پراب سطح KELLER سری 26Y

جهت استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۰۲۰۷۱۰۸۷ تماس بگیرید.

برند: KELLER

ویژگی‌ها:

 • فشار مرجع: مطلق، نسبی (گیج)
 • دامنه اندازه‌گیری فشار: مطلق: از ۱.۸ – ۰.۸ تا ۱۱ – ۰.۸ بار / ونتد گیج: از ۱۰۰ – ۰ میلی‌بار تا ۱۰ – ۰ بار
 • دقت (FS%): ±۰.۵ ،±۰.۲۵
 • خروجی: ۲۰ – ۴ میلی آمپر، ۱۰ – ۰ ولت دی سی، ۵ – ۰ ولت دی سی، ۴.۵ – ۰.۵ ولت دی سی Non-ratiometric
 • اتصال مکانیکی: دریچه محافظ
 • جنس اتصال مکانیکی: فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۰۴ (316L)، فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵ (316L)
 • اتصال الکتریکی: Cable outlet

سود شما از خرید این محصول:

 • ارسال سریع و رایگان به سراسر نقاط ایران
 • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • پشتیبانی فنی قبل و پس از خرید

معرفی پراب سطح KELLER سری 26Y

پروب سطح سری 26Y جزو محصولات با قیمت مناسب است، اما همچنان دقت بالا و پایداری طولانی مدت عالی را ارائه می‌دهد. آن‌ها در نسخه‌های فشار ابسلوت یا نسبی ارایه می‌شوند. با زمان راه‌اندازی تنها ۵ میلی‌ثانیه، سری Y به طور ایده‌آل برای کاربردهای دیتالاگری بسیار مناسب است.

 

در ارتباط با این محصول بخوانید:

 • محدوده‌های فشار: ۰…۰،۱ تا ۰…۱۰ بار
 • دقت: ۰.۲۵± % FS
 • باند خطای کل: ۰.۵± % FS @ ۰…۵۰ درجه سانتی‌گراد
 • ویژگی‌های خاص: طراحی فشرده

بررسی تخصصی پراب سطح KELLER سری 26Y

اولین ویژگی قابل اشاره در این سری از پراب‌های سطح، اصل اندازه‌گیری پیزومقاومتی می‌باشد که یک فناوری رایج مورد استفاده در ترانسمیترهای فشار است. مزایای وجود این ویژگی در ترانسمیتر فشار عبارت است از:

 • دقت: سنسورهای پیزومقاومتی به دلیل دقت بالای خود شناخته شده‌اند. آن‌ها می‌توانند اندازه‌گیری‌های دقیق را حتی در کاربردهای صنعتی سخت ارائه دهند.
 • حساسیت: این سنسورها به تغییرات فشار حساس هستند و آن‌ها را برای اندازه‌گیری تغییرات ظریف فشار مناسب می‌کنند.
 • طول عمر: عمر طولانی دارند زیرا مانند برخی از فناوری‌های دیگر تحت تاثیر سایش و پارگی قرار نمی‌گیرند.
 • سازگاری: ترانسمیتر‌های پیزومقاومتی می‌توانند با مایعات و گازهای مختلف کار کنند و آن‌ها را برای صنایع مختلف، چند منظوره می‌کند.
 • کارایی هزینه: آن‌ها اغلب مقرون به صرفه‌تر در مقایسه با برخی دیگر از فناوری‌های سنجش هستند، که می‌تواند برای خریدارانی که از بودجه آگاه هستند امتیاز مثبتی باشد.

قابل ذکر است که استفاده از این اصل اندازه‌گیری در ساختار هر ترانسمیتر فشار معایبی نیز در پی خواهد داشت:
حساسیت دما: سنسورهای پیزومقاومتی می‌توانند به تغییرات دما حساس باشند. سازندگان اغلب این را جبران می‌کنند، اما تغییرات شدید دما ممکن است نیاز به اقدامات اضافی داشته باشد.
محدوده فشار محدود : برخی از سنسورهای پیزومقاومتی در اندازه‌گیری فشارهای بسیار بالا یا پایین دارای محدودیت‌هایی هستند.
دریفت در طول زمان: مانند بسیاری از سنسورها، سنسورهای پیزومقاومتی ممکن است در مدت زمان طولانی دچار انحراف جزیی در دقت شوند و در نتیجه کالیبراسیون منظم لازم باشد.

یکی از جنبه‌های مهم ترانسمیترهای فشار، نوع فشار مرجع می‌باشد. برای مثال پراب سطح سری 26Y دو نوع فشار مرجع مطلق و نسبی (گیج) دارد. فشار مطلق فشار نسبت به خلاء کامل است. به عبارت دیگر، فشار بالاتر و فراتر از نبود کامل هوا یا هر گاز دیگری را اندازه‌گیری می‌کند. این شامل فشار اتمسفر به عنوان بخشی از اندازه‌گیری است. بنابراین یک ترانسمیتر فشار با فشار مرجع مطلق، فشار را در مقایسه با خلاء اندازه‌گیری می‌کند. این بدان معنی است که فشار اتمسفر را نیز به حساب می‌آورد. پس، اگر فشار را در یک ظرف دربسته اندازه می‌گیرید، فشار اتمسفر خارج از ظرف را در قرائت آن لحاظ می‌کند.

از سوی دیگر، برخی از ترانسمیتر‌های فشار از فشار مرجع گیج استفاده می‌کنند. این ترانسمیتر‌ها فشار را نسبت به فشار اتمسفر اندازه‌گیری می‌کنند. آن‌ها فرض می‌کنند که فشار داخل ظرف نسبت به فشار بیرون است و عملا فشار اتمسفر را نادیده می‌گیرند.

انتخاب بین فشار مرجع مطلق و گیج به کاربرد شما بستگی دارد:

 • فشار مطلق زمانی استفاده می‌شود که نیاز به اندازه‌گیری فشار به روشی باشد که شامل فشار اتمسفر باشد. در برنامه‌هایی مانند نظارت بر آب و هوا، ارتفاع‌سنج یا هر موقعیتی که می خواهید فشار مطلق را بدون توجه به شرایط جوی بدانید، رایج است.
 • گیج معمولا برای برنامه‌هایی استفاده می‌شود که در آن بیشتر به فشار نسبت به جو اطراف نیاز دارید. به عنوان مثال، در فرآیندهای صنعتی یا سیستم‌های HVAC، ترانسمیترهای گیج اغلب ترجیح داده می‌شوند.

بنابراین، این‌که آیا شما به مطلق یا فشار مرجع دیگری نیاز دارید، بستگی به مورد استفاده خاص شما و نحوه اندازه‌گیری فشار دارد.

محدوده فشار محدوده فشارهایی را نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار برای اندازه‌گیری دقیق آن طراحی شده‌است. برای پراب سطح KELLER سری 26Y دو محدوده‌ی فشار وجود دارد:

 1. محدوده فشار مطلق: این گزینه به محدوده فشار مطلقی اشاره دارد که ترانسمیتر می‌تواند به دقت اندازه‌گیری کند و به صورت ۱.۸ – ۰.۸ تا ۱۱ – ۰.۸ بار نشان داده می‌شود. این به این معنی است که ترانسمیتر می‌تواند فشارهایی را از ۰.۸ بار تا ۱.۸ بار در انتهای پایین و از ۰.۸ بار تا ۱۱ بار در انتهای بالاتر اندازه‌گیری کند. این مقادیر فشار مطلق هستند که شامل فشار اتمسفر می‌شود. بنابراین، برای مثال، اگر فشار اتمسفر ۱ بار باشد، ترانسمیتر می‌تواند فشار را از ۱.۸ بار مطلق تا ۱۲ بار مطلق اندازه‌گیری کند.
 2. محدوده فشار ونتد گیج: این قسمت از مشخصات به محدوده فشار گیج اشاره دارد که ترانسمیتر می‌تواند به دقت اندازه‌گیری کند و به صورت از ۱۰۰ – ۰ میلی‌بار تا ۱۰ – ۰ بار بیان می‌شود. ونتد گیج نوعی اندازه‌گیری فشار است که فشار را نسبت به فشار اتمسفر نشان می‌دهد.

مشخصات عملکرد پراب سطح KELLER سری 26Y

مقادیر عنوان شده برای دقت، نشان می‌دهد که اندازه‌گیری‌های ترانسمیتر فشار چقدر با فشار واقعی اندازه‌گیری شده مطابقت دارد و معمولا به صورت درصدی از محدوده مقیاس کامل (FS) ابزار بیان می‌شود. در این سری از پراب میزان دقت را می‌توان به صورت زیر مشخص کرد:

 • برای محدوده فشارهایی که ترانسمیتر بین ۲ تا ۱۰ بار کار می‌کند، دقت ≤ 0.25% FS است. این بدان معنی است که فشار اندازه‌گیری شده نمی‌تواند بیش از ۰.۲۵٪ از محدوده مقیاس کامل از فشار واقعی منحرف شود.
 • برای محدوده فشار بین ۰.۳ تا ۲ بار، دقت ≤ ± 0.25% FS است.
 • با این حال، برای محدوده پایین فشار از ۰.۱تا ۰.۳ بار، دقت در ≤ ± 0.5% FS کمی‌کمتر است.

از نظر عملی، در زیر نحوه تاثیر دقت بر خواندن اندازه‌گیری فشار با مثال بیان شده‌است:

فرض کنید فشار ۵ بار را در محدوده ۲ تا ۱۰ بار اندازه می‌گیرید. با دقت ≤ ± 0.25% FS، قرائت ترانسمیتر می‌تواند حداکثر ۰.۲۵٪ از محدوده ۱۰ بار در مقیاس کامل، که ۰.۰۲۵ بار است، منحرف شود. بنابراین، اندازه‌گیری شما می‌تواند با توجه به دقت مشخص شده به اندازه ۴.۹۷۵ بار یا تا ۵.۰۲۵ بار دقیق باشد.

ویژگی‌های خطی، هیسترزیس و تکرارپذیری بیان شده برای دقت، اصطلاحاتی برای توصیف جنبه‌های اضافی عملکرد ترانسمیتر فشار را می باشند.

 • خطی (بهترین خط مستقیم یا (BFSL)): این اصطلاح به این اشاره دارد که چگونه خروجی ترانسمیتر با یک خط مستقیم مطابق با مقادیر فشار واقعی نمودار می‌شود. در مورد این ترانسمیتر، برای محدوده فشار بیشتر از ۲ تا ۱۰ بار، خطی بودن ± 0.25 %FS است، که نشان می‌دهد که خروجی از یک خط مستقیم در آن محدوده پیروی می‌کند.
 • هیسترزیس: هیسترزیس حداکثر تفاوت در اندازه‌گیری‌ها برای فشار یکسان است که از جهات مختلف به آن نزدیک می‌شود (افزایش و کاهش فشار). این ویژگی در دقت ≤ ± 0.25 % FS گنجانده شده‌است و تضمین می‌کند که ترانسمیتر خوانش‌های ثابتی را حتی زمانی که فشار تغییر جهت می‌دهد ارائه می‌دهد.
 • تکرارپذیری: تکرارپذیری نشان می‌دهد که ترانسمیتر در شرایط فشار یکسان چقدر اندازه‌گیری را ثابت می‌کند. در مورد این ترانسمیتر، تکرارپذیری در حد مشخصات دقت است که قبلا ذکر شد.

گزینه پایداری طولانی مدت نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار چقدر دقت خود را در مدت زمان طولانی حفظ می‌کند که اغلب به عنوان عملکرد طولانی مدت آن شناخته می‌شود و به عنوان درصدی از محدوده مقیاس کامل (FS) بیان میگردد. پایداری طولانی مدت برای این سری از پراب‌ سطح برند کلر را می توان به صورت زیر شرح داد:

 • برای محدوده فشار بیشتر از ۲ بار، پایداری طولانی مدت ≤ ± 0.1% FS است. این بدان معنی است که با گذشت زمان، دقت ترانسمیتر نباید بیش از ۰.۱٪ از محدوده مقیاس کامل کاهش یابد.
 • برای محدوده فشار کمتر یا مساوی ۲ بار، پایداری طولانی مدت ≤ ± 0.2% FS است و به‌طور مشابه، نشان می‌دهد که دقت نباید بیش از ۰.۲٪ از محدوده مقیاس کامل کاهش یابد.

علاوه بر این، سری 26Y شامل دو مقدار خاص برای پایداری طولانی مدت است:

 • ۲ میلی بار: برای محدوده فشار بیشتر از ۲ بار، پایداری طولانی مدت ۲ میلی‌بار است. این مقدار نشان‌دهنده حداکثر انحراف در اندازه‌گیری فشار می‌باشد که می‌تواند در طول زمان در این محدوده رخ دهد.
 • ۴ میلی بار: برای محدوده فشار کمتر یا مساوی ۲ بار، پایداری طولانی مدت ۴ میلی‌بار است. این مقدار بیان‌گر حداکثر انحراف پتانسیل در اندازه‌گیری فشار در این محدوده در طول زمان است.

از نظر عملی، پایداری بلندمدت برای کاربردهایی که اندازه‌گیری فشار باید در دوره‌های طولانی دقیق و قابل اعتماد باقی بماند، حیاتی است. این ویژگی به شما اطمینان می‌دهد که ترانسمیتر فشار عملکرد خود را حفظ می‌کند و به‌طور قابل توجهی از کالیبراسیون اولیه خود منحرف نمی‌شود و در نتیجه اندازه‌گیری‌های شما در طول زمان دقیق می‌مانند.

بنابراین، مقادیر ارائه شده به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که ترانسمیتر فشار از نظر دقت و پایداری در طول عمر عملیاتی خود چقدر خوب عمل می‌کند. مقادیر پایین‌تر برای پایداری طولانی مدت نشان‌دهنده عملکرد بهتر در حفظ اندازه‌گیری دقیق فشار در طول زمان است.

زمان پاسخ‌گویی < 5 ms برای ترانسمیترهای فشار مورد بحث بیان می‌کند هنگامی‌که تغییری در فشار وجود دارد، مانند افزایش یا کاهش، ترانسمیتر فشار می‌تواند این تغییر را خیلی سریع تشخیص داده و پردازش کند و کمتر از ۵ میلی‌ثانیه طول می‌کشد تا ترانسمیتر تغییر فشار را ثبت کند و سیگنال خروجی مربوطه را تولید کند. زمان پاسخ گویی سریع در بسیاری از کاربردها ضروری است، به ویژه در مواردی که تغییرات سریع فشار نیاز به نظارت و کنترل دقیق دارد. به عنوان مثال، در فرآیندهای صنعتی که کنترل دقیقی برای حفظ استانداردهای ایمنی یا کیفیت مورد نیاز است، زمان پاسخ‌گویی سریع می‌تواند بسیار مهم باشد.

مشخصات الکتریکی پراب سطح KELLER سری 26Y

گزینه‌های مختلف خروجی نشان دهنده انواع سیگنال‌های الکتریکی است که ترانسمیتر فشار می‌تواند به عنوان نمایشی از فشار اندازه‌گیری شده ‌ارائه دهد. در مورد سری 26Y، ترانسمیتر فشار چندین گزینه خروجی وجود دارد:

 • ۲۰ – ۴ میلی‌آمپر: این نوع خروجی، سیگنال جریانی را ارائه می‌دهد که بر اساس فشار اندازه‌گیری شده بین ۴ میلی‌آمپر (mA) و ۲۰ میلی‌آمپر متغیر است. این گزینه یک انتخاب محبوب در تنظیمات صنعتی است، زیرا کمتر در معرض تخریب سیگنال در طول کابل‌های طولانی است، که آن‌را برای برنامه‌هایی که ترانسمیتر در فاصله‌ای از تجهیزات نظارت یا کنترل قرار دارد، مناسب می‌کند.
 • ۱۰ – ۰ ولت دی سی: این نوع خروجی، سیگنال ولتاژی را ارائه می‌دهد که بر اساس فشار اندازه‌گیری شده بین ۰ ولت (V) و ۱۰ ولت متغیر است. بنابراین معمولا در تنظیمات صنعتی و آزمایشگاهی استفاده می‌شود و با طیف گسترده‌ای از تجهیزات نظارت و کنترل سازگار است.
 • ۵ – ۰ ولت دی سی: مشابه خروجی ۱۰ – ۰ ولت دی سی، این سیگنال یک سیگنال ولتاژ ارائه می‌دهد، اما بر اساس فشار اندازه‌گیری شده بین ۰ ولت و ۵ ولت متغیر است. همچنین برای کاربردها و تجهیزات مختلف مناسب است.
 • ۴.۵ – ۰.۵ ولت دی سی Non-ratiometric: این نوع خروجی، سیگنال ولتاژ دیگری است که بر اساس فشار اندازه‌گیری شده از ۰.۵ ولت تا ۴.۵ ولت متغیر است. جنبهNon-ratiometric به این معنی است که خروجی با ولتاژ تغذیه متناسب نیست. این می‌تواند در کاربردهای خاصی که ولتاژ تغذیه پایدار نیست مفید باشد، زیرا می‌تواند خروجی ثابتی را در محدوده مشخص شده خود ارائه دهد.

انتخاب مناسب ترین خروجی بستگی به کاربرد خاص و سازگاری با تجهیزات نظارت یا کنترل دارد. برخی از ملاحظات موجود عبارتند از:

۲۰ – ۴ میلی‌آمپر: این خروجی اغلب در محیط‌های صنعتی که کابل طولانی یا شرایط پر سر و صدا می‌تواند نگران‌کننده باشد ترجیح داده می‌شود. این یک سیگنال حلقه جریان است و مقاومت در برابر نویز ذاتی آن می‌تواند آن‌را به یک انتخاب قوی تبدیل کند.
۱۰ – ۰ ولت دی سی: این یک گزینه همه کاره است که برای بسیاری از کاربردها مناسب است، به خصوص زمانی که تجهیزاتی دارید که ورودی‌های ولتاژ را می‌پذیرند.
۵ – ۰ ولت دی سی: مشابه خروجی ۱۰ – ۰ ولت دی سی، اما با محدوده ولتاژ کوچک‌تر. اگر تجهیزات شما به ورودی ۵ – ۰ ولت دی سی نیاز دارد، این گزینه را انتخاب کنید.
۴.۵ – ۰.۵ ولت دی سی Non-ratiometric: این گزینه ممکن است در برنامه‌هایی که ولتاژ تغذیه متفاوت است مفید باشد و به سیگنال خروجی ثابت نیاز دارید.

در نهایت، مناسب‌ترین نوع خروجی به تجهیزات خاص، الزامات برنامه و هر سیستم موجودی که نیاز است با آن ارتباط برقرار کند، بستگی دارد.

محافظت در برابر قطبیت معکوس یک ویژگی طراحی شده برای محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی، از جمله ترانسمیتر‌های فشار، در برابر آسیب یا نقص ناشی از قطبیت نادرست، هنگام اتصال منبع تغذیه است.

در الکترونیک، قطبیت به جهت مثبت (+) و منفی (-) اتصالات الکتریکی اشاره دارد. قطبیت صحیح به این معنی است که شما ترمینال مثبت را به سمت مثبت و ترمینال منفی را به سمت منفی وصل کرده‌اید و از جریان صحیح، اطمینان حاصل می‌کنید. در نتیجه قطبیت معکوس زمانی رخ می‌دهد که به‌طور تصادفی ترمینال مثبت را به سمت منفی وصل کنید و بالعکس. این مورد ممکن است به دلیل اشتباه سیم‌کشی یا درک اشتباه از اتصالات الکتریکی اتفاق بیفتد.

محافظت از قطبیت معکوس یک مکانیسم محافظ است که در دستگاه‌های الکترونیکی مانند ترانسمیتر‌های فشار تعبیه شده‌است تا از آسیب در هنگام اعمال قطبیت معکوس جلوگیری کند. معمولا شامل استفاده از دیودها یا اجزای دیگری است که در صورت تشخیص قطبیت معکوس جریان را مسدود یا تغییر مسیر می‌دهند. بنابراین یک لایه اضافی از ایمنی و قابلیت اطمینان را به تجهیزات اضافه می‌کند و آن‌را در هنگام نصب و نگهداری قوی‌تر و کاربر پسندتر می‌کند.

مشخصات شرایط محیطی پراب سطح KELLER سری 26Y

مشخصات محدوده دمای سیال به محدوده دمایی سیال یا ماده‌ای اشاره دارد که ترانسمیتر فشار برای تماس یا اندازه‌گیری آن طراحی شده‌است. به عبارت دیگر، دماهایی را مشخص می‌کند که ترانسمیتر فشار می‌تواند به‌طور ایمن و دقیق در هنگام قرار گرفتن در معرض محیط اندازه‌گیری شده کار کند. این محدوده دمایی برای این سری از پراب سطح از ۴۰- تا ۱۰۰+ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

۴۰- درجه سانتی‌گراد حد پایین‌تر از محدوده دمای سیال است و نشان می‌دهد که ترانسمیتر فشار می‌تواند در محیط‌هایی کار کند که دمای محیط اندازه‌گیری‌شده می‌تواند تا ۴۰- درجه سانتی‌گراد کاهش یابد. در نتیجه این محدوده شرایط بسیار سرد را پوشش می‌دهد.

همچنین ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد حد بالای محدوده دمای سیال است. بنابراین ترانسمیتر فشار می‌تواند در محیط‌هایی کار کند که دمای محیط اندازه‌گیری شده می‌تواند به ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد برسد. این پراب، محدوده دماهای نسبتا بالا را پوشش می‌دهد، اما ممکن است برای کاربردهای با دمای بسیار بالا مناسب نباشد.

رده‌بندی درجه حفاظت یا IP یک طبقه‌بندی استاندارد است که بیان‌گر سطح حفاظتی است که یک دستگاه الکترونیکی یا الکتریکی، مانند ترانسمیتر فشار، در برابر نفوذ اجسام خارجی (مانند گرد و غبار و ذرات) و رطوبت (مایعات) می باشد.

درجه حفاظت این سری از پراب‌های سطح بند کلر، IP68 می باشد. IP مخففIngress Protection است و رقم اول که در این حالت ۶ است، میزان محافظت در برابر اجسام جامد (مانند گرد و غبار و ذرات) را نشان می‌دهد. در سیستم رتبه‌بندی IP، ۶ به این معنی است که دستگاه کاملا ضد گرد و غبار است.

بنابراین پراب سطح سری 26Y بالاترین سطح محافظت در برابر نفوذ ذرات جامد را ارائه می‌دهد و اطمینان می‌دهد که هیچ گرد و غبار یا ذرات کوچکی نمی‌تواند به داخل دستگاه نفوذ کند.

رقم دوم که در این حالت ۸ است، میزان محافظت در برابر رطوبت و مایعات را نشان می‌دهد. رتبه IP 8 نشان می‌دهد که دستگاه در برابر غوطه‌ور شدن مداوم در آب تحت شرایط مشخص شده توسط سازنده محافظت می‌شود. از نظر عملی، به این معنی است که ترانسمیتر فشار در برابر نفوذ آب و رطوبت بسیار مقاوم است و آن‌را برای غوطه‌ور شدن در آب برای مدت طولانی مناسب می‌کند.

بنابراین، وقتی رتبه IP68 روی یک ترانسمیتر فشار یا هر دستگاه الکترونیکی دیگری مشاهده می‌شود، به این معنی است که دستگاه از نظر محافظت در برابر گرد و غبار، ذرات و رطوبت بسیار قوی است. برای استفاده در شرایط محیطی سخت که قرار گرفتن در معرض آب یا گرد و غبار نگران‌کننده است، مناسب است. توجه به این نکته مهم است که شرایط خاص و مدت زمان غوطه‌وری برای حفاظت IP68 ممکن است بین سازنده‌ها متفاوت باشد، بنابراین بهتر است برای جزییات دقیق در مورد نحوه رتبه‌بندی و آزمایش دستگاه به مستندات محصول مراجعه کنید.

در مشخصات پراب سطح KELLER سری 26Y محدوده دمای دیافراگم از ۴۰- تا ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد است در نتیجه دیافراگم ترانسمیتر فشار در این محدوده، می‌تواند با حفظ یکپارچگی ساختاری و عملکرد خود تحمل کند.

مشخصات مکانیکی پراب سطح KELLER سری 26Y

در ترانسمیترهای فشار، اتصال مکانیکی یک جزء مجزا و حیاتی است که ترانسمیتر را به فرآیند یا سیستمی‌که فشار در آن اندازه‌گیری می‌شود، متصل می‌کند. انواع متداول اتصالات مکانیکی شامل اتصالات رزوه‌ای (NPT یا متریک)، فلنج‌ها و اتصالات تخصصی مختلف بر اساس کاربرد خاص است که انتخاب نوع اتصال مکانیکی به الزامات برنامه، سازگاری با تجهیزات موجود و استانداردهای صنعت بستگی دارد.

برای پراب سطح KELLER سری 26Y اتصال مکانیکی از نوع دریچه محافظ می‌باشد که این دریچه محافط از جنس فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۰۴ (316L) و فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵ (316L) می باشد.

فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۰۴ که اغلب به عنوان 316L شناخته می‌شود، یک گرید محبوب از فولاد ضد زنگ است که به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و دوام عالی شناخته شده‌است. این ماده حاوی محتوای کربن کم است که باعث می‌شود حتی از فولاد ضد زنگ استاندارد ۳۱۶ در برابر خوردگی مقاوم‌تر باشد. فولاد ضد زنگ 316L معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شود که مقاومت در برابر خوردگی به ویژه در محیط‌های تهاجمی یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خورنده ضروری است. همچنین اغلب در صنایعی مانند داروسازی، فرآوری مواد غذایی، پتروشیمی، کاربردهای دریایی و تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود.

فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵ یکی دیگر از گریدهای فولاد ضد زنگ است که بسیار شبیه به 316L است. همچنین به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و استحکام بالا شناخته شده‌است. این ماده مانند ۱.۴۴۰۴ اغلب در صنایعی استفاده می‌شود که مقاومت در برابر خوردگی و عملکرد در دمای بالا حیاتی است.

همچنین گاهی اوقات برای کاربردهایی انتخاب می‌شود که شامل قرار گرفتن در معرض محیط‌های حاوی کلرید است، جایی که مقاومت در برابر خوردگی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بنابراین صنایعی مانند فرآوری شیمیایی، دریایی و نفت و گاز ممکن است از فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵ استفاده کنند.

در مورد یک ترانسمیتر فشار مانند پراب سطح، انتخاب جنس اتصال مکانیکی مهم است زیرا مستقیما با سیال یا گازی که فشار آن اندازه‌گیری می‌شود در تماس می‌باشد. فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۰۴ و فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵ گزینه‌های عالی برای اتصالات مکانیکی هستند زیرا مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند، بادوام هستند و می‌توانند طیف گسترده‌ای از دما و فشار را تحمل کنند.

این مواد معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شوند که حفظ خلوص محیط اندازه‌گیری شده، مقاومت در برابر مواد مهاجم و قابلیت اطمینان طولانی مدت ضروری است. انتخاب خاص بین فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۰۴ و فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵ ممکن است به شرایط محیطی دقیق و موادی که اندازه‌گیری می‌شوند بستگی داشته باشد، اما هر دو به دلیل خواص مقاوم در برابر خوردگی و مناسب بودن در محیط‌های صنعتی نیازمند شناخته شده‌اند.

مواد سازنده مهر و موم ®Viton به نوع خاصی از لاستیک مصنوعی که به عنوان ماده آب‌بندی استفاده می‌شود اشاره دارد و در پراب سطح KELLER سری 26Y مورد استفاده قرار می‌گیرد. ®Viton یک نام تجاری برای گروهی از مواد فلورالاستومری است که توسط شرکت DuPont توسعه یافته است. این مواد به دلیل مقاومت عالی در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی، دماهای بالا و شرایط محیطی سخت شناخته شده‌اند. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام استفاده از واشر یا مهر و موم ®Viton در نظر بگیرید:

 • مقاومت شیمیایی: مهر و موم ®Viton در برابر طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی از جمله اسیدها، روغن‌ها، سوخت‌ها و حلال‌ها بسیار مقاوم است. این مقاومت شیمیایی آن‌ها را برای استفاده در کاربردهایی که قرار گرفتن در معرض مواد خورنده نگران کننده است، مناسب می‌کند.
 • مقاومت در برابر دما: مواد ®Viton می‌توانند دماهای بالا را تحمل کنند، که معمولا بسته به درجه خاص از ۱۵- درجه سانتی‌گراد تا ۲۰۴ درجه سانتی‌گراد (۵ درجه فارنهایت تا ۴۰۰ درجه فارنهایت) یا حتی بالاتر است. این مقاومت در برابر دما باعث می‌شود که هم برای کاربردهای در دمای پایین و هم در دمای بالا مناسب باشند.
 • عملکرد آب‌بند: مهر و موم ®Viton، یک آب بندی موثر و قابل اعتماد در برابر نشت ایجاد می‌کند و اغلب در برنامه‌هایی استفاده می‌شوند که در آن یک مهر و موم ایمن و بدون نشت بسیار مهم است، مانند صنایع خودروسازی، هوافضا و شیمیایی.
 • سازگاری روغن و سوخت: مواد ®Viton معمولا در کاربردهایی که شامل قرار گرفتن در معرض روغن و سوخت است، استفاده می‌شوند، زیرا در تماس با این مواد، خواص خود را حفظ می‌کنند.
 • مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش و آب و هوا: مواد ®Viton به‌طور کلی در برابر اشعه ماورای بنفش (UV) و هوا مقاوم هستند و آن‌ها را برای کاربردهای در فضای باز و در معرض هوا مناسب می‌کند.
 • ملاحظات سازگاری: در حالی که ®Viton با بسیاری از مواد شیمیایی و مواد سازگار است، بررسی سازگاری با مواد شیمیایی یا مایعات خاص مورد استفاده در برنامه خاص، ضروری است. ®Viton ممکن است برای هر ماده شیمیایی یا محیطی مناسب نباشد، بنابراین مشاوره با سازنده یا تامین‌کننده برای اطلاعات سازگاری توصیه می‌شود.
 • سلامت و ایمنی: مواد ®Viton عموما برای استفاده در طیف وسیعی از کاربردها، ایمن در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، بسیار مهم است که آن‌ها با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی مناسب مدیریت گردند و برای هر گونه اطلاعات ایمنی و بهداشتی خاص، از دیتاشیت ایمنی مواد (MSDS) استفاده شود.

اتصال الکتریکی پراب سطح KELLER سری 26Y از نوع کابل خروجی می‌باشد به این معنی است که ترانسمیتر فشار با کابلی که از دستگاه امتداد دارد طراحی شده‌است و از این کابل برای اتصال الکتریکی به سیستم یا تجهیزات نظارتی استفاده می‌شود.

مزیت کابل خروجی این است که از نظر طول کابل و نوع رابط، انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند. در نتیجه می‌توان طول کابلی را انتخاب کرد که متناسب با نیازهای نصب باشد و بنابراین کانکتورهایی را انتخاب کرد که با تجهیزات سازگار باشد. این انعطاف‌پذیری می‌تواند نصب و نگهداری را در برنامه‌های مختلف راحت‌تر کند.

تاییدیه‌ها و گواهینامه‌های پراب سطح KELLER سری 26Y

علامت CE که مخفف Conformité Européenne (انطباق اروپایی) است، یک علامت گواهی است که نشان می‌دهد یک محصول با استانداردها و الزامات ایمنی، بهداشت و حفاظت از محیط زیست اتحادیه اروپا (EU) مطابقت دارد. مزایای داشتن گواهینامه CE برای یک محصول، عبارتند از:

 • دسترسی به بازار: برای بسیاری از محصولات که به‌طور قانونی در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) که شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌شود به فروش می‌رسند، گواهینامه CE لازم است. بنابراین دسترسی به یک بازار قابل توجه و پرسود را فراهم می‌کند.
 • تطابق قانونی: گواهینامه CE نشان می‌دهد که محصول مطابق با الزامات بهداشتی و ایمنی ضروری است که توسط دستورالعمل‌ها و مقررات اتحادیه اروپا تعریف شده‌است. این به تولیدکنندگان و فروشندگان کمک می‌کند تا از مسائل قانونی مربوط به عدم انطباق اجتناب کنند.
 • تضمین کیفیت: دریافت گواهینامه CE اغلب شامل آزمایش و ارزیابی دقیق طراحی محصول، فرآیندهای ساخت و مواد است. این فرآیند می‌تواند به تضمین سطح بالایی از کیفیت و قابلیت اطمینان محصول کمک کند.
 • اعتماد به مصرف‌کننده: مصرف‌کنندگان در EEA اغلب به دنبال علامت CE به عنوان شاخصی هستند که یک محصول با استانداردهای ایمنی و کیفیت مطابقت دارد. می‌تواند اعتماد مصرف‌کننده به محصول را افزایش دهد.
 • مزیت رقابتی: محصولات دارای گواهینامه CE می‌توانند در بازار اروپا رقابتی‌تر باشند زیرا الزامات نظارتی را برآورده می‌کنند و ممکن است توسط مشتریان قابل اعتمادتر دیده شوند.
 • شناسایی جهانی: در حالی که نشان CE مختص اتحادیه اروپا است، می‌تواند در سایر نقاط جهان نیز به عنوان نماد کیفیت و انطباق شناخته و پذیرفته شود.
 • ایمنی: گواهینامه CE تضمین می‌کند که محصول مورد ارزیابی ایمنی قرار گرفته‌است و خطر تصادف یا آسیب به کاربران را کاهش می‌دهد.
 • حفاظت از محیط زیست: گواهینامه CE می‌تواند شامل انطباق با مقررات زیست محیطی، کمک به پایداری و کاهش اثرات زیست محیطی محصول باشد.
 • سهولت تجارت: گواهینامه CE با حذف نیاز به گواهینامه‌ها یا تاییدیه‌های اضافی در کشورهای عضو، تجارت را در اتحادیه اروپا ساده می‌کند.
 • انطباق با استانداردهای صنعت: بسته به محصول و کاربرد آن، گواهینامه CE می‌تواند مطابقت با استانداردها و الزامات خاص صنعت را نشان دهد.

 

شرکت سازندهKELLER
کشور سازندهسوئیس
سریKELLER - 26 Y
نوع سنسورترانسمیتر فشار
اصل اندازه گیریپیزومقاومتی
فشار مرجعمطلق
گیج (نسبی)
دامنه اندازه گیری فشار (بار)مطلق: از ۱.۸ - ۰.۸ تا ۱۱ - ۰.۸ بار
ونتد گیج: از ۱۰۰ - ۰ میلی‌بار تا ۱۰ - ۰ بار
حد پایین فشار (بار)۰
حد بالای فشار (بار)۱۱
حد پایین فشار (psi)۰
حد بالای فشار (psi)۱۵۹.۵
دقت≤ ± 0.25 %FS
≤ ± 0.5 %FS
پایداری در بلند مدت≤ ± 0.1 %FS
≤ ± 0.2 %FS
میلی‌بار ۲
میلی‌بار ۴
جزییات پایداری در بلند مدتRange > 2 bar: 0.1 %FS typ. 0.2 %FS max.
Range ≤ 2 bar: 2 mbar typ. 4 mbar max.
قابلیت تنظیمخیر
زمان پاسخگویی< 5 ms
خروجیسیگنال جریانی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۱۰ ولت
سیگنال ولتاژی ۰ تا ۵ ولت
Non-ratiometric سیگنال ولتاژی ۰.۵ تا ۴.۵ ولت
ولتاژ تغذیهاز ۸ تا ۳۲ ولت دی سی
محافظت در برابر قطبیت معکوسبله
حد پایین دمای سیال (°C)-۴۰
حد بالای دمای سیال (°C)۱۰۰
حد پایین دمای محیط (°C)-۴۰
حد بالای دمای محیط (°C)۱۰۰
درجه حفاظتIP68
اتصال مکانیکیدریچه محافظ
دارای اسنابر فشارخیر
جنس اتصال مکانیکی(316L) فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۰۴
(316L) فولاد ضد زنگ ۱.۴۴۳۵
اتصال الکتریکیCable outlet
دارای نمایشگرخیر
تاییدیه و گواهینامه هاCE / European Community
نام فایللینک دانلود
دیتاشیتPDF Icon
پیمایش به بالا