مخزن نگهداری شکلات

اندازه‌گیری سطح در مخزن نگهداری و ذخیره شکلات با حضور همزن | Chocolate Storage Tank With Agitator

چالش

پس از فرآیند “کُنچینگ”، شکلات مایع برای پردازش بیشتر در مخازن بزرگ ذخیره و نگه‌داری می شود. یک همزن بزرگ شکلات را به هم می زند تا یک قوام و دمای یکنواخت در مخزن حفظ شود. در حوزه تولید شیرینی، مهندسان اغلب در مواجهه با مخازن ذخیره سازی شکلات مجهز به همزن، با چالشی متمایز مواجه می‌شوند. وظیفه آن ها شامل تشخیص و حفظ بهینه سطح در مخازن و همچنین هوپر فیلر های پایین دست، برای کنترل دقیق فرآیندهای تولید است. با این حال، چالش در مدیریت موثر ویژگی های منحصر به فرد شکلات مایع است. این سیال چسبناک می‌تواند به ویژه در معرض مسائلی مانند رسوبات، ساییدگی و چسبندگی باشد که می‌تواند دقت و قابلیت اطمینان اندازه‌گیری را خراب کند.

ارتفاع سنجی مخزن شکلات مایع با ترانسمیتر فشار دیافراگمی
فرآیند نگهداری شکلات مایع در مخزن

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۵+ بار

سیال

شکلات مایع

محدوده دمای فرآیند

۲۰+ تا ۱۰۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

رسوبات، سایش و چسبندگی

اندازه گیری فشار در مخزن شیر با سنسور فشار دیافراگمی

راه‌حل مناسب

در محیط چالش برانگیز مخازن ذخیره سازی شکلات با همزن، که در آن حفظ اندازه گیری دقیق سطح در حضور ویژگی های منحصر به فرد شکلات مایع بسیار مهم است، مهندسان به یک راه حل قابل اعتماد و دقیق نیاز دارند. برای غلبه بر چالش های ناشی از عواملی مانند چسبندگی و ضمن اطمینان از انطباق با مقررات FDA و EC 1935/2004، محصولی که برای این کاربرد توصیه می‌کنیم، یک “ترانسمیتر فشار دیافراگمی” است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر فشار دیافراگمی مورد استفاده باید دارای توانایی مقاومت در برابر دمای فرآیند از ۲۰+ تا ۱۰۰+ درجه سانتی گراد، محدوده فشار فرآیند از ۰ تا ۵+ بار و دارای تاییدیه های غذایی FDA و EC 1935/2004 باشد تا نیازهای تولید شکلات را به‌طورکامل برطرف کند. همچنین، سازگاری متریال دیافراگم ترانسمیتر با شکلات مایع باید چک شود. با استفاده از ترانسمیتر فشار دیافراگمی، تیم مهندسی خود را به یک راه حل قابل اعتماد و دقیق مجهز می کنید که برای این کاربرد تخصصی به طور هدفمند ساخته شده است و تضمین می کند که تولید شکلات شما بالاترین استانداردهای کیفیت و سازگاری را حفظ می‌کند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی pt124b-214 از برند zhyq

سری PT124B-214 یک ترانسمیتر فشار فلاش دیافراگم است که از متریال مقاوم ساخته شده است و از اثرات ذرات خرد در سیال مورد اندازه‌گیری، آسیب‌پذیری ندارد. این محصول با طراحی فشرده و مقاوم در برابر ضربه، مشکلاتی که در هنگام اندازه‌گیری به دلیل مسدود شدن پورت فشار پیش می‌آیند را برطرف می‌کند. سری PT124B-214 با دیافراگم فلاش برای اندازه‌گیری سیالات لزج، خورنده، چسبناک و رسوب شونده که شامل ذراتی هستند که ممکن است پورت فشار متصل به ترانسمیترهای سوزنی استاندارد را مسدود کنند، مناسب است.

سنسور فشار دیافراگمی pt124b-283 از برند zhyq

سنسور فشار دیافراگمی سری PT124B-283 دارای تاییدیه Ex ib IIC T4، مطابق با استاندارد GB3836.1-2000 و GB3836.4-2000 طراحی شده‌است. دیافراگم فلاش به کار رفته در این محصول برای جلوگیری از ورود سیال‌های رسوب شونده به داخل پورت فشار طراحی شده‌است. کلاس حفاظتی بدنه این ترانسمیتر IP67 است و یک صفحه نمایش LCD دارد که خوانش مستقیم مقادیر را آسان می‌کند. با عملکرد بالای خود، این محصول می‌تواند جایگزین محصولات معروف جهانی شود.

سنسور فشار دیافراگمی کلمپ pt124b-217 از برند zhyq

سنسور فشار دیافراگمی PT124B-217 یک ترانسمیتر فشار با اتصال مکانیکی کلمپ با کیفیت بالا است که برای اندازه‌گیری فشار در محیط صنعتی با فشار کم طراحی شده‌است. این محصول از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌است که با توجه به پردازش خاصی که دارد، دوام و مقاومت آن‌را در برابر خوردگی و شوک افزایش می‌دهد. طراحی کوچک و پر قدرت PT124B-217 آن را برای استفاده در محیط‌های صنعتی که پورت فشار آن‌ها بر اثر رسوب ذرات مسدود می‌شوند، مناسب می‌کند. این محصول قابلیت جایگزینی آسان با محصولات مشابه با استانداردهای جهانی را دارا است.

سنسور فشار دیافراگمی کلمپ SA-11 از برند wika

ترانسمیتر فشار ویکا مدل SA-11 برای نیازهای صنایع غذایی و آشامیدنی، دارویی و بیوتکنولوژی طراحی شده‌است. این تجهیز به ویژه برای شرایط خاص فرآیندهای تمیز کردن مانند CIP/SIP، پایداری شیمیایی در برابر مایعات تمیزکننده و دماهای بالا را دارا می‌باشد. فلاش دیافراگم مستقیما به اتصال فرآیند، جوش داده شده‌است. این کار یک اتصال بدون شکاف بین اتصال مکانیکی و حسگر اندازه‌گیری فشار را تضمین می‌کند، پس سیلینگ (آب‌بندی) اضافی مورد نیاز نیست.
اتصالات فرآیندی آسپتیک مانند کلمپ، رزوه‌ای، ®VARINLINE و ®NEUMO نیز قابل سفارشی سازی هستند. همچنین مدل SA-11 مطابق با استاندارد بهداشتی 3-A و دارای گواهی EHEDG ساخته شده است.

سنسور فشار دیافراگمی S-11 از برند WIKA

ترانسمیتر فشار مدل S-11 با دیافراگم فلاش به‌طور خاص برای اندازه‌گیری سیال‌های چسبناک، خمیری، چسبنده، متبلور، پر از ذرات معلق و آلوده طراحی شده‌است که پورت فشار اتصالات مکانیکی معمولی را مسدود می‌کند. از طریق طراحی بهینه آن، اتصال فرآیند فلاش، قابلیت تمیز شدن را با دیافراگم در تماس با سیال در فرآیند فراهم می‌کند. بنابراین، اندازه‌گیری فشار با تعمیر و نگهداری کم و بدون مشکل در کاربردهای حیاتی با سیال‌هایی که به‌طور مکرر تغییر می‌کنند نیز تضمین می‌شود. دقت بالا، طراحی مستحکم، کیفیت کار بالا و انعطاف‌پذیری بالا از ویژگی‌های کلیدی مدل S-11 برند ویکا است.

پیمایش به بالا