مخزن شیر خام

اندازه‌گیری فشار و سطح در مخزن شیر خام | Raw Milk Tank

چالش

شیر خام ورودی در دمای حدود ۴ درجه سانتی‌گراد نگهداری و همواره به آرامی هم زده می‌شود تا از نگهداری صحیح آن اطمینان حاصل و برای پردازش بیشتر ارسال شود. علاوه بر اندازه‌گیری سطح در مخزن، شیر در برابر آلودگی با فشار بیش از حد محافظت می‌شود.

در حوزه ذخیره سازی و فرآوری شیر خام، مهندسان اغلب با چالش پیچیده حفظ استانداردهای بهداشتی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که با طیف وسیعی از دمای فرآیند سروکار دارند. نیاز به اطمینان از یکپارچگی محصول، به ویژه در زمینه شیر، یک چالش قابل توجه است. حفظ شرایط بهداشتی از ۱+ تا ۱۵۰+ درجه سانتی‌گراد می‌تواند از نظر فنی سخت باشد، زیرا دمای شدید می‌تواند هم بر کیفیت محصول و هم بر راندمان کلی عملیات تأثیر بگذارد. مهندسان وظیفه دارند راه حل هایی بیابند تا اطمینان حاصل شود که این تغییرات دما، ایمنی و کیفیت شیر را به خطر نمی اندازد، همه اینها باید در عین رعایت مقررات بهداشتی دقیق و حفظ کارایی سیستم های ذخیره سازی و پردازش باشد.

اندازه گیری فشار در مخزن شیر
فرآیند پر و تخلیه شدن مخزن شیر خام

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن / لوله

محدوده فشار فرآیند

۰.۵+ تا ۲+ بار

سیال

شیر

محدوده دمای فرآیند

۱+ تا ۱۵۰+ درجه سانتی‌گراد

چالش های فرآيند

نیاز های بهداشتی سختگیرانه

اندازه گیری فشار در مخزن شیر با سنسور فشار دیافراگمی

راه‌حل مناسب

در محیط چالش برانگیز ذخیره سازی و فرآوری شیر خام، حفظ یکپارچگی محصول و استانداردهای بهداشتی دقیق، در طیف وسیعی از دما، می‌تواند یک کار پیچیده باشد. برای پرداختن به این مشکل، توصیه می کنیم از یک “ترانسمیتر اختلاف فشار” مناسب که برای کارایی در چنین شرایطی طراحی شده است، استفاده کنید.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر فشار تفاضلی پیشنهادی ما به دلیل توانایی آن برای عملکرد موثر در دماهای بین ۱+ تا ۱۵۰+ درجه سانتی‌گراد، نوع نصب دیافراگمی (مناسب برای سیالات چسبناک، ویسکوز، رسوب‌کننده و فاسدشدنی مانند شیر)، مایع پرکننده مخصوص فرآیند های بهداشتی و غذایی (عدم آلوده سازی در صورت پارگی دیافراگم و نشت به شیر) و همراه با تاییدیه های FDA یا EC 1935/2004 یا EHEDG یا A-3،  راه حل ایده آلی برای این کاربرد است. یک ترانسمیتر اختلاف فشار مناسب، محدوده کامل دمای فرآیندی را که در ذخیره سازی و فرآوری شیر خام با آن مواجه می‌شود را پوشش و کیفیت و ایمنی محصول را بدون توجه به شرایط خارجی حفظ می‌کند.

با انتخاب یک ترانسمیتر فشار DP مناسب (Differential Pressure Transmitter)، مهندسان می‌توانند به طور موثر چالش حفظ شرایط بهداشتی و کیفیت محصول در طیف وسیعی از دماها را برطرف کنند، در حالی که همچنین از اندازه گیری دقیق سطح و فشار در کاربردهای ذخیره سازی و فرآوری شیر خام اطمینان حاصل کنند.

متریال های سازگار با شیر

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین آلیاژهای متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای مخزن شیر برسد، بهترین آلیاژ ها:

  • Stainless Steel 316L
  • Stainless Steel 316
  • Stainless Steel 304

هستند. بهترین فناوری حسگر فشار (شامل مایع پرکننده) برای ترانسمیتر های فشار نیز به شرح زیر می‌باشند:

  • Fluid Free / Without Fluid
  • FDA-approved Oil

به ما اعتماد دارید ...

چالش مشتری

یک کارخانه لبنیات فعال در تولید ماست، پنیر، کشک، خامه و شیر (که مطمئناً همه‌مان هر روز صبح با محصولاتش سر و کار داریم) واقع در پایتخت کشورمان با تیم فروش ما تماس گرفتند و اذعان داشتند که اخیراً با چالش مهمی روبرو شده‌اند. مهندسین این کارخانه، با وظیفه سخت و دشوار اندازه‌گیری فشار در مخازن ذخیره شیر خام خود دست و پنجه نرم می‌کردند. آنها یک انبار بزرگ را راه اندازی کرده بودند که در آن شیر خام ورودی که دائماً در دمای ۴ درجه سانتیگراد هم زده می‌شد، برای جلوگیری از سر رفتگی و آلودگی باید تحت نظارت باشد. با توجه به الزامات بهداشتی سختگیرانه صنایع لبنی و دامنه وسیع دماهای درگیر در این فرآیند، این کار، ساده نبود.

تجهیزات موجود برای ارائه نتایج دقیق با مشکل مواجه بودند و واضح بود که یک راه حل قوی برای اطمینان از کیفیت و ایمنی محصول شیر خام آنها و در عین حال ساده کردن فرآیندهای عملیاتی آنها مورد نیاز است.

راه‌حل ما

تیم مهندسین ما استفاده از “ترانسمیتر اختلاف فشار” برای “مخازن در بسته” و “ترانسمیتر فشار دیافراگمی” برای “مخازن در باز” پیشنهاد کردند، که هر کدام، ویژگی و مشخصات منحصر به فرد خود را داشت. این ترانسمیتر های فشار به صورت سفارشی طراحی شده بودند تا دقیقاً چالشی که تولید کننده لبنیات با آن روبرو بود را برطرف کنند.

پس از نصب هر دو سری ترانسمیتر های فشار، چالش اندازه‌گیری سطح مخازن و جلوگیری از سرریز شدن یا عملکرد خشک پمپ برای مشتری‌مان برطرف شده بود. ترانسمیتر های فشار به سادگی به سیستم کنترل و مانیتورینگ فرآیند متصل و شرایط چالشی فرآیند را کنترل می‌کرد. سفارشی سازی ترانسمیتر های اختلاف فشار و دیافراگمی باعث شده بود تا تولیدکننده مطمئن شود در صورت بروز هرگونه خطا خواسته یا ناخواسته (پارگی دیافراگم ترانسمیتر یا رسوبات)، شیر موجود در مخازن آلوده نخواهد شد و کیفیت خود را حفظ خواهد کرد.

این یک موقعیت برد-برد برای ما و مشتری بود زیرا:

  • بهبود کیفیت محصول
  • رعایت استانداردهای بهداشتی
  • افزایش بازده عملیاتی

همه و همه، به لطف چندین ترانسمیتر فشار مناسب، سازگار و سفارشی سازی شده مطابق با نیاز های فرآیند.

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-202 برای اندازه گیری اختلاف فشار سیالات با قابلیت اطمینان بالا و عملکرد منحصربفرد طراحی شده است. این ترانسمیتر با اجزای پیشرفته مانند سنسور سیلیکونی دیفیوز و فناوری یکپارچه حالت جامد، اندازه گیری دقیق و پایدار را در یک بسته فشرده و ضد آب تضمین می کند. چه نیاز به اندازه گیری فشار تفاضلی مایعات، گازها یا سایر مواد داشته باشید، PT124B-202 انتخاب ایده آلی برای کاربرد شماست.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

از ترانسمیتر فشار اختلاف فشار مدل PT124B-3501 ساخت برند ZHYQ می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز و همچنین اندازه‌گیری سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد. مدل PT124B-3501 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به‌عنوان خروجی ارائه می‌کند. ترانسمیتر فشار تفاضلی PT124B-3501 همچنین قابلیت راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق ارتباط با ترمینال مدل RST375 یا مودم RSM100 را نیز دارد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر اختلاف فشار Rosemount 3051S Coplanar با فناوری Coplanar طراحی شده است و راه‌حلی بی نظیر برای اندازه‌گیری فشار، جریان و سطح است. این پلتفرم مقیاس‌پذیر، که در پروتکل‌های ارتباطی سیمی و WirelessHART® موجود است، به طور یکپارچه با منیفولدها و انواع آب‌بندی ادغام می‌شود و عملکرد را برای اندازه‌گیری دقیق فشار تفاضلی، گیج و مطلق بهینه می‌کند. با پلتفرم SuperModule™، این ترانسمیتر در برابر فشار بیش از حد و اثرات فشار خط مقاومت می‌کند تا عملکرد بی نظیری را حفظ کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی Rosemount 2051 Coplanar استاندارد صنعتی و پیشرو در صنعت برای اندازه‌گیری فشار تفاضلی و گیج است. این ترانسمیتر دارای گواهی ایمنی و دارای یک رابط کاربری با منوهای آسان برای پیکربندی داخلی است که به شما امکان می‌دهد به راحتی دستگاه را راه‌اندازی کنید. این دستگاه با فناوری اختراعی کوپلنار (coplanar) ثبت شده‌است، انعطاف‌پذیری در نصب را برای راه حل‌های اندازه‌گیری جریان یا اندازه‌گیری سطح به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد. با فناوری WirelessHART®، می‌توانید نقاط اندازه‌گیری را به سرعت اضافه کنید، حتی از راه دور و مناطقی با دسترسی سخت.

پیمایش به بالا