مخزن فیلتراسیون

اندازه‌گیری فشار و سطح در مخازن آب رودخانه و دریاچه ها | Lake and river banks

چالش

در حوزه اندازه‌گیری سطح آب و فشار آن در امتداد سواحل رودخانه‌ها و دریاچه‌ها، مهندسان اغلب با چالش‌های مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. غیرقابل پیش بینی بودن شرایط آب و هوایی، از جمله دماهای شدید و قرار گرفتن در معرض عناصر خشن مانند گِل، ماسه و حتی برخورد رعد و برق، مانع قابل توجهی برای دستیابی به اندازه‌گیری های ثابت و قابل اعتماد است. آب به دست آمده از چاه‌های مجاور دریاچه‌ها و رودخانه‌ها را درون مخازنی به نام “مخازن فیلتراسیون”، جمع‌آوری می‌کنند. آب جاری به طور مداوم از بستر رودخانه جاری شده و با آب‌های زیرزمینی ترکیب می‌شود. سطح آب باید به طور مداوم برای استخراج بهینه آب مانیتور شده و فشار پمپ نیز در خطوط تحویل، کنترل می‌شود. این کاربرد، نیاز به جمع‌آوری دقیق داده‌ها در مواجهه با شرایط نامطلوب دارد و اطمینان از دقت در چنین شرایطی می‌تواند یک تلاش طاقت‌فرسا باشد. مهندسان باید پیچیدگی‌های این عوامل محیطی را برای حفظ استحکام سیستم و اطمینان از یکپارچگی اندازه‌گیری‌ها و در عین حال تلاش برای مقرون‌به‌صرفه بودن و کاربر پسند بودن آن بررسی کنند.

اندازه گیری فشار و سطح آب در مخازن آب دریاچه و رودخانه ها
اندازه‌گیری سطح و فشار مخازن آب رودخانه ها

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

شفت پمپ، مخزن

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۱+ بار

سیال

آب

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۲۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

گل، شن و ماسه، رعد و برق

اندازه گیری فشار در نزدیکی رودخانه ها و دریاچه ها

راه‌حل مناسب

“ترانسمیتر فشار” در نظارت بر شفت‌ پمپ ها بهترین گزینه بوده و اندازه‌گیری دقیقی از فشار آب را ارائه می‌دهد. فناوری‌ ترانسمیتر های فشار حال حاضر، انعطاف پذیری در برابر چالش‌های محیطی را تضمین و آن را به گزینه‌ای مناسب برای این کاربرد تبدیل می‌کند. در همین حال، “سنسور فشار هیدرواستاتیک” یا همان ترانسمیتر فشار غوطه ور، یک تجهیز قابل اعتماد برای اندازه‌گیری سطح آب تا عمق ۱۰ متر و محدوده دمایی ۰ تا ۲۵+ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

با گنجاندن این ترانسمیتر های فشار مناسب در فرآیند، می‌توانید بدون توجه به شرایط آب و هوایی یا چالش های محیطی، به قابلیت اطمینان مورد نیاز برای اطمینان از جمع‌آوری دقیق داده‌ها دست یابید. عملکرد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری و نصب کاربرپسند، آنها را به انتخابی ایده‌آل برای مهندسانی تبدیل می‌کند که به دنبال راه حلی مطمئن و بدون دردسر برای پیچیدگی های سطح آب و اندازه گیری فشار در حاشیه رودخانه و دریاچه هستند.

متریال های سازگار با آب دریا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب دریا برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با آب دریا برای قسمت آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • Viton

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

اخیراً از یک تصفیه خانه که در کنار یک رودخانه قرار دارد و از آب این رودخانه برای تصفیه آب به منظور مصارف صنعتی استفاده می‌کردند، با تیم مهندسین فنی ما تماس گرفتند. مهندسین این تصفیه خانه مدعی بودند که با چالش نظارت دقیق بر سطح آب مخازن و فشار در پمپ ها دست و پنجه نرم می‌کردند. این تصفیه خانه برای فرآیندهای صنعتی کارخانه مجاور به آب تامین شده از رودخانه مجاور متکی است.

شرایط محیطی نامنظم در حاشیه رودخانه مانند نوسانات شدید دمایی، تجمع گل و لای و شن و ماسه، تجهیزات نظارتی کارخانه را تحت تاثیر قرار می دادند و استفاده از تجهیزات سنتی معمول مکانیکی جهت سطح سنجی و فشار سنجی، هزینه های تعمیر و نگه‌داری را به شدت افزایش داده بود. بنابراین، نیاز به راه‌حلی هوشمندانه‌تر داشتند تا بتوانند هزینه های جانبی را کاهش و دقت را در فرآیند افزایش دهند.

راه‌حل ما

ما دو محصول مطمئن که دقیقا برای این شرایط طراحی شده بودند را به این تصفیه خانه پیشنهاد کردیم:

  • ترانسمیتر فشار
  • ترانسمیتر فشار غوطه ور

 

پس از راهنمایی تیم فنی این تصفیه خانه، “ترانسمیتر های فشار” در شفت پمپ ها نصب شدند تا خروجی پمپ و متعاقباً میزان آب در حال تحویل را به دقت کنترل کنند. این ترانسمیتر های فشار به خوبی اندازه‌گیری فشار را انجام می‌دادند و اطلاعات دقیق برای کنترل فرآیند را به اتاق کنترل ارسال می‌کردند.

ترانسمیتر های فشار غوطه ور (سنسور فشار هیدرواستاتیک) نیز درون مخازن غوطه ور شدند و به طور موثر و مداوم سطح آب را تا عمق ۱۰ متر اندازه‌گیری می‌کردند تا اطلاعات لازم را برای کنترل سطح آب درون مخازن به اتاق کنترل ارسال کنند. بدین صورت، از عملکرد خشک پمپ و سرریز شدن مخازن نیز جلو‌گیری شد.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار غوطه‌ور PT124B-220 ساخته شده با فناوری دیفیوز سیلیکون پیزومقاومتی و فرآیند مونتاژ عالی، کیفیت و عملکرد با پایداری بالا را تضمین می‌کند. سنسور سطح‌سنج PT124B-220 (نوع غوطه‌ور) می‌تواند برای اندازه‌گیری سطح مایعات در صنایع نفت، متالورژی، هیدرولیک، تامین آب شهری و غیره استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سنسور هیدرواستاتیک Waterpilot FMX11 معمولا در کاربردهای محیطی برای اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک استفاده می‌شود. این سنسور برای کاربردهای آب آشامیدنی تایید شده‌است و می‌تواند در چاه‌ها، مخازن ذخیره‌سازی، برج‌های آب، سدها، ایستگاه‌های اندازه‌گیری، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سطح سنج LMP 307 برای اندازه‌گیری مداوم سطح در آب و سیالات تمیز یا کمی آلوده طراحی شده‌است. این سنسور از جنس فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا برای نیازهای اندازه‌گیری دقیق با ثبات طولانی مدت است. از ترانسمیتر فشار غوطه ور LMP 307 می‌توان در صنایع آب و فاضلاب (تصفیه شده) و نفت و گاز استفاده کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

پیمایش به بالا