مخزن وکیوم شکر

اندازه‌گیری سطح در مخزن وکیوم شکر | Sugar Vacuum Pan

چالش

فرآیندی که در یک مخزن وکیوم برای اطمینان از رشد کریستال های شکر طراحی شده است. سیروپ در بویلر بسته با لوله های بخار، گرم و پخته می‌شود و مایع آن استخراج می‌شود. محصول میانی ماگماست که مخلوطی از شکر بلوری و سیروپ است. این مخلوط سپس در یک مخزن نگهدارنده، به نام کریستالایزر ریخته می‌شود. در مخزن نگهدارنده، فرآیند خنک کردن و خشک کردن، ماده ای به نام ماسکویت ایجاد می‌کند که از آن شکر متبلور می‌شود. در فرآیند پیچیده حفظ کریستالیزاسیون بهینه شکر در یک مخزن وکیوم، مهندسان با چالش های مرتبط با خواص ذاتی سیروپ شکر مواجه می‌شوند. چالش در مدیریت نوسانات ویسکوزیته و چگالی سیروپ است، به ویژه هنگامی که آنها در طول فرآیند کریستالیزاسیون تکامل می‌یابند. این تغییرات می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر بازده کلی فرآیند و به طور بالقوه، باعث ایجاد اختلال و تأثیر بر کیفیت محصول داشته باشد. علاوه بر این، وجود همزمان بخار و میعانات درون سیستم، لایه دیگری از پیچیدگی را معرفی می‌کند که نیازمند کنترل و مدیریت دقیق برای اطمینان از نتیجه تبلور مطلوب است. سطح در مخزن باید ثابت بماند، بنابراین اندازه گیری سطح قابل اعتماد در این کاربرد مورد نیاز است. 

سطح سنجی مخزن وکیوم شکر توسط ترانسمیتر اختلاف فشار
فرآیند کریستالیزاسیون شکر در مخزن

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن

محدوده فشار فرآیند

۱- تا ۳+ بار

سیال

سیروپ شکر

محدوده دمای فرآیند

۴۰+ تا ۵۰+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

تغییرات در ویسکوزیته و چگالی، بخار و میعانات

مخزن

راه‌حل مناسب

برای مقابله با چالش های ارائه شده توسط فرآیند دینامیک کریستالیزاسیون شکر در یک مخزن وکیوم، مهندسان به یک راه‌حل اندازه‌گیری سطح قابل اعتماد و دقیق نیاز دارند. شرایط سخت، از جمله محدوده دمای فرآیند ۴۰+ تا ۵۰+ درجه سانتی‌گراد و محدوده فشار فرآیند از ۱- تا ۳+ بار، نیاز به یک تجهیز دقیق و قابل اعتماد دارد که فشار را به راحتی در محدوده وکیوم اندازه‌گیری کند. راه حل پیشنهادی ما برای این کاربرد، استفاده از یک “ترانسمیتر فشار تفاضلی” یا همان “ترانسمیتر اختلاف فشار” است. این ترانسمیتر فشار تفاضلی باید به گونه‌ای نصب شود که در یک پورت، فشار سیال گاز یا هوای بالای مایع و در سمت دیگر، فشار مایع ماسکویت را اندازه‌گیری کند. بدین صورت، ترانسمیتر، تفاوت دو لاین فشار و بالایی را محاسبه می‌کند که توسط مقدار این اختلاف، سطح محاسبه خواهد شد. شما میتوانید برای مشاهده نحوه اندازه‌گیری سطح مایعات در مخازن توسط ترانسمیتر اختلاف فشار، به راهنمای زیر مراجعه کنید.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

یک ترانسمیتر فشار تفاضلی با توانایی اندازه‌گیری دقیق سطح در مخزن، حتی در صورت تغییر ویسکوزیته و چگالی سیروپ شکر، تضمین می کند که فرآیند کریستالیزاسیون ثابت و کارآمد باقی می ماند. ترجیحاً، توصیه می‌کنیم از ترانسمیتر اختلاف فشاری استفاده کنید که دارای تاییدیه های EC 1935/2004 و FDA باشد. علاوه بر این، طراحی کاربرپسند ترانسمیتر اختلاف فشار امکان نصب و راه‌اندازی ساده را فراهم می‌کند، و آن را به انتخابی عملی برای مهندسانی تبدیل می‌کند که به دنبال راه حلی دقیق و قابل اعتماد برای حفظ اندازه گیری سطح در مخزن وکیوم شکر هستند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-202 برای اندازه گیری اختلاف فشار سیالات با قابلیت اطمینان بالا و عملکرد منحصربفرد طراحی شده است. این ترانسمیتر با اجزای پیشرفته مانند سنسور سیلیکونی دیفیوز و فناوری یکپارچه حالت جامد، اندازه گیری دقیق و پایدار را در یک بسته فشرده و ضد آب تضمین می کند. چه نیاز به اندازه گیری فشار تفاضلی مایعات، گازها یا سایر مواد داشته باشید، PT124B-202 انتخاب ایده آلی برای کاربرد شماست.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

از ترانسمیتر فشار اختلاف فشار مدل PT124B-3501 ساخت برند ZHYQ می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز و همچنین اندازه‌گیری سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد. مدل PT124B-3501 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به‌عنوان خروجی ارائه می‌کند. ترانسمیتر فشار تفاضلی PT124B-3501 همچنین قابلیت راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق ارتباط با ترمینال مدل RST375 یا مودم RSM100 را نیز دارد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر اختلاف فشار Rosemount 3051S Coplanar با فناوری Coplanar طراحی شده است و راه‌حلی بی نظیر برای اندازه‌گیری فشار، جریان و سطح است. این پلتفرم مقیاس‌پذیر، که در پروتکل‌های ارتباطی سیمی و WirelessHART® موجود است، به طور یکپارچه با منیفولدها و انواع آب‌بندی ادغام می‌شود و عملکرد را برای اندازه‌گیری دقیق فشار تفاضلی، گیج و مطلق بهینه می‌کند. با پلتفرم SuperModule™، این ترانسمیتر در برابر فشار بیش از حد و اثرات فشار خط مقاومت می‌کند تا عملکرد بی نظیری را حفظ کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی Rosemount 2051 Coplanar استاندارد صنعتی و پیشرو در صنعت برای اندازه‌گیری فشار تفاضلی و گیج است. این ترانسمیتر دارای گواهی ایمنی و دارای یک رابط کاربری با منوهای آسان برای پیکربندی داخلی است که به شما امکان می‌دهد به راحتی دستگاه را راه‌اندازی کنید. این دستگاه با فناوری اختراعی کوپلنار (coplanar) ثبت شده‌است، انعطاف‌پذیری در نصب را برای راه حل‌های اندازه‌گیری جریان یا اندازه‌گیری سطح به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد. با فناوری WirelessHART®، می‌توانید نقاط اندازه‌گیری را به سرعت اضافه کنید، حتی از راه دور و مناطقی با دسترسی سخت.

پیمایش به بالا