هموژنایزر

اندازه‌گیری فشار در یک هموژنایزر | Homogenizer

چالش

برای جلوگیری از نشستن چربی شیر روی شیر، در مرحله بعد فقط خامه یا شیر کامل همگن می‌شود. این جایی است که خامه یا شیر از طریق نازل‌هایی با سایز میکرو، فشار داده شده که باعث کاهش اندازه گلبول‌های چربی و توزیع یکنواخت آن‌ها در مایع می‌شود. سپس خامه همگن شده به شیر بدون چربی برگردانده می شود. در حوزه فرآیندهای همگن سازی (هموژنیزه کردن)، مهندسان اغلب با چالش بزرگ حفظ شرایط آسپتیک در طول تمیز کردن و نظافت خط تغذیه، دست و پنجه نرم می‌کنند. اطمینان از بهداشت خط لوله در حالی که آن را به طور کامل تمیز می‌کنند تا استانداردهای کیفیت را دقیقاً رعایت کنند، کار کوچکی نیست. نیاز به تمیز کردن آسپتیک ناشی از فرآوری موادی مانند شیر است که هر گونه آلودگی می‌تواند کیفیت و ایمنی محصول را به خطر بیندازد. دستیابی به این سطح از استریل بودن در هنگام کار با کاربردهای پرفشار نیازمند برنامه ریزی دقیق، تجهیزات و تخصص است. این چالشی است که بر اهمیت حیاتی حفظ خلوص فرآیند در محیط‌های بهداشتی تاکید می‌کند و چالشی است که مهندسان به طور مداوم در تلاش برای تسلط بر آن هستند.

اندازه گیری فشار شیر و هیدرولیک در هموژنایزر
فرآیند اندازه‌گیری فشار شیر در هموژنایزر

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

خطوط انتقال، هیدرولیک

محدوده فشار فرآیند

۰.۸+ تا ۲.۲+ بار، ۱۰۰+ تا ۴۰۰+ بار

سیال

شیر، روغن هیدرولیک

محدوده دمای فرآیند

۴۰+ تا ۷۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

نظافت آسپتیک خط تغذیه، اندازه‌گیری فشار بالای روغن هیدرولیک

کاربرد ترانسمیتر فشار در اندازه گیری فشار در هموژنایزر

راه‌حل مناسب

در محیط سخت فرآیندهای همگن سازی، که در آن شرایط آسپتیک و سیستم های فشار بالا بسیار مهم است، وجود ابزارهای قابل اعتماد برای اطمینان از یکپارچگی محصول ضروری است. برای مقابله با چالش تمیز کردن آسپتیک خط تغذیه با حفظ کنترل فشار دقیق، ما استفاده از “ترانسمیتر‌های فشاری” که به طور خاص برای این شرایط سخت طراحی شده‌اند را توصیه می‌کنیم. فشار در خط تغذیه برای کنترل فرآیند همگن سازی کنترل می‌شود. در عین حال، نظارت بر فشار روغن هیدرولیک، کنترل بهینه پیستون ها را تضمین می‌کند.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

در این کاربرد از ۲ نوع ترانسمیتر فشار باید استفاده شود. همانطور که پیش تر گفتیم، یک ترانسمیتر فشار وظیفه کنترل و اندازه‌گیری فشار در خط تغذیه خامه یا شیر را دارد و دیگری، فشار روغن هیدرولیک را در پیستون ها بر عهده دارد. این ترانسمیتر‌های فشار باید به گونه‌ای طراحی شده باشند که در محیط‌های بهداشتی (ترانسمیتر اول) و پرفشار (ترانسمیتر دوم) که معمولاً در کاربردهای همگن‌سازی یافت می‌شوند، کارا باشند. ترانسمیتر فشار بهداشتی مورد نیاز در خط تغذیه با محدوده اندازه گیری فشار ۰ … ۲.۵ بار و ترانسمیتر فشار هیدرولیک با محدوده اندازه‌گیری فشار ۱۰۰ … ۴۰۰ بار، تطبیق پذیری لازم را برای نظارت موثر بر سیستم های فشار پایین و فشار بالا فراهم می‌کند. این ترانسمیتر ها به یک سیال محدود نمی‌شوند. دوام استثنایی ترانسمیترهای فشار پیشنهادی ما با محدوده دمایی ۴۰+ تا ۷۰+ درجه سانتیگراد، ساخته شده از متریال های سازگار با سیال فرآیند و اتصالات مکانیکی هایجنیک (بهداشتی)، امکان نظارت مداوم و قابل اعتماد فشار را در طول فرآیند فراهم می‌کنند.

ترانسمیترهای فشار پیشنهادی ما (که در زیر می‌توانید ببینید)، راه حل ایده آلی برای مقابله با چالش تمیز کردن آسپتیک در خط تغذیه و اطمینان از کنترل دقیق فشار در فرآیند هموژنیزه کردن (هموژنیزاسیون) شیر هستند. عملکرد دقیق و مطمئن، سازگاری با محدوده‌ها و سیال فرآیند، آنها را برای حفظ یکپارچگی عملیات هموژنایزر در فشار بالا و پایین مناسب می‌سازد.

متریال های سازگار با شیر

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) در فرآیند هموژنیزاسیون (همگن کردن) شیر برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L
  • Stainless Steel 316
  • Stainless Steel 304

هستند. بهترین فناوری حسگر فشار (شامل مایع پرکننده) برای ترانسمیتر های فشار نیز به شرح زیر می‌باشند:

  • Fluid Free / Without Fluid
  • FDA-approved Oil

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر فشار دیافراگمی pt124b-214 از برند zhyq

سری PT124B-214 یک ترانسمیتر فشار فلاش دیافراگم است که از متریال مقاوم ساخته شده است و از اثرات ذرات خرد در سیال مورد اندازه‌گیری، آسیب‌پذیری ندارد. این محصول با طراحی فشرده و مقاوم در برابر ضربه، مشکلاتی که در هنگام اندازه‌گیری به دلیل مسدود شدن پورت فشار پیش می‌آیند را برطرف می‌کند. سری PT124B-214 با دیافراگم فلاش برای اندازه‌گیری سیالات لزج، خورنده، چسبناک و رسوب شونده که شامل ذراتی هستند که ممکن است پورت فشار متصل به ترانسمیترهای سوزنی استاندارد را مسدود کنند، مناسب است.

سنسور فشار دیافراگمی pt124b-283 از برند zhyq

سنسور فشار دیافراگمی سری PT124B-283 دارای تاییدیه Ex ib IIC T4، مطابق با استاندارد GB3836.1-2000 و GB3836.4-2000 طراحی شده‌است. دیافراگم فلاش به کار رفته در این محصول برای جلوگیری از ورود سیال‌های رسوب شونده به داخل پورت فشار طراحی شده‌است. کلاس حفاظتی بدنه این ترانسمیتر IP67 است و یک صفحه نمایش LCD دارد که خوانش مستقیم مقادیر را آسان می‌کند. با عملکرد بالای خود، این محصول می‌تواند جایگزین محصولات معروف جهانی شود.

سنسور فشار دیافراگمی کلمپ pt124b-217 از برند zhyq

سنسور فشار دیافراگمی PT124B-217 یک ترانسمیتر فشار با اتصال مکانیکی کلمپ با کیفیت بالا است که برای اندازه‌گیری فشار در محیط صنعتی با فشار کم طراحی شده‌است. این محصول از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌است که با توجه به پردازش خاصی که دارد، دوام و مقاومت آن‌را در برابر خوردگی و شوک افزایش می‌دهد. طراحی کوچک و پر قدرت PT124B-217 آن را برای استفاده در محیط‌های صنعتی که پورت فشار آن‌ها بر اثر رسوب ذرات مسدود می‌شوند، مناسب می‌کند. این محصول قابلیت جایگزینی آسان با محصولات مشابه با استانداردهای جهانی را دارا است.

ترانسمیتر فشار هیدرولیک PT124B-210 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

سنسور فشار دیافراگمی S-11 از برند WIKA

ترانسمیتر فشار مدل S-11 با دیافراگم فلاش به‌طور خاص برای اندازه‌گیری سیال‌های چسبناک، خمیری، چسبنده، متبلور، پر از ذرات معلق و آلوده طراحی شده‌است که پورت فشار اتصالات مکانیکی معمولی را مسدود می‌کند. از طریق طراحی بهینه آن، اتصال فرآیند فلاش، قابلیت تمیز شدن را با دیافراگم در تماس با سیال در فرآیند فراهم می‌کند. بنابراین، اندازه‌گیری فشار با تعمیر و نگهداری کم و بدون مشکل در کاربردهای حیاتی با سیال‌هایی که به‌طور مکرر تغییر می‌کنند نیز تضمین می‌شود. دقت بالا، طراحی مستحکم، کیفیت کار بالا و انعطاف‌پذیری بالا از ویژگی‌های کلیدی مدل S-11 برند ویکا است.

پیمایش به بالا