مخزن آب خالص

اندازه‌گیری فشار آب خالص در مخزن نگهداری | Storage Tank Pressure Measurement

چالش

آب تصفیه شده برای تمیزکاری CIP تجهیزات تولید استفاده می‌شود. این آب از طریق فیلتراسیون و تقطیر، تولید و سپس به طور موقت در مخازن ذخیره و نگهداری می‌شود. استریل بودن و تمیزی مطلق، معیارهای ضروری برای تمام اجزای دستگاه است که تماس مستقیم با سیال دارند. در زمینه اطمینان از استریل بودن و تمیزی مطلق در اندازه گیری سطح و فشار در مخازن ذخیره آب تصفیه شده، مهندسان اغلب با چالش پیچیده حفظ شرایط تولید بهداشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نیاز حیاتی برای جلوگیری از هر گونه آلودگی یا ناخالصی در آب تصفیه شده، نیازمند رویکردی دقیق برای طراحی و نصب تجهیزات است. دستیابی و حفظ شرایط بهداشتی در این زمینه مستلزم پرداختن به عوامل مختلفی مانند سازگاری متریال‌های ساخت، مشخصات فناوری تجهیزات و مکانیسم های آب‌بندی است، در حالی که الزامات سختگیرانه مندرج در مقررات مانند 3A، EHEDG، EC 1935/2004 و FDA را نیز در نظر می گیرد. مهندسان با چالش پیچیده برآورده‌سازی این الزامات و اطمینان از اینکه همه اجزایی که در تماس مستقیم با سیال قرار می‌گیرند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بالاترین استانداردهای بهداشت و پاکیزگی را در کل فرآیند، از تولید تا ذخیره‌سازی و توزیع، رعایت کنند.

اندازه گیری فشار آب خالص در مخزن
مخزن ذخیره سازی آب خالص

اطلاعات فرآیند

محل اندازه‌گیری

مخزن و خطوط انتقال

محدوده فشار فرآیند

۰ تا ۵+ بار

سیال

آب خالص

محدوده دمای فرآیند

۴۰- تا ۱۳۵+ درجه سانتی گراد

چالش های فرآيند

شرایط خاص تولید بهداشتی

کاربرد ترانسمیتر فشار ذر نگهداری آب خالص

راه‌حل مناسب

در محیط چالش برانگیز تولید بهداشتی برای ذخیره سازی آب تصفیه شده، داشتن ابزار دقیقی که بتواند به طور یکپارچه در فرآیند ادغام شود و در عین حال استریل بودن و تمیز بودن را تضمین کند، بسیار مهم است . برای رسیدگی به این چالش خاص، ما “ترانسمیتر فشار” را توصیه می‌کنیم.

روش مطمئن
مقرون به صرفه
نصب و پیکربندی آسان

ترانسمیتر های فشار پیشنهادی ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در چنین شرایط سختی، عالی عمل کنند، دارای طراحی بهداشتی تایید شده مطابق با استانداردهای 3A ،EHEDG، همراه با مواد تایید شده بر اساس EC 1935/2004 و مقررات FDA باشند. عملکرد مناسب‌شان با توانایی آنان در اندازه‌گیری دقیق فشار استاتیک و فشار فرآیند آشکار می‌شود. این ترانسمیتر ها برای عملکرد قابل اعتماد در محدوده دمایی فرآیند از ۴۰- درجه سانتیگراد تا ۱۳۵+ درجه سانتیگراد طراحی شده‌ا‌ند و می توانند فشارهای فرآیند از ۰ تا ۵+ بار را اندازه‌گیری کنند. این ویژگی ها، ترانسمیتر های فشار زیر را به یک انتخاب همه کاره برای نظارت و کنترل موثر پارامترهای حیاتی در مخازن ذخیره آب تصفیه شده و خطوط انتقال تبدیل می‌کند.

به طور خلاصه، ترانسمیتر فشار های پیشنهادی ما راه‌حل‌های ایده آلی برای مقابله با چالش حفظ شرایط تولید بهداشتی در کاربرد های ذخیره سازی آب تصفیه شده هستند.

چالش دمای بالا در فرآیند CIP

یکی از چالش های قابل توجه در اندازه‌گیری فشار در فرآیند CIP، دمای فرآیند است که گاهی اوقات تا دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. در چنین مواقعی توصیه می‌کنیم از “کولینگ فن” (کولینگ تاور) بین اتصال مکانیکی تجهیز اندازه‌گیری فشار و فرآیند استفاده نمایید.

تعداد کولینگ فن‌ مورد استفاده به محدوده دمای قابل تحمل ترانسمیتر فشار بستگی دارد. به‌عنوان مثال، برای ترانسمیتر فشاری که حداکثر دمای قابل تحمل آن ۸۵+ درجه سانتی گراد است، استفاده از ۵ کولینگ فن، دمای قابل تحمل را تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌دهد.

توجه داشته باشید هرچه کولینگ فن های بیشتری استفاده کنید، زمان پاسخگویی تجهیز اندازه‌گیری فشار نیز افزایش می‌یابد.

محصولات پیشنهادی

پیمایش به بالا