مخزن برای اصلاح مقدار pH

اندازه‌گیری سطح مخزن هنگام اصلاح مقدار pH

چالش

هنگام اصلاح مقدار pH و افزودن مواد تشکیل دهنده؛ نمک، شکر یا اسید سیتریک در آب حل می‌شوند. بسته به محصول، اسیدها یا بازها اضافه می‌شوند تا مقدار pH مورد نظر در محصول نهایی به دست آید. در کاربرد تنظیم مقدار pH، یکی از چالش های مهمی که مهندسان اغلب با آن مواجه می شوند، دستیابی به اندازه گیری دقیق و قابل اعتماد سطح در حین برخورد با ترکیبی از محصولات تهاجمی مانند نمک، شکر، اسید سیتریک و آب است. این مواد، زمانی که در تنظیم مقدار pH استفاده می‌شوند، می توانند منجر به ایجاد شرایطی چالش برانگیز در مخازن شوند.

اندازه گیری سطح در مخزن توسط ترانسمیتر فشار
فرآیند اسمز معکوس

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن

محدوده فشار فرآیند

۱- تا ۰ بار

سیال

نمک، شکر، سیتریک اسید، آب

محدوده دمای فرآیند

۴۰- تا ۵۰+ درجه سانتی‌گراد

چالش های فرآيند

محصولات خشن

مخزن نگهداری و ذخیره سازی

راه‌حل مناسب

برای اطمینان از فرآیند تولید مستمر، اندازه‌گیری سطح قابل اعتماد مورد نیازست. برای پرداختن به چالش‌هایی که قبلاً توضیح داده شد، مهندسان به یک راه‌حل قابل اعتماد برای اندازه‌گیری سطح در تنظیم مقدار pH نیاز دارند. محصول ایده آل برای این کاربرد، یک “ترانسمیتر فشار” ساخته شده از متریال سازگار با خاصیت خورندگی مواد افزودنی است. یک ترانسمیتر فشار با قابلیت عملکرد در طیف وسیعی از دماها (۴۰- تا ۵۰+ درجه سانتیگراد) و تحمل فشارهای پایین تا ۱- بار، در چنین شرایطی، یک گزینه مناسب است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

علاوه بر این، پیشنهاد می‌کنیم که ترانسمیتر های فشار، از متریال های تایید شده مطابق با استانداردهای FDA و EC 1935/2004 ساخته شده باشند که حداکثر ایمنی و قابلیت اطمینان را برای استفاده در کاربرد های غذایی و نوشیدنی تضمین می‌کند. قیمت مقرون به صرفه و طراحی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری، همراه با نصب آسان، آن را به انتخابی ارجح برای مهندسانی تبدیل می‌کند که به دنبال راه حلی قابل اعتماد برای اندازه‌گیری دقیق سطح در مخازن جهت تنظیم مقدار pH هستند.

متریال و فناوری های مناسب این کاربرد

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای افزودنی‌های خشن برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. بهترین فناوری حسگر فشار (شامل مایع پرکننده) برای ترانسمیتر های فشار متناسب با این کاربرد نیز به شرح زیر می‌باشند:

  • Fluid Free / Without Fluid
  • FDA-approved Oil

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

پیمایش به بالا