نکاتی در مورد ویژگی ایمن سری گاردین داینیسکو PL’c’ (Performance Level ‘c’)

Guardian PL'c (سطح عملکرد 'c').

تاییدیه استاندارد EN ISO 13849-1 یک دستورالعمل مقررات ایمنی اروپایی است. این دستورالعمل یک استاندارد عمومی است که الزامات مربوط به بخش های ایمنی سیستم های کنترل را تعریف می کند. هدف اصلی این دستورالعمل این است که اطمینان حاصل شود که تجهیزات به شیوه ای ایمن کار می کنند.

استانداردهای خاصی وجود دارد که می توان از آنها برای نشان دادن انطباق با دستورالعمل ماشین آلات استفاده کرد. برای این منظور، انتظار می رود که ماشین ها و اجزای آنها به طور ایمن کار کنند. یک سنسور فشار – در حالی که تنها قطعه نیست – یک قسمتی از ماشین آلات است که انتظار می رود در صورت استفاده در یک عملکرد ایمنی در یک ماشین، مطابق دستورالعمل کار کند.

تعیین ایمنی عملکردی پیچیده است و حداقل شامل ارزیابی احتمال، ارزیابی تاثیر ناشی از خرابی و مسیری برای رسیدگی به یک خرابی در صورت وقوع است. در حالی که تامین کننده، تجهیزات خود را ارزیابی و طبقه بندی می کند، کاربر تصمیم می گیرد، انتخاب می کند، نصب می کند و نوع تجهیزات مورد نیاز را آزمایش می کند.

یکی از این ارزیابی‌های دستورالعمل ماشین‌آلات، سطح عملکرد (PL) است. همانطور که از نام آن پیداست، چندین سطح از عملکرد وجود دارد که می‌توان آنها را به الزامات ایمنی یک سیستم مرتبط کرد.

سطح عملکرد با ارزیابی عوامل مختلفی که به عملکرد ایمن تجهیزات کمک می کنند، تعیین می شود. در ارزیابی سیستم ایمنی، MTTFd (میانگین زمان تا خرابی خطرناک)؛ DC (پوشش تشخیصی)؛ دسته بندی های معماری; و غیره ارزیابی می شوند.

رتبه‌بندی سطح عملکرد خاص را می‌توان از راه‌های مختلفی با ایجاد تعادل بین عواملی که رتبه‌بندی سطح را تشکیل می‌دهند، به دست آورد. سطوح عملکرد از ‘a’ تا ‘e’ درجه بندی می شوند تا تضمین ایمنی را افزایش دهند.

برای مثال، سختگیری های ایمنی PL’a به اندازه PL’e سختگیرانه نیست . یک طرح ایمنی سنسور که شامل یک سوئیچ رله ایمنی یکپارچه، دارای PL’c است که مطابق با جدیدترین قوانین است و توسط شخص ثالث ارزیابی می‌شود، بهترین محافظت و آرامش خاطر را که سیستم‌های ایمن‌تر ارائه می‌دهند، فراهم می‌کند.

Dynisco سنسورهای فشار خود را با یک سوئیچ رله داخلی ارائه می دهد که به عنوان خاموش کننده ایمنی عمل می کند و همچنین مطابق با دستورالعمل سطح عملکرد است. این سنسورها سری Guardian داینیسکو نام دارند.

Guardian PL’c توسط آژانس معتبر شخص ثالث exida ™ بررسی شده است و سخت افزار به عنوان یک سنسور تنها در هنگام نصب در هر رده 1 مطابق با سطح عملکرد c است.

هنگامی که به عنوان دو سنسور نصب می شود. در هر رده 3، Guardian با سطح عملکرد “d” با دستورالعمل ماشین آلات EN ISO 13849-1 مطابقت دارد.

تمام سنسورهای سری Guardian تحت آنالیز گسترده FMEDA (اثرات حالت خرابی و تجزیه و تحلیل تشخیصی) قرار گرفته اند.

سنسورهای Guardian PL’c شامل یک رله ایمنی یکپارچه است که به طور معمول بسته است. کنتاکت های رله تحت شرایط خطای زیر باز می شوند:

  • هنگامی که یک پل باز شناسایی می شود
  • وقتی برق سنسور قطع می شود
  • هنگامی که فشار از درصد مقیاس کامل آستانه محدوده فشار، همانطور که در زمان سفارش انتخاب شده است، حتی با ترن داون (turn down) اعمال شده بیشتر شود.

همه شرایط خطا، مانند دیافراگم آسیب دیده، شناسایی نمی شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا