فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: ZIASIOT

ویژگی‌ها:

 • محدوده اندازه‌گیری فشار: ۳۵-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار | ۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۰ psi
 • خروجی: ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر، ۰ تا ۱۰ ولت، ۰ تا ۵ ولت، ۳.۳۳ میلی ولت به ولت
 • سنسور دما: ترموکوپل نوع K, J, E و RTD مدل PT100
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF, M14 x 1.5, M18 x 1.5, M22 x 1.5
 • اتصال الکتریکی: کانکتور ۶ پین، کانکتور ۸ پین
 • تنظیم نقطه صفر: بله
 • تنظیم نقطه اسپن: بله

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی فشار سنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار

ترانسمیتر فشار مذاب PTER از ZIASIOT کنترل بی‌سابقه‌ای را بر روی فرآیندهای پلیمری برای شما به ارمغان می‌آورد. این سنسور دارای گواهینامه SIL2 و دارای محدوده فشار ۳۵-۰ بار تا ۲۰۰۰-۰ بار است، سری PTER دقت 0.5% F.S و 0.25% F.S را تضمین می‌کند.

فشار سنج اکسترودر زیاسیوت سری PTER
فشار سنج های اکسترودر سری PTER در واقعیت

امکانات

یک ساختار سفت و محکم و دیافراگمی قابل اعتماد، همراه با نصبی آسان از ویژگی‌های این سری از شرکت زیاسیوت می‌باشد. خود را در دنیای PTER غوطه‌ور کنید، جایی که یک ساختار سفت و سخت با مجرای انعطاف‌پذیر و جداسازی دیافراگم ویژه، ملاقات می‌کند. این سنسور فشار مذاب ثبات و تکرارپذیری بی‌نظیری را با قابلیت تنظیم صفر ارائه می‌دهد. از ۸۰٪ کالیبراسیون داخلی بهره‌مند شوید و دقت را در هر مرحله از عملیات خود تضمین کنید.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار

در ابتدای بررسی تخصصی این سری درمی‌یابیم که نوع سنسور شامل دو عنوان ترانسمیتر فشار مذاب و ترانسدیوسر فشار مذاب می‌باشد.

ترانسمیتر فشار مذاب برای تبدیل فشار اعمال شده به آن به سیگنال الکتریکی، معمولا یک خروجی ولتاژ طراحی شده است. این عملکرد مانند داشتن مترجمی است که فشار تجربه شده توسط حسگر را به زبانی تبدیل می‌کند که سیستم‌های الکترونیکی می‌توانند آن‌را درک کنند. سپس‌ این سیگنال الکتریکی می‌تواند برای اهداف نظارت و کنترل به سیستم‌های کنترل یا دستگاه‌های جمع‌آوری داده ارسال شود.

بنابراین، می‌توان آن‌را به عنوان ارتباطی در نظر گرفت که اطمینان می‌دهد خوانش فشار به راحتی قابل درک و قابل استفاده توسط تجهیزات می‌باشد.

یک ترانسدیوسر هدف مشابهی را با ترانسمیتر با تفاوت جزیی در عملکرد، انجام می‌دهد. ترانسدیوسر فشار مانند ترانسمیتر، فشار را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. با این حال، یک ترانسدیوسر تمایل به ارائه خروجی پایه‌تری از نوع جریانی دارد، مانند تغییر ولتاژ یا مقاومت، که ممکن است قبل از استفاده توسط سیستم‌های الکترونیکی نیاز به پردازش یا تقویت بیشتری داشته باشد. این مانند ارائه‌دهنده داده‌های خام است که اطلاعات فشار ضروری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که می‌تواند در صورت نیاز بیشتر اصلاح شود یا از آن استفاده شود.

همچنین بر اساس دیتاشیت موجود، مدل سنسورهای فشار سری PTER از نوع غلاف سخت همراه با کپیلاری منعطف است که ‌ترکیبی درخشان از دوام و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند.

غلاف سخت قسمت محکم سنسور است و ساختار ضروری را برای اندازه‌گیری دقیق فشار فراهم و پایداری و دقت را حتی در محیط‌های صنعتی سخت تضمین می‌کند.
کپیلاری منعطف غلاف سخت را به گیج یا ترانسمیتر متصل و امکان نصب آسان و تطبیق‌پذیری در موقعیت را فراهم می‌کند. اگر به پیمایش در فضاهای تنگ یا تنظیمات مختلف نیاز باشد، کپیلاری منعطف این اطمینان را می‌دهد که این کار بدون به خطر انداختن کارایی انجام می‌شود.
غلاف سخت + کپیلاری منعطف با هم یک دوتایی پویا را تشکیل می‌دهند و حس فشار قابل اعتمادی را در اختیار قرار می‌دهند و در عین حال انعطاف‌پذیری لازم برای یکپارچه‌سازی بدون نقص با سیستم خود را ارائه می‌دهند. این یک‌ ترکیب برنده است که این سری را از بقیه متمایز می‌کند.

یک جنبه ی جذاب از فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER اصل اندازه‌گیری پل ویتستون، استرین گیج می‌باشد.

پل ویتستون یک آرایش هوشمندانه از مقاومت‌های الکتریکی است که در یک مدار متصل شده‌اند. هنگامی‌که فشار به سنسور اعمال می‌شود، باعث تغییر در مقاومت گیج فشار می‌شود. پل ویتستون از این تغییر مقاومت برای تولید سیگنال خروجی قابل اندازه‌گیری بهره می‌برد. درواقع مانند مکانیزمی است که تغییرات فشار را تشخیص می‌دهد و آن‌ها را به سیگنال‌های الکتریکی قابل تفسیر تبدیل می‌کند.

حالا با تصور یک سیم یا تکه فویل ریز که مقاومت الکتریکی خود را هنگام کشیده شدن یا فشرده شدن تغییر می‌دهد، این اساسا همان چیزی است که استرین گیج است. هنگامی‌که به سنسور، فشار وارد می‌شود، باعث تغییر شکل اندک استرین گیج می‌شود و مقاومت آن‌را تغییر می‌دهد. این تغییر در مقاومت دقیقا همان چیزی است که پل ویتستون تشخیص داده و از آن برای تولید سیگنال خروجی استفاده می‌کند. این مانند داشتن یک سنسور کوچک در درون حسگر است که می‌تواند حتی کوچکترین تغییرات فشار را تشخیص داده و آن‌ها را به داده‌های معنی‌دار تبدیل کند.

بنابراین، وقتی سنسور فشار مذاب با اصل اندازه‌گیری پل ویتستون، اصل استرین گیج کار می‌کند، در مورد سیستم پیچیده‌ای صحبت می‌شود که از خواص الکتریکی استرین گیج‌ها در مدار پل ویتستون برای اندازه‌گیری دقیق تغییرات فشار در فرآیندهای مذاب استفاده می‌کند. این یک روش آزمایش شده و واقعی است که عملکرد قابل اعتماد و دقیق را تضمین می‌کند و به خوانش فشار خود اطمینان می‌دهد.

محدوده فشار به دامنه فشارهایی اطلاق می‌شود که سنسور قادر به اندازه‌گیری دقیق آن است. در این مورد، سنسور سری PTER برای کنترل فشارهای ۳۵-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار طراحی شده است.

بار یک واحد اندازه‌گیری فشار است که معمولا در بسیاری از صنایع از جمله تولید و مهندسی استفاده می‌شود و معادل فشار اتمسفر تقریبا در سطح دریا است.
این انعطاف‌پذیری در محدوده فشار تضمین می‌کند که سنسور فشار مذاب ما می‌تواند مطابق با نیازهای خاص برنامه کاربردی باشد، خواه اکستروژن فشار کم باشد یا قالب‌گیری با فشار بالا.

مشخصات الکتریکی فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار

خروجی‌های موجود برای این سری از سنسورهای فشار برند زیاسیات عبارتند از:

 1. ۴-۲۰ میلی‌آمپر: این گزینه خروجی یک سیگنال جریان متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را ارائه می‌دهد. سیگنال از ۴ میلی‌آمپر در کمترین فشار تا ۲۰ میلی‌آمپر در بالاترین فشار در محدوده سنسور متغیر است. این نوع خروجی به دلیل استحکام و مقاومت در برابر نویز الکتریکی معمولا در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.
 2. ۰-۱۰ ولت: این خروجی یک سیگنال ولتاژ متناسب با فشار اندازه‌گیری شده ارائه می‌دهد. محدوده ولتاژ از ۰ولت در کمترین فشار تا ۱۰ ولت در بالاترین فشار در محدوده سنسور است. این یک گزینه همه‌کاره مناسب برای بسیاری از برنامه‌ها و سازگار با اکثر سیستم‌های کنترل است.
 3. ۰-۵ ولت: مشابه خروجی ۱۰-۰ ولت، این گزینه سیگنال ولتاژی متناسب با فشار را نیز ارائه می‌دهد، اما در محدوده کوچک‌تر. برای کاربردهایی که محدوده ولتاژ کمتری ‌ترجیح داده شده یا مورد نیاز است، مناسب است.
 4. ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت: این گزینه سیگنال ولتاژی را ارائه می‌دهد که مستقیما با خروجی استرین گیج مطابقت دارد. معمولا در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که سیگنال باید قبل از استفاده توسط سیستم‌های کنترل یا دستگاه‌های جمع‌آوری داده پردازش یا تقویت شود.

خروجی مناسب‌تر به نیازهای کاربردی خاص و سازگاری با سیستم‌های موجود بستگی دارد. در این مورد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر:‌ ایده‌آل برای محیط‌های صنعتی که مصونیت از نویز و انتقال سیگنال در فواصل طولانی مهم است.
۰ تا ۱۰ ولت: همه‌کاره و به‌طور گسترده با اکثر سیستم‌های کنترل سازگار است.
۰ تا ۵ ولت: محدوده ولتاژ کوچک‌تری را ارائه می‌دهد، مناسب برای کاربردهای با نیازهای ولتاژ خاص.
۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت: به پردازش اضافی نیاز دارد اما نمایش مستقیمی از خروجی استرین گیج را ارائه می‌دهد.

برای فشارسنج‌های سری PTER میزان دقت فهرست شده به دو صورت 0.5±% FS و 0.25±% FS، بیان‌گر سطح دقت و قابلیت اطمینانی است که می‌توان از سنسور فشار مذاب انتظار داشت.

%±0.5 FS نشان می‌دهد که اندازه‌گیری سنسور می‌تواند تا ۰.۵٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل منحرف شود. به عنوان مثال، اگر سنسور دارای محدوده ۱۰۰۰ بار در مقیاس کامل است، با دقت 0.5% FS اندازه‌گیری فشار واقعی می‌تواند تا ۵± بار از مقدار واقعی فاصله داشته باشد. این سطح از دقت برای بسیاری از کاربردها که دقت اهمیت دارد اما حیاتی نیست، مناسب می‌باشد.

%±0.25 FS نشان دهنده سطح بالاتری از دقت در مقایسه با 0.5±% FS است. با میزان دقت 0.25±% FS، اندازه‌گیری‌های سنسور می‌توانند تا ۰.۲۵٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل منحرف شوند. با استفاده از مثال قبلی، با محدوده مقیاس کامل ۱۰۰۰ بار، مشخصات دقت 0.25% FS به این معنی است که اندازه‌گیری فشار واقعی می‌تواند تا ۲.۵± بار از مقدار واقعی فاصله داشته باشد. این سطح بالاتر از دقت اغلب برای کاربردهایی که دقت بسیار مهم است، مانند فرآیندهای تولید با دقت بالا،‌ترجیح داده می‌شود.

فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER مجهز به انواعی از سنسور دما می‌باشد:

 • ترموکوپل نوع J، K و E:‌ ترموکوپل‌ها حسگرهای دما هستند که بر اساس اصل اثر Seebeck عمل می‌کنند، جایی که ولتاژ زمانی ‌ایجاد می‌شود که دو فلز غیرمشابه به هم متصل می‌شوند و تحت یک گرادیان دما قرار می‌گیرند.‌ ترموکوپل‌ها به دلیل استحکام، محدوده دمایی وسیع و زمان پاسخگویی سریع، بسیار متنوع هستند و به صورت گسترده در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر نوع ‌ترموکوپل (J، K و E) از‌ ترکیبات مختلفی از فلزات ساخته شده است که محدوده‌های دمایی و ویژگی‌های مختلفی را برای کاربردهای مختلف ارائه می‌دهد.
 • RTD مدل PT100: عبارت RTD مخفف Resistance Temperature Detector می‌باشد و نوعی سنسور دما است که بر اساس اصل تغییرات مقاومت الکتریکی با دما عمل می‌کند. نام PT100 نشان می‌دهد که مقاومت آن ۱۰۰ اهم در ۰ درجه سانتیگراد است. RTD‌ها به دلیل دقت بالا، پایداری و خطی بودن در محدوده دمایی وسیع شناخته می‌شوند. نوع PT100 یکی از رایج‌ترین انواع RTD است و به‌طور گسترده در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.

با ارائه این گزینه‌های حسگر دما، سنسور فشار مذاب سری PTER این امکان را می‌دهد که قابلیت‌های نظارت بر دما را مستقیما در فرآیند ادغام کرد. این ادغام کاربر را قادر می سازد نه تنها فشار را نظارت کند بلکه از کنترل دقیق دما نیز اطمینان حاصل کند که برای بسیاری از کاربردهای پردازش مذاب مانند اکستروژن، قالب‌گیری و پردازش پلیمر بسیار مهم است. فرقی نمی‌کند به زمان پاسخ‌دهی سریع، محدوده دمایی گسترده یا دقت بالا نیاز باشد، سری PTER گزینه سنسور دمای مناسبی را برای برآورده کردن نیازهای خاص دارد.

ولتاژ تغذیه محدوده سطوح ولتاژی را که می‌توان برای تغذیه سنسور فشار مذاب استفاده کرد، نشان می‌دهد. برای این سری فشارسنج اکسترودر دو ولتاژ منبع تغذیه وجود دارد:

 1. ۱۲-۳۶ ولت دی سی: این محدوده مشخص می‌کند که سنسور می‌تواند از منبع ولتاژ جریان مستقیم (DC) در محدوده ۱۲ تا ۳۶ ولت تغذیه شود. این محدوده امکان انعطاف‌پذیری در گزینه‌های منبع تغذیه را فراهم می‌کند، سیستم‌های برق صنعتی مختلف را در خود جای می‌دهد و از سازگاری با سطوح ولتاژ استاندارد که معمولا در محیط‌های صنعتی یافت می‌شود، اطمینان حاصل می‌کند.
 2. ۱۰ ولت دی سی: سنسور همچنین می‌تواند از منبع ولتاژ ۱۰ ولت دی سی تغذیه شود. این گزینه سطح ولتاژ خاصی را برای تغذیه سنسور فراهم می‌کند که ممکن است برای کاربردهای خاص یا زمانی که منبع تغذیه ۱۰ ولتی به راحتی در دسترس است، مناسب باشد.

محدوده دمای دیافراگم ذکر شده برای این سری از برند Ziasiot ۰ – +۴۰۰ درجه سانتیگراد است و به محدوده دماهایی اشاره دارد که دیافراگم سنسور فشار مذاب می‌تواند بدون آسیب یا تجربه تغییرات قابل توجه در عملکرد تحمل کند.

بنابراین سنسور می‌تواند با خیال راحت در محیط‌هایی با دمای ۰ تا ۴۰۰+ درجه سانتی‌گراد کار کند. این محدوده دمایی گسترده، حسگر را برای استفاده در کاربردهای با دمای بالا که معمولا در صنایعی مانند پردازش پلاستیک، اکستروژن پلیمری و تولید مواد شیمیایی یافت می‌شوند، مناسب می‌سازد.

توانایی دیافراگم برای تحمل دمای تا +۴۰۰ درجه سانتیگراد تضمین می‌کند که سنسور می‌تواند عملکرد و دقت خود را حتی در شرایط کاری سخت که دماهای بالا وجود دارد، حفظ کند. این دوام و قابلیت اطمینان، برای اعتماد به اندازه‌گیری فشار ثابت و دقیق در طول زمان ضروری است.

مشخصات مکانیکی فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار

اتصالات مکانیکی موجود برای این سری شامل گزینه‌های زیر می‌باشد:

 • 1/2-20UNF: این نوع اتصال به اتصال رزوه‌ای با قطر اسمی ۱.۲ اینچ و گام رزوه ۲۰رزوه در اینچ اشاره دارد (UNF مخفف Unified National Fine Thread است). این یک اندازه رزوه رایج است که در بسیاری از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و تعادلی بین استحکام و سهولت نصب ارائه می‌دهد.
 • M14 × 1.5: این اتصال نشان‌دهنده یک اتصال رزوه‌ای متریک با قطر اسمی ۱۴ میلی‌متر و گام رزوه ۱.۵ میلی‌متر است. حرف M نشان می‌دهد که این یک رزوه متریک است و اعداد به ‌ترتیب قطر و گام رزوه را مشخص می‌کنند. رزوه‌های متریک به‌طور گسترده در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اتصالات دقیق و استانداردی را ارائه می‌دهند.
 • M18 × 1.5: مشابه مشخصات قبلی، این مورد یک اتصال رزوه‌ای متریک با قطر اسمی ۱۸ میلی‌متر و گام رزوه ۱.۵ میلی‌متر است.
 • M22 × 1.5: باز هم، یک اتصال رزوه‌ای متریک با قطر اسمی ۲۲ میلی‌متر و گام رزوه ۱.۵ میلی‌متر است.

انتخاب اتصال مکانیکی به عواملی مانند الزامات خاص برنامه کاربردی، سازگاری با تجهیزات موجود و ‌ترجیح شخصی بستگی دارد. هر نوع اتصال مزایای خود را دارد و گزینه بهتر بر اساس نیازهای خاص برنامه، متفاوت است.

عواملی مانند اندازه و نوع تجهیزاتی که به آن وصل است و همچنین هرگونه محدودیت فضا یا الزامات نصب باید در نظر گرفته شود. در نتیجه اتصال مکانیکی انتخاب شده با تجهیزات سازگار است و اتصال ‌ایمن و قابل اطمینان را فراهم می‌کند.

جنس اتصالات مکانیکی مطرح شده برای فشارسنج های برند زیاسیات سری PTER می‌تواند یکی از سه ماده زیر باشد:

 1. فولاد ضد زنگ 17-4 PH: این ماده آلیاژ فولاد ضد زنگ رسوب سخت است که با‌ترکیب عالی از استحکام، سختی، مقاومت در برابر خوردگی و سهولت ساخت مشخص می‌شود. حاوی کروم، نیکل و مس و سایر عناصر است که به خواص مکانیکی و مقاومت در برابر خوردگی آن کمک می‌کند. فولاد ضد زنگ 17-4 PH معمولا در کاربردهای صنعتی که‌ترکیبی از استحکام و مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است، مانند هوافضا، پردازش شیمیایی و محیط‌های دریایی استفاده می‌شود.
 2. اینکونل ۷۱۸: یک سوپر آلیاژ مبتنی بر نیکل است که به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی عالی و توانایی مقاومت در برابر دما و فشار شدید، شناخته شده است. حاوی مقادیر قابل توجهی نیکل، کروم و مولیبدن به همراه سایر عناصر آلیاژی است. INCONEL® 718 به‌طور گسترده در برنامه‌های کاربردی مانند هوافضا، موتورهای توربین گاز و پردازش شیمیایی استفاده می‌شود، جایی که استحکام، دوام و مقاومت در برابر دماهای بالا و محیط‌های خورنده ضروری است.
 3. هستلوی C276: یک آلیاژ نیکل-مولیبدن-کروم است که به دلیل مقاومت در برابر خوردگی استثنایی خود در طیف گسترده‌ای از محیط‌های شیمیایی تهاجمی از جمله محیط‌های اکسید‌کننده و کاهنده مشهور است. همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر سوراخ شدن، خوردگی شکافی و ‌ترک خوردگی ناشی از تنش دارد. Hastelloy C276 معمولا در فرآوری‌های شیمیایی، کنترل آلودگی و صنایع نفت و گاز استفاده می‌شود، جایی که قرار گرفتن در معرض سیالات خورنده یا دماهای بالا رایج است.

این مواد به دلیل ویژگی‌های خاص و مناسب بودن برای شرایط عملیاتی مختلف انتخاب می‌شوند. بسته به عواملی مانند محیط، دما، فشار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی برنامه کاربردی، می‌توان مواد مناسب را برای اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر اتصال مکانیکی انتخاب کرد. اگر به استحکام، مقاومت در برابر خوردگی یا قابلیت دمای بالا نیاز باشد، هر ماده مزایای منحصر به فردی را برای برآوردن نیازها ارائه می‌دهد.

طول غلاف ارائه شده برای سنسور فشار مذاب به طول بخش غلاف سخت سنسور اشاره دارد طول غلاف فاصله پایه سنسور تا نوک غلاف سخت را مشخص می‌کند.‌ این اندازه‌گیری برای تعیین میزان امتداد حسگر به فرآیند یا ماشینی که در آن نصب شده است، بسیار مهم است. نکات قابل توجه ذر زمینه طول غلاف به شرح زیر می‌باشد:

 • ملاحظات نصب: طول غلاف به صورت مستقیم بر نحوه نصب و قرارگیری سنسور در دستگاه یا فرآیند تاثیر می‌گذارد. طول غلاف بلندتر به سنسور اجازه می‌دهد تا به عمق فرآیند برسد و اندازه‌گیری فشار دقیق‌تری را در محل مورد نظر ارائه دهد. برعکس، طول غلاف کوتاه‌تر ممکن است برای کاربردهایی که فضا محدود است یا عمق قرارگیری کوتاه‌تر برای اندازه‌گیری‌های دقیق کافی است، ‌ترجیح داده شود.
 • سازگاری: هنگام انتخاب طول غلاف برای سنسور فشار مذاب، ضروری است که پیکربندی نصب دستگاه یا فرآیند را در نظر گرفت و از سازگاری با فضای موجود و گزینه‌های نصب اطمینان حاصل کرد. باید طول غلافی انتخاب شود که امکان نصب و موقعیت مناسب سنسور را فراهم کند و در عین حال از فاصله و دسترسی کافی برای نگهداری و بهره برداری اطمینان حاصل کند.
 • گزینه‌ها: چندین گزینه طول غلاف برای فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار ارائه شده (۱۵۲ میلی‌متر، ۲۲۹ میلی‌متر، ۳۱۸ میلی‌متر، ۳۸۱ میلی‌متر، ۴۶۰ میلی‌متر) انعطاف‌پذیری را برای سازگاری با پیکربندی‌های مختلف نصب و الزامات فرآیند ارائه می‌دهد. انتخاب طول غلاف مناسب عملکرد بهینه و قابلیت اطمینان سنسور را تضمین می‌کند.

کپیلاری منعطف بخشی از سنسور است که غلاف سخت را به گیج یا ترانسمیتر متصل می‌کند. طول آن تعیین می‌کند که گیج یا ترانسمیتر چقدر می‌تواند از خود سنسور فاصله داشته باشد.

 • نصب و راه‌اندازی: طول کپیلاری منعطف به‌طور مستقیم بر نحوه نصب و راه‌اندازی سنسور در دستگاه یا فرآیند تاثیر می‌گذارد. یک کپیلاری منعطف طولانی‌تر، انعطاف‌پذیری بیشتری را در نصب امکان‌پذیر می‌کند، زیرا آزادی بیشتری در انتخاب مکان و جهت دستگاه اندازه‌گیری فراهم می‌نماید.
 • دسترسی: طول کپیلاری منعطف تعیین می‌کند که گیج یا ترانسمیتر می‌توانددر چه فاصله‌ای از سنسور قرار گیرد. این امر به ویژه در کاربردهایی که سنسور باید در یک فضای محدود یا صعب العبور قرار گیرد و دستگاه اندازه‌گیری برای نظارت و نگهداری باید در منطقه قابل دسترس‌تری قرار گیرد، بسیار مهم است.
 • گزینه‌های انعطاف‌پذیری: چندین گزینه طول کپیلاری منعطف برای سری PTER ارائه شده (۴۶۰ میلی‌متر، ۶۱۰ میلی‌متر، ۷۶۰ میلی‌متر) که انعطاف‌پذیری را برای سازگاری با پیکربندی‌های مختلف نصب و الزامات نصب ارائه می‌دهند.

می‌توان طول کپیلاری منعطف را انتخاب کرد که به بهترین وجه با نیازهای کاربردی خاص فشارسنج مطابقت دارد و از نصب مناسب، دسترسی و عملکرد اندازه‌گیری مطمئن، اطمینان حاصل کرد.

اتصال الکتریکی به نوع اتصال مورد استفاده برای ‌ایجاد اتصالات الکتریکی بین سنسور و تجهیزات خارجی مانند سیستم‌های کنترل یا دستگاه‌های جمع‌آوری داده اشاره دارد و برای این سری شامل کانکتور ۶ پین و کانکتور ۸ پین می‌باشد.

 1. کانکتور ۶ پین:‌ این نشان می‌دهد که سنسور مجهز به یک کانکتور حاوی شش پین برای اتصالات الکتریکی است. پین‌ها برای انتقال سیگنال‌هایی مانند خوانش فشار، اندازه‌گیری دما (در صورت وجود) و منبع تغذیه به و از سنسور استفاده می‌شوند.
 2. کانکتور ۸ پین: به‌طور مشابه، این نشان می‌دهد که سنسور مجهز به یک اتصال حاوی هشت پین برای اتصالات الکتریکی است. پین‌های اضافی ممکن است عملکرد یا ویژگی‌های بیشتری را در مقایسه با کانکتور 6 پین ارائه دهند، مانند کانال‌های ارتباطی اضافی یا قابلیت‌های تشخیصی.

هنگام در نظر گرفتن این‌که کدام اتصال الکتریکی بهتر است، در نهایت به عواملی مانند موارد زیر می‌توان پرداخت:

 • سازگاری: اطمینان حاصل شود که نوع رابط انتخابی با تجهیزات و سیستم‌های موجود سازگار است. باید کانکتوری را انتخاب کرد که به‌طور یکپارچه با تنظیمات ادغام شود تا نصب و کارکرد آسان را تسهیل کند.
 • کارکرد: باید در نظر گرفت که‌ آیا ویژگی‌های اضافی ارائه شده توسط کانکتور 8 پین برای برنامه کاربردی ضروری است یا خیر. اگر به کانال‌های ارتباطی اضافی یا قابلیت‌های تشخیصی نیاز است، کانکتور 8 پین ممکن است انتخاب بهتری باشد. با این حال، اگر کانکتور 6 پین تمام نیازهای برنامه را برآورده می‌کند، ممکن است نیازی به پین‌های اضافی نباشد.
 • سهولت استفاده: فاکتورهایی مانند سهولت نصب، نگهداری و عیب‌یابی هنگام مقایسه انواع کانکتور ارزیابی شود. کانکتوری را انتخاب می‌گردد که سادگی و راحتی در کار و کارکرد را ارائه می‌دهد.

در سری PTER برند زیاسیات جیوه به عنوان مایع پرکننده برای پر کردن عنصر حسگر سنسور فشار مذاب استفاده می‌شود.

جیوه فلزی متراکم و سفید نقره‌ای است که در دمای اتاق به حالت مایع باقی می‌ماند. به دلیل خواص منحصر به فردش از جمله چگالی بالا، ویسکوزیته کم و هدایت حرارتی عالی، اغلب به عنوان مایع پرکننده در سنسورهای فشار استفاده می‌شود. این ویژگی‌ها جیوه را به گزینه‌ای ‌ایده‌آل برای کاربردهایی تبدیل می‌کند که در آن اندازه‌گیری دقیق فشار و قابلیت دمای بالا مورد نیاز است.

مایع پرکننده چندین هدف اساسی را در عملکرد سنسور فشار انجام می‌دهد:

 1. انتقال فشار: مایع پرکننده، فشار وارد شده به عنصر حسگر سنسور را به دستگاه اندازه‌گیری (گیج یا ترانسمیتر) منتقل می‌کند. در نتیجه این امکان را برای اندازه‌گیری دقیق تغییرات فشار در فرآیند یا سیستم تحت نظارت فراهم می‌کند.
 2. جبران حرارتی: رسانایی حرارتی عالی جیوه به جبران تغییرات دما کمک می‌کند و از خوانش فشار پایدار و دقیق حتی در محیط‌هایی با دماهای متغیر اطمینان می‌دهد.
 3. محافظت: مایع پرکننده همچنین یک مانع محافظ برای عنصر حسگر ‌ایجاد می‌کند و از آسیب ناشی از سیال‌های فرآیند خشن یا آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند.
 4. سازگاری: مایع پرکننده جیوه با طیف وسیعی از محیط‌های فرآیندی از جمله گازها، مایعات و بخارات سازگار است. با این حال، اطمینان از سازگاری با شرایط فرآیند و مواد خاص برای جلوگیری از هرگونه واکنش نامطلوب یا آلودگی ضروری است. علاوه بر این، به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی و بهداشتی مرتبط با جیوه، استفاده از آن در حسگرهای فشار کمتر رایج شده است و اغلب در صورت امکان مایعات پرکننده جایگزین‌، ترجیح داده می‌شوند.

قابلیت تنظیم صفر و اسپن به ویژگی این سری حسگرهای فشار مذاب اشاره دارد که به کاربران امکان می‌دهد خروجی سنسور را کالیبره یا تنظیم کنند تا از اندازه‌گیری فشار دقیق در کاربرد خاص خود اطمینان حاصل کنند.

قابلیت تنظیم صفر: تنظیم صفر به توانایی کالیبره کردن سنسور اشاره دارد به‌طوری که سیگنال خروجی دقیق (مانند ولتاژ یا جریان) را در صورت عدم اعمال فشار ارائه می‌دهد. اساسا به کاربران این امکان را می‌دهد که خروجی سنسور را زمانی که فشار در سطح پایه یا مرجع است، صفر کنند. این تنظیم هرگونه تغییر یا انحراف در سیگنال خروجی سنسور را در زمانی که فشاری وجود ندارد جبران می‌کند و از خواندن دقیق اندازه‌گیری حتی در شرایط کم فشار اطمینان می‌دهد.

قابلیت تنظیم اسپن: از طرف دیگر تنظیم Span به کاربران اجازه می‌دهد تا سنسور را کالیبره کنند تا سیگنال خروجی دقیقی را در طیف کامل فشارهایی که برای اندازه‌گیری طراحی شده است ارائه دهند. با تنظیم دهانه، کاربران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که سیگنال خروجی سنسور دقیقا با فشار واقعی اعمال شده مطابقت دارد و دقت اندازه‌گیری و قابلیت اطمینان را در کل محدوده فشار به حداکثر می رساند.

در کل ویژگی قابلیت تنظیم صفر و اسپن به کاربران این امکان را می‌دهد تا خروجی سنسور را برای مطابقت با نیازهای خاص برنامه خود تنظیم کنند و از اندازه‌گیری فشار دقیق و قابل اعتماد، اطمینان حاصل کنند.

این قابلیت تنظیم به ویژه در کاربردهایی که کنترل دقیق یا نظارت بر فشار حیاتی است، مانند فرآیندهای صنعتی، تولید، یا تحقیق و توسعه مفید است.

یکی از درخشان‌ترین ویژگی‌های این سری از سنسورهای فشار مذاب کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت با مقدار ۸۰٪ می‌باشد. کالیبراسیون با مقاومت شانت شامل وارد کردن یک سیگنال مشخص و کالیبره شده به مدار اندازه‌گیری سنسور برای تنظیم یا کالیبره کردن خروجی آن است. در مورد کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت، این فرآیند کالیبراسیون معمولا بدون نیاز به تجهیزات کالیبراسیون خارجی، در خود سنسور انجام می‌شود.

مقدار ۸۰٪ سطح یا بزرگی کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت را نشان می‌دهد.

بنابراین، فرآیند کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت می‌تواند خروجی سنسور را تقریبا ۸۰ درصد از محدوده مقیاس کامل آن تنظیم کند.

کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت روشی است که برای بررسی و تنظیم دقت سیگنال خروجی سنسور استفاده می‌شود. با اعمال یک سیگنال شناخته شده در داخل، سنسور می‌تواند هرگونه نادرستی یا خطا در خروجی خود را تصحیح کند و اطمینان حاصل کند که اندازه‌گیری فشار قابل اعتماد و دقیق را در طول زمان ارائه می‌دهد.

کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت چندین مزیت را ارائه می‌دهد، از جمله:

 • راحتی: کالیبراسیون را می‌توان به صورت داخلی بدون نیاز به تجهیزات کالیبراسیون خارجی انجام داد و همین تجهیز، فرآیند کالیبراسیون را ساده می‌کند.
 • دقت: با تنظیم سیگنال خروجی سنسور، کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت به حفظ یا بهبود دقت اندازه‌گیری کمک می‌کند و اطمینان می‌دهد که خوانش‌های فشار قابل اعتماد و سازگار هستند.
 • تطبیق‌پذیری: توانایی انجام کالیبراسیون داخلی، تطبیق‌پذیری و سازگاری سنسور را با شرایط و محیط‌های مختلف عملیاتی افزایش می‌دهد.

نحوه نصب فشارسنج اکسترودر Ziasiot سری PTER با قابلیت صفر خودکار

در ذیل، قصد داریم به چند نکته درباره نصب سنسور فشار مذاب بر روی اکسترودر اشاره کنیم:

 • محل نصب: مکانی را برای نصب سنسور انتخاب کنید که نزدیک مسیر جریان مذاب باشد و پشتیبانی کافی از سنسور را فراهم کند. محل نصب نیز باید امکان دسترسی آسان به سنسور را برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون فراهم کند.
 • جهت‌ نصب سنسور: سنسور را با مسیر جریان مذاب تراز کنید تا بتواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. اطمینان حاصل کنید که سنسور با جهت‌گیری صحیح (به عنوان مثال، با دیافراگم سنسور رو به مسیر جریان مذاب) نصب شده است.همچنین، دیافراگم سنسور باید با مسیر جریان مذاب به‌صورت موازی نصب شود.

نحوه نصب درست سنسور فشار مذاب در فرآیند

 • نیروی گشتاور: پیچ‌های نصب را مطابق با مشخصات گشتاور توصیه شده توسط سازنده محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ‌ها می‌تواند به سنسور آسیب برساند، در حالی که سفت شدن کم می‌تواند منجر به نشتی و خوانش نادرست شود.
 • اتصالات الکتریکی: مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی سنسور به درستی ایمن و عایق شده باشند. از اندازه مناسب سیم استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولیدکننده را برای سیم‌کشی سنسور دنبال کنید.

با پیروی از این نکات برای نصب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار مذاب خوانش دقیق و قابل اعتمادی را روی اکسترودر شما ایجاد می‌کند. اگر در مورد فرآیند نصب، سوال یا نگرانی دارید، حتما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

شرکت سازندهZIASIOT
کشور سازندهچین
سریPTER
نوع سنسورترانسمیتر فشار مذاب
ترانسدیوسر فشار مذاب
مدلغلاف سخت + کپیلاری منعطف
اصل اندازه گیریپل ویتستون، استرین گیج
دامنه اندازه گیری فشار (بار)از ۳۵ - ۰ تا ۲۰۰۰ - ۰
دامنه اندازه گیری فشار (psi)از ۵۰۰ - ۰ تا ۳۰۰۰۰ - ۰
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۲۰۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۹۰۰۷.۵
خروجیسیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت
۳.۳۳ میلی ولت به ولت
دقت و درستی≤ ± 0.5 %FS
≤ ± 0.25 %FS
سنسور دمابله
نوع سنسور دماJ ترموکوپل نوع
K ترموکوپل نوع
E ترموکوپل نوع
PT100 مدل RTD
ولتاژ تغذیهاز ۱۲ تا ۳۶ ولت دی سی
از ۱۰ ولت دی سی
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۴۰۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
M14 x 1.5
M18 x 1.5
M22 x 1.5
جنس اتصال مکانیکی17-4 PH فولاد ضد زنگ
اینکونل ۷۱۸
C-276 هستلوی
طول غلاف [mm]۱۵۲
۲۲۹
۳۱۸
۳۸۱
۴۶۰
طول کپیلاری [mm]۴۶۰
۶۱۰
۷۶۰
اتصال الکتریکیکانکتور ۶ پین
کانکتور ۸ پین
مایع پرکنندهجیوه
تنظیم نقطه صفربله
تنظیم نقطه اسپنبله
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفربله
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی۸۰٪
تاییدیه و گواهینامه هاISO 9001 - 2015 | Worldwide
دستورالعمل های انطباق و مقرراتCE | European Community

کاربردهای سنسور فشار Ziasiot سری PTER

کاربردها:

 • تولید گرانول
 • تولید روکش کابل
 • خطوط تولید لوله گاز
 • پردازش اکستروژن و پلیمر/ پلی‌استر
 • خطوط توليد لوله‌هاي پليمري یک تا چند لایه
 • خطوط تولید پروفیل
 • خطوط تولید ژئونت یا توری پلاستیکی
 • خطوط تولید لوله پلی‌اتیلن تک جداره.
 • خطوط تولید لوله پی وی سی فوم هسته
 • خطوط اکستروژن ورق پلاستیک
 • خطوط تولید لوله فوم پلی‌استایرن
 • واحدهای دمش فیلم، واحدهای اکستروژن، واحدهای فیلم کششی پلی‌اتیلن
 • مواد کامپوزیتی و ترکیبات
 • بسته‌بندی مواد غذایی
 • بسته‌بندی پزشکی و بهداشتی
 • خطوط بازیافت پلاستیک
 • تولید قطعات پلاستیکی خودرو
 • تجهیزات فیبر
 • هد آکومولاتور
 • قالب‌گیری تزریقی.
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
کاتالوگ تجهیزات کنترل و اندازه‌گیری فشار مذاب ZiasiotPDF Icon
پیمایش به بالا