فشار هیدرواستاتیک و سرمای شدید

سنسور فشار هیدرواستاتیک و سرمای شدید

دما همه چیز را تغییر می دهد

فشار، چگالی، دما، حجم و سطح همگی مرتبط هستند، چه فشار مواد شیمیایی مایع را اندازه‌گیری کنید و چه فشار هوای لاستیک‌های خود را. با این حال، چه در مخزن و چه در لاستیک، با نوسانات دما همه چیز تغییر می کند.

وقتی دما کاهش می یابد، مولکول های هوا در تایر به هم نزدیک می شوند تا گرم بمانند. بله، لاستیک‌ها در زمستان صاف‌تر می‌شوند، زیرا فشار و چگالی با هم نسبت معکوس دارند – زمانی که یکی بالا می‌رود، دیگری برای حفظ تعادل پایین می‌آید. همان مقدار هوا وجود دارد اما چگالی آن افزایش می‌یابد زیرا مولکول‌های هوا به هم نزدیک‌تر هستند و فشار کاهش می‌یابد.

رابطه بین فشار، چگالی، دما، حجم و سطح چیزی است که کاربران در صنعت باید بدانند. برای مثال، اگر مایع یا گاز در یک تأسیسات شیمیایی در بیرون ذخیره شود و سطح آن با یک ابزار فشار هیدرواستاتیک کنترل شود، ممکن است با سردتر شدن هوا، این قرائت دقیق نباشد.


کنترل چگالی

برای خروجی اندازه گیری سطح از یک سنسور فشار هیدرواستاتیک، چگالی باید در معادله وارد شود. چگالی معمولاً به عنوان یک مقدار ثابت ارائه می شود و هنگامی که به دلیل نوسانات دما تغییر می کند، خروجی سطح نادرست ارائه می شود. در هوای سرد، چگالی سیال افزایش می یابد و سطح واقعی در ظرف کاهش می یابد، اما سطح خروجی ثابت می ماند!

بدترین حالت در سرمای شدید این است که کاربران مواد خود را تمام کنند زیرا متوجه نمی شوند که تغییر چگالی به این معنی است که فضای بیشتری در مخزن دارند. برای حفظ اندازه گیری دقیق سطح در دماهای شدید، کاربران باید به صورت دستی مقدار چگالی دستگاه های فشار هیدرواستاتیک نصب شده بر روی مخازن فضای باز را تنظیم کنند.

 

از نقطه صفر چالش خود روی ما حساب کنید. مشاوره فنی قبل از خرید و کدیابی تخصص ماست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا