مخزن کروی LPG

نظارت بر سطح و فشار در مخازن گاز مایع

چالش

قبل از اینکه LNG/LPG به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار گیرند یا در تولید برای صنایع شیمیایی یا پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرند، باید مجموعه ای از فرآیندها را طی کنند که شامل حذف عناصر ناخواسته، مانند گوگرد و جیوه، همراه با پالایش آن برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای کیفیت و انرژی (calorific) است: قبل از فشرده سازی، حمل و نقل و استفاده بعدی. در تمام این مراحل، اندازه گیری سطح و فشار قابل اعتماد برای عملکرد ایمن و روان نیاز است.
در حوزه نظارت بر مخزن گاز مایع یا همان LPG، یکی از چالش‌های مهندسین، دستیابی به اندازه‌گیری‌های دقیق در میان محدودیت‌های دوگانه ثابت دی‌الکتریک پایین LPG و دماهای پایین است. این ترکیب یک مانع قابل توجه را ایجاد می کند زیرا سیستم های اندازه گیری سنتی اغلب در چنین شرایطی برای ارائه خوانش های قابل اعتماد به مشکل می خورند. خواص ذاتی LPG، از جمله ثابت دی الکتریک پایین آن، می تواند منجر به عدم دقت در اندازه گیری سطح شود (خصوصا اگر فناوری اندازه‌گیری سطح، امواج رادار باشد). مهندسان باید از راه‌حل هایی استفاده کنند که یکپارچگی و قابلیت اطمینان اندازه گیری را حتی در مواجهه با عوامل محیطی نامطلوب حفظ می‌کند.

مازن اندازه گیری گاز مایع و اندازه گیری فشار در آن
مخزن نگهداری گاز مایع

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن کروی گازمایع

محدوده فشار فرآیند

۱+ تا ۳+ بار

سیال

گاز مایع

محدوده دمای فرآیند

۱- تا ۴۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

دمای پایین، ثابت دی الکتریک پایین

ترانسمیتر فشار برای تانک های گاز مایع

راه‌حل مناسب

در مخازن ذخیره‌سازی LPG که دما در پایین تر‌ین حالت ممکن قرار دارد، مهندسان به دنبال فناوری اندازه‌گیری قابل اعتماد برای خوانش فشار هستند که ما توصیه می کنیم از یک “ترانسمیتر فشار” که توانایی تحمل دما تا ۱۰- درجه سانتیگراد را دارد، استفاده کنید.

ترانسمیتر های فشار پیشنهادی ما توانایی کار در دماهای ۱۰- تا ۴۵+ درجه سانتیگراد را دارد و عملکرد بی نظیری را در این شرایط سخت ارائه می دهد. همچنین، استفاده از یک کات آف ولو به شما امکان تعویض سنسور را هنگام عملیات می‌دهد که با به حداقل رساندن زمان خرابی، باعث به حداکثر رسیدن بهره‌وری می شود. معمولاً در صنعت، الزام اکید است که هر سنسور با استفاده از اتصالات ولو، بدون وقفه در فرآیند، یعنی بدون خاموش کردن تجهیزات تولید، یا بخشی از آن، از فرآیند جدا شود. این الزام برای اکثر مخازن گاز مایع کاملاً اجباری است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

متریال های سازگار با آب دریا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب دریا برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با آب دریا برای قسمت آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • Viton

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

از ترانسمیتر فشار اختلاف فشار مدل PT124B-3501 ساخت برند ZHYQ می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز و همچنین اندازه‌گیری سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد. مدل PT124B-3501 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به‌عنوان خروجی ارائه می‌کند. ترانسمیتر فشار تفاضلی PT124B-3501 همچنین قابلیت راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق ارتباط با ترمینال مدل RST375 یا مودم RSM100 را نیز دارد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

پیمایش به بالا