلیت اطمینان خود را در استفاده طولانی مدت حفظ کند و اندازه‌گیری فشار ثابت و قابل اعتمادی را برای شما فراهم کند.

زمان پاسخ ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 کمتر از ۵ میلی‌ثانیه است. زمان پاسخ به مدت زمانی که طول می‌کشد تا ترانسمیتر فشار تغییرات فشار اندازه‌گیری شده را تشخیص دهد و منعکس کند گفته می‌شود. به عبارت دیگر نشان می‌دهد ترانسمیتر فشار قادر است تغییرات فشار را به سرعت تشخیص دهد و به آن پاسخ دهد. این زمان پاسخ سریع به ویژه در کاربردهایی که نیاز به نظارت و کنترل در زمان واقعی دارند، مهم است، جایی که داشتن بازخورد فوری و دقیق در مورد تغییرات فشار بسیار مهم است. همچنین در نظر گرفتن این نکته مهم است که زمان پاسخ می‌تواند بسته به شرایط خاص استفاده مانند محدوده فشار، دمای محیط و دینامیک تغییرات فشار متفاوت باشد.

مشخصات خروجی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

اگر گزینه‌های “خروجی” ذکر شده برای ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 را باز کنیم، عبارات:

 • سیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر
 • سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت دی سی
 • سیگنال ولتاژی ۱ تا ۵ ولت دی سی
 • سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت دی سی
 • سیگنال ولتاژی ۰.۵ تا ۴.۵ ولت دی سی (Ratiometric)

به سیگنال‌های خروجی موجود ارائه شده توسط ترانسمیتر فشار اشاره دارد.

 

مشخصات خروجی سنسور فشار PT124B-212
نمای مدارات ترانسمیتر که خروجی های نامبرده را ارائه می‌کند.

در حال حاضر، تعیین مناسب‌ترین گزینه خروجی، بستگی به نیازهای کاربرد شما و سازگاری با سیستم یا تجهیزات شما دارد. هر سیگنال خروجی مزایا و ملاحظات خود را دارد.

خروجی جریانی 4 تا 20 میلی‌آمپر معمولا در تنظیمات صنعتی به دلیل استحکام و مقاومت در برابر نویز استفاده می‌شود و آن را برای انتقال سیگنال در مسافت‌‌های طولانی مناسب می‌کند.

خروجی‌های ولتاژ، مانند سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت دی سی، سیگنال ولتاژی ۱ تا ۵ ولت دی سی، سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت دی سی، همه‌کاره‌ هستند و معمولا با سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف سازگار هستند.

خروجی سیگنال ولتاژی ۰.۵ تا ۴.۵ ولت دی سی (Ratiometric) زمانی مفید است که اندازه‌گیری فشار باید متناسب با ولتاژ منبع تغذیه باشد. به ویژه اگر ولتاژ منبع نوسان داشته باشد، دقت را تضمین می‌کند.

عواملی مانند الزامات ورودی کنترلر یا دیتالاگر، فاصله بین ترانسمیتر فشار و کنترلر، و هرگونه الزامات سازگاری خاص که در کاربرد شما وجود دارد را در نظر بگیرید. این به شما کمک می‌کند تعیین کنید کدام گزینه خروجی برای نیازهای خاص شما مناسب است.

شرایط محیطی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

محدوده دمای سیال از -۲۰ تا +۸۰ درجه سانتی‌گراد، محدودیت دمای عملکرد ایمن و دقیق را برای ترانسمیتر فشار هنگام تماس با سیال در حال اندازه‌گیری، مشخص می‌کند و تضمین می‌کند که ترانسمیتر فشار می‌تواند اندازه‌گیری‌های قابل اعتمادی را در این محدوده دما بدون به خطر انداختن عملکرد یا یکپارچگی آن ارائه دهد.
توجه به این نکته مهم است که محدوده دمای سیال به‌طور خاص به دمای محیط اندازه‌گیری شده اشاره دارد، نه دمای محیط یا محیط اطراف. ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 باید در این محدوده دمایی مشخص شده در معرض سیال قرار گیرد تا از اندازه‌گیری‌های دقیقی انجام دهد.
کارکردن ترانسمیتر فشار در خارج از محدوده دمای سیال مشخص شده ممکن است منجر به خوانش نادرست، آسیب احتمالی به دستگاه یا به خطر افتادن عملکرد شود. بنابراین، رعایت محدودیت‌های دمایی مشخص شده برای اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر ترانسمیتر فشار ضروری است.

اتصال مکانیکی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

اتصال مکانیکی به نوع و اندازه رزوه‌های مورد استفاده برای اتصال ترانسمیتر فشار به سیستم یا تجهیزات، اشاره دارد. گزینه‌های درج شده، مانند:

 • M12x1.5
 • M20x1.5
 • “G 1/2
 • “G 1/4
 • 1/2 NPT
 • 1/4 NPT

استانداردها و اندازه‌ رزوه‌های مختلف را نشان می‌دهند. انتخاب هر یک بستگی به نیازهای دستگاه یا ماشین شما دارد. هر نوع رزوه مزایا و ملاحظات خود را دارد، بنابراین مهم است که یکی را انتخاب کنید که دقیقا با نیازهای سیستم شما مطابقت داشته باشد.

متریال اتصال مکانیکی

جنس اتصال مکانیکی برای این ترانسمیتر فشار نسبی فولاد ضد زنگ (304) و فولاد ضد زنگ (316L) است که از هر دو به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و استحکام مکانیکی‌شان به‌طور گسترده استفاده می‌شود.

 

مشخصات هوزینگ ترانسمیتر فشار PT124B-212

 

این مواد برای کاربردهای مختلف، از جمله محیط‌های صنعتی و فرآیندی، که در آن ترانسمیتر فشار ممکن است با سیال‌های مختلف در تماس باشد، مناسب هستند. فولاد ضد زنگ (304) یک نوع فولاد ضد زنگ معمولی با مقاومت در برابر خوردگی عمومی خوب است، در حالی که فولاد ضد زنگ 316L مقاومت بیشتری در برابر خوردگی ارائه می‌دهد و اغلب در محیط‌های سخت‌تر یا خورنده‌تر ترجیح داده می‌شود. انتخاب مواد سازنده‌ی اتصال مکانیکی به نوع کاربرد شما و سازگاری با سیال اندازه‌گیری شده بستگی دارد.

 

اتصال الکتریکی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B

گزینه‌های اتصال الکتریکی مشخص شده برای ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212، مانند

 • DIN EN 175301-803-A
 • M12x1
 • Bendix
 • Cable gland
 • Cable outlet

نشان‌دهنده انواع مختلفی از اتصالات الکتریکی هستند که می‌توانند برای اتصال ترانسمیتر فشار با برق استفاده شوند.

 

مشخصات الکتریکی ترانسمیتر فشار PT124B-212
انواع اتصالات الکتریکی ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

بیایید به‌طور خلاصه هر گزینه را بررسی کنیم:

 • DIN EN 175301-803-A: این مورد به نوع خاصی از اتصالات الکتریکی اشاره دارد که معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود. این استاندارد از استاندارد DIN EN 175301-803-A پیروی می‌کند و معمولا دارای یک رابط دایره‌ای با پین‌ها یا سوکت‌ها برای برقراری اتصالات الکتریکی است.
 • M12x1:‌ این مورد به یک اتصال الکتریکی رزوه‌دار با اندازه رزوه M12x1 اشاره دارد که به‌طور گسترده در صنایع مختلف و به خصوص صنایع هیدرولیکی استفاده می‌شود و اتصال الکتریکی ایمن و قابل اعتماد را فراهم می‌کند. کانکتورهای M12 به دلیل استحکام و مقاومت در برابر شرایط محیطی شناخته شده‌اند.
 • Bendix: کانکتورهای Bendix نوعی کانکتور دایره‌ای هستند که اتصال الکتریکی قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند. آن‌ها اغلب در کاربردهایی که نیاز به سطح بالایی از محافظت در برابر رطوبت، گرد و غبار و لرزش دارند استفاده می‌شوند.
 • Cable gland: وسیله‌ای است که برای ایجاد اتصال ایمن و ضد آب برای کابل‌ها استفاده می‌شود. این اتصال اجازه می‌دهد تا ترانسمیتر فشار با استفاده از یک کابل به سیم‌کشی خارجی متصل شود و از عوامل محیطی خارجی محافظت کند.
 • Cable outlet: این نوع از اتصال به یک دهانه یا پورت ساده روی ترانسمیتر فشار اطلاق می‌شود که در آن کابل‌های برق می‌توانند مستقیما متصل شوند. این نوع اتصال اغلب زمانی استفاده می‌شود که ترانسمیتر فشار در یک سیستم بزرگ‌تر ادغام شده‌است و کابل‌ها مستقیما به دستگاه متصل می‌شوند.

لزوما اتصال الکتریکی بهتر وجود ندارد زیرا به نیازهای خاص شما بستگی دارد. عواملی مانند سیم‌کشی، شرایط محیطی، سهولت نصب و سازگاری با سیستم کنترل موجود شما باید در نظر گرفته شود. توصیه می‌شود برای تعیین مناسب‌ترین اتصال الکتریکی برای کاربرد مناسب خود، با الزامات سیستم و دستورالعمل‌ها مشورت کنید یا از یک تکنسین یا مهندس واجد شرایط کمک بگیرید.

تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B

تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های فهرست‌شده، مانند CE، NEPSI، RCQM، CMC نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 استانداردهای نظارتی و کیفیت خاصی را رعایت کرده‌است و تعهد سازنده به تولید محصولات قابل اعتماد و سازگار را نشان می‌دهند.

مشخصات ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212

شرکت سازندهZHYQ
کشور سازندهچین
سریPT124B-212
نوع سنسورترانسمیتر فشار
اصل اندازه گیریدیفیوز سیلیکون پیزومقاومتی
فشار مرجعگیج (نسبی)
دامنه اندازه گیری فشار (بار) -۱-۰
از ۱-۰ تا ۶۰۰-۰
حد پایین فشار (بار)
حد بالای فشار (بار)۶۰۰
حد پایین فشار (psi)-۱۴.۵
حد بالای فشار (psi)۸۷۰۲.۳
دقت≤ ± 0.2 %FS
≤ ± 0.25 %FS
≤ ± 0.5 %FS
پایداری در بلند مدت≤ ± 0.2 %FS
جزییات پایداری در بلند مدتکالیبراسیون سالانه
قابلیت تنظیمخیر
زمان پاسخگویی< 5 ms
خروجیسیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت دی سی
سیگنال ولتاژی ۱ تا ۵ ولت دی سی
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت دی سی
(Ratiometric) سیگنال ولتاژی ۰.۵ تا ۴.۵ ولت دی سی
ولتاژ تغذیهاز ۱۲ تا ۳۶ ولت دی سی
حد پایین دمای سیال (°C)-۲۰
حد بالای دمای سیال (°C)۸۰
حد پایین دمای محیط (°C)-۲۰
حد بالای دمای محیط (°C)۸۰
اتصال مکانیکیM12x1.5
M20x1.5
G 1/2"
G 1/4"
1/2" NPT
1/4" NPT
دارای اسنابر فشاربله
جنس اتصال مکانیکیفولاد ضد زنگ (304)
(316L) فولاد ضد زنگ
اتصال الکتریکیDIN EN 175301-803-A
M12x1
Bendix
Cable gland
Cable outlet
دارای نمایشگرخیر
تاییدیه و گواهینامه هاCE / European Community
NEPSI / China
RCQM / Global
CMC (China Metrology Certification) / China

کاربرد های سنسور فشار ZHYQ سری PT124B

صنایع

 • نفت و گاز
 • پتروشیمی
 • شیمیایی
 • برق
 • انرژی
 • آب و فاضلاب
 • پزشکی و دندان‌پزشکی
 • غذایی و نوشیدنی
 • تهویه مطبوع
 • کشتی‌سازی
 • نساجی
 • کرایوژنیک
 • هوا و فضا

کاربرد ها

 • اندازه‌گیری فشار آب
 • اندازه‌گیری فشار روغن
 • اندازه‌گیری فشار گاز
 • اندازه‌گیری فشار خلا
 • تست نشتی
 • فرآیند CIP
 • فرآیند SIP
 • تله‌متری
 • خطوط انتقال سیال (مانند آبرسانی)
 • پمپ آب
 • کمپرسور
 • اندازه‌گیری سطح مخازن مایعات
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon

1 دیدگاه برای ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 برای مصارف صنعتی

 1. افشین فریدون زاد

  سلام وقت شما بخیر. از این ترانسمیتر فشار قلمی ۱۰ بار هم موجود هست؟ آیا برای نصب بر روی خط انتقال آب مناسبه؟

  • علی اکبر شیرازی

   درود بر شما دوست عزیز
   بله. این سری از ترانسمیتر فشار در انواع رنج های مختلف برای راحتی هر چه تمام تر شما در خرید، موجود است.
   در پاسخ به سوال دوم شما نیز باید این نکته را متذکر شوم که اگر سیال شما آب بدون ذرات قابل رسوب است بله ولی اگر شامل ذرات جامد معلق یا قابل رسوب است باید استفاده از سنسور فشار دیافراگمی را مد نظر داشته باشید. در غیر اینصورت، پس از مدتی رسوبات مانع از تماس کامل سیال با دیافراگم ترانسمیتر در پورت فشار خواهند شد و در نتیجه، شما اندازه‌گیری دقیق و قابل اطمینانی نخواهید داشت.
   هرچند برای انتخاب یک ترانسمیتر فشار مناسب در کاربرد شما ابتدا به موارد زیر توجه کنید:
   – چه محدوده فشاری مورد نیاز است.
   – خروجی سازگار با ورودی کنترلر/نمایشگر/دیتالاگر شما چیست؟
   – میزان درستی ترانسمیتر فشار تا چه حد قابل قبول است؟
   – سیال چیست و آیا با متریال اتصال مکانیکی مطابقت دارد؟
   – آیا سیال شما حاوی ذرات جامد معلق یا چسبناک یا ویسکوز است؟ اگر بله، حتما از سنسور فشار دیافراگمی استفاده نمایید.
   – آیا در خط شما موتور بدون درایو (اینورتر) وارد مدار می‌شود؟ اگر بله، حتما از اینورتر با شیب مناسب استفاده کنید و استفاده از ارستر ضربه قوچ نیز شدیدا پیشنهاد می‌شود.

   در نهایت، دوست عزیز لطفا جهت استعلام کالا با کارشناسان فروش و جهت مشاوره فنی با پشتیبانان فنی ما تماس بگیرید.
   امیدوارم موارد ذکر شده مفید واقع شوند.
   موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا