فیلتر اسمز

اندازه‌گیری اختلاف فشار دو طرف فیلتر اسمز در اسمز معکوس با ترانسمیتر اختلاف فشار | Reverse osmosis

چالش

یکی از چالش‌های اساسی که مهندسان در اندازه‌گیری اختلاف فشار در فیلتر اسمز با آن مواجه هستند، نظارت دقیق بر سطح آلودگی در فیلتر است. فرآیند اسمز معکوس شامل اندازه‌گیری دقیق اختلاف فشار است، زیرا آب دریا تحت فشار بالا از یک غشای نیمه تراوا (نیمه نفوذپذیر) عبور می‌کند. چالش اصلی دقیقاً در حصول اطمینان از اندازه‌گیری های قابل اعتماد و دقیق در یک محیط خشن است که نمک‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها در آن نگهداری می‌شوند. مهندسان باید تأثیر ماهیت خورنده آب دریا را بر تجهیزات اندازه‌گیری و راه‌حل های مختلف برای طراحی سیستمی که می‌تواند شرایط سخت را تحمل کند، در نظر بگیرند. علاوه بر این، دستیابی به اندازه‌گیری‌های دقیق با حفظ عملکرد مداوم و در نظر گرفتن عواملی مانند دما و فشار فرآیند، به پیچیدگی چالش می‌افزاید.

اسمز معکوس یا ریورس اسمز روشی برای جدا کردن آلاینده های آب دریا
فرآیند اسمز معکوس

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

فیلتر اسمز

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۲۰+ بار

سیال

آب دریا

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

مقاوم در برابر آب دریا

عدم عبور آلاینده ها و ناخالصی های آب دریا از فیلتر اسمز

راه‌حل مناسب

با توجه به چالش‌های مربوط به اندازه‌گیری اختلاف فشار در فیلتر اسمز، راه‌حل مناسب، استفاده از “ترانسمیتر های اختلاف فشار” قابل اعتماد و با دقت بالاست که به‌طور خاص برای چنین فرآیندهای سخت و خشنی طراحی شده‌اند. در این کاربرد، جایی که آب دریا سیال مورد اندازه‌گیری است و مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم است، انتخاب ترانسمیتر هایی که با متریال تایید شده مطابق با استانداردهای FDA و EC 1935/2004 ساخته شده‌اند، ضروری است تا از سازگاری با آب دریا و حفظ اندازه‌گیری‌های دقیق در طول زمان، اطمینان حاصل شود.

علاوه بر این، ترانسمیتر اختلاف فشار باید بتواند به‌طور موثر در محدوده دمایی فرآیند از ۰ تا ۲۵+ درجه سانتی‌گراد کار کند، در حالی که فشاری تا ۲۰ بار را از سوی سیال تحمل می‌کند. با انتخاب ترانسمیتر هایی که این معیارها را برآورده می‌کنند، مهندسان می‌توانند از اندازه‌گیری فشار تفاضلی قابل اعتماد و دقیق اطمینان حاصل کنند و امکان نظارت مؤثر بر سطوح آلودگی در سراسر فیلتر اسمز را فراهم کنند.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیترهای فشار تفاضلی پیشنهادی ما (که در زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده نمایید) دقیقاً این ویژگی‌ها و مزایا را ارائه می‌دهند. اتصال مکانیکی (قسمت وتد پارت) این ترانسمیتر های فشار تفاضلی با متریال تایید شده و سازگار برای استفاده در این کاربردهای حیاتی ساخته شده‌اند و در برابر اثرات خورنده آب دریا نیز مقاوم هستند. با محدوده اندازه گیری گسترده خود، می‌توانند با دقت اختلاف فشار را تا ۲۰ بار اندازه‌گیری کنند و به مهندسان فرآیند، اعتماد به نفس کافی برای نظارت و کنترل موثر فرآیند فیلتراسیون را ارائه دهند. 

متریال های سازگار با آب دریا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای تصفیه آب دریا برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با آب دریا برای قسمت آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • Viton

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

اخیراً یکی از مهندسان فرآیند در یک تصفیه خانه از جنوب کشورمان که در تولید آب تمیز و تصفیه شده از طریق اسمز معکوس تمرکز دارند، با تیم فنی ما تماس گرفتند و برای چالشی که به‌صورت طولانی مدت با آن دست و پنجه نرم می‌کردند درخواست راه‌حل و یاری داشتند. تصفیه خانه، واقع در نزدیکی آب‌های جنوب کشور، به شدت به آب دریا به‌عنوان منبع فرآیند تصفیه خود متکی بود. در حالی که این نزدیکی به آب دریا، منبع فراوانی از ماده اولیه را فراهم می‌کرد، اما چالش مهمی نیز ایجاد می‌کرد – ماهیت خورندگی آب دریا. مهندسان فرآيند برای اندازه‌گیری دقیق اختلاف فشار در فیلترهای اسمز سخت تلاش می‌کردند اما تجهیزات اندازه‌گیری موجود دچار خوردگی و خرابی‌های مکرر می‌شدند که خود، منجر به اطلاعات غیر قابل اعتماد، تأخیر در تولید و هزینه‌بر بودن فرآیند می‌شد. آن‌ها برای مقابله با این چالش تکراری، به راه حلی مطمئن نیاز داشتند به همین خاطر، به ما اعتماد کردند.

راه‌حل ما

پس از ارزیابی دقیق الزامات کارخانه و درک پیچیدگی های فرآیندشان، تیم فنی ما استفاده از ترانسمیتر های اختلاف فشار خاصی را توصیه کردند که برای رسیدگی به نیازهای منحصر به فرد سیال آب دریا طراحی شده‌اند. این ترانسمیتر های اختلاف فشار که با استفاده از متریال مورد تایید FDA و EC 1935/2004 ساخته شده‌اند، مقاومت در برابر خوردگی ناشی از آب دریا را تضمین می‌کنند. این ویژگی به طور قابل توجهی دوام آنها را افزایش داد و خرابی ها و نیاز به تعویض مکرر را به حداقل رساند.

با استفاده از تراسنمیتر فشار تفاضلی، این تصفیه خانه بر چالش‌های اندازه‌گیری غلبه کرد. مهندسان از مشاهده داده‌های دقیق و ثابت ارائه شده توسط ترانسمیتر ها بسیار خوشحال بودند زیرا آن‌ها را قادر می ساخت تا سطوح آلودگی را در فیلترهای اسمز خود با اطمینان نظارت کنند. راندمان تولید بهبود یافت و تأخیرهای پرهزینه به دلیل اندازه‌گیری های غیرقابل اعتماد به یک خاطره تبدیل شد!

امروزه، همکاری ما با تصفیه‌خانه های مختلف در سراسر ایران، گواهی مطمئن بر راه‌حل های مناسب تیم متخصصین ما می‌باشد. با درک کامل چالش‌های مشتریان و ارائه محصولات و راه‌حل مناسب، به آنها کمک می‌کنیم تا بر ماهیت خورنده آب دریا غلبه کنند و به فرآیندهای فیلتراسیون کارآمد و قابل اعتماد دست یابند. 

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

از ترانسمیتر فشار اختلاف فشار مدل PT124B-3501 ساخت برند ZHYQ می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز و همچنین اندازه‌گیری سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد. مدل PT124B-3501 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به‌عنوان خروجی ارائه می‌کند. ترانسمیتر فشار تفاضلی PT124B-3501 همچنین قابلیت راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق ارتباط با ترمینال مدل RST375 یا مودم RSM100 را نیز دارد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

پیمایش به بالا