خطوط جمع آوری گاز ازون

اندازه‌گیری فشار در خطوط جمع آوری ازون | Ozone collection pipe

چالش

گاز ازون برای ضدعفونی آب آشامیدنی استفاده می‌شود. این ماده از اکسیژن و در یک راکتور هایپرباریک با استفاده از انرژی الکتریکی تولید می‌شود. سپس گاز تولید شده، به لوله جمع آوری گاز ازون جریان می یابد. در زمینه تضمین یکپارچگی و پایداری فرآیند جمع‌آوری گاز ازون، مهندسان با مسئولیت مهم اندازه‌گیری دقیق و حفظ فشار در یک محیط بسیار تهاجمی روبرو هستند. ماهیت خورنده گاز راه حلی را می طلبد که بتواند در مقابل تهاجمی بودنش مقاومت کند و در عین حال اندازه گیری‌های دقیقی نیز ارائه دهد. علاوه بر این، این فرآیند در محدوده دمایی نسبتاً پایینی انجام می‌شود، که این امر پیچیدگی بیشتری به انتخاب تجهیز مناسب برای اندازه‌گیری فشار می‌افزاید. پرداختن به این چالش های پیچیده، نیازمند یک رویکرد مناسب است که دوام متریال، مقاومت در برابر خورندگی شیمیایی و عملکرد قابل اعتماد را حتی در شرایط محیطی متفاوت تضمین کند.

اندازه گیری فشار در خطوط انتقال گاز ازون توسط ترانسمیتر فشار
اندازه‌گیری فشار گاز ازون در خطوط انتقال

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

خطوط انتقال

محدوده فشار فرآیند

۱+ تا ۱.۵+ بار

سیال

گاز ازون

محدوده دمای فرآیند

۵+ تا ۲۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

سیال خشن

تزریق گاز ازون جهت تصفیه آب

راه‌حل مناسب

در محیط سخت جمع‌آوری گاز ازون، که در آن حفظ فشار ثابت برای پایداری فرآیند ضروری است، مهندسان می‌توانند با استفاده از یک “ترانسمیتر فشار” مناسب این کاربرد، راه‌حل مؤثری در اختیار داشته باشند. این فرآیند شامل کنترل یک گاز تهاجمی در محدوده دمایی نسبتاً پایینی است. برای رفع این مشکل، ترانسمیتر های فشار پیشنهادی ما، ساخته شده از متریال سازگار با گاز ازون، دوام و مقاومت در برابر خوردگی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند که آنان را برای محیط تهاجمی مناسب می‌سازد. ترانسمیتر فشار مناسب با محدوده اندازه گیری تا ۱.۵ بار، محدوده دمایی بین ۵+ تا ۲۵+ و خالی از هرگونه مایع پرکننده (تکنولوژی خشک) اندازه‌گیری دقیق و سنجش فشار ثابت را در کنار ایمنی بالا تضمین می‌کند.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

متریال های سازگار با گاز ازون

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین متریال وتد پارت ترانسمیتر فشار برای گاز ازون برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L
  • Hastelloy C-276

هستند. همچنین، بهترین متریال های سازگار با گاز ازون برای سیل آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • PTFE
  • Viton
  • FKM

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

سال گذشته یک مرکز تصفیه آب در جنوب کشور برای حل چالش های اندازه‌گیری فشار در فرآیند هایشان به ما مراجعه کردند که برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی از گاز ازون استفاده می‌کردند. این مرکز یک راکتور هایپرباریک (hyperbaric) برای تبدیل اکسیژن به گاز ازون داشت که سپس از طریق شبکه پیچیده ای از خطوط لوله، این گاز ها جمع آوری می‌شدند. مهندسان تصفیه خانه با یک چالش دائمی مواجه بودند – حفظ فشار ثابت در خط لوله جمع آوری گاز ازون. ماهیت خورنده گاز باعث سایش و خرابی سریع تجهیزات اندازه‌گیری فشار در حال استفاده می‌شد.

راه‌حل ما

پس از گفتگو و درک کامل شرایط فرآیند، تیم مهندسین فنی ما یک راه‌حل مطمئن به مهندسان این تصفیه خانه ارائه و آنان نیز تصمیم گرفتند به تیم ما اعتماد کنند. با شناخت ماهیت خورنده گاز ازون و محدوده دمایی پایین فرآیند، ما نصب ترانسمیتر های فشار با وتدپارت (قسمت هایی از ترانسمیتر که در تماس با سیال هستند) ساخته شده از متریال سازگار با گاز ازون را توصیه کردیم. این ترانسمیتر با محدوده اندازه گیری تا ۱.۵ بار و محدوده دمایی ۸۵ تا ۴۰- دقیقاً با الزامات فرآیند جمع آوری ازون همسو بود. متریال های دیافراگم و اتصال مکانیکی که در تماس با سیال بودند سازگاری کامل با گاز ازون داشتند. حسگر فشار ترانسمیتر های فشار پیشنهادی ما خالی از هرگونه مایع پرکننده بودند تا ایمنی فرآیند را در صورت نفوذ گاز خورنده ازون به مایع پرکننده پشت حسگر فشار از طریق دیافراگم را تضمین کند. همچنین، یکی از مواردی که مهندسان این تصفیه خانه تاکید بسیاری داشتند این بود که ترانسمیتر های فشار باید تاییدیه و گواهینامه های اصلی (مثل RoHS و CE) و آب آشامیدنی (مانند NSF) را داشته باشند که مهندسین ما هنگام ارائه محصولات پیشنهادی در نظر گرفتند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار ZHYQ سری PT124B-212 از تراشه حسگر هسته سیلیکون دیفیوز استفاده می‌کند که دقت و پایداری بالایی را فراهم می‌کند و آن‌ها را به ابزارهای قابل اطمینان برای اندازه‌گیری فشار تبدیل می‌کند. با وجود گوناگونی خروجی سیگنال استاندارد صنعتی و اتصالات الکتریکی آن‌ها، این ترانسمیترهای فشار می‌توانند به راحتی در سیستم‌های مختلفی استفاده شوند. طراحی کوچک و ساخت محکم این ترانسمیترهای فشار آن‌ها را برای استفاده در انواع صنایع مختلف، مناسب می نماید.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار PT124B-210 دارای ساختاری محکم است که از آن می‌توان در شرایط محیطی سختی مانند دمای بالا و فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. همچنین، دقت بالایی دارد و با دقت تا ۰.۵٪ فول‌اسکیل می‌تواند اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد ارائه دهد. به‌علاوه، این ترانسمیتر فشار دارای گزینه‌های مختلف است که شامل محدوده‌های مختلف فشار و سیگنال خروجی است و از این رو برای استفاده در یک دامنه وسیعی از کاربردها مناسب است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیترهای فشار مطلق و گیج PT124B-3507G و PT124B-3507A با کارایی بالا دارای سنسور سیلیکونی تک کریستالی رزونانت هستند و برای اندازه‌گیری فشار مایع، گاز یا بخار مناسب هستند. این سری یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر دی سی متناسب با فشار اندازه‌گیری شده را تولید می‌کند. همچنین دارای زمان پاسخ‌گویی سریع، راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق پروتکل HART، تشخیص و خروجی وضعیت انتخابی برای هشدار فشار بالا/پایین است. فناوری چندحسی، عملکرد تشخیصی پیشرفته‌ای را برای تشخیص ناهنجاری‌هایی مانند انسداد خط یا تشخیص اثر گرمایی فراهم می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار Rosemount 2051T یک دستگاه استاندارد صنعتی جهت نصب در خطوط انتقال است که به شما کمک می‌کند با ارائه داده‌های فرآیند قابل اعتماد و کارآمدتر، فرآیند خود را بهبود بخشید. ترانسمیتر فشار روزمونت 2051T، نصب راحتی دارد و اندازه‌گیری‌های دقیق ابسلوت و گیج را ارائه می‌دهد. این ترانسمیتر دارای یک نمایشگر سرخود (LOI) است که علاوه بر امکان مشاهده فشار فرآیند در لحظه، به کاهش تعداد ابزارهای مورد نیاز برای نصب و راه‌اندازی کمک می‌کند. این امر آن را به یک راه‌حل برای اندازه‌گیری توانا و اقتصادی در صنایع مختلف تبدیل می‌کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

با ترانسمیتر فشار گیج و ابسلوت روزمونت مدل 2088، می‌توانید راه حلی سریع و آسان برای نصب در کاربرد مورد نظر خود داشته باشید. این ترانسمیتر دارای یک رابط اپراتوری روی دستگاه (LOI) است که دارای منوهای با کاربری آسان و دکمه‌های پیکربندی داخلی است، بنابراین می‌توانید دستگاه را بدون ابزار پیچیده در محل راه‌اندازی کنید. این ترانسمیتر فشار با منیفولد و سیل‌های از راه دور (ریموت سیل) نیز موجود است.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

با اطمینان خاطر کامل فشار و سطح را با ترانسمیتر فشار Rosemount 3051T اندازه گیری کنید. این ترانسمیتر فشار شناخته شده در صنعت که برای پایداری به مدت ۱۰ سال و دقت ۰.۰۴ درصد از مقیاس کل طراحی شده است، اطلاعات لازم برای اجرا، کنترل و نظارت بر فرآیندها را در اختیار شما قرار می‌دهد. با صفحه نمایش گرافیکی، نور پس زمینه، اتصال بلوتوث و قابلیت های نرم افزاری پیشرفته طراحی شده برای دسترسی سریعتر به داده های مورد نیاز شما.

پیمایش به بالا