مخزن بالاست

اندازه‌گیری سطح در مخازن بالاست | Ballast tanks

چالش

تجهیزات حفاری یا پمپاژ شناور مانند سکوها یا FPSO ها با پر کردن یا خالی کردن مخازن بالاست با آب دریا تثبیت و بالانس می‌شوند. این اپراتورها را قادر می سازد تا به طور بحرانی و ایمن، موازنه و تراز یک کشتی را با توجه به نیازهای عملیاتی، بارگیری عرشه و شرایط دریا مدیریت کنند.
پیمایش در آب های متلاطم و اندازه گیری سطح مخزن بالاست که مبتنی بر آب دریا می باشد، عموماً چالشی غیرقابل اجتناب است. ماهیت خورنده آب دریا همراه با نوسانات فشار، تهدید قابل توجهی برای روش های اندازه‌گیری سنتی است. مهندسان باید از تجهیزاتی استفاده کنند که بتوانند در مقابل سیال خورنده آب دریا مقاومت کنند و در عین حال دقت و قابلیت اطمینان را در تشخیص سطح حفظ کنند. اطمینان از ایمنی و پایداری پلتفرم‌ها یا FPSO ها نیازمند رویکردهای نوآورانه برای غلبه بر این موانع است که نیازمند تعادل بین استحکام و دقت در ابزار دقیق و تکنیک‌های اندازه‌گیری است.

اندازه گیری سطح مخزن بالاست
فرآیند اندازه‌گیری سطح در مخازن بالاست

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن بالاست

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۵+ بار

سیال

آب دریا

محدوده دمای فرآیند

۴- تا ۳۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

آب دریای پرچالش و نوسات بالای فشار

مخزن بالاست

راه‌حل مناسب

برای عملکرد بدون عیب سیستم بالاست و ایمنی پرسنل و تجهیزات روی برد، اندازه‌گیری سطح قابل اعتماد کاملاً ضروری است. راه‌حل پیشنهادی ما شامل استفاده از یک “پراب سطح هیدرواستاتیک” یا همان “ترانسمیتر فشار غوطه ور” است که برای مقاومت در برابر شرایط سختی که در عملیات های دریایی با آن مواجه می‌شویم، طراحی شده است.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر های فشار غوطه ور با متریال های مقاوم و باکیفیتی ساخته می‌شوند تا قابلیت اطمینان طولانی مدت در اندازه‌گیری سطح در مخازن بالاست را ارائه دهد. توانایی آن برای عملکرد در محدوده دمایی ۴- تا ۳۰+ درجه سانتیگراد و تحمل نوسانات فشار تا ۵ بار، آن‌ها را به گزینه هایی ایده آل برای محیط های چالش برانگیز دریایی تبدیل می‌کنند. علاوه بر این، فرآیند نصب راحت، بدون دردسر و استقرار ساده، نظارت سریع و دقیق را تضمین می‌کند و در نهایت ایمنی و بالانس شناورها و سکو های دریایی را افزایش می‌دهد.

متریال های سازگار با آب دریا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر فشار غوطه ور (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 17-4 PH
  • Tantalum
  • Hastelloy C-276

هستند. اما یک قسمت از وتدپارت که غالباً هنگام سفارشی‌سازی متریال فراموش می‌شود، متریال آب‌بندی سنسور (Sealing) است. بهترین متریال های سازگار با آب دریا برای قسمت آب‌بندی ترانسمیتر به شرح زیر می‌باشند:

  • EPDM
  • Viton

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر فشار غوطه‌ور PT124B-220 ساخته شده با فناوری دیفیوز سیلیکون پیزومقاومتی و فرآیند مونتاژ عالی، کیفیت و عملکرد با پایداری بالا را تضمین می‌کند. سنسور سطح‌سنج PT124B-220 (نوع غوطه‌ور) می‌تواند برای اندازه‌گیری سطح مایعات در صنایع نفت، متالورژی، هیدرولیک، تامین آب شهری و غیره استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سنسور هیدرواستاتیک Waterpilot FMX11 معمولا در کاربردهای محیطی برای اندازه‌گیری سطح هیدرواستاتیک استفاده می‌شود. این سنسور برای کاربردهای آب آشامیدنی تایید شده‌است و می‌تواند در چاه‌ها، مخازن ذخیره‌سازی، برج‌های آب، سدها، ایستگاه‌های اندازه‌گیری، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها استفاده شود.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

سطح سنج LMP 307 برای اندازه‌گیری مداوم سطح در آب و سیالات تمیز یا کمی آلوده طراحی شده‌است. این سنسور از جنس فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا برای نیازهای اندازه‌گیری دقیق با ثبات طولانی مدت است. از ترانسمیتر فشار غوطه ور LMP 307 می‌توان در صنایع آب و فاضلاب (تصفیه شده) و نفت و گاز استفاده کرد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار سطح مایعات با نمایشگر ZHYQ سری PT124B-221 با تکنولوژی جبران‌کننده مدار دیجیتال می‌باشد که دارای نمایشگر است و برای کاربردهای هیدرولیکی توصیه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این ترانسمیتر پایداری بالا و قابلیت اعتماد آن است که این ترانسمیتر را جایگزین مناسبی برای برندهای معروف جهانی می‌سازد.

پیمایش به بالا