مخزن آب سالم

سطح‌سنجی در مخازن آب سالم | Pure Water Tanks

چالش

مخازن آب سالم از تجهیزات ذخیره‌سازی مهم و ضروری برای دوره‌های اوج مصرف هستند. این مخازن، نوسانات توزیع آب را جبران می‌کنند. برای اندازه‌گیری دقیق سطح در مخازن آب سالم (سطح سنجی در مخازن آب)، مهندسان با یک چالش بزرگ روبرو هستند. رطوبت بالای محیط این مخازن یک چالش مهم است. هوای مملو از بخار آب می‌تواند به سیستم‌های اندازه‌گیری حساس نفوذ کند و به طور بالقوه منجر به خوانش های نادرست شود. حل این چالش مستلزم درک جامعی از متریال، طراحی و عوامل محیطی برای اطمینان از اندازه‌گیری های قابل اعتماد در مواجهه با رطوبت مداوم است.

اندازه گیری سطح در مخازن آب سالم
فرآیند ذخیره آب پیش از توزیع

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

محفظه / مخزن

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۱+ بار

سیال

آب

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۲۰ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

رطوبت بالا

سنسور هیدرواستاتیک جهت اندازه گیری سطح مایعات درون مخازن و چاه

راه‌حل مناسب

راه حل پیشنهادی ما برای غلبه بر چنین چالشی استفاده از سنسور فشار هیدرواستاتیک (ترانسمیتر فشار غوطه ور) می باشد که برای کنترل پیچیدگی‌های اندازه‌گیری سطح در شرایط رطوبت بالا طراحی شده است. طراحی پیشرفته آن، یکپارچگی کامل و عدم ورود رطوبت را تضمین می‌کند (ترانسمیتر های فشار غوطه ور عموماً دارای درجه حفاظت IP68 هستند که در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم‌اند).

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

جهت خوانش دقیق و قابل اطمینان سطح، به یک سنسور فشار هیدرواستاتیک برای اندازه‌گیری فشار هیدرواستاتیک تا 10 متر آب نیاز است که در محدوده دمای بین ۰ تا ۲۰+ درجه سانتی‌گراد و فشار فرآیند تا ۱+ بار به طور موثر عمل می‌کند و درجه حفاظت آن IP68 است. همچنین، دارای کابل ونتد جهت جبران تغییرات فشار اتمسفر نیز می‌باشد. ترانسمیتر فشار غوطه ور دارای نصب آسان و رابط کاربرپسند است که دقت و پایداری در خوانش را برای طولانی مدت تضمین می‌کند. انتخاب سنسور فشار هیدرواستاتیک به شما این امکان را می‌دهد که بر چالش‌های محیط‌های با رطوبت بالا برای اندازه‌گیری سطح بهینه در مخازن آب سالم غلبه کنید.

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

اخیراً یکی از مشتریان ما که در یک بخش مهم در سیستم تصفیه آب شهری مشغول به کار بود، به ما مراجعه کردند. این مرکز تصفیه تضمین می‌کند که آب آشامیدنی تمیز به هر خانواده می‌رسد. با این حال، در پشت صحنه، یک چالش مداوم ظاهر شده بود. اندازه‌گیری دقیق سطح در مخازن ذخیره آب خالص با توجه به خرابی های پی در پی تجهیزات سطح سنجی‌شان به یک چالش خسته‌کننده تبدیل شده است. مقصر؟ سطح رطوبت بالا در محیط.

این رطوبت به تجهیزات اندازه‌گیری سطح موجودشان نفوذ می‌کرد و منجر به خوانش‌های غیرقابل اعتماد و اختلالاتی در تامین آب می‌شد. راه‌حلی که استفاده می‌کردند، اگرچه از نظر تئوری درست بود، به دلیل تأثیر غیرقابل پیش بینی رطوبت، پس از مدتی خروجی اشتباه ارائه می‌کرد. مهندسان این مرکز فعالانه به دنبال راه حلی قابل اعتماد برای این چالش بودند.

راه‌حل ما

برای کمک به مهندسین مرکز توزیع آب، آنها را با “سنسور فشار هیدرواستاتیک” آشنا کردیم – یک فناوری قابل اعتماد که برای غلبه بر چنین پیچیدگی هایی طراحی شده است. ما با همکاری نزدیک با مهندسان مرکز، ترانسمیتر فشار غوطه ور را به عنوان راه حل ایده آل برای مقابله با مشکلات اندازه گیری ناشی از رطوبت معرفی کردیم.

مهندسی دقیق این نوع ترانسمیتر فشار، تاثیر رطوبت بر اندازه‌گیری‌ها را خنثی و دقت بالا را حتی در محیط های فوق العاده مرطوب نیز تضمین می‌کند. مهندسین این مرکز توزیع آب، به ما اعتماد کردند و استفاده از ترانسمیتر های فشار غوطه ور را برای سطح سنجی در مخازن آب خود در دستور کار قرار دادند.

هم اکنون، این مرکز درحالی‌ که از ترانسمیتر های فشار هیدرواستاتیک برای اندازه‌گیری سطح مخازن‌شان استفاده می‌کند، بدون تاثیر از رطوبت، آب را به شیوه بهینه‌تری مدیریت می‌کند و دیگر هزینه های گزافی بابت تعویض مداوم تجهیزات سطح سنجی و دیگر هزینه‌های مربوط به توزیع آب ناکارآمد پرداخت نمی‌کند. این مرکز همچنان، جریان یکپارچه آب تمیز و سالم را برای ساکنان شهر تامین می‌کند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار غوطه‌ور PT124B-220 ساخته شده با فناوری دیفیوز سیلیکون پیزومقاومتی و فرآیند مونتاژ عالی، کیفیت و عملکرد با پایداری بالا را تضمین می‌کند. سنسور سطح‌سنج PT124B-220 (نوع غوطه‌ور) می‌تواند برای اندازه‌گیری سطح مایعات در صنایع نفت، متالورژی، هیدرولیک، تامین آب شهری و غیره استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سنسور هیدرواستاتیک Waterpilot FMX11 معمولا در کاربردهای محیطی برای اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک استفاده می‌شود. این سنسور برای کاربردهای آب آشامیدنی تایید شده‌است و می‌تواند در چاه‌ها، مخازن ذخیره‌سازی، برج‌های آب، سدها، ایستگاه‌های اندازه‌گیری، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سطح مایعات با نمایشگر ZHYQ سری PT124B-221 با تکنولوژی جبران‌کننده مدار دیجیتال می‌باشد که دارای نمایشگر است و برای کاربردهای هیدرولیکی توصیه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این ترانسمیتر پایداری بالا و قابلیت اعتماد آن است که این ترانسمیتر را جایگزین مناسبی برای برندهای معروف جهانی می‌سازد.

پیمایش به بالا