چاه عمیق

اندازه‌گیری سطح (سطح سنجی) در چاه های عمیق | Level Measurement in Deep Wells

چالش

در این کاربرد، «اندازه‌گیری سطح در چاه‌های عمیق»، مهندسان به دلیل شرایط آب و هوایی سختی که اغلب این چاه‌ها در آن قرار دارند، با چالش مهمی مواجه هستند. آب و هوای نامتعادل، از جمله دمای شدید و قرار گرفتن در معرض عناصر محیطی غیر معمول، می‌تواند اندازه‌گیری دقیق و قابل اعتماد سطح را با مشکل مواجه کند. وجود آب شیرین در چاه عمیق، همراه با عملیات پمپ شناور، می‌تواند پیچیدگی بیشتری را به فرآیند اندازه‌گیری نیز اضافه کند. حصول اطمینان از خوانش دقیق و ثابت در این شرایط نامطلوب، مستلزم بررسی دقیق فناوری اندازه‌گیری، تست مقاومت آن در برابر عوامل محیطی و توانایی مقاومت در برابر تغییرات دما است. علاوه بر این، فضای محدود و اغلب راه دور این چاه‌های عمیق ممکن است دسترسی آسان برای تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون را مختل کند، و پیدا کردن یک راه‌حل سطح سنجی دقیق و پایدار برای برآورده کردن نیازهای این محیط چالش‌برانگیز ضروری است.

اندازه گیری سطح در چاه های عمیق
سطح سنجی در چاه عمیق

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

چاه عمیق

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۴+ بار

سیال

آب تازه

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

شرایط آب و هوایی

سطح سنجی در چاه ها

راه‌حل مناسب

در محیط چالش برانگیز “سطح سنجی در چاه های عمیق”، که در آن فرآیند شامل پمپاژ آب زیرزمینی از چاه های عمیق با استفاده از پمپ های شناور است، یک راه حل قابل اعتماد و مناسب برای مقابله با شرایط نامطلوب بسیار مهم است. برای برآوردن نیازهای خاص این کاربرد، توصیه می‌کنیم از “سنسور فشار هیدرواستاتیک” استفاده کنید، که به ویژه برای کارهای اندازه‌گیری سطح در چاه های عمیق طراحی شده است.

سنسور هیدرواستاتیک چندین ویژگی کلیدی را ارائه می‌دهد که آن را به یک انتخاب ایده آل برای این کاربرد تبدیل می‌کند. با رنج اندازه‌گیری تا 40 متر، می‌تواند به‌طور موثر سطح آب را در چاه‌های عمیق نظارت کند و خوانش دقیقی ارائه کند. سنسور فشار هیدرواستاتیک به گونه‌ای طراحی شده است که در محدوده دمای فرآیند ۰ تا ۱۵+ درجه سانتی‌گراد و محدوده فشار ۰ تا ۴+ بار عملکرد قابل قبولی ارائه دهد، که آن را برای شرایط محیطی مختلف در محیط چاه مناسب می‌کند.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

سنسور فشار هیدرواستاتیک (ترانسمیتر فشار غوطه ور) به گونه‌ای ساخته شده است که نیازی به تعمیر و نگهداری نداشته باشد و تجربه‌ای کاربرپسند را برای مهندسان و اپراتورها فراهم کند. این ویژگی نیاز به بازدیدهای مکرر جهت تعمیر و نگهداری در مکان های دور را کاهش می‌دهد و کارایی کلی را نیز افزایش می‌دهد.

در نتیجه، سنسور فشار هیدرواستاتیک، راه حل ایده‌آلی را برای کاربرد “اندازه گیری سطح در چاه‌های عمیق” ارائه می‌دهد. قابلیت اطمینان، مقرون به صرفه بودن و ویژگی‌های کاربرپسند آن، همراه با توانایی آن برای عملکرد مؤثر در محیط چالش برانگیز چاه‌های عمیق، آن را به بهترین محصول برای اطمینان از عملکرد روان و بدون دردسر چاه و حفظ تعادل آن تبدیل می‌کند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار غوطه‌ور PT124B-220 ساخته شده با فناوری دیفیوز سیلیکون پیزومقاومتی و فرآیند مونتاژ عالی، کیفیت و عملکرد با پایداری بالا را تضمین می‌کند. سنسور سطح‌سنج PT124B-220 (نوع غوطه‌ور) می‌تواند برای اندازه‌گیری سطح مایعات در صنایع نفت، متالورژی، هیدرولیک، تامین آب شهری و غیره استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سطح مایعات با نمایشگر ZHYQ سری PT124B-221 با تکنولوژی جبران‌کننده مدار دیجیتال می‌باشد که دارای نمایشگر است و برای کاربردهای هیدرولیکی توصیه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این ترانسمیتر پایداری بالا و قابلیت اعتماد آن است که این ترانسمیتر را جایگزین مناسبی برای برندهای معروف جهانی می‌سازد.

پیمایش به بالا