کندانسور

اندازه‌گیری فشار کندانسور | Condenser

چالش

در کندانسور، آب قابل شرب به صورت بخار، تبخیر شده، متراکم شده و آب خالص و تمیز را تشکیل می‌دهد. در داخل کندانسور یک سیستم خنک‌کننده وجود دارد که بخار را خنک می‌کند تا متراکم شود.
در کندانسور، یکی از چالش‌های فنی مهمی که ممکن است مهندسان با آن مواجه شوند، مدیریت موثر تغییرات دما و تشکیل میعانات در سیستم کندانسور است. تأثیر بالقوه نوسانات دما و وجود میعانات، چالش‌های عملیاتی سختی ایجاد می‌کنند، زیرا می‌توانند بر قابلیت اطمینان و دقت اندازه‌گیری‌های درون سیستم تأثیر بگذارند. مهندسان باید استراتژی هایی را برای کاهش این عوامل و اطمینان از عملکرد بهینه سیستم برای دستیابی به راندمان بالا در فرآیند و قابلیت اطمینان اندازه‌گیری ابداع کنند.

مدیریت موثر تغییرات دما و تشکیل میعانات در سیستم کندانسور
فرآیند تولید آب خالص بوسیله کندانسور

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن و خطوط انتقال

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۳.۵+ بار

سیال

بخار، آب و مایع خنک کننده

محدوده دمای فرآیند

۴+ تا ۱۳۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

تأثیر دما، تشکیل میعانات

کاربرد ترانسمیتر فشار در کندانسر تولید آب خالص

راه‌حل مناسب

در پرداختن به چالش های ناشی از نوسانات دما و تشکیل میعانات در سیستم کندانسور، انتخاب ابزار دقیق مناسب برای اطمینان از اندازه‌گیری های قابل اعتماد و راندمان فرآیند بهینه بسیار مهم است. برای مقابله موثر با این موضوع، توصیه می کنیم از یک “ترانسمیتر فشار” که با شرایط سخت این کاربرد سازگاری دارد، استفاده کنید.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر فشار پیشنهادی ما، محدوده اندازه‌گیری فشار تا ۳.۵+ بار را ارائه می دهد که آن را برای تغییرات فشار دینامیکی که در سیستم کندانسور مشاهده می شود مناسب می‌سازد. ساختار مستحکم و متریال مناسب و سازگار با سیال به کار رفته در طراحی آن تضمین می کند که با سیال واکنش شیمیایی نداشته باشد و یکپارچگی اندازه‌گیری را تضمین می‌کند.
ترانسمیتر فشار باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که در محیط‌هایی که بخار، آب و مایع خنک‌کننده (کولینگ) وجود دارد، به خوبی عمل کند. توانایی آن در تحمل دمای فرآیند از ۴+ تا ۱۳۵+ درجه سانتی‌گراد، همراه با محدوده اندازه‌گیری فشار ۰ تا ۵+ بار، آن را به انتخابی مطمئن برای حفظ کنترل دقیق در مواجهه با نوسانات دما و تشکیل میعانات تبدیل می‌کند. با استفاده از این ترانسمیتر فشار، مهندسان می‌توانند به دقت اندازه‌گیری و کارایی بالای مورد نظر دست یابند و به طور موثر چالش‌های منحصر به فرد این کاربرد را برطرف کنند.

چالش دمای بالا در کندانسور

یکی از چالش های قابل توجه در اندازه‌گیری فشار در کندانسور، دمای فرآیند است که گاهی اوقات تا دمای ۱۳۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. در چنین مواقعی توصیه می‌کنیم از “کولینگ فن” (کولینگ تاور) بین اتصال مکانیکی تجهیز اندازه‌گیری فشار و فرآیند استفاده نمایید.

تعداد کولینگ فن‌ مورد استفاده به محدوده دمای قابل تحمل ترانسمیتر فشار بستگی دارد. به‌عنوان مثال، برای ترانسمیتر فشاری که حداکثر دمای قابل تحمل آن ۸۵+ درجه سانتی گراد است، استفاده از ۵ کولینگ فن، دمای قابل تحمل را تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌دهد.

توجه داشته باشید هرچه تعداد کولینگ فن های بیشتری استفاده کنید، زمان پاسخگویی تجهیز اندازه‌گیری فشار نیز افزایش می‌یابد.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیترهای فشار مطلق و گیج PT124B-3507G و PT124B-3507A با کارایی بالا دارای سنسور سیلیکونی تک کریستالی رزونانت هستند و برای اندازه‌گیری فشار مایع، گاز یا بخار مناسب هستند. این سری یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر دی سی متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را تولید می‌کند. همچنین دارای زمان پاسخ‌گویی سریع، راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق پروتکل HART، تشخیص و خروجی وضعیت انتخابی برای هشدار فشار بالا/پایین است. فناوری چندحسی، عملکرد تشخیصی پیشرفته‌ای را برای تشخیص ناهنجاری‌هایی مانند انسداد خط یا تشخیص اثر گرمایی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-218 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار دما بالا ZHYQ سری PT124B-218 با دقت بالایی طراحی شده‌است تا اکثر کاربردهای صنعتی را پوشش دهد. برای کاربرد با نیازهای دمایی بالاتر، یک المان خنک‌کننده یکپارچه تحمل دمای سیال را تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد امکان‌پذیر می‌کند. طراحی فشرده و ساخت قوی، این تجهیز را برای کاربردهای ساخت ماشین‌آلات، کنترل فرآیند، آزمایشگاه یا تجهیزات تست کیفیت و مواد مناسب می‌کند.

سنسور فشار دیافراگمی کلمپ pt124b-217 از برند zhyq

سنسور فشار دیافراگمی PT124B-217 یک ترانسمیتر فشار با اتصال مکانیکی کلمپ با کیفیت بالا است که برای اندازه‌گیری فشار در محیط صنعتی با فشار کم طراحی شده‌است. این محصول از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌است که با توجه به پردازش خاصی که دارد، دوام و مقاومت آن‌را در برابر خوردگی و شوک افزایش می‌دهد. طراحی کوچک و پر قدرت PT124B-217 آن را برای استفاده در محیط‌های صنعتی که پورت فشار آن‌ها بر اثر رسوب ذرات مسدود می‌شوند، مناسب می‌کند. این محصول قابلیت جایگزینی آسان با محصولات مشابه با استانداردهای جهانی را دارا است.

سنسور فشار دیافراگمی کلمپ SA-11 از برند wika

ترانسمیتر فشار ویکا مدل SA-11 برای نیازهای صنایع غذایی و آشامیدنی، دارویی و بیوتکنولوژی طراحی شده‌است. این تجهیز به ویژه برای شرایط خاص فرآیندهای تمیز کردن مانند CIP/SIP، پایداری شیمیایی در برابر مایعات تمیزکننده و دماهای بالا را دارا می‌باشد. فلاش دیافراگم مستقیما به اتصال فرآیند، جوش داده شده‌است. این کار یک اتصال بدون شکاف بین اتصال مکانیکی و حسگر اندازه‌گیری فشار را تضمین می‌کند، پس سیلینگ (آب‌بندی) اضافی مورد نیاز نیست.
اتصالات فرآیندی آسپتیک مانند کلمپ، رزوه‌ای، ®VARINLINE و ®NEUMO نیز قابل سفارشی سازی هستند. همچنین مدل SA-11 مطابق با استاندارد بهداشتی 3-A و دارای گواهی EHEDG ساخته شده است.

پیمایش به بالا