تنظیم شیرهای تخلیه و بلوک برای جداسازی ترانسمیتر اختلاف فشار

شیرهای تخلیه و بلوک ترانسمیتر اختلاف فشار

فرض کنید یک ترانسمیتر اختلاف فشار به یک مخزن فرآیند متصل است، بنابراین خلاء را در داخل آن ظرف اندازه گیری می کند. مقدار فشار تفاضلی “دیده شده” توسط این ترانسمیتر اختلاف فشار را در واحدهای PSID محاسبه می کند، سپس سیگنال خروجی آن را با فرض محدوده کالیبره شده 0 تا 380 اینچ تفاضلی ستون آب و محدوده خروجی 4-20 میلی آمپر محاسبه می کند:

قطعا بیش از یک راه برای محاسبه مقدار سیگنال خروجی ترانسمیتر وجود دارد! بیش از یکی از این راه حل ها را مشخص می شود. علاوه بر این، فرض کنید یک تکنسین ابزار دقیق تصمیم می گیرد این ترانسمیتر را از سرویس خارج کند تا آن را از فرآیند جدا کند و سپس آن را دوباره در فروشگاه ابزار دقیق خود کالیبره کند.

حالا تکنسین چگونه باید شیر بلوک را فعال کند و شیرها را تخلیه کند تا با خیال راحت آن را از سرویس خارج کند، تکنسین قبل از فعال کردن شیر بلوک یا شیر تخلیه چه کاری باید انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که در نتیجه هیچ اختلالی در فرآیند ایجاد نمی شود.

 

شیرهای تخلیه و بلوک ترانسمیتر اختلاف فشار باید چگونه تنظیم شود.

Phigh = 748 mmHgA = 0.9842 Atm = 14.468 PSIA

Plow = 0.15 Atm = 2.205 PSIA

ΔP = 14.468 PSIA − 2.205 PSIA = 12.263 PSID

شیر تخلیه و بلوک ترانسمیتر اختلاف فشار

ابتدا شیر بلوک را ببندید، سپس شیر تخلیه را باز کنید تا ترانسمیتر از سرویس خارج شود.

قبل از فعال کردن بلوک یا شیر تخلیه، تکنسین باید ابتدا به پرسنل عملیات اطلاع دهد که ترانسمیتر از سرویس خارج می شود و بنابراین در آینده نزدیک هیچ خلاء فرآیندی را ثبت نخواهد کرد.

اگر ترانسمیتر به یک کنترلر متصل شود، آن کنترلر باید در حالت دستی قرار گیرد. اگر ترانسمیتر اختلاف فشار به هر آلارم فشار یا (بدتر از آن!) سیستم خاموش شدن اضطراری وصل شود، آن آلارم ها باید غیرفعال شوند و/یا عملکرد خاموش شدن باید قبل از خارج کردن ترانسمیتر از سرویس دور زده شود.

اتفاقاً فشار اتمسفر 748 torr معادل ارتفاع 136 متری از سطح دریا است که این رقم را برای یک کاربرد صنعتی بسیار واقعی می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا