انتخاب متریال دیافراگم سنسور فشار مذاب داینیسکو

انتخاب دیافراگم نسنور فشار مذاب

بیش از 60 سال است که سنسورهای فشار Dynisco در کاربردهای مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند. داینیسکو دارنده حق اختراع اصلی برای سنسور فشار مذاب مورد استفاده در فرآیند اکستروژن می باشد.

انتخاب مواد دیافراگمی مورد استفاده در سنسور فشار مذاب بستگی به محل استفاده سنسور دارد. ابتدا باید این سوال را بپرسیم که آیا سنسور با یک ماده خالص در تماس است یا ترکیبی از مواد؟ سپس خواص این مواد را بر اساس طبقه بندی هر جزء پلیمری در نظر می گیریم.

طبقه بندی پلیمرها عبارتند از: ترموپلاستیک، الاستومر، الاستومر ترموپلاستیک و ترموست.

خانواده های پلیمری مختلف در این طبقه بندی ها پلی الفین ها ، پلی استرها، اورتان ها و آمیدها هستند.

پردازش ترموپلاستیک و الاستومری شامل روش هایی مانند اکستروژن، قالب گیری تزریقی و قالب گیری فشاری است. همه آنها از سنسورهای فشار مذاب برای اندازه گیری و کنترل فشار در این فرآیندها استفاده می کنند.

سنسورهای فشار Dynisco برای مقاومت در برابر این محیط‌ها و ارائه خدمات قابل اعتماد چندین ساله طراحی شده‌اند، مشروط بر اینکه ویژگی‌های صحیح برای مطابقت با کاربرد انتخاب شده باشند.

آیا مواد ساینده یا خورنده هستند؟ دمای فرآیند چقدر است؟

به عنوان مثال: اگر برنامه از پلی پروپیلن استفاده می کند، Dynisco گزینه دیافراگم استاندارد را در سنسور فشار انتخاب شده توصیه می کند.

دیافراگم استاندارد فولاد ضد زنگ با روکش Dymax® (15-5PH) است که به خوبی در برابر جریان مواد ساینده مقاومت می کند و در اکثر محیط های اکستروژن قابل اعتماد است.

اگر در فرآیند کاربرد موادی باشد که به دیافراگم استاندارد ما بچسبد، مانند الاستومر (TPE)، ممکن است پوشش نیترید تیتانیوم (Tin) را برای جلوگیری از این چسبندگی یا محدود کردن توانایی مواد برای تغییر شکل دیافراگم توصیه کنیم.

سایر کاربردها ممکن است از پلیمرهایی با خواص خورنده استفاده کنند، موادی مانند فلوروپلیمرها (PTFE یا FEP) که در آن دیافراگم استاندارد داینیسکو به دلیل اکسیداسیون دوام نمی آورد. Dynisco ممکن است استفاده از مواد دیافراگمی متفاوتی مانند Inconel یا Hastelloy را توصیه کند.

متریال و پوشش های دیافراگم داینیسکو

مواد و پوشش های موجود برای انتخاب ساختار دیافراگم عبارتند از:

  • فولاد ضد زنگ 15-5 PH با پوشش Dymax® – دوام با مقاومت در برابر سایش را ارائه می دهد، موجود به صورت استاندارد در اکثر مدل های سنسور.
  • Hastelloy – مقاومت در برابر خوردگی را فراهم می کند، برای استفاده طولانی مدت در دماهای بالا توصیه نمی شود.
  • Inconel 718 – مقاومت در برابر سایش و خوردگی را ارائه می دهد که برای استفاده در دماهای تا 750 درجه فارنهایت یا بالاتر توصیه می شود.
  • Dymax® – پوشش سطحی بادوام، اختصاصی، مقاومت در برابر سایش.
  • Borofuse – بهترین پوشش مقاوم در برابر سایش موجود، فقط روی Inconel قابل استفاده است
  • نیترید تیتانیوم – مقاومت در برابر سایش و چسبندگی، می تواند در اکثر مواد دیافراگمی استفاده شود.
  • نیترید آلومینیوم تیتانیوم – مقاومت در برابر سایش و چسبندگی بیش از حد، استاندارد در سنسورهای Dynisco Echo (متریال دیافراگم Inconel)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا