مخزن روغن هیدرولیک

اندازه گیری سطح در مخازن نگهداری روغن هیدرولیک | Hydraulic Oil Reservoir Tank

چالش

روغن هیدرولیک برای انتقال نیرو در یک سیستم بسته گردش می کند. اما به تدریج، به دلیل روغن کاری و نشتی در تجهیزات از بین می‌رود.
در سیستم های هیدرولیک که تجهیزات، به گردش روغن هیدرولیک متکی هستند، حفظ سطح روغن یک امر ضروری است. از دست رفتن تدریجی روغن، نیاز به نظارت مداوم و پرکردن مجدد برای اطمینان از عملکرد بدون وقفه دارد. با این حال، اندازه‌گیری دقیق سطح روغن هیدرولیک در مخازن، مهندسان را با یک چالش پیچیده روبرو می‌کند. ترکیبات روغن هیدرولیک می تواند متفاوت باشد که منجر به نوساناتی در خواص و رفتار آن می شود.
علاوه بر این، عواملی مانند تغییرات دما و تغییرات فشار در سیستم، فرآیند اندازه‌گیری را پیچیده‌تر می‌کند. دستیابی به اندازه‌گیری‌های دقیق و ثابت با وجود این چالش‌ها برای عملکرد مداوم و کارآمد تجهیزات قدرت ضروری است.

مخزن نگهداری روغن هیدرولیک
مخزن روغن هیدرولیک

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن روغن

محدوده فشار فرآیند

۰ تا تقریباً ۰.۱ بار (۱ متر مخزن)

سیال

روغن هیدرولیک

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۵۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

تغییر ترکیب روغن هیدرولیک

مخزن هیدرولیک و موتور

راه‌حل مناسب

برای اطمینان از عملکرد بهینه یک سیستم هیدرولیک، سطح هر مخزن روغن هیدرولیک برای تکمیل مجدد باید کنترل شود. برای اندازه‌گیری و کنترل سطح مخزن روغن هیدرولیک، توصیه می کنیم از “ترانسمیتر فشار” یا “ترانسمیتر فشار غوطه ور” استفاده کنید. در این کاربرد، به دلیل محبوبیت بیشتر، انحصاراً به سطح سنجی مخزن روغن هیدرولیک با ترانسمیتر فشار خواهیم پرداخت.
به منظور ارتفاع سنجی سطح مخزن روغن هیدرولیک با ترانسمیتر فشار، یک ترانسمیتر فشار در پایین مخزن نصب می‌شود تا فشار هیدرواستاتیک روغن را اندازه‌گیری کند. اما یک ترانسمیتر فشار مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا در این کاربرد چالش برانگیز، بتواند عمر کاری طولانی و دقت اندازه‌گیری بالایی داشته باشد؟ اگر ترانسمیتر فشار دیگری در ورودی یا خروجی مخزن نصب شود تا فشار خط را اندازه‌گیری کند، چه ویژگی‌ای باید داشته باشد؟
با ما بمانید تا پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید…

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

به دلیل ماهیت فشار بالای سیستم هیدرولیک، ترانسمیتر فشار مورد نظر باید از یک تکنولوژی مستحکم مانند استرین گیج (Strain Gauge) ساخته شده باشد تا بتواند در برابر اسپایک فشار، در صورت وقوع، (اگر ترانسمیتر فشار دیگری در مسیر ورود یا خروج مخزن نصب می‌شود) مقاومت کند. از طرفی، با توجه به گستردگی انواع روغن های هیدرولیک، از ترانسمیتر فشاری روی مخزن استفاده شود که متریال وتدپارت آن با سیالات مورد استفاده سازگار باشد. برخی از ترانسمیتر های فشار هستند که تحت عنوان “ترانسمیتر فشار هیدرولیک” ساخته می‌شوند. این دسته از ترانسمیتر های فشار جهت مقاومت در برابر فشار های بالای هیدرولیکی طراحی شده‌اند و استفاده از آنان اکیداً توصیه می‌شود.
پس از اندازه‌گیری وزن ستون مایع بالای ترانسمیتر فشار، شما فشار هیدرواستاتیک سیال را بدست آورده‌اید که با قرار دادن این مقدار در معادله فشار هیدرواستاتیک (p = ρgh)، قادر خواهید بود مقدار ارتفاع را محاسبه کنید. با استفاده از ترانسمیتر فشار هیدرولیک، مهندسان می‌توانند با اطمینان سطح روغن هیدرولیک را با دقتی بی‌نظیر کنترل کنند و از عملکرد مداوم و کارآمد تجهیزات اطمینان حاصل کنند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر فشار هیدرولیک PT210 از Ziasiot

ترانسمیتر فشار هیدرولیک مدل PT210، راه‌حلی همه‌کاره برای اندازه‌گیری دقیق فشار در کاربرد های فشار بالای صنعتی می‌باشد. ساخته شده از متریال SS17-4PH دقتی فوق‌العاده برابر با 0.5±% FS ارائه می‌دهد. هوزینگ کامپکت و جمع و جور از جنس فولاد ضد زنگ آن در برابر شرایط سخت مقاوم است و با اتصال الکتریکی M12، حفاظت IP67 را ارائه می‌دهد. سری PT210 برای سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک در صنایعی مانند نفت و گاز و اتوماسیون صنعتی ایده‌آل می‌باشد.

ترانسمیتر فشار استاندارد pt216 از ziasiot

سری PT216 یک ترانسمیتر فشار سوزنی با دقت بالاست که با حسگر فشار دیفیوز سیلیکونی ساخته شده است. محدوده اندازه‌گیری گسترده‌، همراه با دقت بالا و طراحی فشرده، آن‌را برای اندازه‌گیری دقیق و کنترل فشار مایع و گاز در سکتورهای مختلف صنعتی، ایده‌آل می‌کند. این سری دارای دقت چشمگیر تا 0.25% F.S می‌باشد، که در یک هوزینگ فولادی ضد زنگ با درجه حفاظت IP65 قرار دارد و در دو مدل مطلق (ابسلوت) و گیج ارائه می‌شود. همچنین، اتصال‌های الکتریکی و مکانیکی متعدد و سیگنال های خروجی مختلف، آن را برای انواع کاربرد های صنعتی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

پیمایش به بالا