مخزن پخت مربا

اندازه‌گیری سطح درون یک مخزن وکیوم | Vacuum Vessel

چالش

میوه هایی که دانه‌های آن‌ها گرفته شده و سایر مواد، برای تولید مربا، وزن و در ظرف پخت قرار داده می‌شوند تا به آرامی حرارت ببینند. برای حفظ کیفیت محصول و حفظ طعم و رنگ میوه ها، فرآیند پخت در بویلر خلاء بسته در دمای ۶۵ درجه سانتی‌گراد تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد انجام می‌شود. در این کاربرد، مهندسان با دو چالش مهم روبرو هستند: “خلأ و دمای بالا. نیاز به حفظ یک محیط خلاء در حالی که محتویات مخزن را در دمایی بین ۶۵ درجه سانتیگراد تا ۸۵ درجه سانتیگراد قرار دهید می‌تواند از نظر فنی سخت باشد. این چالش خاص از پتانسیل افزایش تبخیر و نوسانات فشار در دماهای بالا در خلاء ناشی می‌شود که می‌تواند بر فرآیند پخت و پز و یکپارچگی محصول نهایی تأثیر بگذارد. حصول اطمینان از اندازه‌گیری دقیق و ثابت سطح مربا در مخزن در این شرایط یک کار مهم است که نیازمند راه‌حل‌های مهندسی دقیق برای رسیدگی به تعامل منحصر به فرد خلاء و دمای بالا در مخزن است.

اندازه گیری اختلاف فشار در مخزن تولید مربا توسط ترانسمیتر فشار
فرآیند پخت مربا

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن

محدوده فشار فرآیند

۱- تا ۱۰+ بار

سیال

میوه/آب

محدوده دمای فرآیند

۰ تا ۱۳۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

خلأ و دمای بالا

اندازه گیری سطح مخزن پخت مربا با ترانسمیتر فشار تفاضلی

راه‌حل مناسب

در فرآیند چالش برانگیز که با خلاء و دمای بالا در مخزن تولید مربا مشخص می‌شود، مهندسان می توانند با استفاده از “ترانسمیتر اختلاف فشار” به راه حلی قابل اعتماد دست یابند. ترانسمیتر اختلاف فشار برای نظارت دقیق بر اختلاف فشار در لاین های مختلف فرآیند پخت مربا به کار گرفته می‌شود تا از رسیدن به نقطه تنظیم ذخیره، اطمینان حاصل شود. توصیه ما استفاده از یک ترانسمیتر اختلا فشار است که در یک سمت، فشار هد و در سمت دیگرش فشار مربا را اندازه می‌گیرد (یک راه حل جایگزین، استفاده از دو ترانسمیتر فشار است که یک ترانسمیتر فشار، فشار هد و دیگری در پایین مخزن، فشار کل را اندازه می‌گیرد. اختلاف بین این دو برای محاسبه سطح با دقت زیاد استفاده می‌شود).

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

یک ترانسمیتر اختلاف فشار مناسب باید بتواند در محدوده اندازه گیری بین ۰ تا ۱۰+ بار و محدوده دمای از ۰ درجه سانتی‌گراد تا ۱۳۵+ درجه سانتی‌گراد، به طور دقیق سطح میوه و آب درون مخزن را کنترل کند. علاوه بر این، یک ترانسمیتر فشار تفاضلی مناسب باید دارای تاییدیه های مطابق با مقررات FDA و EC 1935/2004 بوده تا ایمنی و کیفیت محصول را تضمین کند.

نیازمندی های تولید مربا

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین متریال وتد پارت ترانسمیتر اختلاف فشار (قسمت هایی که با سیال در تماس هستند) برای پخت مربا برسد:

  • Stainless Steel 316L
  • Stainless Steel 316
  • Stainless Steel 304

درصورت نیاز به ترانسمیتر های فشار با تاییدیه‌های بهداشتی، جهت افزایش اطمینان از کیفیت و ایمنی:

  • FDA
  • EC 1935/2004
  • A-3
  • EHEDG

محصولات پیشنهادی

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-202 برای اندازه گیری اختلاف فشار سیالات با قابلیت اطمینان بالا و عملکرد منحصربفرد طراحی شده است. این ترانسمیتر با اجزای پیشرفته مانند سنسور سیلیکونی دیفیوز و فناوری یکپارچه حالت جامد، اندازه گیری دقیق و پایدار را در یک بسته فشرده و ضد آب تضمین می کند. چه نیاز به اندازه گیری فشار تفاضلی مایعات، گازها یا سایر مواد داشته باشید، PT124B-202 انتخاب ایده آلی برای کاربرد شماست.

ترانسمیتر اختلاف فشار pt124b-3501 از برند zhyq

از ترانسمیتر فشار اختلاف فشار مدل PT124B-3501 ساخت برند ZHYQ می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز و همچنین اندازه‌گیری سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد. مدل PT124B-3501 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به‌عنوان خروجی ارائه می‌کند. ترانسمیتر فشار تفاضلی PT124B-3501 همچنین قابلیت راه‌اندازی و نظارت از راه دور از طریق ارتباط با ترمینال مدل RST375 یا مودم RSM100 را نیز دارد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی ZHYQ مدل PT124B-3503 از نوع دیافراگمی است که دیافراگم این ترانسمیتر اختلاف فشار برای جلوگیری از ورود سیال به داخل پورت فشار، رسوب و ایجاد مشکلات ثانویه طراحی شده‌است. از مدل PT124B-3503 می‌توان برای اندازه‌گیری فلوی مایع و گاز همچنین سطح، چگالی و فشار مایع استفاده کرد.
PT124B-3503 یک سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر هارت مربوط به اختلاف فشار اندازه‌گیری شده را به عنوان خروجی ارائه می‌دهد.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر اختلاف فشار Rosemount 3051S Coplanar با فناوری Coplanar طراحی شده است و راه‌حلی بی نظیر برای اندازه‌گیری فشار، جریان و سطح است. این پلتفرم مقیاس‌پذیر، که در پروتکل‌های ارتباطی سیمی و WirelessHART® موجود است، به طور یکپارچه با منیفولدها و انواع آب‌بندی ادغام می‌شود و عملکرد را برای اندازه‌گیری دقیق فشار تفاضلی، گیج و مطلق بهینه می‌کند. با پلتفرم SuperModule™، این ترانسمیتر در برابر فشار بیش از حد و اثرات فشار خط مقاومت می‌کند تا عملکرد بی نظیری را حفظ کند.

ترانسمیتر اختلاف فشار PT124B-3503 از برند ZHYQ

ترانسمیتر فشار تفاضلی Rosemount 2051 Coplanar استاندارد صنعتی و پیشرو در صنعت برای اندازه‌گیری فشار تفاضلی و گیج است. این ترانسمیتر دارای گواهی ایمنی و دارای یک رابط کاربری با منوهای آسان برای پیکربندی داخلی است که به شما امکان می‌دهد به راحتی دستگاه را راه‌اندازی کنید. این دستگاه با فناوری اختراعی کوپلنار (coplanar) ثبت شده‌است، انعطاف‌پذیری در نصب را برای راه حل‌های اندازه‌گیری جریان یا اندازه‌گیری سطح به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد. با فناوری WirelessHART®، می‌توانید نقاط اندازه‌گیری را به سرعت اضافه کنید، حتی از راه دور و مناطقی با دسترسی سخت.

پیمایش به بالا