آینده سنسورهای هیدرواستاتیک چه می شود؟

آینده سنسور هیدرواستاتیک

به دلیل استفاده گسترده از سنسورهای فشار صنعتی و با توجه به تولید سالانه میلیون‌ها پروب هیدرواستاتیک، سنسورهای فشار هیدرواستاتیک نسبت به بسیاری از روش‌های اندازه‌گیری سطح دیگر به مزیت قیمتی قابل توجهی دست یافته‌اند. استفاده از سنسورهای فشار برای اندازه‌گیری سطح، بیش از هر چیز در کاربردهای عمومی بدون نیاز به فناوری خاصی در اندازه گیری، به رشد خود ادامه خواهد داد. در نتیجه، در آینده، اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک همچنان سهم بازار رو به رشدی را در برابر بسیاری از اصول اندازه‌گیری سطح دیگر نشان می‌دهد و اندازه‌گیری سطح مقرون‌به‌صرفه را در بسیاری از کاربردهای جدید امکان‌پذیر خواهد کرد.


روندهای جدید

مواد جایگزین

در سال‌های اخیر، می‌توان روند فناوری اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک را مشاهده کرد تا جایگزین اصول اندازه‌گیری جایگزین شده و رفته رفته در بسیاری از کاربردهای اندازه‌گیری فرآیند مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین، روند واضحی نسبت به اندازه‌گیری سیال های تهاجمی (مانند اسیدها و بازها) که فراتر از شرایط کاربردی معمول برای عملکرد سنسورهای فشار معمولی در ماشین‌سازی است، قابل تشخیص است.

این سیالات، که اغلب در صنایع فرآیندی وجود دارند، توسط تولیدکنندگان سنسور فشار با تنظیم واضح در طراحی محصول خود مواجه می شوند.

سنسور هیدرواستاتیک در صنایع شیمیایی

بنابراین، استفاده از مواد و پوشش‌های جایگزین برای سنسورهای فشار معمولی و بخش‌های خیس‌شونده آن‌ها بیشتر می‌شود. تیتانیوم، طلا، سرامیک، تفلون و بسیاری از مواد دیگر در حال حاضر در بازار موجود هستند و گزینه های رایج مواد برای سنسورهای فشار هستند – و اهمیت آنها در آینده افزایش خواهد یافت.

طراحی بهداشتی

کلمه کلیدی “طراحی بهداشتی” که در اصل از صنایع دارویی و غذایی و نوشیدنی گرفته شده است، در صنایع شیمیایی نیز جذابیت روزافزونی پیدا می کند.

نیازهای خاص این صنایع – مانند حداکثر خلوص ممکن محصولات تولید شده و اندازه‌گیری شده، قابلیت تمیز کردن بهینه تمام قسمت‌های خیس‌شونده ابزار دقیق یا وجود دمای بالای سیال و محیط – در تعدادی از سنسورهای فشار هیدرواستاتیک تخصصی پیاده‌سازی شده‌اند.

مزایای طراحی بهداشتی ناشی از نیازهای روزافزون در ساخت محصولات شیمیایی و پتروشیمی با خلوص و کیفیت بالا است.

مقادیر تولیدی کوچک‌تر، تغییرات دسته‌ای سریع‌تر و مکرر، در نتیجه انعطاف‌پذیری بالاتر در تولید – بدون خطر آلودگی متقابل از طریق بقایای محصول از دسته‌های قبلی – با طراحی بهداشتی تمام قطعات خیس‌شونده فراهم می‌شود.

hygenic in industry

در نتیجه این مزایا، سنسورهای سطح هیدرواستاتیک با طراحی بهداشتی در حال حاضر نیز در بسیاری از کاربردهای مرسوم برای ابزار دقیق فرآیند در صنایع شیمیایی کاربرد بیشتری پیدا کرده اند.

سنسورهای فشار هوشمندتر

سنسورهای فشار هیدرواستاتیک قبلاً اغلب در کاربردهای ساده با حساسیت بالا نسبت به قیمت استفاده می شدند. با توجه به افزایش مداوم پیچیدگی فناوری کنترل فرآیند، و همچنین از طریق جایگزینی اصول اندازه گیری جایگزین با اندازه گیری سطح هیدرواستاتیک، تقاضا برای سنسورهای فشار هیدرواستاتیک بیشتر در حال افزایش است.

الزاماتی مانند ارتباطات دیجیتال، قابلیت برنامه‌ریزی یا خطی‌سازی مخزن داخلی قبلاً در ترانسمیترهای فشار فرآیند پیاده‌سازی شده‌اند. این الزامات در آینده در ترانسمیتر های صنعتی ساده تر و ارزان تر قابل انتظار است. تامین کنندگان پیشرو سنسورهای فشار صنعتی قبلاً از طریق مدل های جدید و ویژه پاسخ این نیازها را داده اند. بنابراین انتظار می رود که در آینده، کاربران سنسورهای سطح هیدرواستاتیک تعداد قابل توجهی از ترانسمیتر های صنعتی معمولی با امکانات پیکربندی گسترده را در بازار پیدا کنند.

اندازه گیری های متعدد

در اندازه‌گیری پارامترهای شیمیایی مانند کلرید، اکسیژن و نیتروژن، سیستم‌های اندازه‌گیری برای اندازه‌گیری، اندازه‌گیری شونده های چندگانه یک فناوری آزمایش شده و پذیرفته شده است.

از سوی دیگر، در اندازه گیری پارامترهای فیزیکی، قبلاً بر روی یک اندازه گیری واحد از طریق یک سنسور مربوط تمرکز می شد. به عنوان مثال یک سنسور دما برای اندازه گیری دما. با این حال، در سال‌های اخیر، تقاضا برای راه‌حل‌های ابزار ترکیبی برای اندازه‌گیری و اندازه‌گیری‌های فیزیکی بیشتر و بیشتر دیده شده است. ترکیبی از اندازه‌گیری فشار و دما در یک سنسور فشار واحد را می‌توان به طور مکرر پیدا کرد، در درجه اول برای به حداقل رساندن تعداد نقاط اندازه‌گیری ابزار. گرایش به اصول سنسور ترکیبی، در سال‌های بعد، منجر به افزایش تعداد سنسورهای فشار موجود در بازار، و ارتباط رو به رشد بازار برای ترکیب فشار هیدرواستاتیک به ترتیب اندازه‌گیری سطح و دما خواهد شد.


نتیجه گیری

فناوری اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک در سال‌های اخیر به دلیل استفاده ساده و قابل درک آن، اهمیت بالایی در بازار پیدا کرده است.

این فناوری به دلیل دوام بالا و تحمل آن در برابر تعداد زیادی از اختلالات و شرایط فرآیند ناپایدار، برای آینده وضعیت خود را به عنوان مهمترین اصل فناوری برای اندازه‌گیری سطح حفظ خواهد کرد.

کاربردهای جدید و جایگزینی باعث رشد بیشتر در درخواست سنسورهای فشار هیدرواستاتیک می شود. در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان سنسورهای فشار صنعتی، از طریق مواد جایگزین و پیچیدگی فزاینده سنسورهای فشار، فناوری اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک را متناسب با نیازهای آینده شکل داده‌اند.

سنسورهای هیدرواستاتیک گذشته، حال و آینده صنعت هستند. برای تضمین عقب نماندن از صنعت با ما همراه باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا