برج تقطیر

اندازه‌گیری سطح و فشار در برج تقطیر

چالش

در قسمت پایین برج های تقطیر موادی سنگین و بسیار چسبناک در دمای بالا قرار دارند. شرایط سخت محیط‌ برج های تقطیر مهندسان را با مشکلات عدیده‌ مواجه می‌کنند. یک چالش مهم هنگام عملیات در برج های تقطیر، اندازه‌گیری دقیق سطح و فشار درون برج هنگام جداسازی هیدروکربن ها می‌باشد. با محدوده دما بین ۲۶۰+ تا ۴۰۰+ درجه سانتی‌گراد و وجود مواد هیدروکربنی ویسکوز، اطمینان از خوانش دقیق در میان چنین شرایط چالش برانگیزی نیازمند راه‌حل هایی است که می‌توانند گرمای شدید را تحمل کنند و در عین حال ماهیت ویسکوزیته مواد فرآیند بر روی آنان اثر نداشته باشند. مهندسان باید با این چالش های چند وجهی دست و پنجه نرم کنند تا عملکرد و ایمنی بهینه را در واحدهای تقطیر حفظ کنند.

اندازه گیری فشار و سطح در برج تقطیر
فرآیند جداسازی هیدروکربن ها در برج تقطیر

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

برج تقطیر

محدوده فشار فرآیند

۰.۵ تا ۴+ بار

سیال

هیدروکربن

محدوده دمای فرآیند

۲۶۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

دمای بسیار بالا و سیال چسبناک

برج تقطیر در پالایشگاه پتروشیمی

راه‌حل مناسب

در برج های تقطیر که دما بسیار بالاست، نظارت بر فشار فضای هد در انتهای بالایی برج های پالایشگاه برای اطمینان از اینکه فرآیند تحت شرایط ایده‌آل کار می‌کند، حیاتی است. ما “ترانسمیتر های فشار” مناسبی، جهت اندازه‌گیری فشار بالای برج تقطیر، به شما معرفی می‌کنیم که توانایی عملکرد بدون دردسر را در چنین شرایط چالش برانگیزی ارائه می‌کنند.

ترانسمیتر های فشار پیشنهادی می‌توانند به طور موثر، هد پرشر را درون برج تقطیر اندازه‌گیری کنند. این ترانسمیتر های فشار برای تحمل دماهای بین ۲۶۰+ تا ۴۰۰+ درجه سانتیگراد، باید از کولینگ فن یا همان المان خنک‌کننده استفاده کنند تا دمای سیالی که با وتدپارت ترانسمیتر فشار در تماس است را کاهش دهند. بعلاوه، اگر همراهی پرشر ترانسمیتر با کولینگ نتواند دمای تحمل را به ۴۰۰+ درجه سانتیگراد برساند، استفاده از یک یونیت دیافراگم سیل و کپیلاری نیز توصیه می‌گردد.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

قابلیت‌های اندازه‌گیری دقیق ترانسمیترهای فشار، همراه با ویژگی‌های کاربرپسند مانند نصب آسان و کالیبراسیون ساده، این پرشر ترانسمیتر ها را به انتخابی ایده‌آل برای اطمینان از جمع‌آوری دقیق و قابل اعتماد داده در واحدهای تقطیر تبدیل می‌کنند.

متریال های سازگار با آب دریا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب دریا برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با آب دریا برای قسمت آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • Viton

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

از ترانسمیتر فشار اختلاف فشار مدل PT124B-3501 ساخت برند ZHYQ می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز و همچنین اندازه‌گیری سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد. مدل PT124B-3501 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به‌عنوان خروجی ارائه می‌کند. ترانسمیتر فشار تفاضلی PT124B-3501 همچنین قابلیت راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق ارتباط با ترمینال مدل RST375 یا مودم RSM100 را نیز دارد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

پیمایش به بالا