سپراتور بخار

اندازه‌گیری فشار درون سپراتور بخار | Steam separator

چالش

در تولید آب تصفیه شده، فرآیند با وارد شدن آب لوله کشی به سپراتور بخار آغاز می‌شود. آب لوله کشی در آنجا تبخیر شده و وارد کندانسور می‌شود. تبخیر توسط یک مبدل حرارتی (هیت اکسچنجر) تامین شده با بخار اشباع تحت تاثیر قرار می‌گیرد. یکی از چالش‌های مهمی که ممکن است مهندسان در کاربرد سپراتور بخار با آن مواجه شوند، مدیریت کارآمد فرآیند میعان (condensation) است. هنگامی که با تولید آب تصفیه شده با استفاده از سپراتور بخار سروکار داریم، میعان یک مسئله ذاتی به دلیل تغییرات دما است. از آنجایی که بخار اشباع در تماس با آب لوله کشی میعان می‌شود، می‌تواند دقت اندازه‌گیری ها و عملکرد کلی سیستم را مختل کند. برای اطمینان از اینکه هیت اکسچنجر همیشه با آب لوله کشی پوشیده شده است، تشخیص سطح قابل اعتماد مورد نیاز است. فشار داخل سپراتور بخار نیز برای دستیابی به حداکثر بازده باید ثابت نگه داشته شود.

اندازه گیری فشار و سطح آب لوله کشی در سپراتور بخار
فرآیند تولید آب خالص با سپراتور بخار

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن و خطوط انتقال

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۵+ بار

سیال

آب، بخار اشباع

محدوده دمای فرآیند

۵۰+ تا ۱۳۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

میعانات

کاربرد ترانسمیتر فشار در اندازه گیری سطح درون سپراتور بخار

راه‌حل مناسب

در فرآیند سپراتور بخار، که در آن مدیریت میعانات بسیار مهم است، تکیه بر ابزار دقیق برای اندازه‌گیری‌های دقیق و قابل اعتماد ضروری است. راه حل پیشنهادی ما برای این کاربرد چالش برانگیز استفاده از تجهیزات زیر است:

  • “ترانسمیتر فشار” برای اندازه‌گیری فشار نسبی در فاز بخار
  • “ترانسمیتر فشار” برای اندازه‌گیری فشار در خطوط انتقال بخار اشباع
روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر های فشاری که ما توصیه می کنیم (که در پایین صفحه مشاهده می‌کنید) برای کنترل پارامترهای خاص این فرآیند مهندسی شده‌اند. با محدوده اندازه گیری تا ۵+ بار، آنها می‌توانند به طور موثر تغییرات فشار را کنترل کنند و اطمینان حاصل کنند که فشار داخل سپراتور بخار برای حداکثر بازدهی، ثابت نگه داشته می‌شود. همچنین، این ترانسمیتر‌ها برای کار در محدوده دمایی ۵۰+ تا ۱۳۵+ درجه سانتی‌گراد مناسب هستند و آنها را برای مدیریت دماهای مختلف در این کاربرد ایده‌آل می‌سازد.

علاوه بر این، متریال مورد استفاده در این ترانسمیتر‌ها با دقت انتخاب می‌شوند تا از واکنش شیمیایی با سیال جلوگیری شود، که در برخورد با آب و بخار اشباع بسیار مهم است. این امر، طول عمر ترانسمیتر فشار و خلوص بالای آب تولید شده را تضمین می‌کند. 

با استفاده از این ترانسمیتر‌های فشار، مهندسان می‌توانند به طور موثری چالش مدیریت تراکم (میعانات) در سپراتور بخار را برطرف کنند و اندازه‌گیری‌های قابل اعتماد، حداکثر کارایی فرآیند و آرامش خاطر را در فرآیند ایجاد کند.

چالش دمای بالا در سپراتور بخار

یکی از چالش های قابل توجه در اندازه‌گیری فشار در سپراتور بخار، دمای فرآیند است که گاهی اوقات تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. در چنین مواقعی توصیه می‌کنیم از “کولینگ فن” (کولینگ تاور) بین اتصال مکانیکی تجهیز اندازه‌گیری فشار و فرآیند استفاده نمایید.

تعداد کولینگ فن‌ مورد استفاده به محدوده دمای قابل تحمل ترانسمیتر فشار بستگی دارد. به‌عنوان مثال، برای ترانسمیتر فشاری که حداکثر دمای قابل تحمل آن ۸۵+ درجه سانتی گراد است، استفاده از ۵ کولینگ فن، دمای قابل تحمل را تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌دهد.

توجه داشته باشید هرچه تعداد کولینگ فن های بیشتری استفاده کنید، زمان پاسخگویی تجهیز اندازه‌گیری فشار نیز افزایش می‌یابد.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیترهای فشار مطلق و گیج PT124B-3507G و PT124B-3507A با کارایی بالا دارای سنسور سیلیکونی تک کریستالی رزونانت هستند و برای اندازه‌گیری فشار مایع، گاز یا بخار مناسب هستند. این سری یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر دی سی متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را تولید می‌کند. همچنین دارای زمان پاسخ‌گویی سریع، راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق پروتکل HART، تشخیص و خروجی وضعیت انتخابی برای هشدار فشار بالا/پایین است. فناوری چندحسی، عملکرد تشخیصی پیشرفته‌ای را برای تشخیص ناهنجاری‌هایی مانند انسداد خط یا تشخیص اثر گرمایی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار قلمی WIKA سری A-10 برای کاربردهای عمومی در صنعت مناسب است و طراحی فشرده، قابلیت‌های فراوانی به آن برای استفاده گسترده می‌دهد. این محصول در کنار کیفیت عالی، قیمت بسیار رقابتی دارد. مصرف‌کننده می‌تواند بین غیر خطی بودن ۰.۲۵٪ و ۰.۵٪ یکی را انتخاب کند. گواهی تست رایگان در مورد نقاط اندازه‌گیری ثبت شده در حین ساخت نیز همراه با این محصول ارائه می‌شود. ترانسمیتر فشار مدل A-10 برای استفاده در سراسر جهان با گواهینامه بین المللی cULus و EAC ارایه می‌شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سوزنی WIKA سری S-20 برای کاربردهای صنعتی عمومی راه حل ایده آل برای مشتریانی است که نیازهای اندازه‌گیری مداوم و دقیق دارند. دارای دقت بسیار خوب، طراحی قوی است، به این معنی که می‌تواند برای گسترده‌ترین طیف کاربردها مناسب باشد. مدل S-20 محدوده اندازه‌گیری مداوم بین ۰ … ۰.۴ و ۰ … ۱۶۰۰ بار را در تمام واحدهای اصلی ارائه می‌دهد. این محدوده‌های اندازه‌گیری را می‌توان تقریبا به هر طریقی با تمام سیگنال‌های خروجی استاندارد صنعت، رایج‌ترین اتصالات فرآیند و اتصالات الکتریکی ترکیب کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-218 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار دما بالا ZHYQ سری PT124B-218 با دقت بالایی طراحی شده‌است تا اکثر کاربردهای صنعتی را پوشش دهد. برای کاربرد با نیازهای دمایی بالاتر، یک المان خنک‌کننده یکپارچه تحمل دمای سیال را تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد امکان‌پذیر می‌کند. طراحی فشرده و ساخت قوی، این تجهیز را برای کاربردهای ساخت ماشین‌آلات، کنترل فرآیند، آزمایشگاه یا تجهیزات تست کیفیت و مواد مناسب می‌کند.

پیمایش به بالا