پوست‌کن فشار - بخار

اندازه‌گیری فشار در پوست‌کن فشار – بخار | Steam Pressure Peeler

چالش

گوجه‌فرنگی‌های شسته شده به درون درام بخار روی نوار نقاله وارد می‌شوند. آنها ابتدا تا حدود ۱۱۵ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شوند. در مرحله بعدی، گوجه‌فرنگی‌ها در خلاء سرد می‌شوند که پوست را از گوجه‌فرنگی جدا می‌کند. پوست ها از طریق یک نوار نقاله مخصوص به مخزنی جدا منتقل می‌شوند و گوجه فرنگی‌های پوست کنده به مرحله بعدی در فرآیند می‌روند.

در این کاربرد، مهندسان اغلب با پیچیدگی های مدیریت قرار گرفتن محصول در یک محیط با دمای بالا دست و پنجه نرم می‌کنند. چالش در حفظ عملکرد مطمئن فرآیند پوست کندن نهفته است و در عین حال، اطمینان حاصل می‌شود که نه باقی مانده اضافی محصول و نه رسوبات، کیفیت و ایمنی عملیات را به خطر نمی اندازد. انتقال موثر گرما و جداسازی پوست به کنترل دقیق دما و فشار بستگی دارد و ایجاد تعادل ظریف بین این متغیرها ضروری است.

اندازه گیری فشار در پوست‌کن فشار - بخار گوجه فرنگی
فرآیند کندن پوست گوجه فرنگی با پیلر فشار - بخار

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

محفظه سیلندری-شکل بخار (درام بخار)

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۱.۶+ بار

سیال

گوجه فرنگی، بخار

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۱۱۵+ درجه سانتی‌گراد

چالش های فرآيند

رسوبات، بخار داغ

ترانسمیتر-فشار-جهت-اندازه گیری فشار بخار و وکیوم در پیلر گوجه فرنگی

راه‌حل مناسب

برای مقابله با چالش‌های ناشی از محیط دما بالا در کاربرد پوست کندن گوجه فرنگی با پیلر، داشتن ابزار دقیق با کیفیت در محل بسیار مهم است. راه حل پیشنهادی ما برای این محیط خاص، استفاده از یک “ترانسمیتر فشار” برای اندازه‌گیری فشار بخار و یک “ترانسمیتر فشار خلا” برای اندازه‌گیری فشار وکیوم در لوله ها است که می توانند شرایط منحصر به فرد موجود در این فرآیند را مدیریت کنند.

داده های فرآیند نشان می‌دهد که دمای داخل فرآیند می‌تواند تا ۱۱۵ درجه سانتی گراد با فشار تا ۱.۶ بار برسد. علاوه بر این، وجود گوجه‌فرنگی و بخار در محیط، محیطی را ایجاد می‌کند که مستعد تجمع محصول و چالش‌های مربوط به بخار است. برای مدیریت و نظارت موثر این شرایط، استفاده از یک ترانسمیتر فشار مناسب بسیار مهم است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

همچنین، توصیه می‌کنیم از ترانسمیتر های فشاری استفاده کنید که مطابق با مقررات FDA و EC 1935/2004 ساخته شده‌اند. این مقررات تضمین می‌کنند که بالاترین استانداردها را برای کاربردهای فرآوری مواد غذایی برآورده و ایمنی و قابلیت اطمینان بودن تجهیزات را تضمین می‌کنند.

چالش دمای بالا در بخار

یکی از چالش های قابل توجه در اندازه‌گیری فشار در پیلر، دمای فرآیند است که گاهی اوقات تا دمای ۱۱۵ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. در چنین مواقعی توصیه می‌کنیم از “کولینگ فن” (کولینگ تاور) بین اتصال مکانیکی تجهیز اندازه‌گیری فشار و فرآیند استفاده نمایید.

تعداد کولینگ فن‌ مورد استفاده به محدوده دمای قابل تحمل ترانسمیتر فشار بستگی دارد. به‌عنوان مثال، برای ترانسمیتر فشاری که حداکثر دمای قابل تحمل آن ۸۵+ درجه سانتی گراد است، استفاده از ۳ کولینگ فن، دمای قابل تحمل را تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌دهد.

توجه داشته باشید هرچه تعداد کولینگ فن های بیشتری استفاده کنید، زمان پاسخگویی تجهیز اندازه‌گیری فشار نیز افزایش می‌یابد.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیترهای فشار مطلق و گیج PT124B-3507G و PT124B-3507A با کارایی بالا دارای سنسور سیلیکونی تک کریستالی رزونانت هستند و برای اندازه‌گیری فشار مایع، گاز یا بخار مناسب هستند. این سری یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر دی سی متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را تولید می‌کند. همچنین دارای زمان پاسخ‌گویی سریع، راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق پروتکل HART، تشخیص و خروجی وضعیت انتخابی برای هشدار فشار بالا/پایین است. فناوری چندحسی، عملکرد تشخیصی پیشرفته‌ای را برای تشخیص ناهنجاری‌هایی مانند انسداد خط یا تشخیص اثر گرمایی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

پیمایش به بالا