سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: Microsensor

ویژگی‌ها:

 • فشار مرجع: اختلاف فشار (فشار تفاضلی)
 • دامنه اندازه‌گیری فشار: از ۳۵۰ – ۰ میلی‌بار تا ۲۰ – ۰ بار
 • دقت (FS%): ±۰.۵
 • خروجی: ۲۰ – ۴ میلی‌آمپر، ۲۰ – ۰ میلی‌آمپر، ۱۰ – ۰ میلی‌آمپر، ۵ – ۰ ولت، ۵ – ۱ ولت، ۱۰ – ۰ ولت
 • اتصال مکانیکی: 1/4NPT ,G1/4
 • جنس اتصال مکانیکی: فولاد ضد زنگ (316L)
 • اتصال الکتریکی: DIN EN 175301-803-A, Cable outlet

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای انواع مصارف صنعتی

ترانسمیتر فشار دیفرانسیل MDM491 دارای نوعی سنسور اختلاف فشار تمام مهر و موم (بدون حلقه آب‌بندی) است، روغن سیلیکون بین قالب و دو دیافراگم پر می‌شود. هنگامی که فشار تفاضلی اندازه‌گیری شده به دو دیافراگم وارد می‌شود، فشار می‌تواند از طریق روغن سیلیکون به قالب منتقل شود. قالب حسگر با یک مدار تقویت‌کننده از طریق سیم وصل می‌شود و از اثر پیزومقاومتی نیمه‌هادی برای تبدیل سیگنال فشار دیفرانسیل به سیگنال الکتریکی استفاده می‌کند.

از آن‌جایی که سیگنال خروجی پل وتستون روی قالب رابطه خطی خوبی با فشار تفاضلی دارد، می‌توان اختلاف فشار را به دقت اندازه‌گیری کرد.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

 • ساختار جوشکاری شده و تمام مهر و موم شده
 • صفر و اسپن قابل تنظیم از بیرون
 • جبران دمایی خوب و پایدار بالا
 • عملکرد قابل اعتماد

بررسی تخصصی سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

بررسی این سری از سنسورهای اختلاف فشار را با بررسی نوع اصل اندازه‌گیری آن‌ها آغاز می‌نماییم. در این‌جا از اصل پیزومقاومتی استفاده شده است. این اصل یک اصل اندازه‌گیری رایج است که در ترانسمیترهای فشار استفاده می‌شود. از مزایای اصل پیزومقاومتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت بالا: سنسورهای پیزومقاومتی نسبت به تغییرات فشار بسیار حساس هستند و آن‌ها را برای اندازه‌گیری‌های دقیق حتی در کاربردهای کم فشار مناسب می‌کند.
 • دقت: آن‌ها دقت و تکرارپذیری عالی را ارائه می‌دهند، که در بسیاری از کاربردهای صنعتی و علمی‌که در آن دقت ضروری است، بسیار مهم است.
 • محدوده فشار گسترده: ترانسمیتر‌های فشار پیزومقاومتی معمولا می‌توانند طیف وسیعی از فشارها را از کم تا زیاد پوشش دهند کهدر نتیجه ترانسمیترها را برای کاربردهای مختلف همه کاره می‌کند.
 • اندازه جمع و جور: نسبتا کوچک و جمع و جور هستند که در صورت محدود بودن فضا می‌تواند سودمند باشد.

اما مانند هر ویژگی دیگری، وجود اصل پیزومقاومتی در سنسورهای فشار معایبی را نیز در پی خواهد داشت:

 • حساسیت دما: سنسورهای پیزورمقاومتی می‌توانند به نوسانات دما حساس باشند، که ممکن است نیاز به جبران یا کالیبراسیون اضافی در محیط‌های با دمای شدید داشته باشد.
  محافظت محدود از فشار بیش از حد: آن‌ها ممکن است در مقابل فشار زیاد یا اضافه بارها و همچنین برخی فناوری‌های دیگر که می‌تواند منجر به آسیب سنسور در شرایط خاص شود، مقابله نکنند.
 • پایداری بلندمدت: در طول دوره‌های طولانی، حساسیت سنسورهای پیزومقاومتی می‌تواند تغییر کند، که نیاز به کالیبراسیون مجدد دوره‌ای برای حفظ دقت دارد.

فشار مرجع در این سری از سنسورهای فشار از نوع اختلاف فشار (فشار تفاضلی) می‌باشد. یک ترانسمیتر اختلاف فشار، فشار بین دو نقطه در یک سیستم یا دو فشار مختلف را اندازه‌گیری می‌کند. این سنسورها اغلب در شرایطی استفاده می‌شود که شما نیاز به نظارت بر اختلاف فشار بین دو سیال، گاز یا فرآیند دارید. به عنوان مثال، در سیستم‌های HVAC، ممکن است از یک ترانسمیتر فشار تفاضلی برای نظارت بر اختلاف فشار در فیلتر هوا استفاده شود و با تعیین زمان نیاز به تعویض فیلتر، کمک کند.

اصطلاح فشار مرجع در این زمینه به فشاری اطلاق می‌شود که فشار دیفرانسیل در برابر آن اندازه‌گیری می‌شود. این خط مبنا یا نقطه شروع برای محاسبه تفاوت است. در برخی موارد، ترانسمیترهای فشار دیفرانسیل را می‌توان برای اندازه‌گیری اختلاف فشار بین دو نقطه نسبت به فشار اتمسفر (مرجع مطلق) پیکربندی کرد یا می‌توان آن‌ها را برای اندازه‌گیری اختلاف بین دو فشار نسبت به یکدیگر تنظیم کرد (مرجع گیج).

محدوده فشار، محدوده فشارهایی را نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار برای اندازه‌گیری موثر آن‌ها طراحی شده است. معمولا بر حسب واحدهای فشار، مانند بار یا میلی‌بار بیان می‌شود. در مورد سنسور اختلاف فشار سری MDM491 محدوده فشار از ۳۵۰ – ۰ میلی‌بار تا ۲۰ – ۰ بار می‌باشد.
از ۳۵۰ – ۰ میلی‌بار به این معنی است که ترانسمیتر فشار می‌تواند فشارهای کمتر از ۰ میلی‌بار و تا ۳۵۰ میلی‌بار را به دقت اندازه‌گیری کند . میلی‌بار واحد فشاری است که معمولا برای کاربردهای کم فشار استفاده می‌شود.
همچنین از ۲۰ – ۰ بار به این معنی است که ترانسمیتر فشار می‌تواند فشارهای بالاتر، از ۰ بار (که اساسا فشار اتمسفر است) تا ۲۰ بار، را نیز اندازه‌گیری کند. بار یک واحد فشار است که معمولا در زمینه‌های صنعتی و مهندسی استفاده می‌شود.
بنابراین، این ترانسمیتر فشار همه کاره و مناسب برای اندازه‌گیری طیف وسیعی از فشارها، از فشارهای بسیار کم (بر حسب میلی‌بار ) تا فشارهای بالاتر (بر حسب بار) است، و آن‌را برای کاربردهای مختلفی که در آن نظارت فشار در این محدوده مورد نیاز است، مناسب می‌سازد.

مشخصات عملکرد سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

دقت این سری ترانسمیتر فشار، که به صورت ≤ 0.5± %FS نشان داده می‌شود، یک عامل مهم است که بر دقت و قابلیت اطمینان خواندن اندازه‌گیری فشار تاثیر می‌گذارد. دقت به این اشاره دارد که مقادیر اندازه‌گیری شده ترانسمیتر فشار چقدر با مقادیر واقعی فشار اندازه‌گیری شده، مطابقت دارد. توانایی دستگاه برای ارائه اندازه‌گیری‌های قابل اعتماد و مطمئن را تعیین می‌کند.
در این‌جا علامت ≤ نشان می‌دهد که حداکثر انحراف یا خطا در اندازه‌گیری نباید از مقدار مشخص شده تجاوز کند. همچنین ± نشان می‌دهد که خطا می‌تواند در جهت مثبت یا منفی باشد.
بنابراین، ≤ 0.5± %FS به این معنی است که اندازه‌گیری ترانسمیتر فشار نمی‌تواند بیش از 0.5٪ از محدوده مقیاس کامل (FS مخفف Full Scale است و به حداکثر فشاری که ترانسمیتر می‌تواند در محدوده تعیین شده خود اندازه‌گیری کند اشاره دارد.) در هر جهت منحرف شود.

در این‌جا نحوه تاثیر میزان دقت بر خوانش اندازه‌گیری فشار را با موارد زیر می‌توان شرح داد:

 • دقت: مقدار دقت کمتر، مانند 0.5± %FS ، دقت بالاتر را نشان می‌دهد. این بدان معناست که اندازه‌گیری‌هایی که از این ترانسمیتر فشار دریافت می‌شود بسیار نزدیک به مقادیر فشار واقعی است. برای مثال، اگر فشار ۱۰ بار اندازه‌گیری شود، قرائت واقعی نمی‌تواند بیش از ۰.۰۵ بار تغییر کند.
 • قابلیت اطمینان: اندازه‌گیری‌های دقیق در بسیاری از کاربردها، مانند فرآیندهای صنعتی، که در آن کنترل یا نظارت دقیق فشار برای ایمنی و کارایی لازم است، بسیار مهم است. این سطح از دقت تضمین می‌کند که می‌توانید به اندازه‌گیری‌های فرآیندهای حیاتی اعتماد کنید.
 • کالیبراسیون: توجه به این نکته مهم است که ترانسمیتر‌های فشار اغلب به کالیبراسیون دوره‌ای نیاز دارند تا دقت مشخص شده خود را حفظ کنند. کالیبراسیون منظم کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که ابزار به خوانش دقیق در طول زمان ادامه می‌دهد.

مقادیر بیان شده برای پایداری بلند مدت، اطلاعات مهمی ‌در مورد چگونگی دقت ترانسمیتر فشار ارائه می‌دهد و می‌تواند در طول زمان تغییر کند. پایداری بلند مدت به توانایی ترانسمیتر فشار برای حفظ دقت و عملکرد خود در مدت طولانی، معمولا در طول یک سال یا بیشتر اشاره دارد و هر گونه تغییر تدریجی یا تغییر در دقت اندازه‌گیری را به حساب می‌آورد. پایداری بلند مدت در سری MDM491 دارای دو مقدار با توصیفات زیر می باشد:

 1. ±0.2%FS/year (> 2bar): به این معنی است که برای اندازه‌گیری فشار بالاتر از ۲ بار، دقت ترانسمیتر نباید بیش از ۰.۲٪ از محدوده مقیاس کامل در یک سال، کاهش یابد. بنابراین، اگر فشار ۱۰ بار را اندازه می‌گیرید، دقت باید در ۰.۰۲± بار در سال باقی بماند.
 2. ±0.5%FS/year (≤ 2bar): نشان می‌دهد که برای اندازه‌گیری فشار مساوی یا کمتر از ۲ بار (۲ بار یا کم‌تر)، دقت ترانسمیتر نباید بیش از ۰.۵٪ از محدوده مقیاس کامل در یک سال کاهش یابد. برای مثال، اگر فشار ۱ بار را اندازه می‌گیرید، دقت باید در ۰.۰۰۵± بار در سال باقی بماند.

از مزایای وجود ویژگی پایداری بلند مدت در مشخصات ترانسمیتر فشار اختلاف فشار عبارت است از:

 • این ویژگی به شما اطمینان می‌دهد که این ترانسمیتر فشار به گونه‌ای طراحی شده است که دقت خود را در طول زمان با حداقل دریفت حفظ کند.
 • در کاربردهایی که پایداری طولانی مدت ضروری است، مانند فرآیندهای صنعتی یا سیستم‌های نظارتی که در آن اندازه‌گیری فشار دقیق و ثابت در دوره‌های طولانی مورد نیاز است، بسیار مهم است.
 • هر چه درصد مشخص شده کمتر باشد، پایداری بلندمدت بهتری وجود خواهد داشت.

مشخصات الکتریکی سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

در این مبحث، خروجی به انواع سیگنال‌های الکتریکی اشاره دارد که ترانسمیتر فشار می‌تواند بر اساس فشار اندازه‌گیری شده تولید کند. در مورد این سری، ترانسمیتر فشار چندین گزینه خروجی از جمله سیگنال‌های جریانی (بر حسب میلی‌آمپر) و سیگنال‌های ولتاژی (بر حسب ولت، ولت دی سی) ارائه می‌دهد.

 • ۲۰ – ۴ میلی‌آمپر: این یک سیگنال رایج جریان آنالوگ است که در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود. این بدان معناست که جریان خروجی بین ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر به صورت خطی با فشار اندازه‌گیری شده تغییر می‌کند. ۴ میلی‌آمپر نشان‌دهنده کمترین فشار ممکن و ۲۰ میلی‌آمپر نشان‌دهنده بالاترین فشار در محدوده اندازه‌گیری ترانسمیتر است.
 • ۲۰ – ۰ میلی‌آمپر: مشابه گزینه قبلی، اما سیگنال از ۰ میلی‌آمپر شروع می‌شود که بیان‌گر فشار صفر است و در حداکثر فشار در محدوده اندازه‌گیری به ۲۰ میلی‌آمپر می‌رسد.
 • ۱۰ – ۰ میلی‌آمپر: این سیگنال جریان دیگری است، اما در محدوده جریان کمتری عمل می‌کند. از ۰ میلی‌آمپر شروع می‌شود و در حداکثر فشار به ۱۰ میلی‌آمپر می‌رسد.
 • ۵ – ۰ ولت: این یک سیگنال ولتاژی است که از ۰ ولت تا ۵ ولت به صورت خطی با فشار اندازه‌گیری شده، متغیر است.
 • ۵ – ۱ ولت: سیگنال ولتاژ دیگری که از ۱ ولت شروع می‌شود و با فشار به صورت خطی تا ۵ ولت می‌رود.
 • ۱۰ – ۰ ولت: مشابه گزینه ولتاژ قبلی است، اما محدوده ولتاژ وسیع‌تری دارد که از ۰ ولت شروع می‌شود و به صورت خطی با فشار به ۱۰ ولت می‌رسد.

انتخاب نوع خروجی بستگی به کاربرد خاص و سازگاری با سیستم نظارت یا کنترل دارد. سیگنال‌های جریانی اغلب در تنظیمات صنعتی ترجیح داده می‌شوند زیرا کمتر تحت تاثیر کابل‌های طولانی قرار می‌گیرند و ایمنی بهتری نسبت به نویز ایجاد می‌کنند. ۲۰ – ۴ میلی‌آمپر یک انتخاب استاندارد است و به‌طور گسترده در سیستم‌های کنترل صنعتی استفاده می‌شود.
ولی سیگنال‌های ولتاژی بیشتر در آزمایشگاه‌ها و برخی از برنامه‌های اتوماسیون استفاده می‌شوند. اگر سیستم شما برای ورودی ولتاژ طراحی شده باشد، کار با سیگنال‌های ولتاژ آسان‌تر است.
در نهایت در انتخاب باید به سازگاری خروجی با سیستم، نویز و طول کابل و وضوح (وضوح سیگنال‌های ولتاژی بالاتر از سیگنال‌های جریانی است) توجه کرد.

مشخصات شرایط محیطی سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

محدوده دمای سیال از ۳۰- تا ۸۰+ درجه سانتی‌گراد به محدوده دماهایی اشاره دارد که در آن ترانسمیتر فشار برای کارکرد موثر و ایمن در هنگام قرار گرفتن در معرض فرآیند یا محیطی که اندازه‌گیری می‌کند، طراحی شده است. منظور از دمای سیال، دمای سیال یا گازی اطلاق می‌شود که ترانسمیتر فشار با آن در تماس است. در بسیاری از کاربردهای صنعتی و فرآیندی، از ترانسمیتر‌های فشار برای اندازه‌گیری فشار مایعات یا گازها استفاده می‌شود و دمای این سیال‌ها می‌تواند متفاوت باشد. پس این محدوده حداقل و حداکثر دماهایی را مشخص می‌کند که ترانسمیتر فشار می‌تواند در آن بدون تاثیرات نامطلوب یا آسیب کار کند.
از نظر عملی، این مشخصات روشن می‌کند که ترانسمیتر فشار برای کاربردهایی مناسب است که دمای سیال یا گاز اندازه‌گیری شده در محدوده ۳۰- تا ۸۰+ درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد. برای اطمینان از عملکرد دقیق و قابل اعتماد ترانسمیتر فشار، حفظ دما در این محدوده مهم است.
اگر نیاز به استفاده از ترانسمیتر در محیط‌هایی با دمای خارج از این محدوده مشخص شده، است، ممکن است اقدامات حفاظتی اضافی یا تجهیزات تخصصی برای حفظ عملکرد و دقت ترانسمیتر مورد نیاز باشد.

رتبه‌بندی درجه حفاظت (IP) یک طبقه‌بندی استاندارد است که برای تعریف سطح حفاظت ارائه شده توسط یک دستگاه الکترونیکی، مانند ترانسمیتر فشار، در برابر نفوذ اجسام جامد و مایعات استفاده می‌شود. رتبه IP معمولا از دو رقم تشکیل شده است، مانند IP65 که هر کدام معنای خاصی دارند:

 • رقم اول (۶): اولین رقم در رتبه‌بندی IP نشان‌دهنده درجه محافظت در برابر اجسام جامد، مانند گرد و غبار و ذرات است. در مورد عدد ۶ به این معنی است که تجهیزات، ضد گرد و غبار هستند. این نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار به‌طور موثر برای جلوگیری از ورود گرد و غبار یا سایر ذرات جامد آب‌بندی شده است.
 • رقم دوم (۵): رقم دوم نشان‌دهنده درجه حفاظت در برابر مایعات از جمله آب است. در این‌جا عدد ۵ به معنای محافظت در برابر واترجت‌ها است. این بدان معنی است که ترانسمیتر فشار در برابر واترجت‌های کم فشار از هر جهت محافظت می‌شود، اما برای غوطه‌وری مناسب نیست.

بنابراین، برای ترانسمیتر فشار سری MDM491 از برند میکروسنسور با رتبه IP65:

– محافظت عالی در برابر گرد و غبار را ارائه می‌دهد و آن‌را برای استفاده در محیط‌هایی که گرد و غبار و ذرات در آن زیاد هستند، مناسب می‌کند.
– می‌تواند در برابر واترجت‌های کم فشار از جهات مختلف مقاومت کند که محافظت خوبی در برابر پاشیدن و اسپری شدن آب ایجاد می‌کند.
با این حال، توجه به این نکته مهم است که تجهیزات دارای استاندارد IP65 به گونه‌ای طراحی نشده‌اند که کاملا در آب فرو بروند یا در برابر واترجت‌های پرفشار مقاومت کنند، بنابراین نباید در آب غوطه‌ور شوند یا در معرض اسپری سنگین آب قرار گیرند.
رتبه IP ارزشمند است زیرا کمک می‌کند تا شرایط محیطی را که می‌توان در آن تجهیزات به‌طور ایمن استفاده کرد را درک کرد و تضمین می‌کند که به‌طور قابل اعتماد به کار خود ادامه می‌دهد بدون این‌که تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض گرد و غبار یا آب قرار گیرد.

محدوده دمای دیافراگم که نشان می‌دهد سری MDM491 می‌تواند دماهای ۳۰- تا ۸۰+ درجه سانتی‌گراد را تحمل کند، به محدوده دماهایی اشاره دارد که دیافراگم ترانسمیتر فشار می‌تواند با حفظ عملکرد و یکپارچگی خود تحمل کند.
در یک ترانسمیتر فشار، دیافراگم جزء مهمی‌ است که در تماس مستقیم با سیال یا گازی است که فشار آن اندازه‌گیری می‌شود. همچنین، دیافراگم مسئول انتقال فشار به عنصر حسگر درون ترانسمیتر است. محدوده ۳۰- تا ۸۰+ درجه سانتی‌گراد، حداقل و حداکثر دمایی را که دیافراگم می‌تواند بدون آسیب دیدن یا کاهش عملکرد تحمل کند را مشخص می‌کند.
از نظر عملی، این مشخصات ضروری است زیرا تضمین می‌کند که دیافراگم در محدوده دمایی مشخص شده پایدار و عملکردی باقی می‌ماند، حتی زمانی که در این دماها با محیط تماس می‌گیرد. بنابراین به ترانسمیتر فشار اجازه می‌دهد تا اندازه‌گیری دقیق و قابل اعتماد فشار را در محیط‌هایی با دمای ۳۰- تا ۸۰+ درجه سانتی‌گراد ارائه دهد.
با این حال، اطمینان از این‌که دمای محیط (سیال یا گازی که اندازه‌گیری می‌شود) از محدوده دمایی مشخص شده دیافراگم تجاوز نمی‌کند بسیار مهم است. کارکردن ترانسمیتر خارج از این محدوده می‌تواند منجر به اندازه‌گیری‌های نادرست یا آسیب به دیافراگم شود.

مشخصات مکانیکی سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

اتصال مکانیکی به نوع و اندازه اتصال رزوه‌ای اشاره دارد که برای اتصال ترانسمیتر فشار به فرآیند یا سیستمی‌که فشار را اندازه‌گیری می‌کند، استفاده می‌شود. اتصالات مکانیکی موجود برای این سری سنسور اختلاف فشار از ۳ نوع G 1/4، G 1/2 و 1.5× M20می‌باشند.

رزوه‌های G که به عنوان BSP (British Standard Pipe threads) شناخته می‌شوند، معمولا در اروپا و بسیاری از نقاط دیگر جهان استفاده می‌شوند. عدد پس از G اندازه رزوه را برحسب اینچ نشان می‌دهد. همچنین رزوه‌های M رزوه‌های متریک هستند و عدد بعد از M اندازه رزوه را بر حسب میلی‌متر بیان می‌کند.

 • “G 1/4: این یک اندازه رزوه رایج برای ترانسمیترهای فشار است و به‌صورت گسترده استفاده می‌شود. قطر آن در مقایسه با G 1/2 کمتر است، که اگر فضای محدودی دارید یا اگر با لوله‌ها یا اتصالات کوچک‌تر کار می‌کنید، ممکن است سودمند باشد.
 • “G 1/2: رزوه G 1/2 اندازه رزوه بزرگ‌تری در مقایسه با G 1/4 است. این نوع اتصال می‌تواند نرخ جریان بالاتری را تحمل کند و ممکن است در برنامه‌هایی که اتصال با قطر بزرگ‌تر مورد نیاز است ترجیح داده شود.
 • M20×1.5: رزوه‌های متریک مانند M20×1.5 اغلب در برنامه‌های اروپایی استفاده می‌شوند. اگر تجهیزات یا اتصالات دیگری با رزوه‌های متریک دارید، این اندازه ممکن است مناسب باشد.

انتخاب اتصال مکانیکی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

سازگاری: اطمینان حاصل کنید که نوع رزوه و اندازه ترانسمیتر فشار با اتصالات یا پورت‌های سیستم شما مطابقت دارد. داشتن یک اتصال سازگار برای نصب ایمن و بدون نشتی مهم است.
محدودیت فضا: باید فضای موجود در برنامه را در نظر بگرفت. اگر فضای محدودی دارید، اندازه رزوه کوچک‌تر مانند G 1/4 ممکن است مناسب‌تر باشد.
نرخ جریان: بسته به سرعت جریان سیالی که اندازه‌گیری می‌شود، ممکن است اندازه رزوه بزرگ‌تری برای ظرفیت جریان بهتر مناسب باشد.
استانداردهای محلی: استانداردها و روش‌های محلی را در منطقه خود در نظر بگیرید، زیرا انواع و اندازه‌های مختلف رزوه ممکن است در صنایع یا مناطق جغرافیایی خاص رایج‌تر باشد.

در نهایت، هیچ پاسخ یکسانی وجود ندارد که کدام اندازه رزوه بهتر است. این بستگی به نیازهای کاربردی و سازگاری ترانسمیتر فشار با تجهیزات و اتصالات موجود دارد.

این اتصالات مکانیکی در سری MDM491 از جنس فولاد ضد زنگ (316L) می‌باشند. فولاد ضد زنگ خانواده‌ای از فولادهای آلیاژی مقاوم در برابر خوردگی است که حاوی آهن، کروم، نیکل و گاهی عناصر دیگر است که به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، استحکام و دوام عالی آن شناخته شده است. فولاد ضد زنگ به‌طور گسترده‌ای در صنایع مختلف استفاده می‌شود زیرا می‌تواند در برابر محیط‌های خشن و مواد خورنده، بدون زنگ زدگی یا خراب شدن مقاومت کند.
فولاد ضد زنگ (316L) یک درجه خاص از فولاد ضد زنگ در سری ۳۰۰ است. حرف L مخفف کربن کم است، که نشان می‌دهد محتوای کربن کمتری در مقایسه با فولاد ضد زنگ استاندارد ۳۱۶ دارد. این محتوای کم کربن مقاومت در برابر خوردگی آن‌را افزایش می‌دهد و به ویژه برای کاربردهایی که قرار گرفتن در معرض محیط‌های خورنده، مانند مواد شیمیایی یا آب شور به صورت یک نگرانی وجود دارد، مناسب است. فولاد ضد زنگ 316L اغلب در صنایعی مانند فرآوری شیمیایی، داروسازی، دریایی و غذا و نوشیدنی استفاده می‌شود.

نوع اتصال الکتریکی نشان می‌دهد که چگونه ترانسمیتر فشار به‌طور الکتریکی به تجهیزات خارجی یا سیم‌کشی متصل می‌شود. برای سسنور اختلاف فشار سری MDM491 دو نوع اتصال الکتریکی وجود دارد:

 1. DIN EN 175301-803- A: این مدل اتصال به نوع خاصی از کانکتور الکتریکی اشاره دارد که با استاندارد DIN EN 175301-803-A مطابقت دارد. این کانکتورها اغلب در کاربردهای صنعتی و اتوماسیون استفاده می‌شوند. آن‌ها به دلیل قابلیت اطمینان خود شناخته و برای ارائه یک اتصال الکتریکی ایمن و استاندارد طراحی شده‌اند.
 2. کابل خروجی: این مدل اتصال نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار دارای یک کابل خروجی است، به این معنی که دارای سیم یا کابل‌هایی است که مستقیما از ترانسمیتر امتداد می‌یابد و می‌تواند به تجهیزات خارجی متصل شود. این گزینه از نظر سیم‌کشی انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند و امکان می‌دهد نوع کانکتور الکتریکی یا روش اتصالی انتخاب شود که به بهترین وجه مناسب برنامه کاربردی می‌باشد.

انتخاب بین این دو گزینه اتصال الکتریکی به کاربرد و نیازهای برنامه کاربردی، بستگی دارد. DIN EN 175301-803- A یک اتصال الکتریکی استاندارد و ایمن را ارائه می‌دهد که می‌تواند در تنظیمات صنعتی که قابلیت اطمینان و سازگاری بسیار مهم است، مفید باشد. اگر تجهیزات یا سیستم کنترل برنامه از این نوع کانکتور پشتیبانی می‌کند، می‌تواند یک انتخاب قابل اعتماد باشد.
انتخاب گزینه کابل خروجی، انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می‌کند زیرا می‌توان نوع اتصال یا روش پایانی را انتخاب کرد که به بهترین وجه با تجهیزات یا سیم‌کشی موجود مطابقت دارد. بنابراین امکان می‌دهد اتصال را مطابق با نیازهای خاص سفارشی کرد.
در نهایت، هر دو گزینه می‌توانند به خوبی کار کنند، اما انتخاب باید بر اساس سازگاری با تجهیزات موجود، اولویت‌های سیم‌کشی و سهولت نصب در برنامه باشد.

تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های سنسور اختلاف فشار Microsensor سری MDM491 برای مصارف صنعتی

علامت CE که مخفف Conformité Européene (انطباق اروپایی) می‌باشد، یک گواهی مهم است که نشان‌دهنده انطباق محصول با الزامات ایمنی، بهداشت و محیط زیست اتحادیه اروپا (EU) است. داشتن تاییدیه CE روی یک محصول، مانند ترانسمیتر فشار، چندین مزیت دارد:

 • دسترسی به بازار: گواهینامه CE یک الزام اجباری برای فروش قانونی بسیاری از محصولات در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است و به شما امکان دسترسی به بازار اروپا را می‌دهد که شامل ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و چندین کشور مرتبط دیگر می‌باشد.
 • انطباق با مقررات: نشان CE نشان می‌دهد که محصول با دستورالعمل‌ها و مقررات اتحادیه اروپا مطابقت دارد. به عنوان مثال، در مورد تجهیزات صنعتی مانند ترانسمیتر فشار، ممکن است نیاز باشد که دستورالعمل‌هایی مانند دستورالعمل تجهیزات فشار (PED) یا دستورالعمل سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) را رعایت کند.
 • تضمین کیفیت: دستیابی به گواهینامه CE اغلب مستلزم آزمایش دقیق و رعایت استانداردهای کیفیت و ایمنی است. بنابراین می‌تواند کیفیت و قابلیت اطمینان محصول را افزایش دهد و به مشتریان در عملکرد آن اطمینان دهد.
 • پذیرش جهانی: در حالی که نشان CE مختص بازار اتحادیه اروپا است، به‌طور گسترده در سطح جهانی به عنوان نمادی از انطباق با استانداردهای سختگیرانه ایمنی و کیفیت، شناخته شده است. این شناخت می‌تواند صادرات محصول به مناطق دیگر را آسان‌تر کند.
 • کاهش مسئولیت: گواهینامه CE نشان‌دهنده تعهد به ایمنی و انطباق است. در صورت بروز یک حادثه یا مشکل مربوط به محصول، داشتن گواهینامه CE می‌تواند سطحی از حمایت قانونی را فراهم کند، زیرا نشان می‌دهد که محصول دارای استانداردهای ایمنی تعیین شده است.
 • مزیت رقابتی: نمایش علامت CE می‌تواند به محصول شما مزیت رقابتی بدهد، زیرا به مشتریان نشان می‌دهد که الزامات ایمنی و زیست محیطی اتحادیه اروپا را برآورده می‌کند. این امر می‌تواند به ویژه در صنایعی که ایمنی و قابلیت اطمینان در آن‌ها اهمیت دارد، مهم باشد.
 • اعتماد به مشتری: گواهینامه CE می‌تواند اعتماد را به مشتریان القا کند، زیرا احتمال اعتماد و خرید محصولاتی که دارای علامت CE هستند بیشتر است. در نتیجه این گواهی به عنوان یک تایید قابل مشاهده از ایمنی و انطباق یک محصول عمل می‌کند.
 • تجارت ساده: گواهینامه CE می‌تواند فرآیند واردات و صادرات محصولات در اتحادیه اروپا را ساده کند و موانع تجاری و بار اداری را کاهش دهد.

توجه به این نکته مهم است که اگرچه گواهینامه CE یک دستاورد قابل توجه است، اما ممکن است تمام الزامات بازارهای جهانی را پوشش ندهد. بسته به بازارهای هدف، ممکن است لازم باشد برای اطمینان از انطباق با مقررات و استانداردهای محلی، گواهینامه‌ها یا تاییدیه‌های بیشتری را در نظر گرفت.

شرکت سازندهMICROSENSOR
کشور سازندهچین
سریMICROSENSOR - MDM491
نوع سنسورترانسمیتر فشار
اصل اندازه گیریپیزومقاومتی
فشار مرجعاختلاف فشار (فشار تفاضلی)
دامنه اندازه گیری فشار (بار)از ۳۵۰ - ۰ میلی‌بار تا ۲۰ - ۰ بار
حد پایین فشار (بار)۰
حد بالای فشار (بار)۲۰
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۲۹۰.۱
دقت≤ ± 0.5 %FS
پایداری در بلند مدت≤ ± 0.2 %FS
≤ ± 0.5 %FS
جزییات پایداری در بلند مدت±0.5%FS/year (≤ 2bar)
±0.2%FS/year (> 2bar)
قابلیت تنظیمخیر
خروجیسیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال جریانی ۰ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال جریانی ۰ تا ۱۰ میلی آمپر
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت
سیگنال ولتاژی ۱ تا ۵ ولت
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت
ولتاژ تغذیهاز ۱۵ تا ۲۸ ولت دی سی
حد پایین دمای سیال (°C)-۳۰
حد بالای دمای سیال (°C)۸۰
حد پایین دمای محیط (°C)-۳۰
حد بالای دمای محیط (°C)۸۰
درجه حفاظتIP65
اتصال مکانیکیG 1/4"
G 1/2"
M20x1.5
دارای اسنابر فشارخیر
جنس اتصال مکانیکی(316L) فولاد ضد زنگ
اتصال الکتریکیDIN EN 175301-803-A
Cable outlet
دارای نمایشگرخیر
تاییدیه و گواهینامه هاCE / European Community
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
پیمایش به بالا