اولترافیلتراسیون

اندازه‌گیری اختلاف فشار برای نظارت بر فیلتر | Filter Monitoring

چالش

در طول نمک زدایی آب دریا، مواد اغلب باید حذف یا از یکدیگر جدا شوند. یکی از روش های جداسازی یا ته‌نشین کردن، فیلتراسیون است. کیفیت برتر محصول تنها زمانی حاصل می‌شود که فیلتر به درستی کار کند. به همین دلیل باید همیشه از عملکرد مناسب فیلتر اطمینان حاصل کرد. این امر، نیاز به نظارت مداوم بر فیلتر دارد.

در حوزه سیستم‌های تصفیه و آب شیرین‌کن آب دریا، یکی از چالش‌های قابل‌توجهی که مهندسان با آن روبرو هستند، حول اطمینان از عملکرد ثابت و قابل اعتماد در حین رعایت استانداردهای نظارتی دقیق است. حفظ تعادل بین فیلتراسیون کارآمد و انطباق با مقررات، همراه با تاییدیه های خاص مورد نیاز، می‌تواند یک کار پیچیده باشد. تمیز کردن بهینه فیلتر در حین کار مداوم برای به حداقل رساندن زمان خرابی و حفظ کیفیت محصول یک چالش حیاتی است.

اندازه گیری فشار تفاضلی در اولترافیلتراسیون توسط ترانسمیتر اختلاف فشار
اندازه‌گیری اختلاف فشار در فرآیند اولترافیلتراسیون

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

خطوط انتقال

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۵+ بار

سیال

آب دریا

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

مقاوم در برابر آب دریا

عدم عبور آلاینده ها و ناخالصی های آب دریا از فیلتر اسمز

راه‌حل مناسب

در محیط چالش برانگیز نمک زدایی آب دریا، جایی که فیلتراسیون دقیق بسیار مهم است، مهندسان به راه حل های قابل اعتمادی نیاز دارند تا از عملکرد مداوم و کارآمد فیلترها در حین رعایت استانداردهای نظارتی دقیق اطمینان حاصل کنند. برای مقابله با این چالش ها، ما استفاده از “ترانسمیتر اختلاف فشار” را توصیه می کنیم.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر اختلاف فشاری که برای کار در شرایط سخت و کنترل پارامترهای فرآیند نمک‌زدایی آب دریا طراحی شده است. با محدوده دمای عملیاتی بین ۰ تا ۴۰+ درجه سانتی‌گراد، محدوده فشار فرآیند ۰ تا ۵+ بار و مطابق با الزامات منحصر به فرد نظارت بر فیلتر از جمله تاییدیه های بهداشتی. ترانسمیتر اختلاف فشار باید با موادی که مطابق با مقررات FDA و EC 1935/2004 تایید شده‌اند، ساخته شده باشند تا قابلیت اطمینان بالاتری را ارائه دهند. این روش فرآیند نظارت بر فیلتر در اولترافیلتراسیون را ساده‌ می‌کند و مهندسان را قادر می سازد تا تصمیمات آگاهانه‌ای برای حفظ کارایی فیلتر بگیرند.

متریال های سازگار با آب دریا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب دریا برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با آب دریا برای قسمت آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • Viton

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

مدتی پیش یک کارخانه آب شیرین کن در جنوب کشور با ما تماس گرفت که با سیستم‌های بی‌وقفه تبدیل آب دریا به آب شیرین و آشامیدنی سروکار داشت. کارخانه چندین سیستم فیلتراسیون را به صورت شبانه روزی اجرا می‌کرد و ریسک ها برای حفظ کیفیت محصول بالا بود.

با این حال، کارخانه با یک چالش مبرم روبرو بود. آنها در تلاش برای نظارت مداوم و اطمینان از کارایی واحدهای فیلتراسیون خود بودند. این امر برای حفظ کیفیت آب شیرین شده و رعایت استانداردهای نظارتی دقیق بسیار مهم بود. اپراتورهای کارخانه اغلب متوجه افت ناگهانی عملکرد فیلتر، که منجر به خرابی‌های غیرمنتظره و افزایش هزینه‌های عملیاتی می‌شد، نبودند.

راه‌حل ما

تیم پشتیبانان فنی ما پس از درک کامل شرایط فرآیند، استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار مناسب برای این کاربرد را پیشنهاد دادند. این ترانسمیتر فشار تفاضلی با در نظر گرفتن نیازهای دقیق فرآیند از جمله دمای فرآیند از ۰ تا ۴۰+ درجه سانتی‌گراد و فشار از ۰ تا ۵+ بار، تاییدیه های بهداشتی و متریال وتدپارت سازگار با آب شور دریا ساخته شده بود.

ما درخواست کردیم تا ترانسمیتر اختلاف فشار را در نقاط کلیدی فرآیند فیلتراسیون نصب کنند تا اطلاعات در مورد فشار تفاضلی را در لحظه دریافت کنند. اپراتورهای کارخانه آب شیرین کن اکنون می‌توانند به راحتی با استفاده از این متغیرهای مهم، از عملکرد بهینه و مداوم فیلتر اطمینان حاصل کنند. در نتیجه، آنها قادر به تشخیص پیشگیرانه هرگونه بی نظمی در فرآیند فیلتراسیون بودند.

دیگر افت ناگهانی فشار وجود نداشت زیرا ترانسمیتر اختلاف فشار به آنها هشدار می داد. اندازه‌گیری اختلاف فشار بین ورودی و خروجی سیستم فیلتراسیون نه تنها فرآیند نظارت را ساده‌تر کرد، بلکه در زمان نیز صرفه جویی کرد و خطر خطای انسانی را نیز کاهش داد.

در نتیجه این کارخانه، کاهش قابل توجهی در زمان توقف غیرمنتظره و هزینه های عملیاتی را تجربه کرد. در این پروژه، “ترانسمیتر اختلاف فشار” به کارخانه نمک‌زدایی آب دریا کمک کرد تا بر چالش‌های خود غلبه کند و تولید بی‌وقفه آب تمیز و شیرین را تضمین کند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی Rosemount 2051 Coplanar استاندارد صنعتی و پیشرو در صنعت برای اندازه‌گیری فشار تفاضلی و گیج است. این ترانسمیتر دارای گواهی ایمنی و دارای یک رابط کاربری با منوهای آسان برای پیکربندی داخلی است که به شما امکان می‌دهد به راحتی دستگاه را راه‌اندازی کنید. این دستگاه با فناوری اختراعی کوپلنار (coplanar) ثبت شده‌است، انعطاف‌پذیری در نصب را برای راه حل‌های اندازه‌گیری جریان یا اندازه‌گیری سطح به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد. با فناوری WirelessHART®، می‌توانید نقاط اندازه‌گیری را به سرعت اضافه کنید، حتی از راه دور و مناطقی با دسترسی سخت.

پیمایش به بالا