اتوکلاو

اندازه‌گیری فشار در اتوکلاو | Autoclave

چالش

قوطی های آلومینیومی با بخار در دمای ۱۲۰+ درجه سانتی‌گراد و فشار ۳+ بار، در اتوکلاو، استریل می‌شوند. سپس، در حالی که قوطی ها هنوز در اتوکلاو هستند، آنها را با آب تا دمای بین ۳۵ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد خنک می‌کنند. آنها قبل از انبارشدن، خشک شده و بیشتر سرد می‌شوند. هنگام قرارگیری بطری های آلومینیومی در اتوکلاو، چالش در مدیریت موثر ماهیت دینامیکی محیط است که هم آب و هم بخار را در داخل اتوکلاو در بر می‌گیرد. انتقال بطری های آلومینیومی از فاز استریلیزاسیون با بخار در دمای بالای ۱۲۰+ درجه سانتی‌گراد و فشار ۳+ بار به فاز خنک کننده بعدی، که در آن دما به طور قابل توجهی به محدوده ۴۰-۳۵ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، می‌تواند تغییرات سریعی در فشار و تراکم ایجاد کند. مهندسان باید ضمن مقابله با این شرایط نوسان دار، پیچیدگی های حفظ یکپارچگی، دقت و قابلیت اطمینان سیستم را نیز مورد توجه قرار دهند. مدیریت انتقال فاز بخار به میعانات و حصول اطمینان از اینکه اندازه گیری فشار بخار در طول این فرآیندهای حیاتی دقیق باقی می ماند، برای حفظ ایمنی و کارایی عملیات اتوکلاو ضروری است.

اندازه گیری فشار در اتوکلاو
فرآیند استریلیزاسیون در اتوکلاو

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

اتوکلاو

محدوده فشار فرآیند

۲+ تا ۳+ بار

سیال

آب، بخار

محدوده دمای فرآیند

۳۰+ تا ۱۲۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

بخار، میعانات

ترانسمیتر فشار جهت اندازه گیری فشار در اتوکلاو

راه‌حل مناسب

در محیط فرآیند سخت اتوکلاوها، جایی که دما می‌تواند از ۳۰+ تا ۱۲۰+ درجه سانتی‌گراد متغیر باشد و فشار بین ۲+ تا ۳+ بار در نوسان است، مدیریت انتقال بین بخار و آب یک چالش مهم است. برای رفع این مشکل، ما استفاده از یک “ترانسمیتر فشار” با قابلیت تحمل دمای بالا را توصیه می‌کنیم که به طور خاص برای چنین کاربردهای دما بالایی طراحی شده است. ترانسمیتر های فشار پیشنهادی ما از نظر دقت و پاسخگویی عالی است و برای مقابله با تغییرات سریع فشار و تراکم که در مراحل استریل کردن و خنک‌سازی رخ می‌دهد، مناسب است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ساختار و متریال مستحکم و سازگار آن، ایمنی و مناسب بودن آن برای کاربرد های غذایی و نوشیدنی را تضمین می‌کند. علاوه بر این، طراحی جمع و جور و کامپکت آن، نصب را در فضاهای کوچک داخل اتوکلاو امکان پذیر می‌کند. این راه حل مقرون به صرفه بودن، تضمین عملکرد قابل اعتماد در طول زمان، و غلبه بر چالش های ناشی از بخار و میعانات در محیط اتوکلاو را تضمین می‌کند.

چالش دمای بالا در اتوکلاو

یکی از چالش های قابل توجه در اندازه‌گیری فشار در اتوکلاو، دمای فرآیند است که گاهی اوقات تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. در چنین مواقعی توصیه می‌کنیم از “کولینگ فن” (کولینگ تاور) بین اتصال مکانیکی تجهیز اندازه‌گیری فشار و فرآیند استفاده نمایید.

تعداد کولینگ فن‌ مورد استفاده به محدوده دمای قابل تحمل ترانسمیتر فشار بستگی دارد. به‌عنوان مثال، برای ترانسمیتر فشاری که حداکثر دمای قابل تحمل آن ۸۵+ درجه سانتی گراد است، استفاده از ۵ کولینگ فن، دمای قابل تحمل را تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌دهد.

توجه داشته باشید هرچه تعداد کولینگ فن های بیشتری استفاده کنید، زمان پاسخگویی تجهیز اندازه‌گیری فشار نیز افزایش می‌یابد.

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

پس از یک تماس از مدیر فنی یک کارخانه فرآوری مواد غذایی، متوجه شدیم آنان قصد دارند خط تولید قوطی های آلومینیومی خود را به ماشین های اتوکلاو بیشتری جهت استریل کردن قوطی ها با فشار و دمای بالا مجهز کند. با این استراتژی، آنان می‌توانستند ظرفیت خطوط تولید خود را بیشتر و زمان عرضه محصولات خود به بازار را کاهش دهند. همچنین برخی از ماشین های اتوکلاوی که مشغول عملیات استریلیزاسیون بودند، در شرایط یکسان، فشار های متناقضی را نسبت به دیگر ماشین های در حال عملیات اندازه‌گیری می‌کردند. پس آنان به کمک نیاز داشتند تا بتوانند فشار بخار را در ماشین های اتوکلاو جدید و قدیم با دقت بیشتر و قابل اعتمادتری اندازه‌گیری کنند.

راه‌حل ما

مهندسان فنی ما استفاده از “ترانسمیتر فشار” با قابلیت تحمل دما تا ۱۲۰+ درجه سانتی‌گراد را به مهندسین فنی کارخانه توصیه کردند. ما توضیح دادیم که چگونه این ترانسمیتر های فشار برای کنترل محیط پویا در اتوکلاو طراحی شده‌اند. دقت بالای آن ها، اطلاعات دقیق از مقدار فشار در فرآیند را در کمترین زمان، به سیستم کنترل و مانیتورینگ ارسال می‌کنند.

با راه حل ما، اتوکلاو های جدید به ترانسمیتر های فشار مناسب تجهیز و ترانسمیتر های فشار در اتوکلاو های قدیم، با ترانسمیتر های جدید جایگزین شدند. بدین ترتیب، هر دو دسته از اتوکلاوها بدون مشکل، فشار را با دقت و اطمینان بالایی اندازه‌گیری می‌کردند. اندازه گیری فشار مداوم و عملکرد قابل اعتماد، اختلالات را از بین برد و منجر به بهبود کارایی و تولید به موقع قوطی های آلومینیومی استریل شد. در نهایت، آنان موفق شدند استراتژی خود را که افزایش ظرفیت تولید و کاهش زمان تحویل محصولات بود، به خوبی پیاده‌سازی کنند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیترهای فشار مطلق و گیج PT124B-3507G و PT124B-3507A با کارایی بالا دارای سنسور سیلیکونی تک کریستالی رزونانت هستند و برای اندازه‌گیری فشار مایع، گاز یا بخار مناسب هستند. این سری یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر دی سی متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را تولید می‌کند. همچنین دارای زمان پاسخ‌گویی سریع، راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق پروتکل HART، تشخیص و خروجی وضعیت انتخابی برای هشدار فشار بالا/پایین است. فناوری چندحسی، عملکرد تشخیصی پیشرفته‌ای را برای تشخیص ناهنجاری‌هایی مانند انسداد خط یا تشخیص اثر گرمایی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

پیمایش به بالا