نکات تمیز کردن سنسورهای فشار هیدرواستاتیک (+ویدیو)

تمیز کردن سنسور فشار غوطه ور

اگر طراحی خاصی از سنسور فشار مربوط به ترانسمیتر فشار یا پروب سطح غوطه ور برای اندازه گیری سطوح پر شدن انتخاب شود، این اغلب به این معنی است که پروب تحت شرایط محیطی استفاده می شود که باعث خرابی سنسورهای سطح معمولی می شود.

نامطلوب ترین شرایط مانند محیط آلوده، مواد ساینده و لجن هنگام استفاده در تصفیه خانه های فاضلاب، مخازن آب شور و فاضلاب یا حتی برج های هاضم (Digester)، الزامات خاصی را بر طراحی یک ترانسمیتر فشار غوطه ور تحمیل می کند. یکی از الزامات ترانسمیتر فشار غوطه ور، دستیابی به کمترین حساسیت ممکن در برابر آلودگی با بهینه سازی طراحی آن است.

به همین دلیل است که طراحی معمولی یک ترانسمیتر فشار با پورت های فشار باریک در پروب های سطح استفاده نمی شود زیرا در چنین کاربردهایی تمایل به مسدود شدن پیدا می کنند.

طراحی ترانسمیتر فشار غوطه ور و دیافراگم سنسور تحت فشار آن به منظور دستیابی به حساسیت بسیار کم در برابر آلودگی بهینه شده است. با این حال، عملکرد مداوم در محیط های آلوده ممکن است منجر به چسبیدن ذرات کثیفی بر روی دیافراگم فولاد ضد زنگ شود.


نکات مهم در مورد تمیز کردن سنسور

برای به دست آوردن بالاترین دقت و سریعترین زمان پاسخ در صورت تغییر سطح، ضخامت این دیافراگم فولاد ضد زنگ در حال حاضر به تنها چند میکرون رسیده است. بنابراین، تمیز کردن دیافراگم باید با احتیاط انجام شود.

همیشه از استفاده از ابزارهای تیز یا لبه دار خودداری کنید. همچنین اکیداً توصیه می شود که از پیچ گوشتی ها یا خودکارهای رایج استفاده نکنید.

اگر تمیز کردن دیافراگم سنسور ضروری است، آن را با استفاده از یک جت آب ضعیف بشویید یا با استفاده از هوای فشرده آن را با دقت تمیز کنید.

سنسورهای هیدرواستاتیک گذشته، حال و آینده صنعت هستند. برای تضمین عقب نماندن از صنعت با ما همراه باشید.


آسیب ها در صورت تمیزکاری نادرست

آسیب به دیافراگم به دلیل فرورفتگی یا بریدگی، حتی اگر کاملاً سطحی به نظر برسد، منجر به کاهش قابل توجهی در دقت اندازه‌گیری سطح می‌شود.

تغییر شکل دیافراگم اغلب نقطه صفر اندازه‌گیری فشار را در سیستم اندازه‌گیری الکترونیکی داخلی تغییر می‌دهد و علاوه بر این خطی‌سازی سیگنال خروجی را که از قبل در دیافراگم سالم تنظیم شده است، مخدوش می‌کند. بنابراین، ترانسمیتر فشار غوطه‌ور با دیافراگم آسیب‌دیده، اندازه‌گیری اشتباه سطح پر شدن جریان را نشان می دهد و بنابراین، دیگر نمی‌توان آن را یک ابزار اندازه‌گیری قابل اعتماد در نظر گرفت. بنابراین، تعویض کامل ابزار آسیب دیده کاملا ضروری است.

دیافراگم آسیب دیده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا