چه زمانی از دیافراگم سیل استفاده کنیم؟

when to use diaphragm seal

سنسورهای اندازه گیری فرآیند تخریب ناپذیر نیستند. حتی قوی ترین دستگاه ها نیز کاملاً از ماهیت شیمیایی محیط فرآیند یا تأثیر جنبشی مرتبط با ترکیب و حرکت سیال مصون نیست.
تنظیم درجات حفاظت، معمولاً برای افزایش عمر مفید دستگاه، و همراه کردن آن با زمان پاسخ دهی سنسور و دقت آن، یک چالش مکرر در زمینه اندازه‌گیری و کنترل فرآیند است.
فرآیندهای صنعتی معمولاً با سیالات خورنده یا سمی، اغلب در فشار یا دمای شدید و مقادیر مختلف مواد جامد همراه هستند.

سیال خورنده

هر یک از این ویژگی ها می تواند خطرات قابل توجهی را برای فرآیند و زمان کارکرد ایجاد کند. عملیاتی که سیالات را پردازش می کند از دستگاه های اندازه گیری فشار برای نظارت بر عملکرد فرآیند و حفظ سطوح ایمنی سیستم استفاده می کند.

موارد زیادی وجود دارد که ویژگی های فرآیند و محیط آن با دستگاه های اندازه گیری فشار سازگار نیست.

در اینجا چند سناریو بالقوه مشکل ساز برای ابزار اندازه گیری فشار آورده شده است:

  • محیط های خورنده که عنصر حسگر فشار را زودتر از موعد خراب می کند.
  • محیط های چسبناک یا فیبری، همچنین آنهایی که ممکن است متبلور یا پلیمریزه شوند و خطر مسدود شدن کانال ها، لوله ها و روزنه های دستگاه های اندازه گیری فشار را به همراه داشته باشند.
  • دمای سیالی که فراتر از محدوده نامی دستگاه اندازه گیری فشار است، احتمال آسیب رساندن به دستگاه یا ایجاد خطا در خوانش فشار را دارد.
  • نقطه اندازه گیری در جایی که یک تکنسین ممکن است نیاز به مشاهده و قرائت دارد، نیست. همچنین می توان تصور کرد که دستگاه اندازه گیری فشار باید دور از سایر شرایط محیطی بالقوه آسیب رسان قرار گیرد.
  • فرآیند، الزامات بهداشتی خاصی را دیکته می کند که باعث جدا شدن دستگاه اندازه گیری از سیال می شود.
  • مواد سمی یا خطرناکی که باید از بقیه فرآیند جدا باشند.
  • افزایش فشار فرآیند ممکن است از محدوده قابل قبول دستگاه فراتر رود و به طور بالقوه به دستگاه آسیب برساند.

راه حلی که می تواند از موارد ذکر شده در بالا محافظت کند و در عین حال پاسخ و دقت ابزار را حفظ کند، دیافراگم سیل است. سیل یا مهر و موم بین دستگاه اندازه گیری فشار و سیال فرآیند قرار می گیرد. فضای بین دیافراگم که انعطاف پذیر است و سنسور با مایعی پر شده است که به صورت هیدرولیکی شرایط فشار در سمت فرآیند دیافراگم را به سنسور فشار ← منتقل می کند. دیافراگم به عنوان یک مانع فیزیکی بین سیال بالقوه آسیب رسان و ابزار اندازه گیری عمل می کند. دیافراگم سیل ها در انواع مختلفی از پیکربندی ها موجود هستند تا هر نوع سیال را تحمل کنند و به هر اتصال فرآیندی متصل شوند.

 

انتخاب دیافراگم سیل شامل مشخص کردن اتصالات و ضریب شکل برای جفت شدن مناسب دیافراگم با ابزار و فرآیند است، سپس جنس دیافراگم را انتخاب می کنند که با سیال سازگار باشد.

بهترین راه برای دستیابی به یک راه حل مثبت این است که نیازهای خود را با مشاورین فنی ما در میان بگذارید. آنها می توانند به انتخاب دیافراگم سیل مناسب و جفت شدن آن با دستگاه اندازه گیری فشار شما کمک کنند و مجموعه کاملی را فراهم کنند که برای نصب در فرآیند شما آماده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا