سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: ZIASIOT

ویژگی‌ها:

 • محدوده اندازه‌گیری فشار: ۱۰۰-۰ تا ۲۰۰۰-۰ بار | ۱۵۰۰-۰ تا ۳۰۰۰۰-۰ psi
 • خروجی: ۳.۳۳ میلی‌ولت به ولت، ۲ میلی‌ولت به ولت، ۲.۵ میلی‌ولت به ولت
 • سنسور دما: ترموکوپل نوع K, J, E و RTD مدل PT100
 • اتصال مکانیکی:‌ 1/2UNF, M14 x 1.5, M18 x 1.5, M22 x 1.5
 • اتصال الکتریکی: کانکتور ۶ پین، کانکتور ۸ پین
 • تنظیم نقطه صفر: خیر
 • تنظیم نقطه اسپن: خیر

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت بر ولت

با سری ترانسمیتر فشار مذاب PT112/PT123/PT133 از ZIASIOT، دقت و قابلیت اطمینان در اندازه‌گیری فشار را در محیط‌های با دمای بالا تجربه کنید. این سری برای برتری در صنعت قالب‌گیری تزریقی طراحی شده است. همچنین این سری به‌طور یکپارچه در دمای تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد کار می‌کند و دقت بی‌نظیر و عمر طولانی را ارائه می‌دهد. این سری با محدوده فشاری بین ۰~۳.۵ مگاپاسکال تا ۲۵۰ مگاپاسکال (۰~۳۵ بار تا ۲۰۰۰ بار)، راه حل مناسب شما برای کاربردهای سخت است.

فشار سنج اکسترودر سری PT123B-PT123
فشار سنج اکسترودر سری PT123 در واقعیت

امکانات

 • طراحی نوآورانه با پوشش دیافراگمی ویژه برای بهبود عملکرد.
 • درجه نفوذپذیری IP65 برای کار در شرایط مختلف.
 • کالیبراسیون داخلی در ۸۰٪ برای عملکرد بهینه.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

بررسی تخصصی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت

در آغاز بررسی فنی این سری قابل توجه می‌باشد که نوع سنسور ترانسدیوسر فشار مذاب می‌باشد. در واقع یک سنسور تخصصی است که به‌طور خاص برای اندازه‌گیری فشار در محیط‌های با دمای بالا و ارائه‌ی آن به صورت سیگنال الکتریکی جریانی طراحی شده است، به ویژه در فرآیندهای مربوط به مواد ذوب شده مانند پلاستیک، لاستیک یا رزین.
این یک ابزار بسیار مفید است، به خصوص اگر در صنایعی مانند تولید پلاستیک استفاده شود، جایی که کنترل فشار در طول فرآیند ذوب برای اطمینان از کیفیت محصول و کارایی فرآیند بسیار مهم است.

مدل‌های مختلف موجود در سری سنسورهای فشار مذاب PT112/PT123/PT133 عبارتند از:

 1. غلاف سخت: این مدل دارای یک غلاف محکم و سفت است که به‌طور مستقیم عنصر حسگر را به فرآیند متصل می‌کند. این برای برنامه‌هایی ایده‌آل است که به اندازه‌گیری مستقیم و بدون هیچ‌گونه انعطاف اضافی نیاز باشد.
 2. غلاف سخت + کپیلاری منعطف: این مدل غلاف سخت را با یک کپیلاری منعطف ترکیب می‌کند. کپیلاری منعطف امکان حرکت یا خم شدن را فراهم می‌کند، که می‌تواند در تاسیساتی که فضا کم است یا جایی که باید حسگر را در اطراف موانع هدایت کرد، بسیار مفید باشد.
 3. غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما: این پیشرفته‌ترین مدل در خط تولید است. این شامل هر دو غلاف سخت و کپیلاری منعطف است، مانند مدل قبلی، اما یک سنسور دما را نیز در طراحی ادغام می‌کند. این تنظیم نه تنها خوانش فشار، بلکه خوانش دما را نیز در یک بسته منظم می‌دهد. برای کاربردهایی که نظارت بر فشار و دما برای کنترل فرآیند و کیفیت محصول بسیار مهم است، عالی است.

هر مدل مزایای منحصر به فرد خود را ارائه می‌دهد، بنابراین بسته به نیازهای برنامه و تنظیمات خاص ، می‌توان بهترین مدل مطابق با نیازهای کاربردی را انتخاب کرد.

اصل اندازه‌گیری پل ویتستون، استرین گیج در خصوصیات سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 فناوری زیربنایی است که به سنسور فشار مذاب اجازه می‌دهد تا جادوی خود را انجام دهد.
استرین گیج را به عنوان یک وسیله ریز و حساس در نظر بگیرید که مقاومت الکتریکی خود را هنگامی‌که دچار فشار یا فشار مکانیکی می‌شود تغییر می‌دهد. بنابراین، هنگامی‌که فشار به سنسور اعمال می‌شود، استرین گیج کمی ‌تغییر شکل می‌دهد و باعث تغییر مقاومت آن می‌شود.
اکنون پل ویتستون یک چیدمان مدار هوشمندانه است که تغییرات بسیار کوچک در مقاومت را اندازه‌گیری می‌کند. از چهار مقاومت تشکیل شده است که به شکل الماس چیده شده‌اند و استرین گیج یکی از مقاومت‌ها را تشکیل می‌دهد. هنگامی‌که مقاومت استرین گیج در اثر فشار تغییر می‌کند، باعث ایجاد عدم تعادل در مدار پل می‌شود.
این عدم تعادل سپس توسط الکترونیک سنسور شناسایی و اندازه‌گیری می‌شود. با نظارت دقیق بر تغییرات مقاومت در پل ویتستون، سنسور می‌تواند فشار اعمال شده به آن‌را به دقت تعیین کند.

محدوده فشار یک مشخصات کلیدی است که حداقل و حداکثر مقادیر فشاری را که سنسور فشار مذاب قادر به اندازه‌گیری آن است بیان می‌کند. در این سری، محدوده به صورت ۱۰۰ – ۰ تا ۲۰۰۰ – ۰ بار مشخص می‌شود.
این به محدوده فشارهایی اشاره دارد که سنسور می‌تواند به دقت اندازه‌گیری کند. قسمت ۰ نشان می‌دهد که سنسور می‌تواند فشارهایی را که از صفر شروع می‌شود اندازه‌گیری کند، به این معنی که می‌تواند فشارهای بسیار پایین را تشخیص دهد. عدد پس از خط تیره نشان‌دهنده حداکثر مقدار فشار بر حسب واحد بار است.
بار واحد اندازه‌گیری فشار است که در آن 1 bar تقریبا برابر با فشار اتمسفر در سطح دریا است. معمولا در کاربردهای صنعتی، به ویژه در فرآیندهایی که در آن فشارهای بالا دخالت دارند، مانند سیستم‌های هیدرولیک یا ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شود.

مشخصات الکتریکی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت

در سنسور فشار، خروجی اشاره به سیگنال خروجی الکتریکی تولید شده توسط سنسور فشار مذاب در پاسخ به فشاری است که اندازه‌گیری می‌کند و معمولا بر حسب میلی ولت بر ولت تحریک، به اختصار mV/V بیان می‌گردد.
سنسور فشار اکسترودر در این سری با سه گزینه خروجی مختلف در دسترس است:

 1. ۳.۳۳ میلی ولت به ولت: این خروجی به این معنی است که به ازای هر ولت ولتاژ تحریک اعمال شده به سنسور، سیگنال خروجی ۳.۳۳ میلی ولت تولید می‌کند. این گزینه به‌طور معمول سیگنال خروجی بالاتری را ارائه می‌دهد، که می‌تواند برای برنامه‌هایی مفید باشد که در آن به سیگنال قوی‌تری برای اندازه‌گیری دقیق نیاز می باشد یا در جایی که با محدوده فشار پایین‌تر سروکار دارد.
 2. ۲ میلی ولت به ولت: این خروجی سیگنال کمی‌کمتر از ۲ میلی ولت برای هر ولت ولتاژ تحریک تولید می‌کند. هنوز یک انتخاب رایج است و تعادل خوبی بین حساسیت و قدرت سیگنال ارائه می‌دهد. برای طیف وسیعی از کاربردها و محدوده فشار مناسب است.
 3. ۲.۵ میلی ولت به ولت: این خروجی از نظر قدرت سیگنال بین دو گزینه دیگر قرار می‌گیرد و یک انتخاب همه کاره است که می‌تواند در محدوده‌های مختلف فشار و سناریوهای کاربردی به خوبی کار کند.

در مورد این‌که کدام یک مناسب‌تر است، واقعا به نیازهای برنامه کاربردی بستگی دارد. اگر برای وضوح یا حساسیت بهتر به قدرت سیگنال بالاتری نیاز باشد، گزینه ۳.۳۳ میلی ولت به ولت ممکن است ارجح باشد. با این حال، اگر به دنبال گزینه استانداردتر با تعادل خوبی از حساسیت و قدرت سیگنال باشند، گزینه‌های ۲ یا ۲.۵ میلی ولت به ولت مناسب خواهند بود.

در نهایت، بهترین انتخاب به عواملی مانند محدوده فشاری که با آن کار می‌شود، حساسیتی که نیاز است و سازگاری با سیستم اندازه‌گیری بستگی دارد.

در سنسور فشار مذاب، دقت نشان می‌دهد که مقدار اندازه‌گیری شده از سنسور چقدر به مقدار واقعی فشار اندازه‌گیری شده نزدیک است. در مورد این سری دقت 0.5±% FS می‌باشد. درصد کامل مقیاس (%FS) به درصدی از محدوده فشار کامل اشاره دارد که سنسور قادر به اندازه‌گیری آن است. بنابراین، اگر سنسور دارای محدوده فشار در مقیاس کامل مثلا ۱۰۰ بار باشد، دقت 0.5% FS به این معنی است که فشار واقعی اندازه‌گیری شده می‌تواند تا ۰.۵٪ از مقیاس کامل یا ۰.۵± بار در این مثال منحرف شود. .

میزان دقت بیان می‌کند خوانش‌های اندازه‌گیری فشار ارائه شده توسط سنسور می‌تواند تا ۰.۵± درصد از مقیاس کامل متفاوت باشد. به این معنی که ممکن است حاشیه خطای کمی ‌در مقدار فشار اندازه‌گیری شده در مقایسه با فشار واقعی در فرآیند وجود داشته باشد.
به عنوان مثال، فرض کنید سنسور فشار ۱۰۰۰ بار را اندازه‌گیری می‌کند. با دقت 0.5% FS، فشار اندازه‌گیری شده می‌تواند تا ۵± بار منحرف شود. بنابراین، فشار واقعی می‌تواند بین ۹۹۵ بار و ۱۰۰۵ بار باشد.

از ویژگی‌های خاص این سری از سنسورهای فشار برند زیاسیوت مجهز بودن به سنسور دما می‌باشد. سری PT112/PT123/PT133 با انواع سنسور دمای عنوان شده در زیر تجهیز می‌گردد:

 • ترموکوپل نوع J، K و E: ترموکوپل‌ها حسگرهای دما هستند که بر اساس اصل اثر Seebeck کار می‌کنند. آن‌ها از دو سیم فلزی مختلف تشکیل شده که در یک انتها به هم متصل شده‌اند. زمانی که اختلاف دما بین دو انتها وجود دارد، ولتاژی متناسب با دما ایجاد می‌کند. هر علامت (J، K، E) نشان‌دهنده ترکیب متفاوتی از فلزات مورد استفاده در ترموکوپل است که محدوده دمایی و ویژگی‌های آن‌را تعیین می‌کند. به عنوان مثال، نوع J از آهن و کنستانتان، نوع K از کرومل و آلومل و نوع E از کرومل و کنستانتان استفاده می‌کند. این انواع مختلف محدوده‌های دمایی مختلفی را ارائه می‌دهند و برای کاربردهای مختلف مناسب هستند.
 • RTD مدل PT100: عبارت RTD مخفف Resistance Temperature Detector است و PT100 به نوع خاصی از RTD اشاره دارد که در آن مقاومت با دما مطابق با یک منحنی دقیق تغییر می‌کند. در مورد PT100، مقاومت به صورت خطی با دما افزایش می یابد و ۱۰۰ مقاومت در ۰ درجه سانتیگراد را نشان می‌دهد. سنسورهای RTD به دلیل دقت و پایداری بالا شناخته شده‌اند، که آن‌ها را برای کاربردهایی که در آن اندازه‌گیری دقیق دما مورد نیاز است، مناسب می‌کند. نام PT100 مقدار مقاومت را در ۰ درجه سانتیگراد مشخص می‌کند که ۱۰۰ اهم است.

بنابراین، وقتی گفته می‌شود که این سری از سنسورهای فشار مذاب را می‌توان به سنسورهای دما از جمله ترموکوپل نوع J، K، E و RTD PT100 مجهز کرد، به این معنی است که انعطاف‌پذیری برای انتخاب نوع سنسور دما وجود دارد که به بهترین وجه با نیازهای کاربردی مطابقت دارد. چه بر اساس محدوده دما، دقت، یا عوامل دیگر باشد. هر نوع سنسور مزایا و محدودیت‌های خاص خود را دارد، بنابراین انتخاب سنسوری که با نیازهای خاص مطابقت دارد، ضروری است.

محدوده ولتاژ تغذیه ۱۲ – ۶ ولت دی سی برای سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 بیان می‌کند که سنسور می‌تواند در محدوده ولتاژ ۶ تا ۱۲ ولت دی سی (جریان مستقیم) کار کند. این بدان معنی است که سنسور برای عملکرد مناسب باید با ولتاژی بین ۶ تا ۱۲ ولت تغذیه شود.
ولتاژ جریان مسقیم (DC) نوعی توان الکتریکی است که به‌طور مداوم در یک جهت جریان دارد. معمولا در سیستم‌های الکترونیکی و الکتریکی استفاده می‌شود.

مشخصات مکانیکی سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت

انواع اتصالات مکانیکی بر اساس نوع و اندازه رزوه برای این سری عبارتند از:

 1. 1/2-20UNF: این اتصال به رزوه استاندارد ملی (UNF) با قطر ۱.۲ اینچ و ۲۰ رزوه در هر اینچ اشاره دارد. این نوع رزوه معمولا در آمریکای شمالی استفاده می‌شود.
 2. M14 × 1.5: به رزوه متریک با قطر اسمی ۱۴ میلی‌متر و گام ۱.۵ میلی‌متر اشاره دارد. حرف M یک رزوه متریک را نشان می‌دهد.
 3. M18 × 1.5: به‌طور مشابه، این یک رزوه متریک با قطر ۱۸ میلی‌متر و گام ۱.۵ میلی‌متر است.
 4. M22 x 1.5: رزوه متریک دیگری با قطر ۲۲ میلی‌متر و گام ۱.۵میلی‌متر.

انتخاب اتصال مکانیکی به عوامل مختلفی از جمله تجهیزاتی که سنسور به آن وصل می‌شود، ترجیحات منطقه‌ای و الزامات خاص برنامه کاربردی بستگی دارد. لزوما موردی وجود ندارد که در سطح جهانی بهتر باشد. بلکه انتخابی درست است که بهترین تناسب با تنظیمات و نیازهای دارد.
اتصال مکانیکی به نقطه‌ای اشاره دارد که سنسور فشار مذاب به‌طور فیزیکی به تجهیزات فرآیند متصل می‌شود. این اتصال معمولا در نقطه‌ای که فشار باید اندازه‌گیری شود، مانند لوله یا مخزن، ایجاد می‌شود.
هنگام انتخاب اتصال مکانیکی، عواملی مانند سازگاری با تجهیزات موجود، سهولت نصب و دوام اتصال در شرایط عملیاتی در نظر گرفته می‌شود.

جنس اتصالات مکانیکی عنوان شده برای سری PT112/PT123/PT133 از ۴ نوع ماده‌ی زیر می‌باشند:

 1. فولاد زنگ نزن 17-4 PH: این یک فولاد ضد زنگ رسوب سخت است که به دلیل ترکیب عالی از استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و چقرمگی شناخته شده است. معمولا در کاربردهایی که به استحکام مکانیکی بالا و مقاومت در برابر خوردگی نیاز است، مانند قطعات هوافضا، تجهیزات صنعتی و پردازش شیمیایی استفاده می‌شود.
 2. فولاد ضد زنگ 15-5 PH: مشابه فولاد ضد زنگ 17-4 PH، این ماده نیز یک آلیاژ فولاد ضد زنگ رسوب سخت است. مقاومت در برابر خوردگی خوب، استحکام بالا و چقرمگی عالی را ارائه می‌دهد و برای کاربردهایی که به خواص مشابه با فولاد ضد زنگ 17-4 PH نیاز دارند، مناسب است.
 3. اینکونل 718: INCONEL® 718 یک آلیاژ نیکل کروم با مقاومت بالا و مقاوم در برابر خوردگی است که به دلیل خواص مکانیکی عالی خود در دماهای بالا شناخته شده است. معمولا در هوافضا، پردازش شیمیایی و کاربردهای دریایی که مقاومت در برابر دماهای بالا، خوردگی و اکسیداسیون ضروری است استفاده می‌شود
 4. هستلوی C276: یک آلیاژ نیکل-مولیبدن-کروم است که به دلیل مقاومت در برابر خوردگی استثنایی خود در طیف وسیعی از محیط‌های خورنده از جمله محیط‌های حاوی اسیدها، کلریدها و عوامل اکسید‌کننده مشهور است. معمولا در فرآوری‌های شیمیایی، کنترل آلودگی و صنایع نفت و گاز استفاده می‌شود.

هر ماده خواص منحصر به فردی را ارائه می‌دهد که برای محیط‌ها و شرایط عملیاتی مختلف مناسب است، بنابراین انتخاب به عواملی مانند دما، فشار، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و تنش مکانیکی بستگی دارد.

طول غلاف سنسور فشار مذاب، طول بخش غلاف سنسور را نشان می‌دهد که از اتصال مکانیکی تا نوک عنصر حسگر امتداد می یابد و بر نحوه نصب آن بر روی ماشین یا تجهیزات فرآیند تاثیر می‌گذارد. انتخاب طول غلاف مناسب، قرار دادن سنسور مناسب و اندازه‌گیری فشار دقیق را در برنامه تضمین می‌کند.

در مشخصات سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت، ۵ طول غلاف متفاوت ۱۵۲، ۲۲۹، ۳۱۸، ۳۸۱ و ۴۶۰ میلی‌متری وجود دارد. طول غلاف بلندتر اجازه می‌دهد تا حسگر را عمیق‌تر وارد فرآیند کند، که می‌تواند در کاربردهای خاصی که دسترسی یا فاصله محدود است، یا جایی که باید برای اندازه‌گیری دقیق فشار به عمق بیشتری نیاز باشد، مفید واقع گردد.

هنگام انتخاب طول غلاف برای نصب سنسور، عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: عمق تجهیزات فرآیند، محل نقطه اندازه‌گیری فشار در داخل تجهیزات، و هر گونه مانع یا محدودیتی که ممکن است بر قرارگیری سنسور تاثیر بگذارد.
طول غلاف انتخابی باید فاصله کافی برای نصب ایمن حسگر را فراهم کند و در عین حال اطمینان حاصل شود که عنصر حسگر به درستی برای اندازه‌گیری فشار در فرآیند به‌صورت صحیح قرار گرفته است.

طول کپیلاری منعطف سنسور فشار مذاب، طول لوله‌ای را نشان می‌دهد که سنسور را به سیستم یا نشانگر متصل می‌کند. انتخاب طول کپیلاری منعطف مناسب، موقعیت و مسیریابی مناسب لوله را تضمین می‌کند تا اندازه‌گیری فشار دقیق را در برنامه تسهیل کند.

کپیلاری منعطف لوله‌ای است که غلاف سخت را به سنسور فشار یا نشانگر متصل می‌کند. این امکان انعطاف‌پذیری در موقعیت سنسور یا نشانگر را نسبت به سنسور فراهم می‌کند، که می‌تواند برای تطبیق تنظیمات مختلف نصب یا نیازهای نصب مفید باشد. برای این سری سه طول کپیلاری ۴۶۰، ۶۱۰ و ۷۶۰ میلی‌متری در جهت افزایش انعطاف‌پذیری در نصب و بهره‌برداری از سنسور فشار اکسترودر وجود دارد.

طول کپیلاری منعطف بر نحوه قرارگیری سنسور فشار یا نشانگر نسبت به حسگر تاثیر می‌گذارد. یک کپیلاری منعطف طولانی‌تر، انعطاف‌پذیری بیشتری را در نصب سنسور یا نشانگر در فاصله بیشتر از حسگر فراهم می‌کند. این می‌تواند در تاسیساتی که فضا محدود است یا جایی که سنسور یا نشانگر برای دسترسی یا راحتی باید دور از سنسور قرار گیرد، مفید باشد.

طول کپیلاری منعطف انتخابی باید امکان مسیریابی مناسب لوله از حسگر به سنسور یا نشانگر را فراهم کند و در عین حال خمیدگی یا پیچ‌خوردگی را که می‌تواند بر دقت اندازه‌گیری فشار تاثیر بگذارد، به حداقل برساند.

هنگام انتخاب طول کپیلاری منعطف، عواملی مانند فاصله حسگر و سنسور یا نشانگر، طرح نصب و هر گونه مانع یا محدودیتی که ممکن است بر مسیریابی تاثیر بگذارد باید در نظر گرفته شود.

اتصال الکتریکی ارائه شده برای سنسور فشار مذاب به نوع اتصال مورد استفاده برای اتصال الکتریکی بین سنسور و ابزار دقیق یا سیستم‌های کنترل خارجی اشاره دارد. برای سنسورهای فشار اکسترودر سری PT112/PT123/PT133 دو نوع اتصال الکتریکی وجود دارد:

 1. کانکتور ۶ پین: این نوع کانکتور معمولا دارای شش پین یا ترمینال برای ایجاد اتصالات الکتریکی است. معمولا در کاربردهای صنعتی که به یک اتصال ساده و قابل اعتماد نیاز است، استفاده می‌شود. کانکتور ۶ پین برای نصب حسگرهای اصلی که در آن حداقل تعداد اتصالات الکتریکی مورد نیاز است، مناسب است.
 2. کانکتور ۸ پین: به‌طور مشابه، کانکتور ۸ پین دارای هشت پایه یا ترمینال برای ایجاد اتصالات الکتریکی است. این پین‌های اضافی را در مقایسه با کانکتور ۶ پین ارائه می‌دهد که می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را برای اتصال ویژگی‌ها یا عملکردهای اضافی، مانند جبران دما یا تشخیص، ارائه دهد. کانکتور ۸ پین اغلب در کاربردهایی ترجیح داده می‌شود که قابلیت‌های حسگر پیشرفته‌تری مورد نیاز است یا جایی که قابلیت گسترش در آینده مورد نظر می‌باشد.

انتخاب بین کانکتورهای ۶ پین و ۸ پین به نیازهای خاص برنامه کاربردی بستگی دارد:

کانکتور ۶ پین:

 • اتصال الکتریکی ساده و سرراست.
 • مناسب برای نصب پایه سنسور.
 • پین‌های کمتری را ارائه می‌دهد اما ممکن است برای بسیاری از برنامه‌های کاربردی با الزامات استاندارد کافی باشد.

کانکتور ۸ پین:

 • پین‌های اضافی را برای ویژگی‌ها یا قابلیت‌های پیشرفته‌تر ارائه می‌دهد.
 • انعطاف‌پذیری و پتانسیل بیشتری برای توسعه‌پذیری در آینده ارائه می‌دهد.
 • برای برنامه‌هایی که به قابلیت‌های حسگر پیشرفته مانند جبران دما یا تشخیص نیاز دارند، ترجیح داده می‌شود.

در نهایت، اتصال الکتریکی بهتر به نیازها و ترجیحات برنامه کاربردی بستگی دارد. اگر فقط به عملکرد پایه حسگر نیاز است، کانکتور ۶ پین ممکن است کافی باشد. با این حال، اگر پیش‌بینی می‌شود که در آینده به ویژگی‌های اضافی یا قابلیت گسترش نیاز داشته باشد، کانکتور ۸ پین ممکن است انتخاب بهتری باشد.

وجود مایع پرکننده، نوع سیال مورد استفاده برای پر کردن حفره حسگر سنسور فشار مذاب را نشان می‌دهد. در سنسور فشار اکسترودر این سری، مایع پرکننده مشخص شده جیوه می‌باشد.

جیوه یک عنصر فلزی متراکم است که در دمای اتاق مایع است. به دلیل خواص منحصر به فردش، از جمله چگالی بالا و حداقل تراکم پذیری، اغلب به عنوان مایع پرکننده در سنسورهای فشار استفاده می‌شود. این ویژگی‌ها به سنسورهای پر از جیوه اجازه می‌دهد تا اندازه‌گیری دقیق فشار را، به ویژه در کاربردهای فشار بالا، ارائه دهند.

مایع پرکننده مانند جیوه به انتقال فشار از دیافراگم یا عنصر حسگر سنسور به مکانیسم اندازه‌گیری داخل سنسور کمک می‌کند. با پر کردن حفره حسگر با یک سیال، سنسور می‌تواند تغییرات فشار را در مواد فرآیند به دقت اندازه‌گیری کند. در مورد سنسور فشار مذاب، مایع پرکننده جیوه اندازه‌گیری دقیق فشار را در محیط‌های با دمای بالا و فشار بالا که معمولا در فرآیندهای صنعتی شامل مواد مذاب با آن مواجه می‌شوند، تضمین می‌کند.

مایع پرکننده جیوه با طیف وسیعی از محیط‌های فرآیندی که در کاربردهای صنعتی با آن مواجه می‌شوند سازگار است. با این حال، در نظر گرفتن الزامات خاص و سازگاری محیط فرآیند با جیوه ضروری است. به‌طور کلی، سنسورهای پر از جیوه برای استفاده با مواد مختلف از جمله فلزات، پلاستیک، لاستیک و سایر مواد مذاب که معمولا در فرآیندهای صنعتی با آن مواجه می‌شوند، مناسب هستند.

توجه به این نکته مهم است که جیوه به دلیل سمی بودن، ماده‌ای خطرناک است. برای به حداقل رساندن خطر قرار گرفتن در معرض بخار جیوه یا آلودگی محیط، اقدامات احتیاطی مناسب باید در حین جابجایی، نصب و دفع حسگرهای پر از جیوه انجام شود.

یکی از بهترین مزایای سری PT112/PT123/PT133 توانایی کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت با مقدار ۸۰٪ ارائه شده برای سنسور فشار مذاب، می‌باشد.

کالیبراسیون با مقاومت شانت روشی است که برای بررسی و تنظیم دقت سنسور فشار با اعمال یک سیگنال فشار شناخته شده به ورودی سنسور و مقایسه آن با سیگنال خروجی سنسور استفاده می‌شود. این فرآیند به شناسایی و تصحیح هرگونه انحراف یا خطا در سیگنال خروجی سنسور کمک می‌کند و دقت آن‌را بهبود می‌بخشد.

مقدار ۸۰٪ بیان می‌کند که در طول فرآیند کالیبراسیون، سنسور به گونه‌ای تنظیم می‌شود که سیگنال خروجی معادل ۸۰٪ از محدوده فشار در مقیاس کامل را هنگامی‌که یک سیگنال فشار شناخته شده اعمال می‌شود، ارائه دهد.

با تنظیم کالیبراسیون داخلی با مقاومت شانت روی ۸۰٪، سیگنال خروجی سنسور به سطح از پیش تعریف شده‌ای تنظیم می‌شود که معمولا کمتر از محدوده فشار حداکثر است. این تنظیم تضمین می‌کند که سنسور در محدوده کالیبره شده خود عمل می‌کند و اندازه‌گیری‌های دقیق را در آن محدوده ارائه می‌دهد.

کالیبراسیون با مقاومت شانت با جبران هر گونه خطا یا انحراف ذاتی در پاسخ سنسور به افزایش دقت سیگنال خروجی سنسور کمک می‌کند. با کالیبره کردن سنسور به مقادیر فشار شناخته شده، انحرافات از خروجی مورد انتظار را می‌توان شناسایی و اصلاح کرد و دقت کلی و قابلیت اطمینان اندازه‌گیری‌های سنسور را بهبود بخشید.

نحوه نصب سنسور فشار اکسترودر Ziasiot سری استاندارد PT112/PT123/PT133 خروجی میلی‌ولت

در ذیل، قصد داریم به چند نکته درباره نصب سنسور فشار مذاب بر روی اکسترودر اشاره کنیم:

 • محل نصب: مکانی را برای نصب سنسور انتخاب کنید که نزدیک مسیر جریان مذاب باشد و پشتیبانی کافی از سنسور را فراهم کند. محل نصب نیز باید امکان دسترسی آسان به سنسور را برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون فراهم کند.
 • جهت‌ نصب سنسور: سنسور را با مسیر جریان مذاب تراز کنید تا بتواند فشار را به دقت اندازه‌گیری کند. اطمینان حاصل کنید که سنسور با جهت‌گیری صحیح (به عنوان مثال، با دیافراگم سنسور رو به مسیر جریان مذاب) نصب شده است.همچنین، دیافراگم سنسور باید با مسیر جریان مذاب به‌صورت موازی نصب شود.

نحوه نصب درست سنسور فشار مذاب در فرآیند

 • نیروی گشتاور: پیچ‌های نصب را مطابق با مشخصات گشتاور توصیه شده توسط سازنده محکم کنید. سفت کردن بیش از حد پیچ‌ها می‌تواند به سنسور آسیب برساند، در حالی که سفت شدن کم می‌تواند منجر به نشتی و خوانش نادرست شود.
  اتصالات الکتریکی: مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی سنسور به درستی ایمن و عایق شده باشند. از اندازه مناسب سیم استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولید کننده را برای سیم‌کشی سنسور دنبال کنید.

با پیروی از این نکات برای نصب، می توانید اطمینان حاصل کنید که سنسور فشار مذاب خوانش دقیق و قابل اعتمادی را روی اکسترودر شما ایجاد می‌کند. اگر در مورد فرآیند نصب، سوال یا نگرانی دارید، حتما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

شرکت سازندهZIASIOT
کشور سازندهچین
سریPT112/PT123/PT133
نوع سنسورترانسدیوسر فشار مذاب
مدلغلاف سخت
غلاف سخت + کپیلاری منعطف
غلاف سخت + کپیلاری منعطف + سنسور دما
اصل اندازه گیریپل ویتستون، استرین گیج
دامنه اندازه گیری فشار (بار)از ۱۰۰ - ۰ تا ۲۰۰۰ - ۰
دامنه اندازه گیری فشار (psi)از ۱۵۰۰ - ۰ تا ۳۰۰۰۰ - ۰
حد پایین فشار (bar)۰
حد بالای فشار (bar)۲۰۰۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۹۰۰۷.۵
خروجی ۳.۳۳ میلی ولت به ولت
۲ میلی ولت به ولت
۲.۵ میلی ولت به ولت
دقت و درستی≤ ± 0.5 %FS
سنسور دمابله
نوع سنسور دماJ ترموکوپل نوع
K ترموکوپل نوع
E ترموکوپل نوع
PT100 مدل RTD
ولتاژ تغذیهاز ۶ تا ۱۲ ولت دی سی
حداقل دمای تحمل دیافراگم۰
حداکثر دمای تحمل دیافراگم۴۰۰
اتصال مکانیکی1/2″-20UNF
M14 x 1.5
M18 x 1.5
M22 x 1.5
جنس اتصال مکانیکی17-4 PH فولاد ضد زنگ
15-5 PH فولاد ضد زنگ
اینکونل ۷۱۸
C-276 هستلوی
طول غلاف [mm]۱۵۲
۲۲۹
۳۱۸
۳۸۱
۴۶۰
طول کپیلاری [mm]۴۶۰
۶۱۰
۷۶۰
اتصال الکتریکیکانکتور ۶ پین
کانکتور ۸ پین
مایع پرکنندهجیوه
تنظیم نقطه صفرخیر
تنظیم نقطه اسپنخیر
نمایشگرخیر
تنظیم خودکار نقطه صفرخیر
کالیبراسیون داخلیبله
جزییات کالیبراسیون داخلی۸۰٪
تاییدیه و گواهینامه هاISO 9001 - 2015 | Worldwide
دستورالعمل های انطباق و مقرراتCE | European Community

کاربردهای سنسور فشار Ziasiot سری PT112/PT123/PT133

کاربردها:

 • تولید گرانول
 • تولید روکش کابل
 • خطوط تولید لوله گاز
 • پردازش اکستروژن و پلیمر/ پلی‌استر
 • خطوط توليد لوله‌هاي پليمري یک تا چند لایه
 • خطوط تولید پروفیل
 • خطوط تولید ژئونت یا توری پلاستیکی
 • خطوط تولید لوله پلی‌اتیلن تک جداره.
 • خطوط تولید لوله پی وی سی فوم هسته
 • خطوط اکستروژن ورق پلاستیک
 • خطوط تولید لوله فوم پلی‌استایرن
 • واحدهای دمش فیلم، واحدهای اکستروژن، واحدهای فیلم کششی پلی‌اتیلن
 • مواد کامپوزیتی و ترکیبات
 • بسته‌بندی مواد غذایی
 • بسته‌بندی پزشکی و بهداشتی
 • خطوط بازیافت پلاستیک
 • تولید قطعات پلاستیکی خودرو
 • تجهیزات فیبر
 • هد آکومولاتور
 • قالب‌گیری تزریقی.
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
کاتالوگ تجهیزات کنترل و اندازه‌گیری فشار مذاب ZiasiotPDF Icon
پیمایش به بالا